Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV Samsung D5500 + Skytec IR 110 + CSLINK = OSKLIVY HD OBRAZ PO ZASAHU AMATERA

Xorandor (16)|24.8.2012 13:56
Ahoj mám BIG ISSUE a potřeboval bych poradit.

Vlastním

TV LED Samsung UE46D5500
Receiver Skytec IR 1100 (obojí umí pospolu až 1080p - nádherný obraz - mnou vyzkoušeno několik dní).

Před 4. dny jsem receiver předal známému, že mi do něj nahraje různé doplňky. Následně mi receiver vrátil, že ony doplňky nahrát nejdou a tím se věc nakonec vyřešila.

(bohužel začal právě horor)

Při příchodu domů a zapojení receiveru přes HDMI do mé televize a všech ostatních konektorů jsem vše zapnul a jako první přepnul na NOVA HD. Zrovna dávali zprávy, které jak víme jsou, jako kdyby tam v tom studiu člověk stál. No bohužel, obraz vypadal a stále vypadá jak 720i. Tetelí se, problikává jakoby kleslo snímkování, někdy má tendenci řádkovat, no prostě totální katastrofa. Úplně hrůza.

Nevím co se stalo a známí mi říká, že žádnou konfiguraci neměnil. Nevím, ale moc se mi tomu nechce věřit.
Pokud tedy známí mluví pravdu, tak logicky si myslím, že by tak mohl být příčinou HDMI kabel, který je nějak rušený. Zkusím dnes ještě odpoledne vyměnit a uvidíme.

Pokud by někoho něco napadlo než to zkusím tak mi napište, jinak po 16 hodině napíši jestli to pomohlo.

Děkuji za Váš čas.
jozef1605 (105)|24.8.2012 15:36
pravidlo 1 nikdy nic nepoziciavaj ani znamemu lebo takto zacinaju vzdy problemy. Clovek sa moze spolahnut vzdy a vzdy len na seba.
Xorandor (16)|24.8.2012 17:15
To je taky naposledy, co jsem někdy někomu něco svěřil z mojí lenosti.
KamilZ (10277)|24.8.2012 17:20
Pokud to úplně vypadává, tak můžeš mít skutečně načatý/nalomený kabel. Nastavení výstupu na 1080p jsi si předpokládám zkontroloval. Pokud Ti nový kabel nezabere, zkus master/factory reset Skytec.
Xorandor (16)|24.8.2012 18:39
Tak jsem na to přišel. Nemám čas to nyní vyřešit, ale je to po update firmwaru televize. Pokud pustím 1080p nebo 720p videa přes ALLSHARE nebo SERVIIO tak je mouka i tam. Pozor na to.

- - - - doplněno - - - -

Zítra napíši.
Xorandor (16)|26.8.2012 12:15
Zdravím.

Mám ještě jednu prosbu.

Protože jsem vzhledem k pokusům napravit situaci provedl factory reset přes service menu, tak bych potřeboval od někoho napsat, nebo ofotit hodnoty všech nastavení v service menu. Předně pak nastavení ADC/WB.
Mám nyní šedivý sloupec celý do růžova, což značí rozkalibrování barev.

UE46D5500

Do service menu se dostanete takto.

1. vypnout tv
2. zmáčknout po sobě (info, menu, mute, power on)


Budu moc vděčnej.
Díky moc.
Xorandor (16)|27.8.2012 08:24
Založil jsem nový thread, který bude věnován celé televizi se vším všudy:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/32889-Samsung-UE46D5500-vseobecne-servisni-menu-podpora


Můžete lock.