Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prehrávač pro "nenáročného" uživatele

xinn (3)|28.7.2012 18:10
Dobrý den,
než jsem založil nové téma pokusil jsme se zjistit maximum informací, ale i tak se Vás raději ptám.
Potřebuji nový přehrávač s hranicí max.2500 Kč.
Rozhoduji se mezi LG BD660 (http://www.mall.cz/blu-ray/lg-bd660) a Samsung BDE 5300 (http://www.mall.cz/blu-ray/samsung-bd-e5300-en).
Vydíte mezi nimi nějaký základní rozdíl nebo máte s nějakým určité zkušenosti?
Já budu přehrávač využívat především k přehrávání DVD, občas Blu-ray a také externího HDD.
Jediné co u mě hraje pro Samsung je, že mám i Samsung TV, ale zase si říkám, že to je asi v podstatě "jedno" jestli má přehrávač a TV stejnou značku v této cenové kategorii.
Děkuji za reakce.
Ivo Mašek (10205)|28.7.2012 19:02
Já mám TV Sharp a měl jsem zálusk na BR přehrávač Sharp (měli ho a byl jsem ochotný do něj vrazit oněch skoro 10 000 Kč)., mohl bych dokonce použít ovladač od TV. Ale přesto jsem pátral po jiných a zkoumal, co umí a co ne. Sharp byl tzv. značkový a tudíž lecos pro nás obyčejné smrtelníky neuměl. Prostě vyžadoval vše originál (nebudu se o tom dále rozepisovat B-) ). Nakonec jsem zakoupil BR přehrávač od LG (je úplně jedno, od jakého výrobce je TV a přehrávač - budou si i tak rozumět), neb on v originále sice uměl také jen ten originál, ale na stránkách výrobce byl ke stažení software, který umožňuje přehrát doslova vše. Prostě výrobce LG je chytrý a zařizuje to tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá.
Jestli je Samsung také tak chytrý, to nevím. Tehdy (jsou to už 2 roky) jsem porovnával i některé BR od Samsungu, a bohužel, ne vše uměly a také ovládání a celkově menu nebylo tak intuitivní, jako u LG. .... ale třeba šli do sebe a už je to jinak.
Prostě přehrávače od LG v tu dobu (před 2 roky) frčely a byly nejprodávanějšími
KamilZ (10277)|28.7.2012 19:59
LG BD660 má velkou výhodu, že umí přistupovat i na CIFS/SMB sdílení, což mnoho BR přehrávačů neumí (BDE 5300 jsem neprověřoval).
xinn (3)|28.7.2012 20:14
Děkuji za reakce.
Také si myslím, že je asi jedno jaká je značka přehrávače a TV.Jenom jsem myslel, že když se nemůžu rozhodnout, tak vezmu ten od stejné firmy.
Stále ale nevím. O Samsungu BDE 5300 se nemůžu nikde moct dočíst nějaké zkušenosti uživatelů.
Jakému by jste dali vy přednost?
KamilZ (10277)|28.7.2012 21:01
Z těch dvou jednoznačně hlasuji pro LG (ostatně tento model je i zde na fóru celkem populární). Ten Samsung není ani 3D, takže má určitě slabší CPU a bude zvládat menší level u H.264 než LG. A má jen DLNA, ne CIFS jako LG.
xinn (3)|29.7.2012 14:52
Děkuji za odpověď a doporučení. Když píšete "z těchto dvou jednoznačně hlasuji", měl by jste ještě nějaký jiný typ kolem 2000 Kč?