Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Loňské modely z výprodeje LG nebo Panasonic

Jan10 (836)|4.8.2012 13:10
Který z těchto dvou modelů byste vybrali a proč - nebo je lepší připlatit za letošní model?

PANASONIC TX-P42C3E http://www.datart.cz/katalog/Plazmova-televize-PANASONIC-TX-P42C3E.html
LG 42PT353 http://www.datart.cz/katalog/Plazmova-televize-LG-42PT353.html
Hmm (1739)|4.8.2012 13:43
Levné, ale jen HDready. Jestli máš tu možnost, vem flešku, na ni AVI a MKV a jdi si vyzkoušet, co která přehraje a v jaké kvalitě, a podle toho si vyber tu lepší. Připlácet za letošní modely? V téhle cenové kategorii proč? Leda by ti chybělo něco důležitého ve výbavě nebo by bylo jasné, že nový model má nový lepší a rychlejší procesor/obvody pro zpracovávní obrazu. Škoda, že dnes jsou i loňské typy fullHD čtyřicítkových Panáků poměrně drahé. Ale pokud by ses díval od tří metrů dál, tak je asi jedno, že to fullko nebude.
Jan10 (836)|4.8.2012 15:12
Někde jsem četl, že nové plazmy od LG mají lepší elektroniku, zas nadruhou stranu - LG se údajně dost vypaluje - viděl jsem v Tesku právě LG 42PT353, která tam asi běží rok v kuse a ta obrazovka byla prostě hnědá. Jinak FullHD vysílání se už taky dost rozšižuje - i když nemám satelit, tak např. olympiáda v 3. Muxu je 1920×1080i - doufám že aspoň ČT4 tam časem bude natrvalo v HD ...
Nejnižší řadu jsem zvolil kvůli "blikání" - u Panasoniku je možná ta dělácí čára "bliká/nebliká" mezi obyčejnými a neoPDP? Loňská S i G řada mně bliká, bohužel jsem neviděl nikde FullHD řadu U ...
Hmm (1739)|4.8.2012 15:36
Není mi jasné, proč by měla blikání eliminovat velikost obrazovky. Pokud ti plazma viditelně a rušivě bliká (nemyslíš-li dýchání dynamického kontrastu), tak to je problém. Pak by to asi řešilo nějaké rozumně drahé LCD, které je fullHD i v metru. Blikání si tedy musíš prověřit na letošních modelech v prodejně, je to jedna z mála věcí, které tam můžeš seriózně posoudit. Jinak pokud to není primárně o penězích a omezení rozměrama, tak už od 2,5m doporučuji 50´- ku.
Calebcz (138)|4.8.2012 17:20
[QUOTE=Jan10;419406]Nejnižší řadu jsem zvolil kvůli "blikání" - u Panasoniku je možná ta dělácí čára "bliká/nebliká" mezi obyčejnými a neoPDP? Loňská S i G řada mně bliká, bohužel jsem neviděl nikde FullHD řadu U ...[/QUOTE]Je tomu skutecne tak, blikaji az NeoPDP. Lonske Ucko ma kamos a klasicke NeoPDP blikani sem u nej nepozoroval.
Jan10 (836)|5.8.2012 10:44
Mno, a S-řada 2011 je už NeoPDP? Tam už jsem blikání pozoroval dost výrazně.
Jinak k tomu vypalování - dost často se tady píše, že se plazma má "zahořet". Tím se myslí, že se má nechat rovnoměrně "vypálit" a pak už k dalšímu vypalování tolik nedochází a nevznikají tak šmouhy po logu apod.? Takže by stačilo pustit tam na pár hodin bílou plochu na max. jas a tím by se to "zahořelo"? Četl jsem taky, že se na to "zahoření" používají různé obrazce, nebo nebo šum - ale to by teoreticky mělo vyjít na stejno, jako místo toho šumu tam pustit rovnoměrně bílou plochu - tím by se to "zahořelo" taky rovnoměrně. Nebo jestli třeba tomu vadí ze začátku, když se to moc přehřeje, tak tam místo bílé plochy pustit šedou plochu, resp. bílou ale ne na max. jas, nevím jestli někdo ví jak to funguje a proč se to řeší tak a ne tak ...
Hmm (1739)|5.8.2012 13:35
Jan10: Já jsem 50V10E nijak nezahořoval a pohoda i po 3 letech .... a že jede denně a docela dlouho. Neříkám, že nemáš zahořet, ale že se nemusíš bát, že pokud specializovaně nezahoříš, budeš koukat na stálá loga. Problém není ani s kinoformátovými pruhy i když nějaká dočasná slabá retence tam po ukončení filmu na tmavé obrazovce vidět je. Jen bych si dal při zahořování (tím nemyslím specializované "vypalování", ale prvních 100-200 hodin provozu) pozor na teletext, natož u něj usnout .....
Jan10 (836)|5.8.2012 15:31
Dobře. A co se týká těch černých pruhů - některý plazmovky mají nastavený místo černých pruhů šedý pruhy. Je to tak ještě dneska?
Ještě by mě zajímalo, kdybych si vybral Panasonik - myslíte že je lepší koupit FullHD U-řadu, nebo zůstat u 1024×768 C-řady? Myslím z hlediska kvality zobrazení televizního SD ... V této souvislosi mě překvapilo, že jediná FullHD plazma ve velikosti 42/43" (když nepočítám "blikající" neoPDP) je Panasonic TX-P42U30E. LG ani Samsung v tomhle rozměru nic FullHD nenabízí, jestli jsem něco nepřehlídl.

Takže z těch stránek plasmasaver.com jsem pochopil, že používáním plazmovky se snižuje její jas a to snižování probíhá rychleji ze začátku, takže je to vypalování víc vidět. Teoreticky by se to ale mělo samo srovnat třeba po pár letech, když už to počáteční rychlý snížení jasu proběhne postupně na celé obrazovce? Tím chci říct, že nejde o něco ve smyslu - že když si přivezu dom novou plazmovku a pustím tam nějaký statický logo, který se tam "vypálí", tak že tam bude vidět i za 5 let - protože v té době už bude ta obrazovka "zahořená" celá zhruba na stejné úrovni, jako kdybych to ze začátku dělal třeba tím plasmasaverem. Nevím jestli to píšu srozumitelně - prostě podle toho co jsem pochopil to vypalování je jenom nerovnoměrný opotřebení, není to něco jako kdbych třeba chodil po nezatvrdlým betonu :)
Hmm (1739)|6.8.2012 00:28
[QUOTE=Jan10;419496].... LG ani Samsung v tomhle rozměru nic FullHD nenabízí, jestli jsem něco nepřehlídl.[/QUOTE]Snad ani nikdy nedělali. Pokud něco opravdu vypálíš, těžko to asi smažeš dalším "vypalováním" (provozem s následným pozvolným snižováním jasu a kontrastu), bude-li ono víceméně rovnoměrné (a to vypálené místo z toho těžko vyloučíš) a tudíž se i v postižené oblasti bude dále "vypalovat", byť asi ne tak rychle ... Ale jak už jsem uvedl, za tři roky častého provozu se mi nic viditelného vypálit nepovedlo.