Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak sestříhat DVD?

bufus (37)|21.4.2005 11:59
ahoj,
na jednom hudebním DVD se zpěvačka vždy mezi písničkama vykecává cca 0,5-2minuty... můžu takové DVD sestříhat aby výsledkem byl nepřerušovaný koncert a zachovat původní kvalitu? jak a v čem? tady si nevím rady ani jak začít... díky za nakopnutí!
Diablo (668)|21.4.2005 12:06
1. Demux (VobEdit, DVD2DVD-R apod.)
2. Střih (např. TMPGEnc MPEG Editor), nepoužívej na střih nic co by znovu encodovalo (kvůli zachování původní kvality)
3. Authorizace (DVD Architect, IfoEdit apod.)

Nebo se to dá postupně vystříhat ve Shrinku v Re-authoru (StayMan by měl radost).



:-!!!
stayman (12393)|21.4.2005 12:08
...a pospajat to v DVD2One.

Ja mam radost z toho, ked v Shrinku rekompresujete, strihat mozete v hocicom :-E
bufus (37)|21.4.2005 12:34
díky oběma!
ve Shrinku mně nenapadlo nakopírovat si stopu tolikrát pod sebou kolik je písniček a tím vysříhat "kecy" mezi nima...

zkoušel jsem to původně v Ulead Workshopu, ale ten to dělá přes mpeg...

a další krok -DVD2One mi to spojí abych neměl 50 VTS... rozumim

takže postup Shrink, DVD2One je asi nejjednodušší ale přijdu o menu...

tím druhým postupem zachovám i menu? (kromě tmpegu kde jsem párkrát dělal menu tak ty programy neznám)
stayman (12393)|21.4.2005 12:38
O menu si nic nepisal, to si pozri tuto diskusiu:

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=3210
bufus (37)|21.4.2005 13:11
tak prozkoumat vobblanker bude chvilku trvat, na první pohled nicmoc:-))) problem neni v softwaru ale na židli... natáhnu dvd, vystřihnu jednu píseň a uložim ji, natáhnu dvd, vystřihnu 2. atdatd, pak ještě menu a příp.bonusy když se vejdou a vznikne mi halda adresářů s jednotlivými vts, v dvd2one to pak všechno spojim... klusám správným směrem?
Diablo (668)|21.4.2005 13:22
bufus
Když chceš zachovat funkčnost původního menu, tak ti DVD2one moc nepomůže.



:-!!!
bufus (37)|21.4.2005 15:54
a co by pomohlo? :-)
MartinL (51)|21.4.2005 16:23
Ale jo, jde to udělat i s menu, Shrinkem nastříhej na jednotlivý písničky, v Dvd2one spoj, ale pozor, jsou tam dvě volby, první je nastavena na vytváření jednotlivých title za sebou, ta druhá je všechny spojí do jednoho celku, takže zvol 2. možnost. Až to bude, vyměň voby co ti vznikly za ty původní, přejmenuj je podle původních, otevři ifoedit, načti ifo k tomu koncertu (to jest to původní), nahoře vyber edit a strip streams nebo vob id, zadej kam se to má dělat, ok, zatrhni všechny streamy nebo vob id a Strip It. Tím dojde k opravení původního ifo podle nových souborů. Až je to hotový, dokopíruj zbývající voby, který v adresáři chybí, načti opět nějaký ifo a get vts sectors. Mělo by to fungovat, akorát ti asi nebudou fungovat odkazy ve výběru kapitol, tedy asi budou fungovat, ale budou mít odskoky jinak - vzhledem k tomu stříhání, to by šlo asi taky opravit nějakým editorem ifo.
wencaS (853)|21.4.2005 16:27
bufus
kdyz to chces i s menu a kecani je na zacatku kapitol strihej to rovnou v dvdremaku a budou spravne fungovat i odkazy ve vyberu kapitol z menu, nebo ve vobblankeru (ten je ale na strih znacne nepresny).