Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Skylink - Naladění "normálních" stanic

vladik_hk (16)|31.7.2012 18:09
Ahoj,

mám Panasonic TX-P50GT30 (ma v sobe DVB-S) a koupil jsem ted kartu Skylink a modulem Irdeto Smit HD. Priznam se ze vubec nevim jak chytit ty "normalni" programy co jsou v nabidce skylinku. Tim normalni myslim jako ceskou televizi, ceske kanaly, normalni sportovni kanaly atd. Pokud zacnu ladit stanice pres menu v televizi, tak to najde mraky stanic ale zadnou z vyse uvedenych. Pokud se pokusim manualne pridat stanici dle udaju ktere jsou v letaku skylinku, treba pro CT1, tak to nic nenajde. Jako satelity mi to ukazuje Astra 23,5 a HotBird. Treba tam mam spatne zasunutou kartu skylinku, ale i kdyby tak by to snad melo ty programy ukazat. Je mozne ze je satelit spatne natoceny a neni dobry signal? Existuje nejaky postup jak overit kde je chyba? Zkusit co funguje a co ne? Diky.
geronimoh (2327)|31.7.2012 18:27
Jaké programy se ti naladily ? Nemusíš vypisovat všechny. Jen pár aby jsme se zorientovali z jaké jsou družice.
geronimoh (2327)|31.7.2012 18:44
Nebo je porovnej dle přehledů z tohoto odkazu : http://www.parabola.cz/prehledy/
vladik_hk (16)|31.7.2012 19:21
Díky, koukal jsem na to... je tam třeba RNF, Deluxe music, God channel, Kika, Viva Germany. To vypadá teda že to je z Astry 19,2. V nastavení sat tuneru v tv mi to ale ukazuje Astra 23,5. To jsem z toho jelen:)
geronimoh (2327)|31.7.2012 19:39
Takže pokud ti to naladilo RNF Plus, tak ten není ani na ASTRA 3 (23,5E), ani na HOTBIRDu, ale je na ASTRA 1 (19,2E), takže to bude chtít poladit anténu.
vladik_hk (16)|31.7.2012 19:46
Je potřeba ladit anténu? Já tam v menu tu astru 23.5 vidím, i spoustu jiných satelitů... Jde o to, že anténa je společná pro celý barák, tak bych se i divil že by nešla chyti astra 23,5 když je tam většina českých programů.
KamilZ (10277)|31.7.2012 19:47
Nemáš tam LNB typu monoblock? Pokud ano, zkontroluj si nastavení DiSEqC (přepni na pořadí A, B nebo 2, 3 apod. a po každém přepnutí se zkus proladit). Pokud ne, tak skutečně musíš pohnout s parabolou. Tohle není DVB-T, tady se hraje přesnost ve stupních. Dokonce i pouhé špatné dotažení (je potřeba dotahovat rovnoměrně z obou stran) Ti to může rozhodit.
vladik_hk (16)|31.7.2012 19:49
Jasně že anténa není třeba natočená ideálně, ale očekával bych že pokud vidím v menu satelity s kvalitou signálu XY tak je můžu zkusit naladit. Tohle mi ale tahá jen jeden satelit. No ale jsem začátečník.
KamilZ (10277)|31.7.2012 19:55
Co vidíš v menu není podstatné, to Ti tam nahrál výrobce TV.
sanchez13 (1071)|31.7.2012 19:56
tak sorry, nevsimol som si toto:
[QUOTE=vladik_hk;418974]Jde o to, že anténa je společná pro celý barák, tak bych se i divil že by nešla chyti astra 23,5 když je tam většina českých programů. [/QUOTE]
pokial je antena spolocna, zajdi za niektorym susedom a zisti si aky satelit chyta (vobec to nemusi byt 23,5) antena moze byt nastavena na ineho poskytovatela na inej druzici....

pokial je tam multi LNB, cize sa da prijimat viac satelitov, zisti si ako to ma ten sused nastavene, napr 19,2 moze byt LNB1 a 23,5 LNB2, ale tych moznosti je tam vela... Takze potrebujes zistit ako to treba nastavit...
geronimoh (2327)|31.7.2012 20:02
Tak to jsem nevěděl, že se jedná o společnou anténu. Pak je to v nastavení, jak píše KamilZ a taky by nebylo od věci zeptat se sousedů, co na tu společnou anténu chytají.

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=vladik_hk;418976]pokud vidím v menu satelity s kvalitou signálu XY tak je můžu zkusit naladit[/QUOTE]

Tomu co ukazuje za družici televizor nemůžeš věřit, podstatné je, jaké kanály naladíš ... zkus to na některém z českých, hlavně zatím nechoď točit společnou anténou :)
bavorak (1494)|31.7.2012 20:26
[QUOTE=geronimoh;418980]hlavně zatím nechoď točit společnou anténou [/QUOTE]

:-) :-) :-) :-)
KamilZ (10277)|31.7.2012 21:03
[QUOTE=geronimoh;418980] hlavně zatím nechoď točit společnou anténou[/QUOTE]
Jo, svatá pravda (on tam dopsal info o společné anténě v době, kdy jsem psal svůj příspěvek), to by nedopadlo dobře :-).
vladik_hk (16)|31.7.2012 21:04
kluci nebojte, tak blbej zase nejsem, uz tak mam problemu dost:D
KamilZ (10277)|31.7.2012 21:19
Zkus ten DiSEqC.
Dagy2 (3153)|31.7.2012 21:51
:) :) :) klasický príklad ktorý tu je každý mesiac "vidím tam satelit, tak tam musí být"

Vladik, to je ako keď ideš do bankomatu s kartou ktorá nemá na účte ani vindru, ale menu bankomatu ti ponúka na výber 100Kč, 300Kč, 500Kč, 1000Kč alebo dokonca user definovaný výber. Ponúka, ale prachy nedá. tie sumy tam nahral výrobca bankomatu, on nevedel, či nejaké prachy na účte budeš mať.
Rovnako výrobca TV ti tam nahral všeobecne známe družice v momente kedy prijímač vyrobil, ale nevedel kam budeš mať natočenú anténu. On ti len chcel uľahčiť ladenie, preto to tam preddefinoval
vladik_hk (16)|31.7.2012 23:52
Dagy2: To ja nevim, ja jsem (bohuzel) od pocitacu. A zarazi me ze televize jsou teda tak hloupe. To teda znamena ze pres televizi vubec nepoznam jak je satelitni antena nastavena a musim to mit nekde na papire nebo se nekoho zeptat. Taky by mi to doslo, ale zmatlo me, ze u kazde te druzice je i sila a kvalita signalu, ktera se dynamicky meni, takze jsem to bral jako aktualni data o druzicich a jejich signalu.
Dagy2 (3153)|1.8.2012 00:16
Vladik, televize jsou opravdu hloupé. Videl si niekedy staré rádio so "zeleným magickým okom" ? Toto oko ukazovalo silu signálu, ktorý prijímač prijímal. Ale to rádio nemohlo vedieť kam máš nasmerovanú anténu, alebo v ktorom regione sveta bývaš, takže síce ukazovalo silu napr. na frekvencii 100 MHz, ale čo to je za stanicu to rádio nevedelo.
Podobne je to u TV a bežných STB prijímačov
- tie ti ukazujú silu elektromagnetického signálu ktorý dopadá na parabolickú anténu a má dané parametre, na ktoré je naladený tuner, t.j. frekvenciu, polarizáciu, symbolovú rychlosť.
- druhý teplomer "kvalita" ukazuje chybovosť signálu
ale bežný prijímač nevie na akú družicu si si natočil anténu, takže ti ukazuje signál elektromagnetického poľa napr. z TP 12525MHz V 27500. Ak je takýto TP na rôznych družiciach, tak bude detekovať tento signál na každej z nich, na ktorú parabolu natočíš bez ohľadu na to, akú družicu si v TV navolil. Pre tuner je tento signál rovnaké vlnenie a nemá to ako rozoznať.

Existujú prijímače, napr. TechniSat - a to je to, začo priplácaš u týchto prijímačov, ktoré majú vo fw uloženú tabuľku programov na danom TP danej družice. Tieto prijímače vyhodnocujú všeobecne silu signálu - zobrazenú teplomerom a navyše porovnávajú priamo programy na tomto TP so svojou tabuľkou a tým vedia vyhodnotiť či máš parabolu natočenú na správnu družicu. Toto potom vypíše prijímač textom.
vaclav01 (1)|3.9.2013 21:17
Zdravím řeším něco podobného. Sat.přijímač Homecast HS-3200CIIR, LNB BLUE LINE TWIN Monoblock JTB4P, karty skyling 2x. Na starém televizoru přes sat. přijímač všechno v pořádku české programy i HD kvalitě. Na televizoru Samsung UE40F6740 a vložené dekódovací kartě kterou televizor vidí a zapíše při automatickém ladění přes 1000 programů ale žádný český. Při ručním ladění a nastavení kmitočtu pro české programy 0% signál. Přehození karet, přehození kabelů mezi televizory na starém vše OK a síla a kvalita signálu 90% z obou kabelů na Samsungu spousta cizích ani jeden český. Prosím o radu nevím kde dělám chybu. Děkuji
KamilZ (10277)|3.9.2013 21:38
Zkontrolovat nastavení DiSEqC.
vestan (1)|17.3.2014 21:13
Na Samsung UE40F6740 řeším podobný problém. Česko-slovenské programy naladíš, jen musíš odkliknout, že chceš všechny programy, tuším že to bylo zelené nebo žluté tlačítko před startem vyhledávání, a vše jede. Ale když naladím Skylink tak nemůžu rozchodit některé programy např. Eurosport2 nebo Film+ . Přitom modul i karta funkční - vložímli je zpátky do sat. přehrávače vše jede normálně. Ale v TV ani náhodou, nenačte je. Zkrátka záhada hlavolamu nebo spíš Samsungu.
bastlir (3245)|18.3.2014 02:08
[QUOTE=vestan;484765]Na Samsung UE40F6740 řeším podobný problém. Česko-slovenské programy naladíš, jen musíš odkliknout, že chceš všechny programy, tuším že to bylo zelené nebo žluté tlačítko před startem vyhledávání, a vše jede. Ale když naladím Skylink tak nemůžu rozchodit některé programy např. Eurosport2 nebo Film+ . Přitom modul i karta funkční - vložímli je zpátky do sat. přehrávače vše jede normálně. Ale v TV ani náhodou, nenačte je. Zkrátka záhada hlavolamu nebo spíš Samsungu.[/QUOTE]
Koukám, že historie se opakuje. Je to o použitém modulu. Testoval jsem jich víc a pro Sama se mi zatím nejvíc osvědčil ten na obrázku.
Smit1.jpg