Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr TV a sat. přijímače - zvlášť nebo zároveň?

3ttt (13)|12.8.2012 23:34
Ahoj, předem podotýkám, že se v této oblasti nepohybuju a moc nevyznám. Ale protože právě hledám TV i sat. přijímač, napadlo mě, zda vlastně není správně vybírat najednou, aby co nejlépe spolupracovaly. Průchod signálu oběma zařízeními má přeci vliv na výsledný obraz. Nebo se pletu?
KamilZ (10277)|13.8.2012 06:29
Má a nemá. Signál sice "prochází" oběma zařízeními, ale vzájemně se přímo neovlivňují, je to digitál. Když koupíš TV s dobrým zobrazováním HD i SD a dobrý DVB-S STB, tak je to jedno. U TV se špatným podáním SD Tě může trochu zachránit DVB-S s dobrým upscalingem, ale to opět platí obecně (stejně blbě by TV zobrazovala jakýkoli SD zdroj). Klidně můžeš vybírat nezávisle, což stejně budeš muset, neznám obchod, kde by měli větší výběr TV a DVB-S STB. Jediné, co je přímo závislé na kombinaci obou výrobků je HDMI CEC. Takže pokud by jsi ho chtěl využívat, tak stojí za vyzkoušení konkrétní kombinace TV a STB.
3ttt (13)|13.8.2012 08:07
Aha. A upscaling probíhá kde, v DVB-S stb. nebo v TV? Nebo je to různý, a dá se třeba vynutit, že by ho provádělo "šikovnější" zařízení? A když stb. umí "pouze" 1080i a 1080p ne?

V nějaké recenzi jsem zahlédl, že stb. hůře zpracovával signál a "lezly z něj" horší barvy, takže bylo třeba rozštelovat nakalibrovanou TV, aby se barvy zpětně dohnaly. Proto mě to vlastně celé napadlo.

Jinak dík a omlouvám se za pro někoho možná nesmyslné otázky.
KamilZ (10277)|13.8.2012 08:34
Upscaling probíhá podle nastavení na různých místech. Pokud do TV přijde něco jiného, než 1920x1080, tak v TV proběhne vždy (panel má nativní rozlišení odpovídající 1920x1080). Takže např. při nastavení STB na 720p proběhne první upscaling v něm (z SD na 720) a druhý v TV (z 720 na 1080). Ideální je, aby upscaling probíhal 1x. Pokud STB nemá 1080p, tak se nic strašného neděje, protože v 1080p se nevysílá. V TV pak proběhne v rámci postprocessingu deinterlacing. Na to, jestli je lepší provádět deinterlacing v TV nebo STB (pokud podporuje 1080p) jsem tady zaznamenal dva různé názory, bez jednoznačného rozuzlení - jeden říká, že je to lepší dělat v STB už v rámci upscalingu, druhý, že v TV v rámci postprocessingu.

Je pro info - o jakých zařízeních uvažuješ?
3ttt (13)|13.8.2012 09:51
Trochu jsem na DVB-S stb. koukal, nějakou představu mám, ale zatím nic konkrétního. Já to dám během dneška, stejně jako hledanou LCD TV, do nového vlákna. Teď mám fofr... :-)