Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG 50PM680S - Ano - Ne

martinus85 (16)|21.8.2012 15:35
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, co si myslíte o této televizi. Zda neudělám chybu, když si ji pořídím. Případně, máte někdo nějaké zkušenosti?

http://3d-televize.heureka.cz/lg-50pm680s/

Moc díky za pomoc.
player (70)|21.8.2012 19:39
Na heurece jsou nějaké recenze tady na foru zatím s touhle tv nemá nikdo skušenosti.Já o ní uvažuji také jediné co mě na ní vadí je lesklý panel který ve světlejší místosti nebude to pravé večer a noci bude mít obraz super.
geronimoh (2327)|21.8.2012 19:54
Nemám s ní zkušenosti, ale za sebe plazmu od LG nedoporučuji. Raději Samsung nebo Panasonic.
player (70)|21.8.2012 20:03
geronimoh jasně to máš pravdu ale ty jsou cenově jinde takže LG je pro některé cenově dostupnější.
player (70)|21.8.2012 20:30
Ten panas vypadá solidně ale nemá sat tuner já mám obyč. a chtěl jsem to vyřešit tím vestaveným v té lg jsem totiž prostý přepínanatel takže možnosti externího hd příjmače bych nevyužil ale moc dík za rady doufám že tahle debata bude přínosná i pro zakladatele tohoto témata ještě jednou dík za vaše názory .
vormen (30)|21.8.2012 20:31
já ji mám vybranou a doufám, že si ji na podzim koupím. ještě stem chtěl ST50 od panasonicu, ale ten oproti LG nemá dost věcí, navíc je dražší, takže nevidím důvod proč nevzít LG.
player (70)|21.8.2012 21:10
vormen jsem stejného názoru i když vím že samsung a panas má lepší obraz ale v té výbavě stojí 25ta víc takže ta cena pro nás kteří mame cenový limit pod 20t je to jediná volba.
geronimoh (2327)|21.8.2012 21:36
Už to tu na fóru bylo probráno mnohokrát, že interní satelitní runer se nevyplatí ani finančně, ani uživatelsky, ale kdo chce kam ....
Stejně tak že televizor se má vybírat podle kvality obrazu a ne se nechat nalákat na nějaké blbosti a funkce ušité horkou jehlou a nesoucí sebou více problémů než užitku .... Je vidět že se výrobcům jejich záměr daří. Na co vylepšovat obraz, stačí nacpat do televizoru pár blbinek a udělat tomu pořádnou reklamu ...B-)
vormen (30)|21.8.2012 21:37
myslím, že ten rozdíl v obrazu ani není tak markantní, aby mě to nějak vadilo. jak se znám, tak za tři roky budu kupovat telku novou, tak nebudu kupovat nic dražšího, tahle LG je teď to nejlepší v dané úhlopříčce co se týká poměr cena/užitná hodnota. akorát se mi nelíbí ten stojan teda, jinak nebzučí a nebliká, teda v porovnání se sam/pan a o to mi jde nejvíc.
player (70)|21.8.2012 21:46
geronimoh myslíš že na přepínání kanalů to nestačí protože ja po tom tuneru nic jiného nechci ani neočekávám pro ty kteří si rádi hrají s nastavením a editací kanálů je to jasné ale jak jsem uvedl považuji se za obyčejného přepínače.
vormen (30)|21.8.2012 21:52
přesně tak to mám taky, telka jede pořád jako kulisa, ale málokdy něco sleduju a pouštění filmů skoro nehrozí. na tohle užívání ideální LG :-) jak se tu zmiňuje problém s int. sat. tunerem, zajímalo by mě něco konkrétního.
geronimoh (2327)|21.8.2012 22:58
[QUOTE=player;421463]geronimoh myslíš že na přepínání kanalů to nestačí protože ja po tom tuneru nic jiného nechci ani neočekávám pro ty kteří si rádi hrají s nastavením a editací kanálů je to jasné ale jak jsem uvedl považuji se za obyčejného přepínače.[/QUOTE]

Nepochybuj o tom, že ten satelitní tuner musíš zaplatit, čili výrobce ušetřil někde jinde. Interní satelitní tuner i v mém Panasonicu je dost utrpení ve srovnání s externím. Právě třeba to přepínání kódovaných kanálů trvá na televizoru asi 4s (někdy déle, stále čeká na nové zápisy, či co), na Vantage HD8000S asi 0,5s-1s. O komfortu, používání EPG atd. ani nemluvě. Interní satelitní tuner v TV je jen pro lidi, kteří chtějí mít doma za každou cenu o jednu krabičku méně (případně D.O.), ostatní si koupí externí.
geronimoh (2327)|21.8.2012 23:03
[QUOTE=vormen;421465]přesně tak to mám taky, telka jede pořád jako kulisa, ale málokdy něco sleduju a pouštění filmů skoro nehrozí. na tohle užívání ideální LG :-) [/QUOTE]

Na to je ideální LCD s LED podsvícením, málo žere :-D
Viděl jsem v obchodě LCD od LG s příjemným obrazem, ale nic od LG mi nesmí pře práh domu (nic proti těm, co ji fandí či vlastní)
persson (299)|22.8.2012 07:49
[QUOTE=geronimoh;421479] ale nic od LG mi nesmí pře práh domu (nic proti těm, co ji fandí či vlastní)[/QUOTE]

Ani sa ti nedivim, ja som kupil priatelke LG 32LM620S a po skusenostiach by som ju doma nechcel, poviem to takto, co sa tyka netovych somarin a obrazu ok, ale co sa tyka vyladenia software a satelitneho tuneru, tak velke sklamanie, ja mam doma plazmu od Panaku VT30 a v sat. tunery a stabilnosti software je daleko predu pred LG... Satelitnemu tuneru u LG robia najvacsie problemy ked prepnes na HD kanal, bud si hodim kockou a naskoci, alebo mi naskoci napis kodovany kanal a musim naspat prepnut a pokusit sa opat prepnut na hd kanal a cakat ci si to sat. tuner rozmysli a naskoci obraz...:) Takze tak,okolo LG velkym oblukom vyhnut, alebo kupit si satelitny primac a LG pouzivat ako zobrazovadlo obrazu a netovych somarin
martinus85 (16)|22.8.2012 08:08
Koukam, ze se to tady pekne rozjelo. Coz je dobre :). No chtel jsem LG taky kvuli sat tuneru, ale kdyz ted pisete, ze je to na prd, tak nevim nevim. Jinak rodice maji Panaka s externim satelitnim tunerem Humax - Skylink a dela jim to to same, co popisuje persson. Takze to nebude integrovanym satelitnim tunerem.

U Lg se mi libi, ze bryle 3D stoji okolo 1.000,- Na Panaka myslim jednou tolik... Muj cenovej limit je take okolo tech 18.000,-

Hersvec, tak ted fakt nevim.
vormen (30)|22.8.2012 08:24
ty řeči, že integrovanej tuner je něco špatnýho je takovej přežitek. jakej je rozdíl mezi integrovaným dvb-T/S? copak si každej k nové telce kupuje externí stb dvb-t? ty tunery jsou normálně bez problému použitelný a postupně se zlepšuje i rychlost odezvy při přepínání.
jediná věc u téhle telky, která může vadit je absence filtru na obrazovce. jenže jak jsem již psal, samsung hlučnej, panasonic bliká a tohle bych doma mít nemohl, takže asi si budu zvykat na odlesky.
persson (299)|22.8.2012 08:27
[QUOTE=martinus85;421497]Koukam, ze se to tady pekne rozjelo. Coz je dobre :). No chtel jsem LG taky kvuli sat tuneru, ale kdyz ted pisete, ze je to na prd, tak nevim nevim. Jinak rodice maji Panaka s externim satelitnim tunerem Humax - Skylink a dela jim to to same, co popisuje persson. Takze to nebude integrovanym satelitnim tunerem.

U Lg se mi libi, ze bryle 3D stoji okolo 1.000,- Na Panaka myslim jednou tolik... Muj cenovej limit je take okolo tech 18.000,-

Hersvec, tak ted fakt nevim.[/QUOTE]

Len som chcel napisat, ze u panasonicu mi to vobec nerobi, proste dam hd program, tak mi naskoci bez problemov, a je pravdou ze naskoci po 3 sekundach, u LG je to loteria, alebo ked mi nechce uz naskocit vobec, tak resetnem modul, tak ze ho vyberem zo sachty a naspat vlozim, a potom naskoci okamzite... Ak si chcete precitat celu recenziu LG 32 LM620S s porovnavanim Panasonicom, tu je odkaz ...https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/32670-kupa-32-palcovej-tv-poradit?p=419058#post419058
*single* (130)|22.8.2012 08:51
Rada pro všechny, kdo mají problémy s rychlostí/spolehlivostí interních sat. tunerů. Vyzkoušejte několik různých typů CA modulů, možná budete mít štěstí a zlepší se vám to stejně jako mě.
player (70)|22.8.2012 08:51
Tak jsem pročetl tu tvoji recenzi protože tahle byla moje druhá verze LG 42 LM620S a i přes drobné nedostatky sat tuneru to takový křáp nebude.Ohledně toho sat. tuneru jsem se ptal i jiných uživatelů a větší a závažnější problémy nemají ono asi záleží na napoužitém modulu jak si sedne s tv ale vesměs rychlost přepínání 2-3s. Všechno má svoje i panas a sam nejsou dokonalé.
martinus85 (16)|22.8.2012 09:02
No myslim si, ze at clovek asi v dnesni dobe koupi jakoukoliv telku, - panasonic x samsung x LG, tak bude spokojenej. Myslim, ze ta kvalita obrazu je porovnatelna. Ze zalezi asi uz jen na ty vybave. Nebo myslite, ze je opravdu ta kvalita obrazu u LG tak spatna oproti PAN? Jsem bezny uzivatel, sem tam o vikendu bych si chtel pustit nejaky HD film, ale to je tak vsechno. A jestli opravdu int. sat. tuner neni tak hrozny, jak se na zacatku zdalo, tak se zase priklanim k ty LG. Da se sehnat za 17.000,-

Panasonic 50UT50E za 19.000,- bez satelitniho tuneru.

Takze uspora na LG je 2.000,- + sat receiver cca 3.000,- takze sme na 5.000,- A kdybych si chtel prikoupit bryle, tak LG 1.000,- a PAN 2.000,-
Vsehovsudy uspora 7.000,- pri dvou brylich. To je docela uz dost...


A vite o nejakym modulu, kterej by se sem hodil? :) Asi hloupa otazka, kdyz tu telku jeste nikdo nema, ale zkusil jsem to :)
Ladys (1829)|22.8.2012 12:56
V dnesni dobe bude obraz skrze vsechny znacky co se tyce deleni na low-end / high-end podobny.Kazdy si bude vychvalovat to svoje a hlavne, kazdy to mame doma nastavene jinak a kazdemu vadi neco jineho, takze jeden ti bude stejny model vychvalovat a druhy hanit.
Tady na foru se v tom lidi moc "pitvaj", bezny uzivatel objedna, kouka a nestezuje si.

PS: minimalne stejnou sluzbu za podobny penez ti prinese nejaky vyssi lonsky model.
martinus85 (16)|23.8.2012 07:19
[QUOTE=Ladys;421531]PS: minimalne stejnou sluzbu za podobny penez ti prinese nejaky vyssi lonsky model.[/QUOTE]

Jakej napr?
martinus85 (16)|23.8.2012 10:25
Tak koupena :D Az ji dovezou a pridelam, podelim se se zkusenostmi. Diky za komenty.
player (70)|23.8.2012 17:55
Jasně potom písni tvoje dojmy a poznatky.
martinus85 (16)|24.8.2012 12:57
Cha chaa. Tak je doma. A narazil jsem na prvni problem s pripojenim. Nevim, jak mam pripojit satelit do televize. Na televizi je vystup LNB IN a ja mám ze satelitu ukončen koaxial v tomto: http://www.bbelektro.cz/unica-mgu345418-zasuvka-tv-r-sat-koncova-polar/d-110839-c-2427/

Co mam koupit za propojku? :)
KamilZ (10277)|24.8.2012 13:15
Raději bych zásuvku vyměnil za klasickou SAT-TV, než tento bastard. To ji tam montoval dobrý umělec :-). Pokud se dobře dívám, tak tam je pro SAT klasika IEC. SAT je celkem háklivý na provedení kabeláže/konektorů a IEC konektory nejsou pro něj to pravé ořechové. Pokud měnit nechceš (ale opravdu doporučuji), tak nějakou takovouto redukci a pak kabel s F-ky. Nebo Ti v jakékoli prodejně přímo vyrobí kabel s IEC a F, případně si po návštěvě elektra urob sám :-).
konas (66)|24.8.2012 13:15
Tohle http://www.hadex.cz/n060-ucastnicka-snura-15m-iecf-konektor/, nebo klasickou šnůru a použít redukci, nebo rovnou vyrobit z kabelu a jednoho EIC a jednoho F konektoru. Každopádně ta zásuvka co máte doma je nějaký atyp, na SAT bývají vždy F konektory a ani na ní není rozdělené TV a rádio.
martinus85 (16)|24.8.2012 14:55
No nevim, to vymysleli soudruzi od Schneideru :) Nic jineho v nabidce nemaji. Dobra, koupim redukovany kabel a uvidime. Diky za rady kamaradi.
*single* (130)|24.8.2012 19:06
Asi nějaká německá libůstka... Můj první satelit Grundig měl také LNB vstupy na IEC konektory. Už tenkrát jsem na to koukal jak vrána.
martinus85 (16)|27.8.2012 09:11
Taaakze. Prvni dojmy... :)

Mam moznost porovnat to s plazmou Panasonic, kterou maji nasi. Ale je to starsi model cca 4 roky.

Po prvnich minutach spusteni jsem byl z LG trosku rozpacity, protoze se na obrazovce hned vypalilo menu ladeni satelitu. Nastesti druhej den po zapnuti uz to tam nebylo a ted, ikdyz tam necham neco statickeho delsi dobu, tak to po chvilce hned zmizi. U Panasonicu jsem si ale niceho takoveho nevsimnul, mozna jsem to tam tak nezkoumal.

Po obrazove strance je to srovnatelne s Pana - upozornuju, jsem bezny uzivatel, ne odbornik ;)

Co ma Pan lepsi, je urcite filtr proti odleskum. Asi proto, ze LG zadnej nema. Je to znat. Ale jde asi jen o zvyk. Pri vecernim sledovani to ale nicemu nevadi...

Pro LG vede na plne care menu - pekne graficky zpracovane. Pripojeni k netu mam po kabelu LAN - zadny problem, hned pripojeno, zkousel jsem zatim jen YouTube a v pohode. Bezi, tak jak ma, neskube se.

Se satelitnim tunerem jsem taky nemel problem - karta Skylink a dekodovaci karta SMIT. Vse funguje jak ma. Pri kazdem spusteni telky chvilku trva, nez se nacte cca 5 vterin. A prepinani programu pres list cca 2 vteriny. Pri prepinani po sobe jen tlacitkem +/- to trva o neco dele cca 4 vteriny. EPG taky pekne zpracovane.

3D nemam moznost vyzkouset.

Kdybyste meli nejake otazky, jsem Vam k dispozici.

Ja jsem s telkou spokojeny. HD programy vypadaji perfektne a prepocet z SD taky dobry. Bzuceni je trosku slyset pouze, kdyz vypnu zvuk a zobrazim bile menu. Jinak to neni vubec slyset.
vormen (30)|27.8.2012 20:21
gratuluji k telce, chystám se ji pořídit někdy na podzim. zájímalo by mě jednak to bzučení, z jaké vzdálenosti je to znatelné při vypnutém zvuku, dál by mě zajímalo, zda vnímáš blikání a poslední věc, umí to nahrávat ze satelitu?
martinus85 (16)|28.8.2012 07:17
To bzuceni je ale jen pri prevladajici bile barve a mam obyvak siroky 4,5m a slysim to. Ale je fakt, ze se mi v obyvaku vsechno hrozne ozyva, protoze to nemam zabydleny. Ale neni to nic hrozneho. Aspon vis, ze je neco pusteneho a zase narovinu, kdo kouka na telku s vypnutym zvukem ;). Blikani jsem ani nezaregistroval. Neprijde mi, ze by blikala. A nahravani jsem zkousel, ale zatim bez uspechu. Zrejme to nebude problem, ale zjistil jsem, ze potrebuju HDD vetsi nez 40GB. Mam jen 8GB flashku a s tou to opravdu nejde :). Ale tak velky disk nemam, takze az ho koupim, vyzkousim :). Ale melo by to jit.
player (70)|28.8.2012 19:04
Ještě k tomu bzučení tohle je zkopírováno z heuréky .Při výběru jsem si dal pozor i na brum trafa a cívek - televize vydává pouze jemný pískot z horní části, avšak slyšitelné pouze z 20 cm. Brum trafa jsem nezaznamenal.Jestli s tím de souhlasit tak to je naprosto v pohodě na rozdíl od samsugu kde kupující musejí tv vrátit protože se to nedá překousnout.Já osobně bych se chtěl ještě zeptat na ty odlesky panelu jestli ta absence filtru je omezující jestli musí být zazažené žaluzie nebo závěsy aby se v tv neodrážela celá místnost v obchodě se to strašně těžko posuzuje dík za info.
martinus85 (16)|31.8.2012 13:49
S tím bzučením - mě to nevadí a slyšet to není, pokud je normálně zapnutý zvuk u tv aspoň třeba na 3. stupeň. S těma odleskama je to horší... Večer super. Přes den, je tam opravdu vidět každý odlesk. Máme ale žaluzky, takže to neřeším a je to spíš o zvyk. Včera jsem koukal na Blue-Ray DVD a je to něco neuvěřitlného. Obraz perfektní!
vormen (30)|4.9.2012 15:47
nějaký nový poznatky? zajímalo by mě třeba, jestli pozoruješ nějaký krátkodobý vypálení obrazu a taky jak jsi na tom s těma odleska, zda už sis na to zvykl, dá se to provozovat i bez žaluzek přes den, kdy na telku přímo nesvítí? já pořád nemůžu vybrat, ikdyž tohle je už dlouho můj favorit...
martinus85 (16)|5.9.2012 07:49
No zatim jsem dale zkousel nahravat ze satelitu na HDD. Vse v poradku. Bez problemu. Ikdyz je TV vypnuta, tak casove nahravani funguje bezchybne.

S odleskama si uz hlavu nelamu. Stejne prijdu z prace okolo 17.00 a to uz slunko nesviti. Ale kdyz jsou zatahnute zaluzky, tak to nicemu nevadi. Zvyknul jsem si na to. Bez zaluzek se na to taky da koukat, ale je to o trosku horsi. Ale da se to. Nic hrozneho to neni...

Kratkodobe vypaleni je jen ze zacatku, kdyz tv zapnu a mam dlouho staticky obraz. Ale po nekolika minutach to zmizi a nicemu to nevadi. Ja jsem spokojen. Koupil bych si ji znovu.
fati (1)|8.9.2012 10:34
Ahoj všichni,
chci poděkovat všem, kteří jsou ochotni zastoupit podporu výrobce a podělit se o fakta, když už sami mají doma zakoupený přístroj, moc to pomáhá při výběru, opravdu děkuji a myslím, že nejen za sebe.

Vybírám novou televizi a musím přiznat, že už asi měsíc usilovně (přitom tak půl roku přemýšlím, že koupím novou) hledám nejlepší řešení poměru výkon/cena.

Důležité pro mě je velikost - 46palců min, kvalita obrazu - LCD či LED 200Hz a samozřejmě cena - max 20tis a když to bude 15tis, tak to bude luxus. Moje úvahy na začátku byly neskutečně naivní a proniknutí do faktů můj výběr dost zamotal a jsem tak nějak stále na začátku. Pokud někdo čte dále a je na tom stejně, tak se podělím o pár poznatků. Pokud vybíráte kvalitu obrazu, máte možnost mezi plasmou 600Hz nebo LEDkou 200Hz. Plasma je už výběhová technologie, ale zase si řekněme rovnou, že 150W (měříme u kamaráda LG 50PV350 už třetí měsíc a hodinový průměr je 144W) spotřeba a roky výrobou vychytaný panel s řízením zobrazování ji rozhodně nevyřadí z možností. Co se týče LCD, ty mám za sebou a nebudu je ani zmiňovat, kvalitu najdete, ale spotřeba bude nad 100W a to už raději tu plasmu, sorry. Zbývá ještě LED, která je na začátku, což výrobci dokazují každoročními novinkami ve vývoji a kvalitou zobrazování. Jeden fakt, který mi potvrdili prodavači zasvěcení (ne žádný datart a podobně, tam nic neví, opět sorry) beru jako stěžejní při výběru a sice 200Hz. Panely jsou dvou typů - 50Hz a 100Hz, nic jiného neexistuje. Tedy pokud kupujete 100Hz televizi, je to procesorem násobené 50Hz a pokud 200Hz televizi, tak máte plnohodnotný 100Hz panel. Všechno ostatní jako 400Hz, 800Hz a dále je jen násobení procesorem a pokud se nedíváte na blueray 3D film, tak je dokázáno studiemi, že to vaše oko nepozná. Je to pouze reklamní trik a důležitý jen při opravdovém efektu 3D (nechám již rozebrat koumáky na jiném vláknu) - toto vám potvrdí každý slušný prodavač ve značkovém obchodě, je to samozřejmě hodně zjednodušené, ale pro laika podstatné info (tím jsem vyřadil loňské modely, co jsou pouze 100Hz). Tímto se však dostávám do pasti, nové televize už mají kde jakou blbost, kterou nepotřebuji. Ale dobrá, přidám další požadavky a chci tedy plnohodnotný prohlížeč a satelitní tuner. Co jsem netušil je nemožnost přehrávání živého vysílání na webu. Jelikož televize nejnovější flash nepodporují a myslím, že firmware to ještě dlouho nevyřeší - tady bude dohoda s televizními stanicemi, to mi nikdo nevymluví - je z mé podstaty potřeby plnohodnotného internetového prohlížeče tato funkce nanic. Stejně to dopadne nakonec tak, že připojím noťas a pojedu přes něj. A poslední podstatné proč jít do drahé televize byl satelitní tuner a možnost z něj nahrávat na připojený HDD přes USB. Zde se informace dost liší a poprosím tedy, aby to někdo opravdu poctivě vyzkoušel.

Mám tedy tyto možnosti:
- koupit dražší model LED se vším všudy
- koupit levnější plasmu, která má méně funkcí
- koupit kvalitní LED panel bez funkcí a dokoupit další krabičky k tomu

Velice mě zaujala LG 50PM680S. Moje dotazy k ní, moc prosím o info od majitelů.

1) internetový prohlížeč
- když mám doma wifi router pod heslem (sousedi), je připojení bez problémů? má to někdo také tak? jaké máte nastavení routeru?
- ovládání prohlížeče přes obyčejný dálkový ovladač asi není moc velká radost, zkoušel jste někdo další možnosti? měla by podporovat LOGITECH K400 s touchpadem, jede to někomu plnohodnotně? nebo máte něco jiného?
- co opravdu televize přehraje - neznám možnosti sledování živého vysílání na webu zcela, zajímalo mě zatím jen čt4 kvůli dalším kanálům olympiády a dalších sportovních soutěží - co opravdu sledujete na webu?

2) satelitní tuner
- měly by fungovat všechny značky IRDETO HD modulů, jaký opravdu používáte a jak jede (rychlost přepínání porgramů, přepínání z programu HD do klasiky a podobně)?

3) nahrávání na HDD
- mělo by fungovat detekování HDD 40GB až 1TB, jaké máte zkušenosti s tímto? jaký konkrétně máte HDD? musí mít externí napájení nebo mi bude stačit napájený přímo přes USB? a co v případě, že disk bude rozhraní USB3.0?
- jaký formát nahrávání je z televize možný? musí si televize disk naformátovat sama nebo může přijít kamarád, připojit svůj poloprázdný disk a nahrát na něj něco? v jakém formátu to nahrává a co s tím pak mohu dělat (převedu to v nějakém programu na jiný běžně podporovaný formát)?
- z jakého tuneru lze nahrávat? DVB-T, C i satelitního? ze satelitního to dle výrobce nejde nebo to opravdu dokáže?

Děkuji předem za všechny konkrétní odpovědi a přeji hodně zdaru všem, co vybírají jako já.
martinus85 (16)|27.9.2012 07:31
Chtěl bych se zeptat:

Když jsem připojil externí HDD, tak si ho telka sama naformátovala, takže teď mohu nahrávat z telky na HDD. Ale problém je, když pak chci disk připojit k notasu. Nenajde ho, nebo spis se nezobrazi jako pripojene zarizeni. Takze nemohu nahrana videa editovat a archivovat. Nevíte jak na to? Jestli existuje nějakej prográmek, ve kterym bych ten disk videl a dokazal z nej videa dostat do PC.
KamilZ (10277)|27.9.2012 08:46
Všude, všude a naprosto všude :-( se tady v každém tématu o nahrávání v TV píše, že TV si nahrávku kóduje a je přehratelná pouze v té samé TV. Takže smůla. Filesystém uvidíš pravděpodobně z Linuxu, ale bude Ti to prd platné.
martinus85 (16)|27.9.2012 08:52
No tak to jsi me nepotesil. To je docela velke minus techto modernich televizi :( Drive jsme meli plne supliky videokazet, tak ted budeme mit plne supliky externich HDD :)
matador88 (47)|27.9.2012 15:55
nebudeme, lebo ak ten TV raz mat nebudes, uz to nikdy neprehras. teda arcihvacia nema absolutne ziaden zmysel.
Jauda (1)|29.9.2012 15:47
[QUOTE=KamilZ;426420]Všude, všude a naprosto všude :-( se tady v každém tématu o nahrávání v TV píše, že TV si nahrávku kóduje a je přehratelná pouze v té samé TV. Takže smůla. Filesystém uvidíš pravděpodobně z Linuxu, ale bude Ti to prd platné.[/QUOTE]

A dá se nějak rozdělit disk, tak aby byla půlka pro TV (je v linuxovém formátu JFS) a druhá půlka v NTFS nebo FAT na data?

Mmch 1TB Adata HD710 s USB 3.0 na televizi šlape.
Stenkovan (4)|29.10.2012 10:36
Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat někoho kdo tuto televizi opravdu vlastní. Je opravdu možné na LG 50PM680S nahrávat na externí HD. Na stránkách výrobce jsem tuto informaci totiž nenalezl a u prodejců je to 50% na 50% někteří prodejci píší ano jiní ne.

Děkuji za odpověď.
radolaco (43)|2.11.2012 12:03
Taka jednoducha otazka: Je ramcek strieborny alebo cierny?
martt (12)|3.11.2012 15:04
[QUOTE=Stenkovan;429994]Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat někoho kdo tuto televizi opravdu vlastní. Je opravdu možné na LG 50PM680S nahrávat na externí HD. Na stránkách výrobce jsem tuto informaci totiž nenalezl a u prodejců je to 50% na 50% někteří prodejci píší ano jiní ne.

Děkuji za odpověď.[/QUOTE]

Bez problémů, akorát u DVB-T/S když nahráváš tak se i díváš. Naprogramuješ, vypneš, TV se pak sama zaktivuje a nahraje a vypne.
A jen tak mimochodem jsem včera u strejdy viděl tenis na jeho Sharp AQUOS LED 47 a ve srovnání LG to byla naprostá tragika! Obraz této jinak vychvalované LEDky byl hroznej - signál O2 - ČT4 HD.
player (70)|3.11.2012 18:10
Takže by se dalo říct že největší slabinou téhle tv je absence filtru proti odleskům ale za 16t se to to dá tolerovat protože jinak má tahle tv solidní obraz a výbavu.
martt (12)|5.11.2012 17:11
Ano, obraz na této plazmě je vyjímečný (v porovnání s konkurencí tak do 25tis.). Hlavně pokud ji krmíte kvalitním signálem. Z BD, mám LG BP420, je to až neuvěřitelná kvalita, z DVD velmi dobrá. Nejvíc filmů mám na HDD v mkv (1080p) a tyto opět super. Pokud se dívám na TV tak pouze na vysílání v HD, mám skylink v kombinaci s KT. Je ale třeba podotknout, že je i rozdíl mezi HD a HD. Nejlíp jsou na tom programy na skylinku. Myslím, že má větší datový tok než místní KT. Běžné programy v SD jsou na hraně... A na ty odlesky jsem si zvykl(ano je to mínus). Nevím kolik by stálo podobné LG s...
Má ale i své mouchy.
Nemá sluchátkový výstup (řeším přes YAMAHA HTR-3064, dal by se vypíchnot i ze Scartu)
Má jen 2x USB (při potřebě více nutnost HUB)
Po naladění satu a KT zůstanou programy sice podle naladění za sebou - sat a KT ale to třídění je katastrofa, nejdou mazat, při přesunu si navzájem mění číslo atp. Dřív jsem si myslel, že největší tragika je u DiGi TV...
Při zvyšování hlasitosti jsou moc velké skoky (mělo by to jít na tři stupně ale mě přijdou všechny stejný)
To je tak vše na co jsem si momentálně vzpoměl.
Když to shrnu tak nelituju, za ty peníze se nedá nic lepšího pořídit, možná tak o 10tis víc. Myslím, že LG cenu této TV v porovnání s konkurencí nasadilo až podezřele nízko...Tak hlavně ať se to sesere.
A pak je tu ještě klasický problém (zřejmě u všech výrobců) nahraných TV pořadů na HDD a to je nemožnost úprav v PC. Když ale nad tím přemýšlím, tak by snad mohl existovat program přes který by to šlo. Zkusím pohledat na netu.
Nevím kolik by stálo podobné LG s... aje to 50PM970S cca za 25tis. Navíc má větší kontrast, TruBlack Filter a AG Filter a to je vše, jinak je to nachlup stejná TV jako LG 50PM680S jen s rozílem cca 10tis...
player (70)|7.11.2012 10:40
V té ceně kolem 25t se nabízejí i jiné tv http://www.alza.cz/51-samsung-ps51e6500-d353601.htm a nebo http://www.alza.cz/50-panasonic-viera-tx-p50st50-d327414.htm ale já mám limit 20t a přes ten nepůjdu.
D@ve (24)|12.11.2012 07:25
Zdravím,

můžete mi prosím změřit rozteč VESA otvorů... Na internetu jsem našel u této TV jak 600x400, tak 400x400. Chtěl bych si vyrobit držák na zeď dřív než TV dorazí. A dále jestli je mezi těmito montážními body rovná plocha a nechá se přišroubovat plech rovnou na záda TV bez použití nějakých distančních prvků.
Díky za odpověď