Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-S: DVB VIEWER PRO po instalaci nenašel žádný kanál z Astry 23,5

Neregistrovaný (0)|28.7.2012 00:42
Tazatel: milan

Znění dotazu: užíval jsem DVB Viewer demo a karta skylinku fungovala, jen docházelo k častým výpadkům. proto jsem koupil a instaloval profi verzi. scan nenašel žádný kanál z astry 23,5, ani ČT24 ani NOE, u kódovaných hlásí, že nenašel kartu. a hláška se stále objevuje znovu a znovu i když sleduji němce z astry 19.

Technika, které se dotaz týká: win7,
TechniSat Mantis DVBS BDA Receiver
CPU Pentium(R) Dual-Core CPU E5700 @ 3.00GHz 3000,17 MHZ
vivid.sk (11472)|28.7.2012 01:41
Vypadky by nemali nastavat ani v pripade demo verzie (je len okliestena, ale prijem by mal byt spolahlivy). Ak mas vypadky, skontroloval by som hw (nastavenie paraboly)
KamilZ (10277)|28.7.2012 06:28
Není to jen klasika, špatně nastavený DiSEqC po instalaci?
milanger (2)|28.7.2012 23:55
[QUOTE=vivid.sk;418473]Vypadky by nemali nastavat ani v pripade demo verzie (je len okliestena, ale prijem by mal byt spolahlivy). Ak mas vypadky, skontroloval by som hw (nastavenie paraboly)[/QUOTE]

parabola je ok, jede na ní i 2. velká bedna. podezírám pc - ačkoliv mám 2jádro, že nestíhal demo - přeci tam je nějaké omezení doby. jsem laik a rozchodit tv bez zádrhelů v novém pc se snažím s přestávkama už pár měsíců. kvůli postižení potřebuji vše ovládat myší v jedné bedně.
proč v seznamu kanálů všechny programy jsou a po kliknutí naskočí na monitor jejich jméno i logo, ale obraz ani zvuk nic? jedou jen free z astry 19. už mě to s...
milanger (2)|29.7.2012 00:02
jsem laik (tebou zmíněné DiSEqC jsem musel nejdří vygooglit, co to je, pak jsem zkoušel vyhledávání s hodnotou nenastaveno i PosA/opt.B a nic). rozchodit tv bez zádrhelů v novém pc se snažím s přestávkama už pár měsíců. kvůli postižení potřebuji vše ovládat myší v jedné bedně.
proč v seznamu kanálů všechny programy jsou a po kliknutí naskočí na monitor jejich jméno i logo, ale obraz ani zvuk nic? jedou jen free z astry 19. už mě to s...
vivid.sk (11472)|29.7.2012 00:15
V prvom rade by som sa snazil rozbehat primarne FTA kanaly na Astre 23.5 a mat to vsetko funkcne tak, aby siel obraz plynulo a dlhodobo bez problemov. Neskor mozes riesit aj tie ostatne kodovane.
DVBViewer je specialny v tom, ze ladi len tie frekvencie, ktore su uvedene v ini suboroch pre danu druzicu. Skontroluj si (pripadne stiahni manualne) aktualny ini z kingofsat (standardne su na tomto mieste: C:\ProgramData\CMUV\DVBViewer\Transponders (pri Win7)).

Na zaciatok si skus prescanovat najaky konkretny TP s FTA kanalmi, napriklad 12525 V. Nasledne mozes testovat na tychto kanaloch (CT24)