Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zapojení AVR s TV, BD a Satelitem

Tomi71 (189)|25.8.2012 09:36
Ahoj! Na jiném vlákně jsem nedávno řešil stereo zesilovač Denon a regálové repro Whaferdale. Nakonec to i na zdejší rady, dopadlo tak, že jsem si minulý pátek osobně od p.Jeřábka z Hifibazaru odvezl AVR Pionneer VSX 820 a repro Kef i s 2 kabely HDMI, kvalitními reprokabely a 2 blu-ray discy, které mi pan Jeřábek věnoval za Mikrofon, který k stereu nepotřebuji. Přes týden jsem zakoupil LG BD660, včera osadil nástvec na TV stolek a vše zpojil, ale nevím jestli správně, protože satelit mi nechce na TV jít. Repro jsem zapojil a funguje. Předtím šel HDMI kabel z sat. přístroje do TV a z blu-ray také do TV. Teď jsem přepojil HDMI kabel mířící z sat. přístroje nově do AVR, z blu-ray přepojil také do AVR a nově připojil AVR HDMI kabelem k TV. Měl jsme provést ještě nějaké propojení? Tuner jde, blu-ray také, když jsem satelit. přístroj přepojil zpětně tím kabelem k TV, tak to jde. Určitě je to nějaká blbost z mojí strany. Můžete poradit? Díky
jito (999)|25.8.2012 10:29
Za prvé:HDMI konektory budou průchozí pouze při zapnutém recieveru-starší modely Pioneeru nejsou průchozí při vypnutém stavu.
Za druhé:v settingu recieveru se musí každému vstupu přiřadit konkrétní kabelový vstup.Např.když zvolíš vstup BD,tak v settingu recieveru musíš nastavit,aby reciever bral signál z HDMI1 vstupu,nebo koaxiálního,optického,komponentního atd....
Tomi71 (189)|25.8.2012 12:52
ok, díky, nějaký návod jsem k tomu dostal ,snažím se tím prolouskat, dostal jsem se od setup, zatím se nepovedlo , budu bojovat dál, a opravdu mi stačí jen ty 3 HDMI kabely vedoucí z AVR jednotlivě do TV, BD a SAT?
Tomi71 (189)|25.8.2012 13:18
Tak jsem v nastavení Signal sel nastavil pro TV/SAT možnost H jako HDMI a naskočil z beden zvuk, ale obraz na TV stále nic.
neboztik (341)|25.8.2012 15:54
Podívej se do manuálu,tam je sekce,jaké vstupy HDMI u Pioneera podporuje (rozlišení). Je možné,že ze sat.posílá rozlišení obrazu jiné,než podporuje HDMI u Pioneera.
zatty (1215)|27.8.2012 07:49
pionýr má 1080p na zychr, tydle rady podorovaly funky jako x.v. color atd...tam problem nevidim...zkoušel si se podivat na HDMI control, ono sem tam dela bordel a je treba ho vypnout, pak bych jeste proskousel zbyvajici hdmi jestli to dela to same
Tomi71 (189)|1.9.2012 09:24
NO neměl jsem čas k tomu sednout, budu se tím muset probrat a obrnit se trpělivostí. Chci se ještě zeptat, u PC mám router a od něho mám datový kabel do TV Panasonic 42ST30E pro Viera Link, když jsem teď dokuoupil BD přehrávač LG BD660. Co by jste doporučili ohledně připojení k netu. Přepnout datový kabel od TV do BD nebo mít připojený datový kabel i do TV i do BD? To by pak šel další datový kabel z routeru? Má to význam? Budu mít v BD po připojení na netu nějaké jiné funkce nebo programy, služby po netu navíc než v TV?
KamilZ (10277)|1.9.2012 09:43
BD je od jiného výrobce jak TV, takže určitě bude mít rozdílné funkce. BD tedy připoj také, abys například mohl z BD přistupovat na sdílení v PC, nebo kvůli aktualizaci firmware apod.
Tomi71 (189)|1.9.2012 10:28
ok, díky a v návodu od BD LG je nakresleno propojení BD s AVR propojení je nazváno digital audio Connection (optical) - to je jaké propojení, jakým kabelem a za jakým účelem? Sorry za neznalost ale fakt jsem se v tom nepohyboval.
KamilZ (10277)|1.9.2012 10:46
To je pro pouze zvuk pro případ, že by AVR nemělo HDMI a mělo jen optiku. Pak bys připojil HDMI z BD přímo do TV a zvuk z BD optikou do AVR.

Pozn: teď ale přemýšlím, jestli BD zvuk přes HDMI do AVR pošle např. i pře přehrávání audio CD, nevíte někdo?
vivid.sk (11472)|1.9.2012 10:53
Posle. [PCM 44.1@16bit Stereo]
Tomi71 (189)|2.9.2012 15:15
A pak abych ještě připojil k síti i recevier. No zatím poslouchám rádio, uložil jsem si 30 stanic :-), hlavně, že jsme naladil Zlínský Rockmax, který jsem před tím nechytil, přes signal sel jsem ke každému komponentu nastavil připojení H jako HDMI, BD přehraje v pohodě CD, dokonce je z DVD slyšet zvuk, ale obraz nic tak jako u TV, tak nevím, jestli to nebude v kabelech, 2 jsem si koupil rovnou v HIfibazaru a pana Jeřábka jako třetí jsem použil původní kabel, který šel předtím za sat. přístroje do TV a teď jsem ho přepojil do AVR. Nevím co už mám v setup nastavit, Auto mcacc to není pre out taky ne, v input assign mi to nabízí jen 2 vstupy a je to asi pro jiné propojení než pro HDMI.
jarino1978 (8045)|2.9.2012 19:08
vyskúšaj kvôli kontrole vybrať z BD HDMI a zapojiť ho do SAT STB, či pôjde obraz a zvuk.
Tomi71 (189)|3.9.2012 18:56
díky, sorry, ale asi úplně nerozumím, který kabel odkud a kam přepojit a co pak spustit.
mahudo (2)|10.10.2012 09:34
Nechcem založiť nové vlákno ohľadom zapojenia komponentov, tak sa spýtam rovno tu, dúfam že je to OK.

Ako by ste zapojili nasledovné komponenty?

LED TV Thomson 40fs6646 (zakúpené)
HD prijímač AMIKO 8340 (zakúpené)
Multimediálny disk ??? (v pláne)
AV receiver YAMAHA HTR 3065 (v pláne na 100%)
repro QUADRAL QUINTAS 404 (v pláne na 100%)

inde mi hlavne o zapojenie sústavy ako celku, napr. ked budem chcieť počúvať rádio, nebudem musieť zapínať TV a pod. AV receiver, HD prijímač a MMdisk bude s TV zapojený cez HDMI, repro určite musia ísť do receiveru, ale ako spojím receiver s ostatnými?

Prosím o názory na zapojenie ako celku. Pre receiver a repro som viac menej rozhodnutý kvôli rozumnej cene. Multimediálny prehrávač nie som rozhodnutý práve kvôli zapojeniu.

MMdisk niečo na štýl Umax Prodigy, Umax V9T... - hlavne ide o pasívne chladenie....

vopred dík
KamilZ (10277)|10.10.2012 10:05
Máš to špatně. Nechce se mi hledat specifikace komponent, ale předpokládám, že má vše HDMI. Takže to zapoj vše přes HDMI do AVR a z něj HDMI do TV. Pokud nemá TV nebo AVR HDMI verze 1.4 s ARC, tak ještě optiku z TV do AVR, aby jsi mohl poslouchat zvuk z AVR při sledování obyčejného TV vysílání (pokud budeš používat i DVB-T).
mahudo (2)|10.10.2012 17:18
[QUOTE=KamilZ;428043]Máš to špatně. Nechce se mi hledat specifikace komponent, ale předpokládám, že má vše HDMI. Takže to zapoj vše přes HDMI do AVR a z něj HDMI do TV. Pokud nemá TV nebo AVR HDMI verze 1.4 s ARC, tak ještě optiku z TV do AVR, aby jsi mohl poslouchat zvuk z AVR při sledování obyčejného TV vysílání (pokud budeš používat i DVB-T).[/QUOTE]

STB do AVR a iba AVR do TV? STB nie do TV? si si istý? inak hodil som sem špecifikácie ak máš čas pozri na to...

YAMAHA:

Výkon 5 X 100
3D technológia Áno
DTS-HD Áno
Dolby True HD Áno
HDMI vstup 4
HDMI výstup 1
Digitálny koaxiálny vstup 2
Digitálny koaxiálny výstup 0
Optický vstup 2
Digitálny optický výstup 0
Cinch vstup 3
Cinch výstup 1
Video vstup (cinch) 4
Video výstup (cinch) 2
S-Video vstup 0
S-Video výstup 0
Componentný vstup 2
Componentný výstup 1
slúchadlový výstup Áno
USB vstup Áno
Ethernet vstup 0
5.1 vstup Ne
7.1 vstup Ne
PRE OUT Ne

THOMSON

AMIKO
AMIKO.jpg Thomson.jpg
vivid.sk (11472)|10.10.2012 17:23
[QUOTE=mahudo;428073]STB nie do TV? si si istý?[/QUOTE]

Ano, tak ako to napisal Kamil, tak je to spravne. To je predsa cely vyznam a prinos AVR, ALL IN -> One OUT.
Cize ak mas doma 5 roznych AV zariadeni, vsetky pozapajas do AVR a do TV ti pojde len jeden HDMI kabel z AVR.
A staci uz len zmenit vstup na AVR a mas obraz aj zvuk tam, kde potrebujes.
twins (37)|19.10.2012 13:35
[QUOTE=vivid.sk;428074]Ano, tak ako to napisal Kamil, tak je to spravne. To je predsa cely vyznam a prinos AVR, ALL IN -> One OUT.
Cize ak mas doma 5 roznych AV zariadeni, vsetky pozapajas do AVR a do TV ti pojde len jeden HDMI kabel z AVR.
A staci uz len zmenit vstup na AVR a mas obraz aj zvuk tam, kde potrebujes.[/QUOTE]

Zdravím,mám opačný problém.SAT,BR,do budoucna MMC mám zapojené přes HDMI do plazmy Panasonic G-20.Odtud optikou SPDIF do dom.kina PIONEER ALL IN ONE,neprojde tam však zvuk v 5.1.Kde je chyba ?Proč nejde z opt.výstupu v TV zvuk 5.1 ?Když zapojím poze BR optikou s tímto kinem,je vše OK.Za rady díky.
vivid.sk (11472)|19.10.2012 13:50
Mas to zle zapojene. vid moj predchadzajuci prispevok.
TV neposiela v danom pripade DD, ale len PCM (v niektorych pripadoch pomoze zmenit nastavania TV - zvukovy vystup zmenit na bitstream, v inych ani to)
geronimoh (2327)|19.10.2012 14:44
[QUOTE=twins;428916]Zdravím,mám opačný problém.SAT,BR,do budoucna MMC mám zapojené přes HDMI do plazmy Panasonic G-20.Odtud optikou SPDIF do dom.kina PIONEER ALL IN ONE,neprojde tam však zvuk v 5.1.Kde je chyba ?Proč nejde z opt.výstupu v TV zvuk 5.1 ?Když zapojím poze BR optikou s tímto kinem,je vše OK.Za rady díky.[/QUOTE]

Pravděpodobně tvoje plazma nepodporuje vícekanálový zvuk na HDMI vstupu, stejně jako moje. Vícekanálový zvuk musíš vést rovnou do dom.kina.