Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak propojit TV s digitálním audio výstupem se zesilovačem, který má pouze analog. vstup (cinch)?

JRejcha (18)|20.8.2012 15:05
Mám TV Samsung UE46C6900, která má pouze jeden analog. audio výstup a sice ten na sluchátka (klasický jack), k tomu mám starý zesilovač Technics SUV500M2, který má pouze analog. vstupy přes cinche. Propojit to kabelem Jack - 2x cinch sice jde, ale jednak bych to takhle musel mít trvale přes zesilovač, což nechci (na běžné sledování tv mi zvuk z tv stačí, "lepší" zvuk, chci jen na filmy a hudbu) a za druhé to v tom občas hnusně "lupne" nevím proč.

Existuje nějaký rozumný způsob jak propojit tuto TV s analog. zesilovačem jinak? TV má digit. audio výstup.

předem děkuji za každou radu!
Ivo Mašek (10205)|20.8.2012 15:12
[QUOTE]analog. audio výstup a sice ten na sluchátka (klasický jack), ........ zesilovač Technics SUV500M2, ............ a za druhé to v tom občas hnusně "lupne" nevím proč[/QUOTE].
Doporučuji to již nezapínat. nebo to lupnutí bude jednou posledním vůbec. A neodejde ti zesík (ten vydrží ledacos), ale audio v TV !!
JRejcha (18)|20.8.2012 15:31
no jo, taky se toho bojím, ale jak to teda jinak propojit? viděl jsem někde na netu konvertor digit. analog audio, za něco přes tisícovku, ale nevím jakou kvalitu ten výstup pak bude mít, navíc se mi nelíbí, že to zase musí být zapnuté do zásuvky.
mirekv (7169)|20.8.2012 16:52
Ta TV nemá analogový výstup? Za tu cenu by měla umět chodit pro pivo! Nemá SCART (ten mini)?
JRejcha (18)|20.8.2012 19:37
scart s adaptérem to má, ale ten je asi na "IN", ne? - tady je odkaz na návod (pozor je to asi 43 MB): http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201008/20100806134232328/BN68-02843K-00L05-0705.pdf
KamilZ (10277)|20.8.2012 21:03
Ten SCART vyzkoušej, ale pořádně. Všechny typy tunerů, přehrávání z USB/DLNA apod., protože ne vždy v něm býval výstup, měnilo se to i s verzí firmware, který už je ale u této TV předpokládám "stabilní" (diplomaticky řečeno :D ), takže pokud to pojede teď, tak už vždy. A ještě si prověř, že tam není problém se předbíháním proti obrazu. Pokud to nepojede a budeš to chtít realizovat, tak Ti mimo sluchátka nezbude asi nic jiného než pořídit něco takového: http://xlobby.com/news/2010/05/07/xlobby-dolby-digital-dts-audio-decoders-preview/ (u nás cca 800-1000,- Kč). Ale to už se podle mě nevyplatí. Případně zbastlené řešení typu rozdvojka na 3.5" jack + k tomu nějaké levné repro k PC, které by nahrazovaly repro TV a do druhého výstupu zapojit zesilovač. Jestli je TV mimo záruku, tak by možná i nějaký opravář mohl udělat úpravu, aby jack neodpojoval repro. Ale v obou případech Ti bude hrát TV i zesilovat a neoddělíš to od sebe (na rozdíl od zapojení přes SCART nebo optiku s převodníkem).
vivid.sk (11472)|20.8.2012 21:10
[QUOTE=JRejcha;421252]... děkuji za každou radu! [/QUOTE]
kup si AVR z druhej ruky za par (tisic) korun a mas vystarane. Popri cene TV je to zanedbatelna investicia (nepripada mi rozumne setrit na niecom, co je urcite aspon tak dolezite, ako obraz). Budes mat urcite lepsi zvuk, ako analogovy vystup zo scartu (pokial vobec pojde, v pripadne interneho playera pochybujem).

Zariadenie "od Kamila" ti fungovat sice bude, ale vystup ma 2.1/5.1 a ty potrebujes 2.0 - neviem ci je mozne toto zvolit (az tak detailne som to nestudoval).
KamilZ (10277)|20.8.2012 21:26
JRejcha (18)|20.8.2012 21:33
omlouvám se, jsem trochu "natvrdlej" co je vlastně AVR? Nějaké doporučení na konkrétní typ? Díky!
vivid.sk (11472)|20.8.2012 21:43
[QUOTE=KamilZ;421299]..[/QUOTE]
Tie tiez nie su OK, nepodporuju DD a DTS.


[QUOTE=JRejcha;421300]...[/QUOTE]
AVR (Audio Video Receiver) je v podstate multiknalovy zosilnovac s tunerom a dekodermi digitalnych signalov (ktore potrebujes).
Ak chces novy, tak najlacnejsi som videl:
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=1873

ale ja ti odporucam kupit nieco z druhej ruky, kludne aj bez HDMI vstupov, ktore nepotrebujes. Dostanes celkom zaujimavo hrajuce kusky, skus si prebehnut bazar