Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vypalování plazem

Artaman (23)|11.8.2012 14:17
Myslel jsem si,že koupím LCD LG LM760S:
http://www.alza.cz/47-lg-47lm760s-d317510.htm

Jde mi především o kvalitní přehrávání blu-ray,ale také o dobré přehrání klasického SD/HD signálu z kabelové TV.
Zaujal mne ovšem model plazmy ST50 (velikost 42"). Z různých diskuzí zjišťuji,že plazmy jsou na obraz lepší než LCD.
O soubojích LCD vs Plazma je toho napsáno tolik,že už mám v hlavě opravdu hokej.....a stále nevím.
Proto Vás prosím jako zkušené,opravdu je plazma obrazově lepší a jaká negativa mohu od ní očekávat?

Informace jednoho čtenáře fóra na PLAZMU:
" Po cca 1roce při běžném sledování TV vysílání, kde častěji vysílají formát 4:3 stačí na to, aby když si pustíte film ve FULL HD kvalitě z BD tak jasně rozeznáte vypálení!!! a to dokonce pokud sledujete širokoúhlejší filmy než je 16:9!!! Samozřejmě, že když budete sledovat neustále formát 4:3 nebo dokonce statický obraz vypálení se projeví ještě dříve!!! S nejčastějším vypalováním jsem se setkal u zmíněného formátu 4:3 ale také například s tim, když si někdo koupí domácí kino a pouští si na něm hudbu - potom se u na TV vytvoří statické menu, které se vám tam navždy vypálí - to samé platí pro teletext a nebo zapnuté hodiny. Proto je Plazma naprosto nevhodná k plnohodnotnému používání např. systémů domácího kina, integrovaných webových prohlížečů, včetně integrovaných internetových aplikacích nebo jako monitor konzole či PC. Plazma už z fyzikálního hlediska nikdy nedokáže zobrazit sytou červenou barvu (schválně si to doma vyzkoušejte), plazma je především výhodná cenou a na obyčejné koukání TV pořadů stačí. V zimě dokáže vytopit i malou místnost (ušetříte za topení). V dobách kdy začínaly LCD a končily CRT byla plazma jasnou volbou, protože i když dodnes na CRT nic nedosáhne byla plazma to nejlepší co jste mohli získat. Dnes (myslím tim modely 2011) u LCD s LED podsvícením je situace opačná, kvalitou obrazu (pevný rastr), bezkonkurenční barvy, sytost v celém spektru, vysoký jas (daleko vyšší než u plazmy - LCD LED lze bez problému sledovat i přes den za slunečného dne), nízká odezva (2,6ms a méně), možnost dodatkové technologie tzv. pasivní 3D, pozorovací úhel 178°, nízká váha (42´´ LCD = 12kg Plazma 34kg!!) Možnost insalace v jakékoliv poloze (to znamená na strop. atd - to plazma neumožňuje), nevypalování obrazu, malá spotřeba (42´´ LCD průměrná spotřeba 100W, plazma průměrná spotřeba 200W), možnost využití jako monitor konzole či PC bez vypálení obrazu. Možnost použití webového prohlížeče v TV či v připojených zařízeních (BD, domácí kino, atd..), matná obrazovka - nevznikají nežádoucí rušivé odrazy, obrazovka u LCD nestárne - u plazmy ano, neustále se vypaluje a tim ztrácí kontrast a obraz se stává vyblitějším už za 3-4roky. Dnes je plazma přežitkem a levnější alternativou (nikoliv výrobní nýbrž obchodní z důvodu umělého zvýhodnění a podpoření zájmu o plazmy) - z pohledu výrobce je nutné ještě pár let tuto technologii podporovat z důvodu návratnosti investic do této technologie. Budoucnost je v OLED kde budou v souběhu s ní dobíhající LCD LED tak jako jsou dneska slepou uličkou plazmy vedle LCD-LED. To jsou prostá fakta a realita ignorující to, co jste si koupili a to co tu nesmyslně obhajujete.
Není žádným tajemstvím, že sám výrobce plazmových panelů se přiznává k tzv.: "Half-live PD", který se v závislosti na typu výrobce pohybuje v průměru cca 25000 hodin - to znamená, že po 25000 hodinách je účinost plazmového panelu na jeho 50% což se dá považovat za nekoukatelné a konec jeho životnosti. Vše má na svědomí tzv. stárnoucí luminofor, který je v panelu ozařován UV zářením plazmatického výboje. Toto stárnutí je dá se říct lineární - to znamená, že už po cca 12500 bude jeho účinost na nějakých 75% - to už je velice nekvalitní obraz v porovnání s čertvě zahořelolu plazmou po její koupi. Pokud koukáte na televizi (využíváte internet, PC, konzole, domácí kino, atd..) v průměru dohromady 8hodin každý den panelu se kvalita zobrazení znatelně degraduje už po 4,5letech provozu a to výhradně v celé aktivní zobrazovací pološe. To nepočítám to, že pokud nebudu využívat celou plochu obrazovky budou vyditelné změny znatelné už po roce používání! Proto vám znovu odpovídám, a nyní polopaticky, že: LCD si kupuji na větší dobu než je jeden rok než je tomu u plazmy, protože viditelné rušivé změny (nevratné vypálení) nepovažuji u TV za vyhovující standard, kvůli kterému jsem do TV investoval prostředky. ALE!!! Pokud si kupujete každý dva roky novou plazmovou TV, kterou výhradně používáte v průměru 4hodiny každý den pro vysílání v SD kvalitě s po celou dobu neměným formátem, nejlépe 16:9 nemám co se týče kvality zobrazení žádné připomínky, naopak, jak jsem již psal, plazmová TV výborně hřeje a dá se s ní při koukání na TV v zimě krásně vytopit malá místnost, starší typy dokonce tepelně sálaly což bylo patrné když se kolem plazmové TV prošlo v blízkosti - tuším, že měly i dokonce ventilátory, které nuceně (aktivně) chladily celou TV - pak také, ale doporučuji přejít s tarifem na elektřinu na nějaký typu "akumulace" a zapínat TV na noční proud

Díky všem
watt (68)|11.8.2012 15:30
to so TU PISES ZA SRACKY :? MAL SI UZ DOMA PLAZMU VOBEC ?SI UPLNE MIMO.
Artaman (23)|11.8.2012 15:37
Ten článek není můj,ale je převzat z jednoho fóra,kde mne zaujal a chtěl jsem vědět Váš názor :-)
KamilZ (10277)|11.8.2012 15:47
Toto vlákno je o diskuzi ohledně Panasonic modelů 2012, tak to prosím nezapleveluj takovýmito (bez prominutí) kravinami a doporučuji Ti to smazat, než se zde strhně naprosto zbytečný flame a řetěz nadávek od příznivců plazem. Plazmy mají samozřejmě nevýhody (blikání, pískání/bzučení, vypalování), ale to je závislé výrobce od výrobce, model od modelu, kus od kusu. Myslím, že je tady o tom napsáno více než dost. A ptát se, jestli je plazma "obrazově lepší" je nesmysl, někomu více sedí LCD a někomu plazma. Akorát u LCD víc zaplatíš, kvalitní jsou dražší. A jak může vypadat LCD při několikaletém provozu 4:3 se můžeš podívat zde.
Artaman (23)|11.8.2012 18:55
KamilZ:

Nesouhlasím s Tebou.
[QUOTE=KamilZ;420203]Toto vlákno je o diskuzi ohledně Panasonic modelů 2012[/QUOTE]

Model ST50 není pro rok 2012?


[QUOTE=KamilZ;420203]nezapleveluj takovýmito (bez prominutí) kravinami[/QUOTE]
Já nevím,že to jsou kraviny. Ty možná ano,protože jsi zkušený v oblasti plazmy. Já jsem nováček a vlastnosti plazmy neznám.Tak proto se ptám.Ostatně od toho také diskuzní fóra jsou.



[QUOTE=KamilZ;420203] A ptát se, jestli je plazma "obrazově lepší" je nesmysl[/QUOTE]
No vidíš,a já jsem na HDmagu zase četl něco jiného

Jsi moderátor,ale k nezkušeným uživatelům,kteří se "blbě" ptají tedy nejsi zrovna moc vstřícný.
KamilZ (10277)|11.8.2012 20:01
Neptal jsi se na ST50, ale na to, jestli je plazma "obrazově lepší". Ostatně stačilo tady pročíst pár vláken, kde se příznivci LCD a plazem pravidelně přehadují a musí Ti být jasné, že se jednoznačné odpovědi nedočkáš. Co jiného chceš vyvodit, když si zde nemálo lidí kupuje plazmu (viz vlákna kolem, včetně tohoto)? Jsou tak hloupí, že by koupili takový šmejd? K plazmě se prostě musíš nějak chovat.
Vypalování se zde probírá 2x denně (vpravo nahoře je vyhledávání, napiš tam "vypalování", zvol "Zobrazit výsledky jako příspěvky" a čti a čti, ...). A nemyslím si, že bych nevyl vstřícný, když jsem Ti svůj názor napsal (a to jsem zastánce LCD).

Konkrétní porovnání a zkušenosti poměrně vysokých modelů LCD + PLAZMA si můžeš přečíst namátkou zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/32584-Sony-Bravia-KDL-55HX850-LCD-LED-a-Samsung-PS60E6500-PLAZMA

Přesouvám to do samostatného vlákna, aby se neplevelilo Panasonic.
jozo-hd (83)|11.8.2012 20:07
No ja "vstřícnějšího" človeka ako KamilZ tu asi nepoznám, tak neviem či nie je lepšie prejsť na iné fórum Artaman :-D
jarino1978 (8045)|11.8.2012 21:22
@artaman : to, čo si odcitoval je žiaľ úplná pravda. Najhoršie je na tom so stárnutím Panasonic, kde dochádza k prvému javu od 1000-2000 h prevádzky.
nunacek0 (947)|11.8.2012 22:23
Takže pokud to chápu správně tak po slušném zahoření a nějaké té kalibraci je vhodné se pomalu dívat po nové Tv. Tv na rok života při průměrném koukání 4h denně vynásobeno počtem dní za rok je prakticky určena k zániku a neměla by se ani vyrábět. Životnost je tak ještě kratší jak nový OLED, který měl problémy s životností modré barvy..No ale třeba se mýlím ve své úvaze. V tom případě by bylo dobré, aby se plazmy zlevnily tak o 50%, abychom mohli každý rok kupovat čerstvou..Snad jsem nikoho neurazil a některé možná pobavil. Jsem zase nějakou dobu bez Tv tak mám dobrou náladu. Nic mě neštve a jsem v pohodě..
geronimoh (2327)|11.8.2012 22:52
Artaman :
pokusím se odpovedět na tu citaci co jsi sem zkopíroval. Měl jsem doma CRT TV, projekční TV, LCD TV a teď mám něco přes rok plazmu. Každá technologie má svá pro a proti, vybrat si budeš muset sám a popsáno je tu na fóru už toho dost a není třeba to probírat celé znovu ...

[QUOTE=Artaman;420197]

Jde mi především o kvalitní přehrávání blu-ray,ale také o dobré přehrání klasického SD/HD signálu z kabelové TV.
Zaujal mne ovšem model plazmy ST50 (velikost 42"). Z různých diskuzí zjišťuji,že plazmy jsou na obraz lepší než LCD.
O soubojích LCD vs Plazma je toho napsáno tolik,že už mám v hlavě opravdu hokej.....a stále nevím.
Proto Vás prosím jako zkušené,opravdu je plazma obrazově lepší a jaká negativa mohu od ní očekávat?[/QUOTE]

Pokud vybíráš televizor na to co píšeš, tak není problém vzít plazmu, pokud nemáš zvýšenou citlivost na blikání plazmy


[QUOTE=Artaman;420197]
Informace jednoho čtenáře fóra na PLAZMU:
" Po cca 1roce při běžném sledování TV vysílání, kde častěji vysílají formát 4:3 stačí na to, aby když si pustíte film ve FULL HD kvalitě z BD tak jasně rozeznáte vypálení!!! a to dokonce pokud sledujete širokoúhlejší filmy než je 16:9!!! Samozřejmě, že když budete sledovat neustále formát 4:3 nebo dokonce statický obraz vypálení se projeví ještě dříve!!! S nejčastějším vypalováním jsem se setkal u zmíněného formátu 4:3 ale také například s tim, když si někdo koupí domácí kino a pouští si na něm hudbu - potom se u na TV vytvoří statické menu, které se vám tam navždy vypálí - to samé platí pro teletext a nebo zapnuté hodiny. Proto je Plazma naprosto nevhodná k plnohodnotnému používání např. systémů domácího kina, integrovaných webových prohlížečů, včetně integrovaných internetových aplikacích nebo jako monitor konzole či PC.[/QUOTE]

Po více než roce nemám na televizoru žádné známky vypálení a to televizor běží denně celkem dost hodin. Moderní plazmy mají Pixel Orbiter a podobné funkce zabraňující vypálení, pokud se zobrazuje delší dobu statický obraz, spustí se spořič apod. Nicméně Plazma skutečně není pro každého, jen pro toho, kdo ji ocení a nehodí se jako primární monitor k PC, ale není problém ji používat jako sekundární monitor





[QUOTE=Artaman;420197]V zimě dokáže vytopit i malou místnost (ušetříte za topení). [/QUOTE]


To už dávno neplatí, moje plazma je na povrchu chladnější než LCD TV s CCFL podsvícením, co jsem měl před ní. Průměrnou spotřebu mám asi 130W, u stejně velkého LCD TV s CCFL podsvícením jsem měl spotřebu 125W, ovšem LCD s EDGE LED podsvícením může mít i poloviční spotřebu.



[QUOTE=Artaman;420197]V dobách kdy začínaly LCD a končily CRT byla plazma jasnou volbou, protože i když dodnes na CRT nic nedosáhne byla plazma to nejlepší co jste mohli získat. Dnes (myslím tim modely 2011) u LCD s LED podsvícením je situace opačná, kvalitou obrazu (pevný rastr), bezkonkurenční barvy, sytost v celém spektru, vysoký jas (daleko vyšší než u plazmy - LCD LED lze bez problému sledovat i přes den za slunečného dne), nízká odezva (2,6ms a méně), možnost dodatkové technologie tzv. pasivní 3D, pozorovací úhel 178°, nízká váha (42´´ LCD = 12kg Plazma 34kg!!) Možnost insalace v jakékoliv poloze (to znamená na strop. atd - to plazma neumožňuje), nevypalování obrazu, malá spotřeba (42´´ LCD průměrná spotřeba 100W, plazma průměrná spotřeba 200W), možnost využití jako monitor konzole či PC bez vypálení obrazu. Možnost použití webového prohlížeče v TV či v připojených zařízeních (BD, domácí kino, atd..), matná obrazovka - nevznikají nežádoucí rušivé odrazy, obrazovka u LCD nestárne - u plazmy ano, neustále se vypaluje a tim ztrácí kontrast a obraz se stává vyblitějším už za 3-4roky. Dnes je plazma přežitkem a levnější alternativou (nikoliv výrobní nýbrž obchodní z důvodu umělého zvýhodnění a podpoření zájmu o plazmy) - z pohledu výrobce je nutné ještě pár let tuto technologii podporovat z důvodu návratnosti investic do této technologie. [/QUOTE]

V místnosti silně osvětlené denním světlem vede LCD, v místnosti s mírným denním osvětlením, večer a v noci vede plazma. Není pravda že plazma je přežitá technologie, zatím není na trhu žádná lepší ....

[QUOTE=Artaman;420197]Budoucnost je v OLED kde budou v souběhu s ní dobíhající LCD LED tak jako jsou dneska slepou uličkou plazmy vedle LCD-LED. To jsou prostá fakta a realita ignorující to, co jste si koupili a to co tu nesmyslně obhajujete.
Není žádným tajemstvím, že sám výrobce plazmových panelů se přiznává k tzv.: "Half-live PD", který se v závislosti na typu výrobce pohybuje v průměru cca 25000 hodin - to znamená, že po 25000 hodinách je účinost plazmového panelu na jeho 50% což se dá považovat za nekoukatelné a konec jeho životnosti. Vše má na svědomí tzv. stárnoucí luminofor, který je v panelu ozařován UV zářením plazmatického výboje. Toto stárnutí je dá se říct lineární - to znamená, že už po cca 12500 bude jeho účinost na nějakých 75% - to už je velice nekvalitní obraz v porovnání s čertvě zahořelolu plazmou po její koupi. Pokud koukáte na televizi (využíváte internet, PC, konzole, domácí kino, atd..) v průměru dohromady 8hodin každý den panelu se kvalita zobrazení znatelně degraduje už po 4,5letech provozu a to výhradně v celé aktivní zobrazovací pološe. To nepočítám to, že pokud nebudu využívat celou plochu obrazovky budou vyditelné změny znatelné už po roce používání! Proto vám znovu odpovídám, a nyní polopaticky, že: LCD si kupuji na větší dobu než je jeden rok než je tomu u plazmy, protože viditelné rušivé změny (nevratné vypálení) nepovažuji u TV za vyhovující standard, kvůli kterému jsem do TV investoval prostředky. ALE!!! Pokud si kupujete každý dva roky novou plazmovou TV, kterou výhradně používáte v průměru 4hodiny každý den pro vysílání v SD kvalitě s po celou dobu neměným formátem, nejlépe 16:9 nemám co se týče kvality zobrazení žádné připomínky, naopak, jak jsem již psal, plazmová TV výborně hřeje a dá se s ní při koukání na TV v zimě krásně vytopit malá místnost, starší typy dokonce tepelně sálaly což bylo patrné když se kolem plazmové TV prošlo v blízkosti - tuším, že měly i dokonce ventilátory, které nuceně (aktivně) chladily celou TV - pak také, ale doporučuji přejít s tarifem na elektřinu na nějaký typu "akumulace" a zapínat TV na noční proud[/QUOTE]

životnost plazmových i LCD televizorů je dnes nízká a nevsadil bych na to, že LCD vydrží déle. Můj předešlý LCD televizor se porouchal po 1,5 roce. Na to, že budoucnost je OLED bych si dnes už nevsadil. Sám bych byl rád, kdyby už byla na trhu nějaká lepší technologie, ale zatím není .... a do té doby volím plazmu pro její přirozenější obraz (hlavně barvy).


PS : Jestli plazmu nebo LCD za tebe nikdo jiný nemůže rozhodnout
KamilZ (10277)|12.8.2012 06:46
Artaman (23)|12.8.2012 11:28
Díky všem za připomínky a komentáře a rád budu za další poznatky a zkušenosti.
KamilZ (10277)|12.8.2012 12:16
Ale hlavní jsi si neodnesl - to, co je "obrazově nejlepší", záleží jen a jen na Tobě - co Ti nejvíce vyhovuje. Ne to, co si myslím já, nunacek0, geronimoh, jarino1978. Jsou to Tvoje oči.
hakmar (401)|12.8.2012 12:32
....a tvoja peňaženka...:)
Ivo Mašek (10205)|12.8.2012 12:47
Ten článek od Artamana je z fora Avmania, a psal ho v září 2011 user, který si říká "tester" (:-D). Píše o ročním provozu, tedy TV zakoupena roku 2010 !! Za dva roky se toho v technologiích televizorů (Plasma i LCD) udělalo opravdu hodně. Ten článek je dnes, v srpnu 2012, mimo mísu.
To jenom na vysvětlení. :-)
geronimoh (2327)|12.8.2012 13:05
[QUOTE=Ivo Mašek;420292]Ten článek od Artamana je z fora Avmania, a psal ho v září 2011 user, který si říká "tester" (). Píše o ročním provozu, tedy TV zakoupena roku 2010 !! Za dva roky se toho v technologiích televizorů (Plasma i LCD) udělalo opravdu hodně. Ten článek je dnes, v srpnu 2012, mimo mísu.[/QUOTE]

No já mám model VT20, tedy model pro rok 2010 a mám ji přes rok a stejně ten článek nesedí. Panasonic VT20 se nehřeje, není o moc težší než LCD se stejnou úhlopříčkou atd. Jako by testoval nějakou starou plasmu. Stejně tak test nějaké staré LCD TV by dopadl katastrofálně ( pastelové barvy, málo výkonné videoobvody = mázlý obraz apod. )
KamilZ (10277)|12.8.2012 14:06
Přestože nejsem příznivce plazem (a měl bych tedy text podporovat :-) ) , tak po přečtení je myslím hned už jen ze stylu psaní jasné, že je to psané schválně tak, aby to bylo jednoznačně zaměřeno proti plazmám a hodně demagogicky. Víceméně vše uvedené je správně, ale ne v globálním měřítku. Např. spotřeba je vyšší, ale viz tabulka (tohle si každý může jednoduše ověřit sám). Plazma se také nepochybně vypaluje, ale kdo si na ní bude pouštět 4h denně browser, aby to viděl (dočasné vypálení nepočítám)? Životnost v čase - není na tom v článku vychvalovaná technologie OLED (která má jistě budoucnost) zatím ještě hůře (nesleduji poslední čísla, problém byla tuším modrá)? Dnešní elektronika to navíc kompenzuje - s časem sama upravuje parametry obrazu, dělá/lo se to běžně u LCD s CCFL, dělá se to předpokládám i u plazem.

Pokud člověk nevnímá blikání a bude se k ní dobře chovat, tak není důvod se jí bát.
geronimoh (2327)|12.8.2012 14:28
Já dříve také plasmám nefandil, ale výrobci na nich zapracovali a jejich neduhy už nejsou tak velké, jako dříve. A jejich obraz stojí za to, i když je třeba si dát pozor na vypalování apod. Kdo chce mít na televizoru permanentně puštěné TV stanice typu ČT24, nebo používat televizor jako internetový prohlížeč, tomu radím koupit raději LCD TV ...
KamilZ (10277)|12.8.2012 14:36
A ještě k tomu, že se výrobcům musí vrátit peníze: na tohle stačí jít opět selským rozumem: v současné době se prodávají LCD i plazmy, ale plazmy jsou tady déle. S nástupem OLED mohou skončit obě technologie a tak to klidně může být naopak - potřebují "doprodat" LCD, plazmy se už vzhledem k delšímu prodeji zaplatily.

Pozn: podle mě nepotřebují "doprodávat" ani plazmy ani LCD, než bude 55" OLED/WOLED za rozumnou cenu, tak si ještě počkáme...
vivid.sk (11472)|12.8.2012 15:22
Vsetko je to spotrebka, vypali sa logo? vypali, kupis si za par rokov novu. A tak dokola. Naviac, dnes na TV nesetris cely rok, ako za socializmu (prevazna vacsina), takze to netreba brat tragicky.
bavorak (1494)|12.8.2012 15:40
mne moj 8 rocny pioneer sluzi stale k spokojnosti, samozrejme spotreba ani vaha :-) nie su na dnesnej urovni, ale obrazok ma stale pekny.
nunacek0 (947)|12.8.2012 19:09
[QUOTE=vivid.sk;420318]Vsetko je to spotrebka, vypali sa logo? vypali, kupis si za par rokov novu. A tak dokola. Naviac, dnes na TV nesetris cely rok, ako za socializmu (prevazna vacsina), takze to netreba brat tragicky.[/QUOTE]

V jedné věci ti musím dát za pravdu a to , že při průměrném platu nemusíš na průměrnou Tv ( hladina do 20tis) opravdu dlouho šetřit a tudíž se dá časem obměnit a nezatěžovat se drobnostmi. ale když nás( některé) to tak baví.. hihi
hakmar (401)|12.8.2012 20:41
....a hlavne reklamovať...:):):), len srandujem.
nunacek0 (947)|12.8.2012 21:08
Vždyť já už se taky sobě směju jaký jsem osel, že už jsem nešel do něčeho jiného. Klidně přejdu na LCD, když nebude ten podělaný Cloudink, který mě asi trápí nejvíce...
spotnickoff (152)|12.8.2012 21:53
hlavne si nekup ani bohovi samsunga e6500. lebo to by si mal obraz ako panaka a bez blikania... ale to by si musel pozerat stale olympiadu a nemohol by si tu vypisovat a reklamovat... :-))))))))))))))))))))))
takto si aspon dobre zareklamujes

[QUOTE=nunacek0;420376]Vždyť já už se taky sobě směju jaký jsem osel, že už jsem nešel do něčeho jiného. Klidně přejdu na LCD, když nebude ten podělaný Cloudink, který mě asi trápí nejvíce...[/QUOTE]
nunacek0 (947)|12.8.2012 23:26
Dík za radu. Ale mi neblikal ani Panak. Ale to už jsem psal. Tak mi sem napiš pár Tv do 25tis...které nebudu muset reklamovat

- - - - doplněno - - - -

Dík za radu. Ale mi neblikal ani Panak. Ale to už jsem psal. Tak mi sem napiš pár Tv do 25tis...které nebudu muset reklamovat
Pavell007 (790)|13.8.2012 00:35
nunacek-to je totiž tvůj trest za to, že si nekoupíš padesátku, dyť to je plazmový hřích! :)
Hmm (1739)|13.8.2012 01:21
Ten úvodní "zasvěcený názor" je naprostá hovadina, jinak to napsat nemohu. Plazmu bych se bál doporučit tomu, kdo by na ní pravidelně chtěl hrát hry se statickými stavovými pruhy několik hodin denně v tahu, a starším lidem, kteří by mohli usínat u čtení teletextu, jinak není s plazmou obecně s vypalováním. Rozhodně ne s těmi dnešmími a už vůbec ne s Panasonicem, jak tady tvrdil příznivec Samsungu Jarino. Dnes nejsou problém ani loga TV stanic a image retention je vidět slabě, chvíli a jen v určitých situacích. Po třech letech se mi u Panáku V10E samozřejmě nic nevypálilo, dočasné retence jsou minimální, hlavně po sledování kinoformátu, ale nezanechávají stopy a jsou krátkodobě viditelné jen v určitých obrazových situacích. Obraz má plazma lepší, je měkčí, barvy jsou přirozenější a nervou oči tolik jako LCD, což je významné pro noční sledování potmě. A plazma Panasonic podstatně lépe zpracovává materiál s nízkým rozlišením (klasická AVI s cca 300 řádky) než LCD Samsung. Pokud se nechce zájemce herně upařit k smrti, a neřeší o něco vyšší spotřebu plazem vůči LCD jako hlavní měřítko výběru, doporučuji plazmu s tím větší uhlopříčkou, na co domácí prostory a kapsa stačí.
nunacek0 (947)|13.8.2012 07:30
[QUOTE=Pavell007;420412]nunacek-to je totiž tvůj trest za to, že si nekoupíš padesátku, dyť to je plazmový hřích! :)[/QUOTE]

Budu o tom uvažovat Pavlle. Jo chybami se člověk učí pořád.
joeh (1358)|28.3.2013 19:08
Pokial si niekto kupi plazmu ku hr. konzole, tak sa vypalovania nemusí bát, poneváč to má isté.

[HL]mod: přesunuto[/HL]
Hmm (1739)|28.3.2013 19:55
[QUOTE=joeh;450945]Pokial si niekto kupi plazmu ku hr. konzole, tak sa vypalovania nemusí bát, poneváč to má isté.[/QUOTE]Přestaň laskavě lhát !!!!
joeh (1358)|28.3.2013 20:28
Hmm - plazmy maju štandartne zabudované soft. nástroje na elimináciu vypalovania. Myslíš, že len tak ....
Ale ok, ešte stále sledujem aj plazmu - už som ticho.
Hmm (1739)|28.3.2013 21:38
Joehu - Měl by sis svoje rezolutní výroky lépe promýšlet. A se slovy jako určitě, u všech plazem atd. nakládat uvážlivě. Nevím co se vypálilo tobě, pokud něco, ale mě nic. Je třeba dávat taky pozor na to, zda píšeš o trvalém výpalu nebo slabé retenci obrazu atd.. Na maniakální hraní doporučuji taky LCD, i když někteří zdejší borci tvrdí, že na plazmě paří hodiny v tahu a žádné trvalé výpaly nemají. Nebudu-li předjímat že lžou, už jen to tvé předchozí kategorické tvrzení vyvrací. Taky loga televizí s manažery s mozkem (netýká se např. AXN) nejsou žádný problém, jsou šedá a průhledná, někdy mění i umístění. Jako největší nebezpečí bych viděl pruhy u filmů, protože je jedu často a dlouhé hodiny, a ani s tím nemám žádný problém. Tím netvrdím, že se nemůže nikdy nic vypálit, a že některé plazmy nemohou být na výpal choulostivější, ale obecný reálný problém to rozhodně není. Jak vidno, tak strašák velký a zbytečně a nekriticky přiživovaný.
joeh (1358)|28.3.2013 22:07
Hmm - rád poopravím svoj názor, aký máš presný typ TV ?
Hmm (1739)|28.3.2013 22:41
Panasonic 50V10E. Ale to mi neodpovídáš, zda sis už něco trvale vypálil a na čem. A zda všichni koho znáš s plazmou mají trvalé výpaly, jak by z tvého výroku vyplývalo. Bratr má několik let (asi tři) starý Samsung, a výpal samozřejmě taky žádný.
joeh (1358)|28.3.2013 23:13
Hmm -Samsung PS50A756, predtým všetko Samsung PDP, na presné typy si už skutočne nepa. Plazmy som šetril /posun pixelov, čistenie obrazovky posun. pruhmy atd./ i tak mala každá vypálená logá. Rodina si to ani nevšimla, no ja áno. AK ty nemáš na čisto bielej obrazovke žiadne vypálené šedé flľaky, tak pravda je na tvojej strane.
Ladys (1829)|29.3.2013 06:50
Podobny pripad jsem videl u kamose.On to tolik neresi, ale ja uz jsem na obraz puntickar, tak jsem mu nasel na plazme naznaky po vypaleni a on je od te doby "nestastny".Neni to samozrejme na dalku videt, ale kdyz uz o tom vis, tak te to stve.Jednalo se o nejaky vyssi model od LG.
Tmto zpusobem jsem ja zavrhnul plazmu.Uz jen naznaky IR by me proste stvaly, to si radsi priplatim za LCD za bezproblemovy chod.
THeBaNDiT (497)|29.3.2013 09:18
Plazmy mozu trpiet na IR, ale u LCD je to pre zmenu viac ci menej vyrazny clouding, ktory by mna osobne stval omnoho viac nez to, ze po pristupeni blizko k plazme mozno uvidim za specifickych okolnosti slaby IR.

Ked som videl na NETe obrazky niektorych cloudingov, kupu LCD som jednoznacne zavrhol. Kupujem totiz cez NET (kvoli lepsim cenam) a pri mojom stasti by mi doslo LCD s cloudingom level: master a to by znamenalo vracanie tovaru, opätovnu kupu noveho a dufanie, ze bude lepsi... a na to ja osobne nemam nervy. :) Plazma no problem. :)
KamilZ (10277)|29.3.2013 09:24
Jenže clouding můžeš vhodným výběrem značky a kusu eliminovat, kdežto IR je prostě vlastnost.
Hmm (1739)|29.3.2013 09:40
To nikdo nepopírá. Ale objednáš LCD, vybalíš, pustíš a ... clouding. Vrátíš, objednáš nové, pustíš a .... clouding. Vrátíš, objednáš nové, pustíš .... a hádej, co? :-) Koho by bavilo tohle? Já vím, mnohé z vás asi jo.
Hmm (1739)|29.3.2013 09:46
[QUOTE=Ladys;451064]Podobny pripad jsem videl u kamose.On to tolik neresi, ale ja uz jsem na obraz puntickar, tak jsem mu nasel na plazme naznaky po vypaleni a on je od te doby "nestastny".Neni to samozrejme na dalku videt, ale kdyz uz o tom vis, tak te to stve.[/QUOTE]Tak to nevím proč. Nebudu hledat zblízka náznaky něčeho, co ze dvou metrů nevidím ani náhodou. Zato parádní clouding vidím bohužel bez problémů ze 3,5 metru. Takže já za sebe mám v technologiích jasno.
Ladys (1829)|29.3.2013 09:47
Je zajimave, ze jde clouding ruku v ruce s nejakou nizsi a stredni tridou.Ano, u vyssich modelu se take clouding objevuje, ale uz nee v takove mire.To same se tyka TOP modelu u plazem, tam jsou plazmo problemy take vice eliminovany.
A jak pise Kamil, s cloudingem muzes diky nastaveni jeste neco udelat.

Ja proste zastavam nazor, ze kdyz si koupim TV za paar supu, tak se nemuzu divit ze ma nejake nedokonalosti dnesni doby a mozna proto radsi rovnou vyvalim vetsi obnos z kapsy.
Hmm (1739)|29.3.2013 09:56
Tak za málo peněz málo muziky platilo vždy :-) Já mám bohužel u D7000 za čtyřicítku (a to v té době stála standartně od 45t výš) obláčky takové, že mi změna nastavení nepomůže. Na to, že to byl prakticky nejvyšší model (stejný panel jao D8000) byl se měl Samsung hoodně stydět. Ale když jim to kupujeme, že .... S "výpaly" naopak problém nemám já ani bratr, ostatně kdyby to bylo tak zlé, jak se tady běžně straší, plazmy by opravdu nikdo nekupoval.
Ladys (1829)|29.3.2013 10:02
Je mi jasne, ze by doma vsichni plazmisti o svem vypalovani nemlceli, nicmene zase nemuzete tvrdit, ze se tomu tak nedeje.

At si kazdy vybere, clouding x IR a jiste se shodneme, ze s vyssim modelem oboji vice eliminujes.
Dagy2 (3153)|29.3.2013 10:13
Toto je páni ale nezmyselná debata! Myslím že posledný príspevok od Ladysa jasne vypovedá o všetkom - TV za 3000Kč bude na 90% problémový či je to plazma alebo LCD. TV za 30000Kč bude naopak na 10% problémový a zase rovnako u plazmy aj LCD. Rovnako ako auto, sat prijímač a pod. Aj drahý prístroj môže sklamať a naopak u lacného šuntu niekto môže mať šťastie na dobrý kus.

Na záver ešte niekoľko dotazov na LCD a plazmových miestnych guru:
1/ kto vám nakukal (plazmovým guru) že LCD musí mať prepálené farby. Aj u LCD za 100EUR sa dajú farby nastavovať, u LCD za 1000EUR už dokonca aj pomery farieb a pod. Takže o prepálenosti možno hovoriť pri prehliadke 1.májového efektu v Datarte, ale nie nastaveného TV (platí asi rovnako pre plazmy)
2/ prečo sa neustále objavujú príspevky od majiteľov plaziem, typu, "čo mám robiť s vypálenou obrazovkou", keď to "dnes" a hlavne u "Panasonicu" už nehorzí? Linky sem dávať nebudem, reálne sa na to pozrite odhliadnuc od toho akú telku vlastníte.
3/ prečo teda aj podľa posledných príspevkov zo včera píšete "že len pitomci z AXN majú agresívne logo, ostatní prišli na to, že má byť priesvitné" keď vypaľovanie loga podľa ďalšej vety v onom príspevku už nehrozí? Potom AXN to predsa robí OK, alebo nie?
4/ clouding u LCD je rovnaká história ako prevrátenie Mercedesu A pri sobom teste. Keď sa to podarilo raz, všetci to museli skúsiť aby dokázali aké nemožné auto to je. Nie je pochýb, že sú TV LCD s cloudingom, ale koľko ich takých je (teda okrem značky Samsung) :) 5%?, 10%? 90%? Tvrdiť že je to na každom LCD je nezmysel.
Niekomu nevadí vypálené logo pretože ho z troch metrov nevníma, niekomu zase clouding pretože ho tiež nevníma.
Považujem sa za puntičkára tiež ale clouding ktorý som videl tu na fotkách som nevidel nikde inde, moja telka by musela z domu tak ako museli aj iné prístroje keby to bolo viditeľné.

A prosím bez flejmu, mám LCD pretože vidím blikanie plazmy, ale kolegovi som aj tak odporučil plazmu pre DigiTV. aj keď ma teraz kvôli vetrákom a trojnásobnej spotrebe jeho panasonicu oproti LCD teraz nemá rád, s obrazom je spokojný. :)
Hmm (1739)|29.3.2013 10:54
Clouding rozhodně historie není, to by mě co chvíli nenasíral. Agresívní logo ruší v obraze, chvilkovou retenci asi způsobit může, trvalý výpal by hrozit neměl, ale nevím co by to dělalo, pokud je někdo AXN či třeba CNN maniak a jelo by to třeba 10 hodin v kuse. Při normálním užívání TV žádné problémy nevidím. Ale hrát dlouhé hodiny hry se statickými částmi obrazu bych se bál i já, přitom pařiči tvrdí, že v pohodě....
M_P (72)|29.3.2013 18:20
Optám se zde, protože je to tady o plazmách. Jak jsou na tom plazmy s hlučností? Mají aktivní větráčky a jsou slyšet? Třebas večer, když si člověk pustí film (vzhledem k okolí potichu).
Hmm (1739)|29.3.2013 21:46
Na mém Panákovi nejsou zcela nehlučné, když jede film potichu tak slyšet nejsou, pokud zvuk nejde vůbec tak jako velmi slabé hlukové pozadí slyšet jsou. Ovšem větrák MMC je proti nim turbína.
bavorak (1494)|30.3.2013 16:09
Samsung vetraky nema.
M_P (72)|30.3.2013 19:08
Dobré vědět, díky.