Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pomoc s výběrem TV

Zdenny7 (5)|3.8.2012 13:02
Dobrý den, potřeboval bych poradit a pomoct s výběrem TV, protože moje stará (CRT) už dosloužila. Předem upozorňuji, že se v TV moc nevyznám a některé moje dotazy a požadavky na TV můžou znít hloupě. Zakládám nové téma, protože sem podobné se stejnými požadavky nanašel.

Požadavky na TV:

1) Max. šířka TV by měla být do 89 cm a výška do 66 cm, toto jsou maximální limity, aby se mi TV vešla do obývací stěny. Pokud jsem správně koukal tak přichází v úvahu max. 37' úhlopříčka.

2) Z televizního vysílání budu TV používat na sledování sportovního vysílání a televizního zpravodajství. Dále k TV dokoupím blu-ray přehrávač a budu sledovat na TV blu-ray filmy. Ale hlavním požadavkem na TV je aby dokázala přehrát stažené filmy a seriály českými titulky (titulky nebudou v obraze ale jako externí soubour s koncovkou "srt") které budu mít na USB flashce a případně (není podmínkou, ale bylo by to výtané) na externím HDD. Filmy a seriály mají koncovku zejména AVI a případně (taktéž není podmínkou ale byl bych radši aby to TV zvládla) MKV. Do teď používam na přehrávání notebook, ale rád bych se na tyto stažené seriály a filmy koukal na TV bez nutnosti připojovat notebook přes HDMI.

3) Technologie asi LED, ale sám nedokážu říct proč, protože se v tom nevyznám. Jen sem slyšel že má nejmenší spotřebu a když sem se byl kouknout na TV v Datartu tak mi přišli že maj nejjasnější obraz (ale možná ty ostatní měli jen ztmavený).

4) Full HD

5) Cena do 14 000 Kč. Čím méně tím lepe, ale na druhou stranu chci aby to přehrávalo co nejvíc typů videa přes USB, příp ext. HDD.


Prosím o nějaké návrhy TV, které by jste doporučovali? Či případně nějaké rady na co si dát přivýběru ještě pozor a co nepodcenit.

Jinak já jsem se sám díval po nějakých TV a přišlo mi že tyto 2 by mohli splňovat požadavky, ale nejsem si jist jestli to tak je nebo ne, protože tam neuvadějí jaké video přehrají přes USB a jestli jde připjit ext. HDD k přehrávaní videa a zda tam pujdou k videu externí titulky.

37" Samsung UE37ES5500 nebo 37" LG 37LM611S


Předem děkuji za rady a návrhy
KamilZ (10277)|3.8.2012 13:40
Ad 1) To si spočítáš a pohlídáš sám :-)
Ad 2) To Ti žádná nezaručí (mimochodem "AVI" nic nedefinuje a nic to neříká)
Ad 3) Tvé pozorování na "nejjasnější" neber v potaz, záleží na nastavení TV, ale stejně plazmu v té velikosti nekoupíš a zbývá jen LED podsvícení (modelů s CCFL je už málo)

Samsung toho přes USB přehraje asi nejvíc, ale také má v této lowend kategorii (řady 5xxx) také nejhorší obraz, takže bych ho nedoporučoval. Vykašli se na přehrávání přes USB, které Ti stejně nebude na žádné TV fungovat k plné spokojenosti a nech tam to PC, pak můžeš jít čistě po obrazu. Pokud to uděláš, tak se podívej na tipy zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/32693-Tv-32-10000 . Při větší úhlopříčce odpovídá i cena.
Zdenny7 (5)|3.8.2012 20:17
Díky za info, přesto ale, kdybych chtěl aby mi TV alespoň nějaké filmy přehrála přes USB flasku a USB externí disk, tak co u té TV musí být napsano? Ze podporuje prehravani NTFS?

A jak moc je špatný ten obraz u toho Samsung UE37ES5500, že ho nedoporučuješ?

A ještě dotaz k tomu LG 37LM611S, je tam napsano že je to pasivní 3D TV. Jakej je rozdíl mezi aktivní a pasivní jsem nějak vyčetl a snad pochopil. Zajímalo by mě ale jestli u teto TV když má jen 37' úhlopříčku jestli se to vyplatí nebo je to blbost s ohledem i že se jedna o pasivní technologii (dočetl jsem se že aktivní je lepší)? Např. jestli by to 3D bylo znat kdybych si pustil pak třeba fotbal v konverzi z 2D na 3D? A ještě by mě zajímalo, jestli kdybych na tom přehraval normalní blu-ray film (který není 3D a ani bych nepouštěl konverzy do 3D) tak jestli by se to přehrávalo full HD ... nebo by to bylo oproti normalní full HD LED TV horší obraz. Nejspíš hloupej dotaz, ale u té pasivní technologie jsem četl že jsou ty displaye dělaný nějak jinak, že je každý sudý řádek polarizován horizontálně a každý lichý vertikálně a proto to nikdy nemůže být full HD rozlišení ... takže to platí asi i u normálního vysílaní nebo normálního filmu bez 3D, protože je tak prostě vyrobenej ten panel???

A pokud tedy nedoporučuješ ani jendu z těch TV, tak co třeba PANASONIC VIERA TX-L37E5E (http://www.mall.cz/led-televize-uhlopricka-94-100-cm/panasonic-viera-tx-l37e5e)?

Nebo Philips 37PFL4007H (http://www.mall.cz/led-televize-uhlopricka-94-100-cm/philips-37pfl4007h-12)
KamilZ (10277)|3.8.2012 21:03
NTFS by číst určitě měla, ale to neovlivní vlastní přehrávání. Když narazíš na parametry filmu, které TV nepodporuje, tak je jedno, jestli je NTFS nebo FAT apod. Ale NTFS je určitě pro přehrávání rozumný požadavek, protože jinak Ti zůstane prakticky jen vFAT. Kolik toho TV přehraje moc podle specifikací nepoznáš. Výčet formátů je celkem na nic, většina jsou to jen kontejnery, kde může být uloženo cokoli a jedno MKV přehraje a druhé ne.

"Jak moc je špatný" Samsung řady 5xxx Ti neřeknu, protože nevím, co je pro Tebe "moc špatný". Pročti a prohledej tohle fórum a pochopíš sám :-). U Samsungu začíná být zajímavá až řada 6xxx.

Aktivní není lepší než pasivní. Jsou to dvě souměřitelné technologie, každá má + a - a každý preferuje něco jiného. Ale řešit to na 37" nemá moc smysl, je to malé. Pasivní skutečně nemá 1080p jako aktivní. Až na LG mají všichni poloviční rozlišení, LG má svoji feature, která je něco mezi tím (takový trochu odrb, 3D s 1080i). Přesto mi osobně víc vyhovuje pasivní (pokud bych si měl vybrat).

U Panasonicu bych šel až do řady ET5E, u LG 620S (menší modely opět nepřehrají DTS, i když tam něco připlácíš i za nevyužitý DVB-S tuner).

K Philips se nebudu vyjadřovat, neznám.
Zdenny7 (5)|3.8.2012 21:56
No moc si mě nepotěšil ... tebou nabízené TV jsou boužel dražší než muj cenovej limit 14 000 Kč, víc si za TV jako student dovolit dát nemůžu. Jinak co sem koukal, tak to jestli to přehrává z NTFS nebo jen FAT většinou ani neuvaděl, jen je v parametrech USB. Ale i tak děkuji za rady a informace.
KamilZ (10277)|3.8.2012 22:07
Myslím, že s NTFS nebude větší problém. Z běžných značek ho tuším nepodporoval/nepodporuje? jen Panasonic.
Zdenny7 (5)|3.8.2012 22:15
A ještě tedy poslední dotaz, jakou TV by si ty tedy zvolil kdyby si měl limit 14 000 a uhlopříčku 37' kdyby už jsi si musel vybrat?
KamilZ (10277)|4.8.2012 07:10
Lg 37ls570s
Zdenny7 (5)|4.8.2012 16:33
Děkuji