Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canopus ADVC 300 a problém se zachytáváním videa z VHS

budis (57)|9.8.2012 08:19
Zdravím, mám následující problém. Pořídil jsem si digitální převodník Canopus ADVC 300 a chtěl bych s ním nahrát záznam z VHS kazet na počítač. Pro zachytávání z převodníku používám Adobe Premiere Pro (trial), osvědčil se mi i pro video z MiniDV kamery. Vše funguje celkem dobře, signál je v pořádku, ale zlobí mě jedna věc - při nahrávání běžného záznamu jde vše OK, ale jakmile se v kazetě objeví i třeba jen vteřinový záznam zrnění (myšleno jako nenahraná prázdná část kazety, přechod mezi dvěma záznamy na VHS), nahrávání se zastaví. Takto se mi to vždy zastavovalo na konci pásky při nahrávání z MiniDV kamery, kde to však bylo v pořádku. Zde však VHS samozřejmě jede dál, takže se následující záznam už nenahrává. Je tedy potřeba vždy kazetu přetočit na místo přechodu, opět spustit nahrávání a takto nahrávat po kouscích.

Bylo by možné nějak nastavit, aby se Canopus při prázdné zrnící scéně nezastavoval? Prolezl jsem internet všude možně, ale nic jsem k tomu nenašel. Případně mi, prosím, poraďte jiný program pro zachytávání DV signálu.

Díky moc
hrasek (5)|14.9.2012 21:27
Také by mě to zajímalo. Řešil (a vyřešil) jste to někdo?
IvanBystricky (10)|8.10.2012 22:59
Nikdo to asi neřeší, ale při grabování přes Nero Vision se to nazaství.
Vyzkoušeno!
maxmad (74)|19.10.2012 09:12
Zdravím, já to grabuji přes Pinacle přes stejný převodník a záleží jestli si nastavím funkci vypnout na konci pásky ano nebo ne. Podle mne to záleží na programu přes který to jede a ne na převodníku.
Když stáčím někomu svatbu tak to mám zapnuté, protože vím že ta svatba bude bez problémů, ale jinak to vždy vypnu. Soukromé video bývá dost posekané.