Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 115

Téma: jaký reciever kolem 30tis?

Je tu pravidelně
    Registrace
    Aug 2007

Tak teď pro změnu potřebuji poradit já. Po 14 dnech váhání a přemýšlení jsem se rozhodl k životní invetici a zamluvil si tyhle bedny http://hifibazar.cz/detail.asp?id=1956

Jelikož mě odešel před měsícem reciever tak hledám náhradu a to takovou která je schopna rozehrát zmíněné bedny aniž by je nějak znatelně degradovala.
    Mám nabídku na velmi dobré kousky taky z Hifibazaru a to PIONEER SC-LX72 či SC-LX82. Bohužel mám ale tyto požadavky který zmíněné AVR nesplňují

1. dva HMI výstupy (minimálně jeden znich průchozí v Stand by)
    2. internetový rádia
    3. možnost reciever ovládat pomocí IPhone
    4. možnost přehrávat po síti z NASu FLAC

Limit mám 33000 Kč.

Máte tip na AV reciever, který bude mít dostatečně kvalitní zvuk aby nedegradoval bedny a přitom splní výše uvedené body?
    osobně jsem koukal na tyto, ale fakt netuším jestli to není prostě pro ty bedny pořád low-end a abych nevyhodil plno peněz zbytečně:
    DENON AVR 3313
    Pioneer VSX-2021 (původně jsem koukal na VSX-LX55 ale nevidím mezi nimi rozdíl který by mohl ovlivnit kvalitu reprodukce)
    YAMAHA RX-A2010

ps: vím že stereo zesik by byl mnohem lepší volbou ale budu z 70% koukat na filmy a z 30% poslouchat hudbu takže AVR je jasná volba
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Vzhladom k tvojim poziadavkam, budes musiet kupit novy model, pripadne tak 1-2 roky stary. V tom pripade ostava len cakat, kym sa nieco rozumne objavi,
    Mozno nove Onkyo 818/1010 (v tom druhom pripade neviem aka bude cena, kedze to je novinka). Nove Onkya od modelu 818 a vyssie maju digitalnu vyhybku + XT32. Predpokladam, ze to bude zaujimave pre teba krmit to aktivne (v opacnom pripade budes musiet zlavit z poziadaviek a kupit najaku vlajkovu lod, pripadne perfektne hrajuci AVR ako napriklad Onkyo TX-SR 905 a pod, inak to nemas sancu adekvatne nakrmit).
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 11-08-2012 v 18:38

Je tu pravidelně
    Registrace
    Aug 2007

To onkyo vypadá fakt velmi dobře a to jak 818 tak i 1009 který pokud se nepletu už vše co popisuješ má.
    Má ale jeden zásadní problém a to výšku. Mám přesně 200 mm výšku mezi dvěmi skly. Tedy Onkyo bych do skříňky umístil ale defakto bych ho uplně zvrchu uzavřel sklem . ... Myslíš, že je vůbec reálné ho stímto zakrytím provozovat nebo ho prostě uvařím.
    Případně co myslíš na variantu kdybych odmontoval nožičky a reciver dejme tomu položil na nízké kousky gumy o výšce takové aby nad recieverem zbyl aspoň 1,5 cm prostoru.

Další dotaz: co znamená gigitální výhybka ... tomuhle vůbec nerozumím a jak ovlivní zvuk?

Poslední dotaz. Co říkáš na ten nejvyšší Denon 3313 snese s tím Onkyem srovnání krom toho, že nemá NEO:X což myslím není zase takový handicap.

Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od vomic Zobrazit příspěvek
    1009 který pokud se nepletu už vše co popisuješ má.
    to je minulorocny model a nema digitalnu vyhybku - teda nepozeral som, len co si pamatam.

Myslíš, že je vůbec reálné ho stímto zakrytím provozovat nebo ho prostě uvařím.
    uvaris ho. Onkya kuria, urcite ich nezatvaraj do skrinky! Tieto maju naviac 2 ventilatory, ktore sa spustia v pripade potreby. Ale zaklad je taketo pristroje vyssich tried neusmazit v skrinke (uvedom si, ze pristroj ma pri spusteni prikon cca 100W a to teplo sa musi dostat von). Imho 1.5 cm je malo.

Novy Denon urcite nebude zly, ale na priame zvukove porovnanie sa ma nepytaj - netusim - musel by som ich pocut vedla seba.

Digitalna vyhybka je zaujimava vec - v pripade bi-ampingu ureze frekvencie, ktore v danom pasme nepotrebujes a tym padom ich zosilnovac nezosiluje. Tolko aspon v skratke
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 11-08-2012 v 19:23

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Jen nesmělý tip, tohle není má cenová kategorie - co nějaký Marantz (SR6007, SR7007)? Nestudoval jsem ale detailně vlastnosti...

Nemůžeš případně 2x HDMI řešit splitterem? Jasně že výstup 2x přímo na AVR je lepší, ale kdyby jsi zase kvůli tomu měl na zavrhnout jinak plně vyhovující AVR, byla by to škola. Nevím ale, jestli přes něj jede ARC.
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 11-08-2012 v 19:27

Registrace
    May 2009

To radsej potom za tie prachy 8xxx 2 rocnu radu.
    http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=1895

Ale neviem ako je to s podporou multimedii, necital som specs. Trosku ma zarazila nizka hmotnost (?) na takuto triedu.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Aug 2007

2 vivid.sk ... hmm tak to nebudu pokoušet. Na novej TV stolek za 10k na míru jako mám teď už prostě nemám. Už takhle se mi protáčejí panenky a odkládám novou TV o min. rok

ten 8003 je pouze předzesilovač ... nemusel by k tomu být ještě ten výkonový zesilovač co tam taky prodávaj?

2 KamilZ: no původně jsem měl objednanou Yamahu RX-V773 ... nebýt zpoždění s uvedením na českém trhu už bych jí 3 týdny měl, ale ty repro mě teď nutí ke změně. Pán z www.hifibazar.cz mě rovnou řekl, že s ní to zcela degraduji.
    Chápu že zvukově nejlepší volba je ten Pioneer SC-LX82 ale prostě mám nějak v hlavě blok, že prostě bez bodů viz výše nemá nový AVR smysl. Což o to, kdyby mě to někdo vyvrátil nezlobil bych se

jinak přijde mi že
    Marantz 6007 = Denon 2313 + několik tisíc Kč
    Marantz 7007 = Denon 3313 + několik tisíc Kč

aspoň jinej rozdíl jsem na nich snad nenašel.

Registrace
    May 2009

ten 8003 je pouze předzesilovač
    ups, moja chyba, nevsimol som si to. Samozrejme mas pravdu.

Co sa tyka vyberu novych veci, spravil by som asi nasledovne - ak to budes kupovat v hifibazare vypocuj si dane modely Onkya a Denona spolu s tymi bednami a nasledne sa rozhodni, co ti sedi viac. Da sa predpokladat, ze novsie modely budu mat rovnake koncaky, zvukovo to bude + - to iste, tu ide len o to, co ti zvukovo sadne viac. Takisto odskusaj zvukove cesty, ktore budes pouzivat (analog?/digital?)

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Denon vlastní Marantz, takže buď je Marantz navybíraná značka (prostě po změření lepší kousky), nebo je nechána schválně dražší pro její příznivce. Jak jsem psal, tohle není má oblast, takže netuším. Poslouchej Vivid.sk, jen jsem chtěl nesměle upozornit. Má srdcovka je Onkyo

Registrace
    May 2009

Tu je kazda seriozna rada draha, ono totiz nejde len tak stahovat 35 (x2) kilove bedne zo studia do studia. Vyuzi moznost posluchu, ak ju ponukne hifibazar.cz s modelmi, ktore maju v ponuke.

Dalsia moznost je, ze si kupis 2 nove modely, ktore ti splnaju podmienky, doma opatrne odskusas a do tyzdna jeden z nich vratis.

Pri zvuku totiz ziadne zvukove specifikacie nehraju rolu, musis to pocut (zober si svoje oblubene napocuvane nahravky, otestuj hlavne Pure Audio rezim). Vsetko ostatne sa docitas v specifikacii a manuali. Zvuk nie. A o ten ide predovsetkym (vyberaj usami).
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 11-08-2012 v 20:00

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

tie bedne by som určite nekúpil a to už len z jedného dôvodu : nemajú kryciu mriežku.
    A k AVR : http://www.mall.sk/av-prijimace-zosi...onkyo-tx-nr818

Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od jarino1978 Zobrazit příspěvek
    tie bedne by som určite nekúpil a to už len z jedného dôvodu : nemajú kryciu mriežku.
    Kazde komercne predavane repro (aspon co viem) maju kryciu mriezku (pozri lepsie foto, uvidis po obvode dierky na to urcene). Katalogove foto byvaju vacsinou bez mriezky.

P.S. Ak sa ti v obyvacke hraju decka s loptou, mriezka (ergo kus tenkej latky, ktora je velmi laho pretlacitelna na uroven menicov) ti ajtak nepomoze. A v tomto pripade su v ohrozeni kalotove vysky a stredy. Tiez mam take doma (bez mriezky) a nie je to ziadna slava vidiet okolo nich chodit decka

Ja predpokladam, ze vomic ma pre taketo kusky dostatocny priestor v obyvacke.
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 11-08-2012 v 20:53

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

to je jeden z dôvodov. ten druhý je ten, že nič nevieš, ako dotyčný používal dané repro, keď tam mriežka nie je. Netreba zabúdať, že prachové častice dokážu výrazne skresať životnosť meničov.

Sám predávajúci upozorňuje, že už mriežku nemajú...Čiže pôvodne tam mriežka bola...

Je tu pravidelně
    Registrace
    Aug 2007

no obývák by velikostí ušel, ale malé divočejší dítě (6let) se tam vyskytuje

2vivid.sk ... přesně tak moc si neumím představit jak vozím 2x35kg bedny 100 km do poslechového studia ... bohužel budu muset vybírat papírově. Věřím, že ty bedny jsou natolik kvalitní, že nebudu zklamán nebo to možné zklamání spíš už moje uši nepoznají .))

2jarino:
    tvůj odkaz k AVR Onkyo 818 ... nechápu co jsi tím chtěl říci. Hodit odkaz na něco o čem výše už diskutujeme bez doplnění proč ho hážeš mě přijde jako posthunt.

add mřížky:
    1. ty bedny jsou o 100tis levnější (respektive za méně než 1/3 ceny), halt chybějící mřížky musím oželet ... chápu, že je to nepříjemné ale určitě se dají doobjednat a věřím, že cena mě nezruinuje.
    Navíc textilní mřížky před prachem a nárazem rozhodně plně neochrání a stejně tak je riziko, že ti děti míčem rozmlátěj plasmu nebo LCD ... prostě je to riziko
    2. prodejce píše že stav je 100%, věřím mu ... má dlouhou historii a je to uznávaný znalec ve svém oboru a neslyšel jsem na něj jediný negativní ohlas že by někoho podvedl, ba právě naopak takže toto riziko jsme ochoten podstoupit.

Registrace
    May 2009

halt chybějící mřížky musím oželet .
    Mas 2 moznosti.
    - Bud objednat u vyrobcu (seriozny vyrobca s tymto nema problem, hlavne pokial ide o svoje top modely)
    - dat si ich vyrobit na mieru u malovyrobcu repro - to bude asi lacnejsie riesenie.

Co sa tyka prachu na menicoch, ten je beznou sucastou pribytkov a nema vplyv na zvuk (aj ked vizualne to nemusi vyzerat OK).

Ludia, ktori daju za repro take peniaze sa k nim nespravaju ako prasce, predpoklada sa vztah k danemu segmentu "nabytku". Co sa tyka menicov, pokial by boli poskodene, je to vidno volnym okom - naviac vzdy je moznost dane menice repasovat (bezna vec, pri referercnych modeloch velkych znaciek, no to sa robi po desiatkach rokov).

Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jaký HD sat.reciever?
    Od babun v sekci DVB-S
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 20-10-2009, 22:07
  2. Jaký sat. reciever
    Od Roli v sekci DVB-S
    Reakcí: 43
    Poslední příspěvek: 30-09-2009, 07:28
  3. jakou LCD TV FULL HD kolem 30tis?
    Od kajak v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 25-10-2007, 20:16
  4. Jaký MP3 přehrávač kolem 2000Kc a kolem 4000Kc?
    Od Fantas! v sekci SW přehrávače
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 04-01-2006, 00:39