Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr TV do 15.000 - kvalita obrazu ... (přechod z CRT)

3ttt (13)|30.7.2012 21:57
Ahoj všem, mám, jak jinak, vcelku tradiční prosbu. Moc se neorientuji v oblasti TV, a žel starý Thomson (ještě CRT) už není schopen sloužit dál, a tak musím během několika týdnů vybrat první placku do domácnosti.

  • Cena by neměla překročit 15.000.
  • Kromě ceny mám jediné kritérium - kvalitu obrazu.
  • Nemám rád přesycené, pro mě nepřirozené barvy, které často kolem sebe vídám (proto např. odmítám telefon s displayem typu AMOLED apod., moje okolí to nechápe...).
  • Multimédia, internet, tunery, nahrávání atd. to vše je v podstatě nezajímavé. Ani design nijak zvlášť neprožívám, jenom nemám rád lesklé plasty. Na značky si taky nehraju.
  • Je mi jasné, že jde o spotřebku, ale na druhou stranu, nerad kupuju věci příliš často, nebo pokud staré ještě slouží. Je dnes vůbec šance na životnost v rozumném stavu aspoň šest let? Klidně vezmu i starší model, je-li nějaký osvědčený.
  • Zdrojem signálu je satelit Skylink, zatím hlavně SD kanály.
  • Dále mám doma funkční Gb síť s NASem, všude kabely. K TV, asi začátkem příštího roku, přibude MMC, zatím ho nahrazuje notebook, to teď nechci řešit. Na NASu máme zálohy DVD, domácí video, fotky, občas, ehm, nějaké ripy (no co už, jsou věci, co nikdo nikdy už nevydá), přepisy ze starých VHS, dokonce i z osmičky, apod. Kvalita - různá, od PAL po FullHD.
  • Žánry - sport, koncerty. Filmy - hlavně z NAS. Fotky.
  • Princip převodů SD <-> HD je mi znám, ale bojím se praktické realizace.
  • Zvuk aspoň průměr, počítám ale s propojením MMC a staré věže Technics s bednami a stále skvělým zvukem.
  • Vzdálenost asi 2.7 m (při zavěšení na zeď 3 m), občas ze strany více.
  • Fyzicky by TV neměla přesáhnout šířku 95 cm.
  • TV bude spíše ve stinném koutku, v místě bez přímého denního světla, i umělé osvětlení je rozptýlené.
Půjdu se samozřejmě podívat i do obchodu, ale rád bych už dopředu věděl, na co se mám zaměřit.

Snad jsem napsal vše, co je třeba.

Díky moc za všechny rady.

P.S. Omlouvám se, snad jsem nic neporušil, ale umístil jsem tento dotaz i na jiné fórum, díval jsem se pečlivě, ale podle všeho se mnoho uživatelů nepřekrývá. Víc hlav víc ví...
Akulla (71)|31.7.2012 20:01
tahle televize ma nejlepsi obraz
http://led-televize.heureka.cz/sharp-lc-40le630e/
geronimoh (2327)|31.7.2012 20:05
A já bych zase řekl, že v této cenové relaci má lepší obraz plazma třeba od Panasonika, model dle finančních možností. Ale jestli plazmu nebo LCD, to si musí každý rozhodnout sám
Akulla (71)|31.7.2012 20:11
ktereho panasonica myslis? starsi radu 42ST30, nebo 42UT50?
geronimoh (2327)|31.7.2012 20:26
Panasonic TX-P42ST30 nebo Panasonic TX-P42UT50E se do ceny vleze, ovšem novou řadu zatím neznám. Nemusí to být Panasonic, může být i Samsung, v jeho modelech se ovšem moc nevyznám
KamilZ (10277)|31.7.2012 20:50
3ttt: 95cm je na 3m nic moc, pravděpodobně se nevejdeš se 42" (takže 40" a to bude ještě na doraz) a na tuhle vzdálenost bych šel alespoň do 47".

Pokud Ti jde jen a pouze o obraz, tak bych se také díval po SHARP, nebo loňských modelech (LG LW5500), které jsou teď za super ceny a letošní jsou většinou lepší jen ve Smart kravinách. Teď se bavím se o LCD, ne o plazmě. V tak malé velikosti není rozdíl mezi kvalitní LCD a plaznou nijak velký, ten začne být ale naopak velmi zajímavý u větších úhlopříček (50+).

Takže jestli mohu poradit:
- zvaž tu velikost
- rozhodni se mezi LCD a plazmou podle vlastností: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=25855, https://www.tvfreak.cz/plazma-vs-lcd-souboj-technologii/2768, http://avmania.e15.cz/kupujeme-televizor-plazma-nebo-lcd, protože ne všichni plazmu snesou - někteří vidí (resp. vnímají) její blikání, ... https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=30787
- pokud zvažuješ 3D (nepíšeš ani ano, ani ne), tak jaké preferuješ (aktivní/pasivní)

A pak zde můžeme nějak rozumně pokračovat. Jinak dostaneš tipy na 10 totálně různých TV :-)
Akulla (71)|31.7.2012 21:19
tady jsem nasel pozitivni recenzi na sharp:
http://www.digitalversus.com/tv-television/sharp-aquos-lc-40le630e-p12086/test.html
ve vetsi uhlopricce stoji bohuzel vice penez, presne 18K
http://www.okay.cz/sharp-lc-46le630ev/
3ttt (13)|31.7.2012 22:13
Plazma nevadí, co se blikání týče (ani zbytku domácnosti, ověřeno). 3D je nepodstatné, ale pokud, tak pasivní. Opravdu jde primárně o kvalitu obrazu, vše ostatní je podružné.

Ještě jsem prověřoval prostor, hlavní roli v tom hraje žena, jde spíše o organizaci, než pevné fyzické hranice. Po dnešku bych se tedy na cca 107cm uhlopříčky dostal, víc už opravdu neprojde :-)

Byli jsme ve čtyřech obchodech, dva byly dobré včetně obsluhy, a zatím vede plazma, co do oslovení kvalitou obrazu.

Dostal jsem nabídnuto nějakou LED 42" Finlux (detaily zatím nevím), Samsung ps43e450, Panasonic TX-P42GW30, případně Panasonic s Neoplasmou (?) ovšem už nad limit. Ale určitě to neberu jako konečný stav.

Jinak ve dvou těch obchodech mám předběžně dohodnutou možnost přinést si svoje zdroje videa, hrát si s nastavením různých TV, jak budu potřebovat, atd. Ale potřeboval bych vědět, na co se zaměřit, případně na jaké typy.

V každém případě díky za dosavadní debatu.
KamilZ (10277)|31.7.2012 22:24
Na plazmy jsou tady jiní, takže ode mě už jen nesmělý tip - přitlač na UT50 nebo ST50 (UT50 nemá odleskový filtr, což ale Tobě nevadí), letošní modely (řada 50) celkově hodně chválí. Je to ale lehce nad limit.
Pavell007 (790)|1.8.2012 00:04
překecej manželku a peněženku, na 3 metry si zasloužíš 46-50 palců - teda na pořádný hd kino klidně 55-60, ale na běžný koukání ta 50 bude akorát :) Asi bych šel do plazmy, dobrá ledka bude takhle velká strašně drahá. Pokud máš tmavější místnost, asi bych zahrnul do hledáčku i tu UT50-bude to mít obraz velmi blízko vyšším řadám, akorát bez protisluncového filtru.
nunacek0 (947)|1.8.2012 07:58
Zkusím trochu přispět a také vzhledem k tomu, že máš prostor tmavší a nemusíš se prát s odrazy tak bych vážně uvažoval o Panasonic 50UT50. Obrazově v tmavém prostředí je dle recenzí velmi velmi blízko ST50ce, která patří mezí pár TOP Tv tohoto roku ať má jakékoliv problémky, které mají všechny Tv a technologie. Tady výhoda ušetřených cca 5tis není k zahození a poměr výkon/cena je velmi vysoko. V této ceně a velikosti úhlopříčky jednoduše srovnatelné LCD zřejmě nenajdeš. Ale je to jen můj názor..
bavorak (1494)|1.8.2012 09:39
... ale spravny ...
geronimoh (2327)|1.8.2012 11:05
[QUOTE=3ttt;419023]Byli jsme ve čtyřech obchodech, dva byly dobré včetně obsluhy, a zatím vede plazma, co do oslovení kvalitou obrazu.[/QUOTE]

Já měl předtím kvalitní LCD televizor, teď mám něco přes rok doma plazmu a obraz je opravdu kvalitnější, než na LCD stejné cenové kategorie. Ovšem každá technologie má své pro a proti, plazma se idálně hodí na sledování v přítmí a ve tmě, netáhne tak oči jako LCD, ale v silně osvětlených místnostech (denní světlo, slunce apod.) má zase navrch LCD. Pokud neřešíš spotřebu a nejsi přecitlivělý na blikání, tak je plazma ta správná volba
Hmm (1739)|1.8.2012 21:22
1. Při těch požadavcích na barvy jasně plazmu, jak sis i sám potvrdil.
2. Při téhle vzdálenosti (2,7-3m) je ideální padesátka, ale pokud ženuška nepovolí ani po ohnutí přes koleno, nedá se nic dělat ....
3. POZOR - sice uvádíš, že zatím SD materiál, ale ono na HD jistě také dojde, plazmy do 50´jsou u jiných výrobců než Panasoniku, pokud ne vždy, tak v naprosté většině jen HD ready (tedy jen 1.024 x 768). A pro tu (aspoň) šestiletou budoucnost to chce fullHD.
3ttt (13)|8.8.2012 21:56
Chlapci, všechno špatně. Když se to s..., tak pokud možno všechno najednou. Odešla myčka do věčných lovišť, takže asi chápete, jaké jsou teď doma priority. Rozpočet je fakt tak tak těch 15K, a kdoví...

Napadla mě tedy alternativa, pořídit za prakticky stejných podmínek/požadavků (tj. za co nejlepší peníze co nejlepší obraz) max. 40" TV, se kterou bych cca rok vydržel jako s hlavní. Příští rok by nahradila naši druhou CRT v mnohem světlejší místnosti i s přímým světlem. Rok by jela jako na satelitu, poté na DVB-T, a samozřejmě z NASU.

Zřejmě tedy LCD s LED podsvícením? Můžu ještě jednou požádat o vaše tipy? Pokud možno co nejmenší mazání a "duchy" u sportu. Díky moc.

P.S. Ono by to jednu výhodu mělo, do příštího roku už by ta 50" až 60" plazma prošla :-)
lastopia (92)|9.8.2012 09:04
když je všechno špatně, tak si aspoň udělej radost. v kategorii kolem 15t bych se vůbec nebál loňské lg 5500. myslím, že tahle telka potěšila hodně lidí na straně uživatelů, tak na straně výrobce, páč se prodávala moc dobře, navíc to byla vyloženě televize s nálepkou "value for money". tady jí mají: https://www.alza.cz/42-lg-42lw5500-d233089.htm

a příští rok si koupíš něco většího ....