Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung UE46D5500 - všeobecně - servisní menu - podpora

Xorandor (16)|27.8.2012 07:56
Zdravím.

Tento thread je pro všecky, co mají televizi Samsung řady UExxD5500 a samozřejmě i pro ostatní s podobnými typy.

Protože jsem byl nucen, se sáhodlouze zabývat svou televizí (kalibrace po roz-kalibrování způsobené upgradem softwaru) a nastavovat různé parametry a atributy obrazu, rozhodl jsem se, že se o tyto informace s Vámi podělím.
Zároveň bych také některé informace potřeboval do vlákna přidat od Vás, od majitelů této TV, tak aby nabyl tento příspěvek smyslu a pomohl do budoucna ostatním, aby nemuseli dva dny nastavovat něco, co je někde již přednastavené a je možné to tak opsat.

O TELEVIZI:
S televizí jsem velice spokojen a doufám, že i spousta z Vás co ji vlastníte. Její obraz je po přechodu z CRT skutečně moc pěkný a živý, hezký moderní design, funkce AllShare, což je skutečně dobrá věc pro pouštění videa, fotek, nebo muziky z počítače. Widgety moc nevyužívám, ale proti gustu žádný dišputát.

Umístění konektorů, nebo nastavování parametrů obrazu a zvuku je dotaženo téměř k dokonalosti. Pokud si seženete i kvalitní stůl pod TV a kvalitní příslušenství pro "učesání" kabelů, tak televize jako celek zapadá perfektně. No posuďte sami. Design se jim skutečně povedl.

[ATTACH=CONFIG]19165[/ATTACH]

!!! PŘED INSTALACÍ NOVÉHO FIRMWARU DOPORUČUJI OFOTIT SI NAPŘ. MOBILEM NASTAVENÍ PARAMETRŮ SERVISNÍHO MENU, PŘEDNĚ PAK SEKCI """ADC/WB""", KTERÁ SE MŮŽE PRO KAŽDÝ TELEVIZOR ČÁSTEČNĚ MĚNIT !!!

UPGRADE FIRMWARE:
K televizi je možné vždy stáhnout poslední aktualizaci, kterou si vy-klikáte oficiálně zde: http://www.samsung.com/cz/support/download/supportDownloadMain.do
K datu: 29.8.2012 je poslední verze 1020.4 (kterou mám ve své TV)

DOWNGRADE FIRMWARE:
Kvůli rozladění barev jsem zkoušel vše možné, jak dostat televizi zpět do původního nastavení. Jedna z cest byla i zkouška snížit aktuální verzi firmwaru.
Funkční a mnou otestovaný návod na downgrade najdete zde: http://forum.samygo.tv/viewtopic.php?f=18&t=4244
Bohužel mi to k ničemu nepomohlo. HackTv nemám a asi ani nepotřebuji.

AKTIVACE - SERVISNÍ MENU:
použijete DO - stiskněte postupně při vypnuté televizi následující kombinaci tlačítek

Info - Menu - Mute - Power On

Následně se televize spustí a zobrazí se servisní menu. Vstup do servisního menu je pouze na Vaše nebezpečí! Opět upozorňuji, že je NUTNÉ si před změnami ofotit stávající hodnoty, abyste se měli kam vracet v případě rozladění hodnot.

FACTORY RESET V SERVISNÍM MENU:
V menu dále naleznete nastavení "Factory reset", což Vám totálně rozhodí nastavení televize, takže na to pozor. Spíše jej nedoporučuji!

V servisním menu můžete prakticky měnit co chcete, jen uvažujte. Neměňte např. použitý typ panelu, rozložení barev apod. Nemuseli byste televizi už zapnout. Zkrátka v servisním menu opatrně. Neodpovídám za škody způsobené Vaším neopatrným chováním!

VYSVĚTLIVKA PRO OZNAČENÍ TYPU PANELU V SM:
Příklady panelů: 46A6UF0E / 46P6UF0E

46
A - Výrobce panelu
A: Samsung, D: CMO, L: AUO, I: CPT, P: ChiLin, Q: IPS alpha

1 - Frekvence panelu
6: 50/60Hz, 1: 100/120Hz, 2: 200/240Hz

U - Panel
A: AntiGlare, T: TN U: Ultra Clear

F - Rozlišení
F: Full HD, H: HD, U: UD

3 - Panel, nevím další podrobnosti
1st:0, 2nd:1, 3rd:2, 4th:3, 5th:4,...

E - BLU(BackLight Unit)
C: CCFL, LED, E: Edge LED



Televizím zdar.
IMAG0238.jpg
Cpt.Nevr (10)|27.8.2012 20:46
Zdravím,

Mám taktéž UE46D5500 a dokonce i stejným panelem od "ChiLin" (46P6UF0E) - Chtěl sem, aby měla TV panel od Samsungu, ale musím uznat, že podání barev je na moje oči dobré a hlavně mě netrápí clouding, čehož sem se bál, takže s TV spokojenost.

WITGETY taky moc nepoužívám, ikdyž sem je tam s nadšením hned po koupi TV nainstaloval (NetPlayer atd..) teď občas kouknu na počasí, ukážu někomu fotky na svojí Picase atd, ale jinak je to spíš žrout času, nehledě na to, že to není moc rychlé....

ALLSHARE sem zatím nepoužil, filmy dávám hned na externí disk a z něj si to pouštím když potřebuju, nemívám moc puštěný notebook...

AKTUALIZACE FW: Zatím se mi to nepovedlo, nevím proč. Aktualizace stažená a správně umístění na flash/ext HDD - televize jí "nevidí" , pokus o aktualizaci přes internet - televize zahlásí že nejsou dostupné aktualizace (nebo něco v tom smyslu) ....

PVR: zprovoznil jsem minulý týden, zatím nepoužil - co mě ale trápí, že po zprovoznění PVR je televize více tichá - musím zvedat hlasitost - vystačil sem si s hlasitostí do volume "10" a teď na stejných programech dávám volume cca 20-22! I přítelkyně si toho všimla, takže se mi to nezdá :-) Zkusím asi PVR vypnout jestli se to vrátí k normálu.

Tak sem pak můžete taky hodit nějakej "screen" jak pěkně nastavit """ADC/WB""", byl bych rád
Až budu zítra doma, tak vám to origo nastavení ADC/WB klidně vyfotím a pošlu mailem, není problém, nic sem tam neměnil....

CO VADÍ: Uvítal bych, kdyby šlo na Tv zobrazit hodiny na pozadí (jako např. u TV SHARP)
Občas bych ocenil kdyby měl ovladač podsvícení
Rozhraní SMART Tv je obecně velmi pomalé, už proto to člověk moc nepoužívá...

Tak Ať TV slouží :-)
Xorandor (16)|28.8.2012 07:34
Ahoj Všem.

Nejprve k mému problému s rozladěnými hodnotami SM.
Včera se mi podařilo úspěšně dokončit kalibraci "HDMI Calibrate" své TV. Použil jsem k tomu svůj noťas s display portem.

displayport2dvi -->> dvi kabel -->> dvi2hdmi (trochu krkolomné, ale fachací)
Rozlišení 1600*1200 a kostičkovanou předlohu (viz příloha ve vláknu)
U mě bylo nutné nastavit 50Hz. (na 60Hz to nejelo)
Po kalibraci HDMI se částečně vylepšili barvy (hlavně bílá byla zase bílá) přehrávané ze satelitního receiveru. (hodnoty v ADC/BW)

Ahoj Cpt.Nevr.
Jsem velice rád, že se ozval někdo, kdo má na kus stejnou televizi jako já. Určitě nás bude více, jen lidi musí zjistit, že také existuje nějaké fórum, kde se o ní mluví a řeší se věci, okolo ní. Co se týče Widgetů, tak mi přijde, že je to použitelné, ale v době Androida a podobných OS je prostě Samsung Widget tak trochu 8bit. Trochu out. Webový prohlížeč však chybí. Praktické softwarové využití jsem našel zatím jen v AllShare, které využívá síť. Přehrávání HD a FullHD titulů přímo samotnou televizí je naprosto uchvacující.

Co se týče panenského nastavení tvojí televize z továrny, tak to by se moc hodilo. Proto jestli chceš pomoci mě a i ostatním stávajícím a budoucím majitelům, kteří se budou hrabat v servisním menu dříve, než si zjistí, že je to nebezpečný, nafoť jednotlivé snímky ze servisního menu a vylep je sem. Lidi ti budou vděčný. Já bych to udělal, ale hodnoty které mám jsou vycucány téměř z prstu.
Ozval se mi majitel menší televize stejné série označení a tam jsou hodnoty poněkud odlišné. Je to asi rozměrama
Za pomoc ti předem děkujeme.

Pak jsi psal, že se ti nedaří aktualizace firmwaru. Je to momentálně dobře, protože by se ti to možná rozhodilo stejně jako mě. Mě se to stalo po aktualizaci. Takže než budeš dále experimentovat s upgrade firmwaru, musíš si za každou cenu nafotit obrazovky servisního menu pro pozdější opravu.

Zatím se mějte a pomáhejme si :D
8x8bwcheck.jpg
Cpt.Nevr (10)|28.8.2012 20:48
Tak už sem to konečně nafotil a podělím se o obrázky, je to defaultní nastavení ADC/WB z FW 1018.1

Obrázky jsou, jak to jde v menu za sebou a sou popsaný, tak snad se v tom nikdo neztratí

Ještě přikládám postup k aktivaci PVR, ať to máme v tomhle vlákně: http://wiki.samygo.tv/index.php5/Activating_PVR_on_D5500
(je to přímo nastavení na "naší" UE46D5500, takže tam najdete i "screen" hodnot submenu, kdy tam někdo náhodou něco nechtěně změnil :-)
1.sm.JPG 2.sm ADCWB.JPG 3.sm ADCWB submenu ADC 1. target.JPG 4.sm ADCWB submuenu ADC 1. target hodnoty.JPG 5.ADCWB submenu ADC 2. result.JPG 6.sm ADCWB submenu ADC 2. result hodnoty.JPG 7.sm ADCWB submenu ADC 3. white balance.JPG 8.sm ADCWB submenu ADC 3. white balance hodnoty.JPG
Xorandor (16)|29.8.2012 07:00
Díky moc Ctp.Nevr. Takže jsem se víceméně utvrdil v tom, že pokud se provede automatická kalibrace (v mém případě na HDMI), tak jsou hodnoty ADC Result dost podobné těm co jsou na obrázcích od tebe. Ještě zkus ze zajímavosti přihodit do tohoto příspěvku, ADC Result, když jsi přepnutý na HDMI vstup, možná se budou parametry poněkud lišit. A potom ještě nastavení OPTIONS, kde je možnost nastavení volby panelu, a barevného rastru, který je též důležitý. A bude to cool.
Ještě jednou díky!
Xorandor (16)|29.8.2012 08:10
[ATTACH=CONFIG]19164[/ATTACH]

Zkusím tedy také PVR... Moc se mi do toho nechtělo. (večer dám vědět)
Pro jistotu sem dám screen z Wiki, kdyby se něco stalo...


Tak jsem to nestihl... Až bude čas tak to prubnu a naházím sem i fotky z ostatního servis menu.

Updated 30.8.2012
Tak jsem se rozhodl, že si aktivuju PVR, ale záhy zjišťuji, že je to jen na DCB-C a DVB-T tuner, takže pro HDMI to nejde. Takže nic.

Alespoň ty slíbené zbylé fotky servisního menu:
Zapnutí-PVR.PNG SAM_1570.JPG SAM_1569.JPG SAM_1568.JPG SAM_1567.JPG SAM_1566.JPG SAM_1565.JPG SAM_1564.JPG SAM_1563.JPG SAM_1562.JPG SAM_1561.JPG SAM_1571.JPG
Xorandor (16)|29.8.2012 09:02
[QUOTE=Cpt.Nevr;422334]AKTUALIZACE FW: Zatím se mi to nepovedlo, nevím proč. Aktualizace stažená a správně umístění na flash/ext HDD - televize jí "nevidí" , pokus o aktualizaci přes internet - televize zahlásí že nejsou dostupné aktualizace (nebo něco v tom smyslu) ....[/QUOTE]

Samsung měl v poslední době zmatek v databázi na webu a tak je dost pravděpodobné, že jsi rozbalil firmware pro čtyřkovou řadu, která se ti nabídla přes jejich web. Musíš však použít pětkovou řadu, které se paradoxně stáhla pří volbě jiného modelu TV. Zkus to znova a v názvu FW musí být číslo 5. Pokud se to prohodilo.
Xorandor (16)|29.8.2012 09:07
[QUOTE=Cpt.Nevr;422334]Rozhraní SMART Tv je obecně velmi pomalé, už proto to člověk moc nepoužívá...[/QUOTE]

S posledním firmwarem 1020.4 se podle mě Smart TV menu značně zrychlilo, hlavně tedy napojení a procházení složek na Serviio server z TV směr PC. Procházení složek je rychlejší tak o 30%.
Xorandor (16)|29.8.2012 09:32
[QUOTE=Cpt.Nevr;422334]Chtěl sem, aby měla TV panel od Samsungu, ale musím uznat, že podání barev je na moje oči dobré a hlavně mě netrápí clouding, čehož sem se bál, takže s TV spokojenost.[/QUOTE]

Já se omlouvám, ale ten panel co tam byl předtím nebyl můj, ale z jiného webu. Já mám Áčkovej, či-li Samsung. Co se týče Cloudingu (musel jsem si zjistit co to vůbec je), tak ten mám v levém horním a dolním rohu. Ale jen mizivě. Nijak to nevadí, není to chyba, je to vlastnost.
maros30 (16)|30.10.2012 08:08
Ahoj Xorandor, mam na teba velku prosbu, podarilo sa mi rozladiť kalibraciu HDMI na tejto TV, dlho som hladal na nete až som našiel toto forum a tvoje prispevky. Velka vdaka za tvoju pracu ohladom screenov nastavení HDMI, len problem je , že nahodím hodnoty ako maš tam ty obraz je celkom dobrý ale v položke calibration HDMI mi stale ukazuje "calibration failure", skusil som spustiť kalibraciu ,píše aby som čakal "wait", ale po chvili opat napiše "failure" aj hodnoty ktore som nastavil su ine, opat ich musím ručnevšetky nastaviť podla tvojich, ako docieliť aby ta "calibration HDMI" bola "success" DAKUJEM !!!
Retiree (659)|31.10.2012 12:58
Když něco funguje, je třeba to změnit...

Jak přidat resp. aktualizovat zařízení AllShare Media? Odpojení síťového kabelu a nová konfigurace nepomáhá, Vypnutí nebo Zapnutí AllShare Media nepomáhá, stále zůstávají staré IP adresy původních Zařízení, odstraněné se znovu nenačte.

V domácí síti jsem vyměnit router, Asus RX 3041 jsem nahradil routrem D-Link DIR-501. Připojení k netu z obou pc bez problémů, ovšem připojení v LAN se nenastavilo dle očekávání. Zjistil jsem, že D-link používá pro vnitřní síť jiný rozsah adres. Po úpravě vše OK, tedy v obou pc jsou vidět ostatní zařízení v síti a z obou pc lze přistupovat na síťový disk. Adresy jsem tedy změnil na statické (mapování disku) a kontroloval tv. V nastavení AllShare Media zobrazena zařízení 0 až 2, zařízení 0 a 2 vykazovalo správné (nové) IP adresy, zařízení 1 však původí IP (z rozsahu Asusu). U zařízení 1 (disk) jsem tedy z nabízených možností VYPNOUT, ZAPNOUT, ODSTRANIT vybral asi tu jnejméne vhodnou, tedy ODSTRANIT. Oproti očekávání se však zařízení 1 znovu nenačetlo, ani zbývající dvě zařízení se neaktualizuji a pokud v routru nenastavím statické adresy, jsou odkazy v tv nefunkční. Poradíte někdo?

Tv UE32D5520RW, fw 1020.4, kabelový modem Cisco EPC3212 (UPC), síťový disk WD MyBookLive, PC1, PC2, propojení pouze kabely (ne WiFi)
Retiree (659)|31.10.2012 22:04
Hmm, zatím nic? Takže jsem přes Plug&Play tv zresetoval, provedl nové nastavení země, jazyka, atd., z flešky natáhl seznam kanálů, znovu nastavil připojení k síti a ... Zařízení 0 a Zařízení 1 tam stále visí bez aktualizace, Zařízení 1 (síťový disk) se nenačetlo. Poraďte, co dál... Kbybych to Z1 neodstranil (blbec), tak bych jednoduše přiřadil disk a ostatní podle aktuálních adres, ale takhle to asi musím úplně vymazat, ale jak?

Oprava: Z0 a Z2 se aktualizovaly, přístup k souborům na obou pc je možný, (staro)nové Z1, síťový disk, se stále neobnoví (nenačte).
Retiree (659)|8.11.2012 04:37
Takže problém po více jak týdnu zcela odstraněn, příčin více (hlavně mezi židlí a klávesnicí). Pomohl až reset tv nepublikovaným postupem na DO (i díky dotazu na KC Samsungu) a získané poznatky o nakládání routeru a OS Win se síťovými adresami....