Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Blokování TV Signálu?

mansfeld (3)|22.8.2012 09:04
Zničeho nic nám doma najednou přestala jít TV. Signál jsme chytali bez problémů přes anténu. Televize teď buď jde parádně, nebo vůbec. Minulý den nešla, ani sms co jsem z domova odesílal neodešly, pak se signál objevil asi na 2 minuty, odešly a přišly mi smsky a signál opět zmizel. Nevíte čím to může být? Někde jsem četl, že je možné, že některý ze sousedů používá nějaký nelegální zesilovač a ten nám brání v příjmu signálu...dá se to nějak zjistit?
píďa_m (716)|22.8.2012 11:28
asi to budeš muset trošku rozvést.
Jakou máš antenu, odkud chytáš DVBT...
Pokud to bylo jen včera, mohlo se stát, že vypadlo napájení převaděče, dokrývače ze kterého chytáš DVBT a je na něm i buňka BTS tvého mobilního operátora, (nebo tam dělali údržbu).
Soused by musel mít hodně výkoný stroj, aby obojí vyrušil i když to není vyloučené, jen málo pravděpodobné. Informuj se ve svém okolí, zda ten problém má i někdo jiný.

Poznámka: Ted jsem si teprve všiml že si to psal do rubriky DVB-C, takže máš asi kabelovku, ale to na věci moc nemění.
mansfeld (3)|22.8.2012 15:36
máme jen základní programy, žádnou kabelovku, normálka přes anténu, nevim jakou, a dělá to bohužel pořád už asi měsíc, kolikrát třeba 3 dny nejde vůbec, pak jeden ano, pak s výpadkama apod..
píďa_m (716)|22.8.2012 16:45
... v tom případě jsi to napsal do špatné rubriky

ale k věci:

- analizovat signál z anteny: v případě výpadku tam zapnout jinou TV.
Pokud je to STA zeptat se sousedů zda mají také problém. Pokud nemají, zkontrolovat zásuvku STA mechanickým zahýbáním.
Pokud je to jen vaše anténa, tak je možné že se třeba na půdě vypíná napájení předzesilovače.
nebo: vadný svod (působení větru, vedra, vody...), tedy na konektorech u anteny, nebo na svodu.
nebo: napájení anteního zesilovače z STB, může být nekorektní.
Předpokládám, že pokud to jde, tak signál není na hranici příjmu.
Doufám, že to není pokojová antena... ??.

/... nebo máte za komínem port pro UFOunky a oni mršky zrovna přiletěli. = kontaktovat UFOlogy a telekomunikační úřad, ten jim dá pokutu za rušení /
mirekv (7169)|23.8.2012 08:44
Prověřit STA, u digitálu je běžné, že příjem buď jde nebo ne, když je na hranici. Nechte si to v domě změřit. Píďo,Ty ještě žiješ? 8-)
mansfeld (3)|12.9.2012 11:27
Měření špatný, zezadu máme skálu nad barákem. Co pomůže zesílit signál? já už fakt nevim :D
Ivo Mašek (10205)|12.9.2012 13:09
[QUOTE]zezadu máme skálu nad barákem[/QUOTE]
To je špatný. Jedině zkusit laborovat - od té skály bude možná odrazem ten signál fungovat. Tobě se tam ty signály perou - kříží. Díky té skále.
mirekv (7169)|12.9.2012 17:43
Laborovat s odrazy. Ovšem od nějaké pevné překážky, ne někde od lesa.
interfernet422 (1575)|18.9.2012 22:54
[QUOTE=mansfeld;421509]Zničeho nic nám doma najednou přestala jít TV. [/QUOTE]
To by byla moc velká náhoda. Vždycky se nakonec najde nějaké vysvětlení. Někdy stačí aby povyrostly stromy nebo barák v cestě signálu a je vymalováno. Prozkoumej směr od antén k vysílači, v cestě bude stát něco, co tam dříve nebylo. Nebo třeba zmizlo něco od čeho se signál dříve odrážel. Je ovšem pravda, že někdy chytit signál je velká duchařina.