Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MUX1 jede,ale neni signal pro MUX 2 a 3, libeznice

madaros (1)|5.8.2012 20:22
rešim antenu na baraku kde predtim nebyla a mám problém s příjmem signálu v lokalitě Líbeznice, od žižkova jsem 12km vzdušnou čarou, na střeše mám obycejnou "madraci" bez zesilovače, vertikalne, po zapojení koaxu jsem na TV naladil jen 53.kanál (MUX 1- síla 48%, kvalita 38%), DVB-T je v televizi.
Pokud se snažím ručně naladit i MUX 2 (41.kanal) a MUX 3 (59.kanal) tak nemám žádný signál (0%), zkousel jsem i pootocit antenou.

Vsechny kanaly jsou vysilané ze stejného vysílače, tak nechápu jaktože má jeden kanál signál a zbylé dva ne? Prosím o radu co a jak udělat, resp. co je špatně že mi nejdou zbylé kanály?

diky za odpovedi a pripadne postrehy
KamilZ (10277)|5.8.2012 22:43
Jen pokud by se Ti nikdo jiný neozval, nejsem anténář:
- i MUX 1 je podle mě z těch čísel slabota "(MUX 1- síla 48%, kvalita 38%)", na ukazatele v TV se ale moc spoléhat nedá, podle kvalita - zkusil bych jen jako pokus otočit anténu na horizontál a Cukrák nebo Ústí (Buková hora), oba jedou na 100kw


http://www.digistranky.cz/prakticke-informace/naladte-si.html
bastlir (3245)|1.9.2012 18:40
[QUOTE=madaros;419517]rešim antenu na baraku kde predtim nebyla a mám problém s příjmem signálu v lokalitě Líbeznice, od žižkova jsem 12km vzdušnou čarou, na střeše mám obycejnou "madraci" bez zesilovače, vertikalne, po zapojení koaxu jsem na TV naladil jen 53.kanál (MUX 1- síla 48%, kvalita 38%), DVB-T je v televizi.
Pokud se snažím ručně naladit i MUX 2 (41.kanal) a MUX 3 (59.kanal) tak nemám žádný signál (0%), zkousel jsem i pootocit antenou.

Vsechny kanaly jsou vysilané ze stejného vysílače, tak nechápu jaktože má jeden kanál signál a zbylé dva ne? Prosím o radu co a jak udělat, resp. co je špatně že mi nejdou zbylé kanály?

diky za odpovedi a pripadne postrehy[/QUOTE]

Instaloval jsem dole v Klecánkách malou směrovku, která je ve vertikálu a jede na Žižkov "jako z praku". Nevím, kde tam bydlíš, ale k Žižkovu máš v cestě kopec u Bořanovic. Já osobně "síto" nemám rád. Vedle pošty máš anténáře, tak si tam kup nějakou směrovku vhodnou případně i pro vertikální montáž a zkus to natočit na ten Žižkov, nebo raději na Ústí. Ze zkušenosti ale vím, že zakopaný pes nejspíš bude ve starém koaxu, či v chybné montáži konektorů. Mnoho lidí si to neuvědomuje, ale levným plastovým konektorem do TV zabijou signál z mnohdy drahé anténní montáže.