Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Repro kabel ve zdi

Pepino100 (45)|26.8.2012 21:33
Ahoj
prosím o rady. Chci si pořídit domácí kino a přemýšlel jsem jak uschovat kabely k zadním reproduktorům. Jelikož budu uschovávat pouze tyhle kabely na zdi, tak lišty se mi zdají zbytečné a proto jsem se rozhodl schovat je ve zdi.
Potřebuji poradit jak hluboké rýhy by měli být. Mám použít husí krky? předpokládám že jo ale dělají se i tak úzké aby to bylo jen na ten jeden kabel? Bude stačit potom vše zamaskovat jen sádrou a na to barvu, nebo se to dělá jinak?
Dále bych prosil o rady ohledně umístění repro. V jaké výšce by měly repráky být? Můžou být přední repráky u horních rohů tv a středový na spodní části?
A poslední dotaz je ke kabelům. Teď mám kabely vedoucí k tv všechny pohromadě. Napájecí,datové i video. Je to jedno nebo by měli být nějakým způsobem rozděleny.
Předem díky za rady
vivid.sk (11472)|26.8.2012 21:47
Ake ryhy do steny, neblazni. Koli repro nie je nutne burat obyvacku.
Od predneho AVR ich potiahnes v listach (ak mas plavajucu podlahu) a k repro ich schovas v stojanoch na repro.


Co sa tyka umiestnenia, zavisi podla poctu repro, tu to mas presne (podla Dolby Labs). Toto rozmiestnenie odporucam.
Pepino100 (45)|26.8.2012 22:13
V lištách to potáhnu ale přední bedny jedna povede místy kde kabel půjde vidět.
O stojanech na repro jsem uvažoval ale zase se musím přizpůsobit svým možnostem. Mám dvě děti které se doma každou chvíli honí a nerad bych aby to srazily. Proto to chci řešit zavěšením na zeď. Předpokládal jsem že 3 rýhy do zdi by nebyl zase takový problém. Proto to chci řešit takhle
vivid.sk (11472)|26.8.2012 22:17
To mam aj ja a pochybujem, ze repro s vahou 25kg zhodia.
Co sa tyka zadnych stojanov detto - ak si kupis poriadne stojany (vysypane pieskom), urcite ich neprevratia.

Zavesit ich na stenu mozes, potrebujes vsak stojany/drziaky, ktore vies naklonit ako vertikalne, tak horizontalne. Tie sa ale potom priamo pripevnuju na repro.

3 ryhy problem niesu, ale potrebujes nasledne nanovo ostierkovat a omalovat celu stenu aby to vyzeralo 100%. Ak ti to za to stoji - tak prosim.