Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 5 z 5 PrvníPrvní ... 345
Zobrazené výsledky: 61 až 68 z 68

Téma: DivX to MPG2

Je tu pořád Avatar uživatele vlada
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od pavelpt
    Kdysi se tady diskutovalo něco podobného, že kdyby jsi pustil doma DVD 25 současně s filmem v televizi nebudou stejně dlouho trvat, jak to ?
    Tak tohle mě nikdy nenapadlo. Ale může to být třeba tim jak už jsem psal, že TV signál nebude mít úplně přesně 25 fps. To samý ale může platit taky o DVD přehrávači.

Pokud by měl někdo nějaký vysvětlení nebo to zkusil, tak by mě to docela zajímalo.
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele clee
    Registrace
    Mar 2004

tv signal ma presne 50hz, ale to nema s framerate digitalniho videa nic spolecnyho, tv karta je proste bastl a dela si s tim co chce, na musi bejt framerate presne podle specifikace, tzn 25 nebo 30fps, casovej rozdil mezi filmem nahranym z tv a filmem z dvd muze bejt zpusobenej rodzdilnym prevodem, nekdy se jen zmeni framerate z 24 na 25 natvrdo, nekdy se to prekodovava na stejnou delku...

Registrace
    Mar 2004

clee> Hm tohle je pravda, že některý DVD přehrávače umí pouštět film udělanej s 25 fps ve 24 fps. Nevim jestli jenom SW nebo i stolní. Potom by tam logicky byl rozdíl.
    A ještě k tomu vysílání, je to určitě úplně přesně? Třeba v zásuvce taky neni přesně 50Hz. TV karta si samozřejmě jede podle svýho a synchronizuje se s TV signálem. Potom ale musí do hlavičky AVI uložit informaci o FPS. Je mi teda záhadou, jak přijde program na to, že tam má dát něco jinýho než 25, když to neporovnává se zvukem.

Registrace
    Mar 2004

stolni tezko, nestravila by to tv, ta je stavena na 50hz a nic jinyho, 24fps to jde mozna pres dvi/hdmi, ale analog urcite ne

jinak driv byla elektronika tv svazana se zmenou faze, proto 50hz u nas a 60 v usa a japonsku, ted uz je to jedno...

Registrace
    Mar 2004

Právě, že se někdy používá PAL60 (NTSC s PAL kódovánim barev), tak mě napadlo, jestli nemůže bejt i PAL 48

Je tu pořád Avatar uživatele Foolproof
    Registrace
    Mar 2004

I tato věta je zajímavá, nemusím snad překládat.
    Some capture drivers only allow frame rates corresponding to integer periods in milliseconds. With such a driver, for instance, the two closest rates to 15 fps are 14.925 fps (67 ms) and 15.152 fps (66 ms).

Registrace
    Mar 2004

no je to fakt, tv kartou jde zachytavat do libovolnyho rozliseni/framerate nebo barevnyho prostoru, prevodnik ma pevne nastaveny parametry dany hw enkoderem (kdyz nebudu brat v uvahu mpeg enkodery)

Je tu pořád Avatar uživatele Foolproof
    Registrace
    Mar 2004

No je to myšleno tak, že některé drivery používají nastavení v milisekundách, ale mají k dispozici pouze celá čísla, takže nejde zachytávat přesně , ale teď jsem si uvědomil, že pro 25 to neplatí, protože 40 ms je integer, aha.

Strana 5 z 5 PrvníPrvní ... 345

Podobná témata

1. V cem strihat mpg2
    Od doxa v sekci MPEG-1/2
    Reakcí: 49
    Poslední příspěvek: 06-12-2010, 12:23
  2. AVC to MPG2 or
    Od Koopy v sekci MPEG-1/2
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 06-02-2010, 19:34
  3. Čím opraviť MPG2?