Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG UE46D6510 - satelitny prijimac

Raspel (4)|16.8.2012 14:08
Mam zakupeny TV SAMSUNG 46D6510.
Do zabudovaneho satelitu mam vlozeny CI+ modul (certifikovany) a kartu Skylink.
Ked dam na satelitnom primaci prechadzat (naladit) kanaly, najde mi iba nemecke (volne aj kodovane). Ziadny kanal zo Skylinku anilen nenajde. Skusal som aj manualne vlozit trasporder a nic..
Viete mi poradit, ako mam postupovat?
Karta aj modul bol odskusany v inom satelitnom prijimaci (vsetko funguje).
Tv som aj resetol na vyrobne nastavenia a postupoval podla navodu. Nic nepomohlo.
Dokonca mam v ponuke satelitneho prijmu iba Rakusko, Nemecko, Svajciarsko....

PROSIM o POMOC
KamilZ (10277)|16.8.2012 14:58
Pokud ladíš německé, tak zřejmě ladíš Astru 19.2,Skylink je na 23.5. Nemáš monoblok nebo dva LNB? Pokud ano, máš správně v TV nastaven DiSEqC (většinou bývá Astra 23.5 na portu 2 nebo B)? Zkontroluj si i frekvenci LNB (Universal, nebo 9750-10600).

Na ladění karta a modul nemá vliv, to je až na dekódování.
Raspel (4)|16.8.2012 15:11
Mam Quad LNB. Diseq nepouzivam. Samozrejma, ze ladim na Astre 23.5 - tam mi tiez najde viac-menej nemecke programy + nejake francuzke. Na ostatnych satelitoch je to totozne.
KamilZ (10277)|16.8.2012 15:15
Quad značí pouze počet výstupů, nic jiného. Je to Single nebo monoblock (má jeden nebo dva "čumáky")? Jak víš, že ladíš na Astra 23.5? Co Ti píše TV (nebo si tam nacvakáš) je úplně jedno, to je pouze přednastaveno výrobcem. Jestli máš jen single LNB, tak si podle přehledů zkontroluj, že jsi skutečně s parabolou na pozici 23.5: http://www.parabola.cz/prehledy/ (vyber si konkrétní program co jsi naladil a podle parametrů (frekvence, polarizace, ... si najdi, na které je pozici/družici).

Dej sem přesný typ LNB nebo fotku... Monoblock má DiSEqC integrovaný v sobě.
Raspel (4)|16.8.2012 15:23
Diky za otazky, ale az taky blbec niesom. Mam niekolko satelitny prijimacou, iba som sa chcel jedneho "zbavit" a zacat pozivat ten v TV. Mam Quad monoblock - overene aj meranim, ze je na Astru 23.5 :D,
Na ostatnych satelitoch ide vsetko Ok - bez problemov. Dokonca aj ta karta a modul, ktory som skusal v TV.
KamilZ (10277)|16.8.2012 15:27
Jestli máš Quad monoblock, tak jak můžeš psát, že nepoužíváš DiSEqC ??
Raspel (4)|16.8.2012 15:34
Urcite to bude Diseqcu...
Ak poznas TV Samsung, tak vies, ze tymto smerom sa ani uberat nemusis...
jozo-hd (83)|16.8.2012 17:59
Raspel: ... a chces ty vobec nejaku radu?