Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips 40PFL8606K nebo LG 42LM760S

Aleš Ulrych (25)|9.8.2012 11:24
Zdravím,
rozhoduji se mezi těmito dvěma televizemi. Jde mi hlavně o kvalitu obrazu i zvuku.
Zatím mám Philips Cineos 29PT9521, která má obraz jak břitva, ale zatíná mi poblikávat obraz,
asi se blíží konec. :(
Vzdálenost od telky je cca 2 - 2,5 m, dívám se většinou na SD vysílání ze satelitu, občas
na filmy z PC. Filmy mám na NAS Synology DS207+, tak doufám, že televize půjde s ní propojit,
abych se mohl na ně dívat bez nutnosti zapnutého PC.

Nebo mi dáte i nějaký nový tip ?
Ta Philips, to je cenový strop.

Díky za názory.

Aleš
Artaman (23)|9.8.2012 14:17
Ahoj,

Také mám zálusk na LG LM760S,ale zatím si tímto modelem nejsem uplně jistý. Od nákupu mne odrazuje toto:

http://www.neowin.net/news/lgs-latest-tv-range-hit-by-uk-trading-standards

Video k danému problému je v této diskuzi:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31777-Lg-47lm660s/page18

Test v časopise Stereo & Video poukazuje u 760S na mírné "duchy" při akčních scénách (problém technologie LCD).
Ještě větší duchy najdeš u nižšího modelu 660/670S (dle testu S&V).
Na ten Philips juknu také,ale zdá se mi,že tato TV má aktivní 3D,i když ve špičkovém provedeí 3D MAX:
http://avmania.e15.cz/philips-nabizi-moznost-volby-s-3d-max-a-easy-3d

LG má opravdu velmi krásný design a v testech Stereo & Video dostal hodnocení "vynikající".

V současné době studuji TV s cenou do 25000 Kč,tak jestli chceš,můžeme se kontaktovat emailem.

Také Aleš
psed (13)|9.8.2012 14:44
Byl jsem na tom podobně, měl jsem 29PT9020 a teď jsem koupil v akci za 19.400,- Philips 40PFL8606H. Takže pokud máš nějaký dotaz na philipse, ptej se. Obrazově je na tom fakt dobře, má 200Hz panel. Možnosti konfigurace obrazu jsou výborné, ale za přednastavené profily od výrobce by měli někoho odstřelit, to se dá ale vše nastavit dle potřeb. Ambilight je hodně návykový. Dálkové je kvalitně zpracované, ale některé funkce musíš lovit hluboko v menu, mám ext. satelit, takže vůbec nepoužívám. Smart kraviny nějak fungují, ale z ovládání dálkovým ovladačem mě bral čert, takže neřeším. Budu se muset kuknout po externí usb klávesnici.
Pavel
Aleš Ulrych (25)|9.8.2012 16:08
Ahoj, jak zvládá interpolaci z SD (běžné TV vysílání). Kdes ji tak levně sehnal? Já zatím pod 26000 žádnou nevidím. Také mám externí satelit, ale jen SD, tak
jsem si říkal, že koupím K verzi a vyhnu se nákupu nového satelitu. Poslal bys mi parametry, jak jsi ji nastavil, abych případně nemusel vše zkoušet od nuly :)
Co zvuk? Jak hraje. Moje CRT Philips hraje celkem potichu (nebo že bych přestával slyšet), tak mě zajímá, jak je na tom tato Philipska. Oproti LG by měla mít
údajně lepší zvuk. Ze SMART bych asi použil jen propojení s NAS, pokud to bude fungovat.

Díky za info

Aleš
Aleš Ulrych (25)|9.8.2012 16:13
To Artaman:

Díky za odkazy, mrknu.
Poslal jsem ti zprávu s mám e-mailem, napiš mi prosím.

Díky.

Aleš
psed (13)|9.8.2012 17:00
Cena - byla taková běžně na heurece - http://3d-televize.heureka.cz/philips-40pfl8606h/ , viz. cenový graf dole.
Interpolace SD - co jsem viděl a můžu porovnávat s okolím, dělá celkem dobře, až nadprůměrně. Mám satelit Technisat, který ukazuje bitovou rychlost přenosu, ale pokud data obrazu klesají na některých kanálech pod 3.000 MBit/s, tak z toho žádná elektronika nic kloudného bohužel nevyčaruje. Externí satelit volím osobně záměrně, protože myslím, že je v něm větší přidaná hodnota než v integrovaném tuneru, i za cenu druhého ovladače a další krabice. Zvuk je dobrý, hraji asi na třetinu. Má zabudované v podstavci dva reproduktory, takže nejsi limitován šířkou televize na úkor zvuku. Jinak 8000 řada Philipse je hodně vysoká řada, takže obvody a elektronika tomu odpovídají. Olympiáda a HD kanály jsem chrochtal blahem na detailností obrazu, žádné problémy při rychlých scénách. Nastavení ti někdy opíšu, ale mám spíše vše na nízkých hodnotách, protože některé volby jsou na obraz hodně agresivní.
Aleš Ulrych (25)|9.8.2012 17:23
Nastavení obrazu bylo hrozné i u mé CRT. Tam jsem si také dlouho hrál s nastavením. Dost věcí jsem nastavoval přímo v servisním menu. Někde tady v diskuzi byl odkaz, jak se tam dostat. Tovární nastavení je opravdu hrozné asi všude. Já mám také Technisat, ale pouze DigitSim S2, který HD neumí. S tou cenou jsi měl fakt kliku.
A co přehrání filmů z Flash disků? Zkoušel jsi to? Umí titulky - češtinu ?
Artaman (23)|9.8.2012 17:25
psed:
Ta cena je fakt dobrá. Předpokládám,že ještě jednou takto klesne. Už jsi vyzkoušel přehrávání filmů přes USB v MKV/AVI,apod.? A co 3D? Aktivní technologie 3D MAX je prý výborná,ovšem brýle za 2000,- je také nářez.
psed (13)|9.8.2012 17:47
Cena - je to pravděpodobné, už je venku letošní série, tzn. kdo má skladem tento model 2011, bude muset jít dolů, jinak mu v tom budou ležet peníze. Filmů máme jen pár, ale co tam malá vrazila, přehrálo se vše. 3D mě nechávalo chladným, ale asi těch 1600,- za jedny brýle obětuji. V zahraničních fórech psali, že aktivní 3D se Phlipsu docela povedlo a dá se sledovat i déle bez následků bolení hlavy. Co mě jen trochu mrzí je pozorovací úhel, tzn. nad cca 30 stupnu od kolmice je na obraze patrný malý úbytek barev, který je pak ale konstatní až do konce. Zkrátka ideální obraz je cca ve výseku 60-70 stupňů.
Artaman (23)|9.8.2012 17:51
Za tou LCD obrazovkou na zeď něco svítí? Všude vidím podobné obrázky. Je to jen reklama?
http://www.flatpanelshd.com/article.php?subaction=showfull&id=1299599447
Artaman (23)|9.8.2012 18:05
To je fakt zajímavé. Jak to vypadá v reálu a co si o tom myslíš?
Artaman (23)|9.8.2012 18:15
Koukal jsem na to na YouTube a přijde mi to při sledování filmu celkem rušivé.
psed (13)|9.8.2012 18:48
Naopak, je velmi příjemné a hodně navykové. Dá se samozřejmě i vypnout či vhodnou konfigurací nastavit jas, dynamika barev, barva pozadí zdi atd. Na reklamních fotkách je hodně zvýrazněno, ale večer mírně osvícené pozadí dle barev obrazu působí hodně příjemně a uvolněně na obraz. Nahrazuje nutnost nepřímého osvětlení od lampy či podobné.
Artaman (23)|10.8.2012 15:51
Jestliže se to dá konfigurovat,tak to bude určitě velmi zajímavé. Musím se někde juknout na reál.