Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Domace kino alebo samostatne komponenty k Samsung LEDTV ?

pep1x (4)|17.8.2012 12:59
Caute,

som tu novy a presiel som si viacero tem a stale neviem ako dalej (som extra noob) a preto Vas prosim o radu :
Mam Samsung UE55c6000 a zariadujem novy byt a rad by som sa poradil ohladom vyberu dobreho allin one systemu / audia.
Co mam :
- Obyvacku cca 4 x 5 m
- TV Samsung UE55c6000
- Od providera IPTV a na vyber 3 STB : Motorola 1003 / 1903 / 1963
- Xbox 360

Co by som chcel :
- Audio system, (staci 2.1, kedze nechcem robit susedom velmi zle) za 500-600-max 700 EUR, ktory mozem nejakym zazracnym sposobom poprepajat tak, aby som si mohol vychutnat zvuk z tohto systemu aj pri pozerani dig. TV zo STB, a takisto aj zvuk z XBOXu
- Teraz to pre mna najpodstatnejsie : sharovanie suborov -> chcel by som zdielat obsah (filmy/hudbu) napr. z PC tak, aby som ich mohol sledovat / pocuvat na TV. Davnejsie som skusal Samsungacky AllShare z PC na TV, ale ten stale padal a bol nestabilny. Potrebujem nieco primitivne na pouzitie tak, aby to vedela ovladat aj moja draha polovicka.

Ako tak vsade pozeram, su dve moznosti :
1. Klasicke domace kino s plastovymi reprakmi (aj tak niesom ziadny audiofil) ktore jednoducho prepojim tak, ze doneho napicham XBOX aj STB cez HDMI a toto "kino" spojim s TV. Pri sharovani suborov sa budem spoliehat na nejake riesenie od vyrobcu, ktore nemam sajnu ako bude vobec fungovat, kedze okrem DLNA, maju nove domace kina aj kadejake WIFI direct a share ficuriny...
2. AV Reciever + repro - tu som ale uplne strateny co sa tyka vyberu a hlavne akym sposobom na sharovanie obsahu ? je MMC jedina moznost, lebo ked ano, tak existuje nieco primitivne na ovladanie ? Kedze reciever okrem USB nema v sebe nic ...

Uff, to by bolo asi vsetko. Za Vasu trpezlivost Vam dakujem :)
vivid.sk (11472)|17.8.2012 19:05
1) ano MMC je cesta (relativne spolahliva)
2) ak chces nove len 2 (2.1) repro, treba si ujasnit, ci nebudes chciet nikdy viac kanalov v buducnosti (robenie susedom zle s tym nic nema, tu urcite neplati, cim viac pasikov, tym viac adidas). Vtedy je dobre vyberat repro, kde sa vyraba aj regal/center alternativa.

Bez ohladu na to, vsak vies uz za tento peniaz kupit AVR + par bedni (z 2 ruky).

napriklad:
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=1652
+
repro v nejakej zostatkovej hodnote, zial narychlo som nenasiel nic co by zodpovedalo tejto hodnote.
pep1x (4)|29.8.2012 17:43
[QUOTE=vivid.sk;421013]1) ano MMC je cesta (relativne spolahliva)
2) ak chces nove len 2 (2.1) repro, treba si ujasnit, ci nebudes chciet nikdy viac kanalov v buducnosti (robenie susedom zle s tym nic nema, tu urcite neplati, cim viac pasikov, tym viac adidas). Vtedy je dobre vyberat repro, kde sa vyraba aj regal/center alternativa.

Bez ohladu na to, vsak vies uz za tento peniaz kupit AVR + par bedni (z 2 ruky).

napriklad:
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=1652
+
repro v nejakej zostatkovej hodnote, zial narychlo som nenasiel nic co by zodpovedalo tejto hodnote.[/QUOTE]

Super, dakujem za odpoved.
Ok, dostal som sa dalej, ale mam dalsi zadrhel.
Otazku sharovania by som vyriesil nejakym MMC, ale ako to vsetko pre boha prepojim ? :D
- Mam TV s HDMI (s HDMI 1.3, t.j. bez ARC)
- STB s HDMI (plus na vyber lepsi model s integrovanym HDD a digitalnym audiom)
- XBOX s HDMI a tiez s dig. audiom
- AV Reciever (niektore maju len 2 HDMI vstupy, a 1 vystup)
- V buducnosti pravdepodobne Xtreamer Ultra 2.

Existuje moznost poprepajat to tak, aby som mohol :
- pozerat filmy (s 5,1 zvukom), prip. pocuvat hudbu cez Xtreamer na reprakoch pripojenych do AV recieveru ?
- hrat hry na xboxe s 5.1 zvukom cez repraky pripojene do AV recieveru ?

Dakujem !
vivid.sk (11472)|29.8.2012 17:50
Jednoducho, kupis si vyssi model AVR s viacerymu vstupmi. Tych je vo vyssich modeloch habadej (kludne aj 6-7-8...)
Vsetko co si popisal pojde prepojit [ALL in -> ONE out].
pep1x (4)|1.9.2012 16:30
[QUOTE=vivid.sk;422619]Jednoducho, kupis si vyssi model AVR s viacerymu vstupmi. Tych je vo vyssich modeloch habadej (kludne aj 6-7-8...)
Vsetko co si popisal pojde prepojit [ALL in -> ONE out].[/QUOTE]

Okej, super, to chapem, vsetko potiahnem cez hdmi. Na xbox fore som ale zistil, ze ak telka nepodporuje Hdmi 1.4 s audio return channel, je nutne viest video cez HDMI a audio cez digital in.
Chapem to spravne tak, ze teraz pri kazdom z mojich komponentov budem musiet vies video cez hdmi a audio cez digital in ? Vsetko to akoze nalatam do recieveru ?
Vybral som si tuto kombinaciu : http://www.luxusni-elektronika.cz/polozka/onkyo_txnr414_s_a_harmankardon_hkts_16_white.html lenze tento reciever ma iba dva digital in vstupy...

Som trosku z toho zmeteny, prosim este o jednu radu :) Prip. co si myslis o tomto sete.
Dakujem !!
vivid.sk (11472)|1.9.2012 16:37
1) Ano, vsetko pozapajas do AVR a pojde to. To, co pisu na fore je nezmysel, ziadne audio nemusis vies samostatne. To len v pripade, ze by si mal Xbox pichnuty priamo do TV.
2) Pisal som vyssi model AVR. Nie (skoro) zakladny low-end.
pep1x (4)|1.9.2012 16:46
Okej, tak uz to konecne chapem :)
Co je na tom recieveri zle ? Ma 6x HDMI in, USB, podporu DLNA, RJ45 ...
1. Ktore konkretne modely pri Onkyo povazujes za strednu triedu ?
2. Co hovoris na tie repro ? (nechcem ziadne velke hovada, nemam ich kam dat)

dik
vivid.sk (11472)|1.9.2012 16:49
Beriem spat, myslel som, ze sa ti nepaci pocet digitalnych HDMI vstupov - zle som to pochopil (a nepreveroval som to, ci su naozaj dva alebo 6).
V tom pripade je to OK.

K repro sa neviem vyjadrit - nepocul som - nemozem hodnotit. Ale urcite by som pozrel na nete nejake doveryhodne recenzie a porovnanie s komplet setom od onkya