Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém při přehrávání Blu-Ray disků ve formátu DTS

peptro (4)|10.8.2012 23:03
Prosím o radu. Vlastním receiver staršího data TECHNICS SA-DX930, Blu-Ray disky přehrávám v Playstation3. Obraz propojen s TV kabelem HDMI, zvuk konzole PS3-receiver optickým kabelem... Některé disky jsou po zvukové stránce bezchyby, jiné (Hněv titánú) vykazují brumy. podotýkám že pouze v režímu DTS.... Děkuji za každou radu.. :-)
vivid.sk (11472)|10.8.2012 23:06
[QUOTE=peptro;420161]vykazují brumy[/QUOTE]
co to znamena? Skus to popisat detailne.

Vyzera to tak, ze AVR ma problem s dekodovanim DTS.
peptro (4)|10.8.2012 23:17
Taky mám takový pocit... Některé disky mají excelentní zvuk, poslední již výše uvedený při přehrávání některých pasáží jak u nízkých kmitočtů tak při mluvení vykazuje deformaci hlasu popř brumy. Asi to chce slyšet...
peptro (4)|10.8.2012 23:26
Tak mně ješte napadlo, jestli by to nemohlo být ještě třeba nastavením v PS3, jestli třeba není více formátů DTS, myslím 5.1, 6.1??? Abych se přiznal do toho moc nevidím. Nebo vada BRdisku. Přiznám se že jsem již jeden reklamoval, druhý dělá totéž...
vivid.sk (11472)|10.8.2012 23:38
Viac formatov DTS existuje a moze to byt tymto sposobene. Aky format (pocet kanalov, typ) sa nachadza na disku vidis na zadnej strane obalu. Dnes je uz standardne pouzivany lossless DTS Master HD, ktory ale obsahuje vzdy DTS Core (co je klasicke DTS s 1536kbit/s), koli kompatibilite so starsimi zariadeniami (ako je to tvoje).

Vada disku je velmi nepravdepodobna - to si vies overit tak, ze nastavis v playeri aby dekodoval audio do PCM - na vystupe budes mat PCM stereo a malo by byt korektne.
peptro (4)|11.8.2012 00:03
Pokusím se na to mrknout, každopádně jsem moc rád za jakýkoliv poznatek či radu... Je to sice Receiver dědeček ale má velmi příjemný zvuk - ještě stará poctivá práce.... :-D Akorát mi nebere hlava že něco jede v pohodě a něco ne, asi jsem lama....