Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer Ultra 2 Deluxe alebo iné MMC poprípade HTPC

SiS (15)|26.7.2012 20:14
Dobrý deň,

potreboval by som poradiť. Potrebujem do obývačky nejaké to MMC alebo HTPC. Ide mi o prehrávanie HD filmov, Blu-ray filmov, hudby vo formáte FLAC, MP3 a 5.1 hudby vo formáte WAV a DTS. A potrebujem to mať čo najmenšie podľa možností. Pozeral som aj Raspberry Pi, ale nemá to dostatočný výkon. Prehrávať sa bude momentálne zo siete, z disku cez USB a neskôr cez NAS.
Zaujal ma Xtreamer hlavne s možnosťou mať tam XBMC + Openelec + ďalší systém. Vedeli by ste mi poradiť? Poprípade ak niekto má tento Xtreamer z nadpisu či mi vie napísať svoje skúsenosti. Či sa neprehrieva, či nie je moc hlučný a celkovo ako je s ním spokojný.
Ďakujem za rady.
KamilZ (10277)|26.7.2012 21:05
Z Tvého popisu není jasné, jestli budeš chtít přehrávat i BD disky (fyzická média, ne BD ISO). Pokud ano, tak MMC s BD mechanikou nebo možností jejího připojení moc není a Ultra 2 je jedno z nich (a další spočítáš na prstech jedné ruky). Pokud ne, tak mimo XBMC Ti Tvé požadavky zvládne MMC za 1/2-1/3 ceny s pasivním chlazením. Ultra2 je asi bez diskuze namakaná mašinka, pokud ji dokážeš využít. Co se týká hluku, tak je to asi subjektivní. Někomu hučí http://www.czc.cz/xtreamer-ultra-2-/108575/produkt/4gblrgm1sshheb7m9bt5jtul83/diskuse a někomu ne http://forums.whirlpool.net.au/forum-replies.cfm?t=1939463&#r7.
SiS (15)|26.7.2012 21:11
Na BD disky mám LG 670-tku. Ide mi o ostatné formáty, lebo na LG nie je tá podpora taká ako som si myslel. Takže potrebujem niečo také ako ten Xtreamer.
KamilZ (10277)|26.7.2012 21:36
[QUOTE=SiS;418323] niečo také ako ten Xtreamer[/QUOTE]
Pokud chceš XBMC, tak zřejmě asi pouze ta Ultra 2. Jestli na to máš vyhrazené $$ a smíříš se s větší hlučností než u normálního MMC, tak určitě neprohloupíš. Jinak to, co popisuješ, zvládne prakticky cokoli, např. malé pasivní SW3. Ale Ultra 2 je bez diskuze lepší, je to prostě PC se všemi výhodami (a nevýhodami).
konevki (84)|26.7.2012 22:56
Jsem vlastnikem XU2 co presne by te zajimalo? Ventilator tam je, kdyz vse vypnu tak ho slysim, pokud pustim film tak ventilator nejak nevnimam ale jedu pres AVR. Pokud ti jde jen o XBMC a vyse zminene pozadavky (nepsal jsi o 3D) tak si myslim ze by ti i stacil XU1 ktery se da poridit i o 2000, kc mene oproti XU2.
SiS (15)|27.7.2012 06:22
Ako je riešený ten ventilátor? Dá sa vymeniť? U mňa by sa aj tak zapínal ten Xtreamer len keby som išiel niečo pozerať cez to. Tiež to budem mať prepojené cez AVR. Nemrzne ti? Keď si ho vybalil mohol si ho rovno používať?
Malevil (46)|27.7.2012 20:59
Ahoj i já uvažuji o koupi XU2 taky zbírám jakékoli info o tomhle zařízení,mohl by jsi se prosím více rozepsat.sem vlastníkem popcornu už asi 6 let takže už dosluhuje a občas zlobí proto ho chci vyměnit za XU 2
ondra_t (68)|28.7.2012 08:06
Xtreamer Ultra /2 je sice HTPC, ale pokud se nepletu, plné 3D (např. Blu-Ray ISO) přehraješ pouze, když nainstaluješ Windows 7/8. XBMC/Openelec to neumí (viz. stránky výrobce http://www.xtreamer.net/ultra2/ ).
konevki (84)|28.7.2012 09:28
[QUOTE=SiS;418346]Ako je riešený ten ventilátor? Dá sa vymeniť? U mňa by sa aj tak zapínal ten Xtreamer len keby som išiel niečo pozerať cez to. Tiež to budem mať prepojené cez AVR. Nemrzne ti? Keď si ho vybalil mohol si ho rovno používať?[/QUOTE]

Abych se priznal nejak jsem ho extra nestudoval. Spina pri dosazeni urcite teploty uvnitr case, cili nutne nemusi bezet stale, ale pri provozni teplote atomu cca 55 -60 °C bezi temer stale. Co se tyce prvniho pouziti, musim rici ze skutecne vse pracovalo tak jak ma (sam jsem byl prekvapen :-) ). Problemy jsem mel az kdyz jsem se rozhodl udelat si dualni system OE/W7 ale i to jsem vyresil. OE pouzivam na bezne pouzivani, je neskutecne rychly. W7 pouzivam pouze na 3D, jinak oproti OE je snek.
Vlastnim ho cca 2 mesice, a musim rici ze cca po 14 dnech jsem mel vse udelane tak jak jsem si to predstavoval a nyni uz jen spokojene uzivam.

PS: Mrznuti? co to je? :-D to jsem s XU2 opravdu nezazil :-)

Malevil: Sam jsem mel cca 3 roky mmc TviX 6500A, a tez jsem se rozhodoval co koupim nove. Puvodne jsem chtel Xtreamer Prodigy, po precteni prispevku uzivatelu kteri ho vlastni jsem od toho upustil a zacal hledat jine mmc, a nakonec jsem se rozhodl pro HTPC XU2, protoze tam clovek prece jen neni tak odkazan na milost a naladu vyrobce vydat opravny FW. Me hlavni priority byli prehraveni po siti a prehravani 3D, to vse mi funguje bez nejakych problemu. Zatim jsem se nesetkal s nicim co by me to neprehralo, vcetne DTS-HD a TRUE HD. Pro ukazku prostredi XBMC prikladam par screenshotu.

ondra_t: Ano je tomu skutecne tak. Ocekavam ze s novym XBMC 12, zareaguje i OE a i tam pujde plne 3D.

SiS (15)|30.7.2012 09:06
Aké pluginy k tomu používaš ak sa smiem opýtať.
konevki (84)|30.7.2012 21:00
skin: AEON NOX
scraper filmy: CSFD
scraper serialy: TVDB
scraper hudba: Music Brainz

Tohle je takovy zaklad, k tomu co vidis vyse na obrazcich. Pak jsem si nainstaloval jeste par scriptu treba na radia, hry apd.
Malevil (46)|31.7.2012 21:17
Tak to je paráda,jak to koupím mohu se ozvat pro pár rad ? ,je vidět že si se dotoho dostal dost rychle.Máš tam ještě pevný disk nebo taháš z PC nebo Nasu?.
konevki (84)|31.7.2012 21:56
Pokud budu vedet rad poradim. Ne nemam tam pevny disk, pouzivam na system jen 32 GB SSD modul, ktery tam dodava vyrobce, veskera media, hudbu, filmy atd. poustim pres sit z NAS servru.
Malevil (46)|31.7.2012 23:01
tak ted nevím kam sem poslal odpověď,to je jedno napíšu to znovu.
Jelikož mi zbyde disk z popcornu chci koupit též NAS ,a asi nemá cenu kupovat něco drahého ,co máš ty za NAS ? mám vyhlídnutý od D-linku tu 325 ale ted udělali ještě něco novějšího a levnější 320L,jo ještě zeptal bych se něco ohledně nahraných filmu ale to raději mimo forum třeba emailem pokud by ti to nevadilo
veducki (78)|1.8.2012 06:04
No mas to urobene super,to by som bral aj ja. Ja mam XU1 s HDD,ale rad by som prosim ta,ak vies poradit s instalaciou dualboot, myslim tym OE+Win7, kvuli prehravani 3D vo win.mne se to nejak nepodarilo spolu nainstalovat.

Dik.
konevki (84)|1.8.2012 15:30
[QUOTE=Malevil;419032]tak ted nevím kam sem poslal odpověď,to je jedno napíšu to znovu.
Jelikož mi zbyde disk z popcornu chci koupit též NAS ,a asi nemá cenu kupovat něco drahého ,co máš ty za NAS ? mám vyhlídnutý od D-linku tu 325 ale ted udělali ještě něco novějšího a levnější 320L,jo ještě zeptal bych se něco ohledně nahraných filmu ale to raději mimo forum třeba emailem pokud by ti to nevadilo[/QUOTE]
Ja mam NAS servr QNAP TS-419P (4 bay) abych se priznal mam ho jiz cca 3 roky a od te doby to jiz nejak nesleduji. Ale pokud to chces pouze na prehravani filmu po siti, tak neni potreba zadny extra vykony.

Veducki: Pokud mas XU1 tak si nejsem jisty zda-li ti tam 3D vubec pujde, a pokud ano tak maximalne half SBS, jelikoz XU1 nema HDMI 1.4 tak by ti plne 3D neslo ani pod W7 (pokud to chces jen proto plne 3D).
veducki (78)|1.8.2012 20:36
Tak ok,a aj bez toho 3d , kdyby som to nepotreboval, vies mi nejak poradit, napsat nejaky navod ,kdyz bys si nasel cas,,jak to spolu naisntalovat, myslim tím OE+ win7 , aby to fungovalo tak jak to mas ty.?

Thx.
Malevil (46)|2.8.2012 06:22
ještě,prosím tě kde se dalí sehnat ty scripty nebo ty scrapy nebo jak se to píše. díky
konevki (84)|3.8.2012 16:16
[QUOTE=veducki;419124]Tak ok,a aj bez toho 3d , kdyby som to nepotreboval, vies mi nejak poradit, napsat nejaky navod ,kdyz bys si nasel cas,,jak to spolu naisntalovat, myslim tím OE+ win7 , aby to fungovalo tak jak to mas ty.?

Thx.[/QUOTE]
Tak jak pise kilerman, vychazel jsem z navodu od derbyho http://egreat.cz/viewtopic.php?f=48&t=3054 mel jsem jen problem s rozdelinim disku (spatny odhad mista) ale jinak jsem zadne vetsi problemy nemel. Pokud by ses zaseknul na nejakem bode v tom navodu, tak napis pokusim se ti pomoci.
konevki (84)|3.8.2012 16:25
Vsechny scripty, scrapery atd. najdes v oficialnim repositari XBMC, ktery je tam uz nainstalovan a je pevnou soucasti XBMC, pak jsou jeste tzv. neoficialni repositare ktere najdes zde http://wiki.xbmc.org/index.php?title=Unofficial_add-on_repositories ja pouzivam jen repositar passion kvuli skinu AEON NOX. Ale kazdemu dle chuti :-)
Malevil (46)|5.8.2012 18:29
stáhl jsem si verzi zatím pro win než zakoupím XU 2 abych si to prozkoumal ,dají se tam měnit titulky myslím třeba velikost a font?
konevki (84)|6.8.2012 18:39
Ano daji, Sytem --> nastaveni --> video --> titulky
Malevil (46)|7.8.2012 22:54
ještě se zeptám na trailery používáš co? děkuji
konevki (84)|28.8.2012 22:08
Trailery nepouzivam, ale urcite si tam vyberes v repositari nejaky vhodny doplnek.
Malevil (46)|1.9.2012 23:02
Jak mám rozděli abych měl filmy a seriály v rozdílných záložkách .viz příklad přidám zdroj s filmy a udělá se záložka přidám seriál a nic
konevki (84)|2.9.2012 00:17
Musis pouzit scraper pro serialy, a ne na filmy. Ja pouzivam scraper TVDB. Pak se ti objevi polozka TV show (TV serialy).
Malevil (46)|2.9.2012 17:29
Jěště potřebuji radu,nevím tedy jestli je to způsobené žw to mám nainstalované ve win7 ,jak sem již psal zatím na přehrávač šetřím a tak do měsíce snad už bude doma.
Ale k problému ,jak sem se ptal na ty seriály tak se mi bobužel povedlo naspat špatný název a ted se mi stále propisuje i když je prázdný a vůvec tam není.když ho odeberu tak se zase po aktualizaci propíše
konevki (84)|2.9.2012 19:18
Musis ho odebrat z knihovny, a pak znovu pridat.
Malevil (46)|30.10.2012 20:31
Nevím jestli se sem ještě někdo chodí koukat,ale potřebuji nové postřehy,prý se přehrávač hodně kouše,a hodně topí,je hličný. Rád bych se zeptal co je na tom pravdy.
Díky
HWTest (371)|31.10.2012 11:23
Nic z toho nemůžu potvrdit, používám jej čistě na video, tj žádná hudba, fotky atd. a ještě se mi nesekl.
Mám tam aktuální OpenELEC 2.0.0, teplota CPU, GPU je okolo 60 stupňů, větrák v BIOSu nastaven na:
Start Temperature 50
Start Fan Duty 20%
Highest FAN duty 100%
Větrák v tichu je slyšet, ale např. během sledování filmu jsem jej ještě nezaregistroval, tj mě to hlučné nepřijde.
Možná se to liší kus od kusu, ale já jsem se svým maximálně spokojen.
konevki (84)|31.10.2012 14:39
Musim potvrdit, ze take se mi jeste nestalo ze by se to kouslo. Vse beha naprosto plynule. Ohledne teploty, je snad logicke kdyz se podivas na procesor (Atom) ze ty teploty budou vyssi, provozni teplota kolem 60 °C. Vetrak pri sledovani filmu neslysim (nebo ho nevnimam) to nevim, to uz musi posoudit kazdy sam, kazdopadne pri tichu je slyset.
Malevil (46)|31.10.2012 21:31
Tak to sem moc rád že to není tak jak psal jeden šťoura na CzC.moc děkuji
Jo ještě se zeptám jak pak přehraju ten openElec na tohle sem trošku levej ,je to složitý?
HWTest (371)|31.10.2012 22:29
OpenELEC je tam už z výroby a aktualizuje se sám pokud je to povolené a je připojen na internet.
konevki (84)|1.11.2012 19:36
[QUOTE=Malevil;430295]Tak to sem moc rád že to není tak jak psal jeden šťoura na CzC.moc děkuji
Jo ještě se zeptám jak pak přehraju ten openElec na tohle sem trošku levej ,je to složitý?[/QUOTE]

Tak jsem si precetl to hodnoceni na CzC a docela se divim, to co tam popisuje me prijde jak nesmysl. Hodnoti OE jako nejvetsi problem na celem XU2, coz ja prave naopak povazuji jako obrovske plus, rychly, jednoduchy co vic si clovek muze prat. Jeho zminovani o prehrani BIOSu a odstraneni castecne jeho problemu, me prijde take jako nesmysl, protoze oprava BIOSu ktera vysla se tykala ciste senzoru hlidani teploty na CPU, cili jeho popisovane problemy to nemohlo absolutne ovlivnit. Dalsi vec o ktere se zminuje je prehravani pres WiFI abych se priznal tak to jsem opravdu nezkousel, vse prehravam pres LAN a ani ve snu by me nenapadalo prehravat multimedia s vyssim datovym tokem pres WiFI.
HWTest (371)|1.11.2012 21:44
Nedalo mi to a také jsem se na tu diskusi na CzC podíval a také jsem získal dojem, že pán si koupil hračku, ale moc tomu nerozumí (nebo to neumí napsat).
Jeho problémy s OpenELEC prostě nechápu, nejen že nic takového nepozoruji, ale také jsem nic podobného nezaznamenal ani na fóru Xtreameru a že jinak je tam různých problémů popsáno docela dost.
Kouknul jsem schválně ještě jednou na teploty po přehrání cca 3h dlouhého filmu: CPU 58, GPU 58, HDD 52, SSD 87 - ta teplota SSD se mi nějak nezdá, to by to SSD samo o sobě muselo dost topit a (jiná) SSD, co mi prošla rukama bylo za provozu vlažná, maximálně teplá, ale rozebírat to, abych zjistil, jestli je to možné nebo je to hausnumero, nehodlám.
Ze zvědavosti jsem vyzkoušel i Wifi na vzdálenost cca 5m - SD v pohodě, 720p ještě taky, 1080p s velkým datovým tokem každou chvíli "načítalo do mezipaměti". Vzhledem k mým předchozím zkušenostem s Wifi nic překvapivého, drát je prostě drát.
peppies_shw (86)|3.11.2012 10:18
Já už jsem si pořídil k vánocům Xtreamer Ultra 2 a chci se zeptat - pro jistotu - nemá problémy (jestli netrhá video) při přehrávání 24p ? Chci si tam dát Opelelec...koupil jsem ho z druhé ruky a jsou tam jen Windowsy

Díky za odpověď
HWTest (371)|3.11.2012 13:28
Pokud TV posílá EDID se správným módem, tak 24p funguje rovnou.
Pokud ne, je potřeba si vytvořit xorg.conf se správným módem, více např. zde: http://forum.xbmc.org/showthread.php?tid=70068
Pokud hodláte přehrávat nejen materiál 23,976 ale i 24,000 je potřeba tento mód také přidat do xorg.conf
Takže když to shrnu, problémy s tím nemá, ale je to potřeba správně nastavit a to není úplně jednoduché.
peppies_shw (86)|3.11.2012 18:23
Díky,to je šalamounská odpověď - mám plasmu 2012 Panasonic - ST50 tak snad to bude fungovat - Nevím jestli posílá EDID se správným kódem, to je na mě vyšší dívčí :-) Ten odkaz jsem již viděl i tak ale díky za něj pro třebas ostatní. Je mě zaráží, že top model od Xtreameru nemusí mít funkční 24p podporu - což jsem bral jako naprostý standart pro dnešní MMC - sám nyní mám Boxee Box a na něm nemám sebemenší problém. Proč ho měním ? Protože jsem trošku magor a musím to zkrátka vyměnit.
HWTest (371)|3.11.2012 19:37
Jinou odpověď mohu jen těžko dát, neboť nejsem věštec a vy jste nedodal moc informací :-)
Není na tom nic zarážejícího, pokud s tím totiž bude problém, tak za to bude moct spíše TV než Xtreamer. Ultra je to totiž PC a TV je pro něj monitor a ovladač grafiky je ochoten v defaultu poslat do "monitoru" jen to, co mu monitor řekne, že umí zpracovat/zobrazit (EDID).
Krom toho je dobré si uvědomit, že Xtreamer vám prodává jen HW a OpeneELEC je k tomu jako "bonus zadarmo".
miraart (35)|5.11.2012 22:10
Tak se bohužel musím přidat k těm, kterým se seká. Mám 2 roky starou plazmu Panasonic 50V a každých 12-13 minut se cca. na vteřinu zasekne obraz a vypadne zvuk. Pak zase jede normálně. Dělá to na všechny formáty. Má ještě někdo Panasonic?
HWTest (371)|5.11.2012 22:30
A jak to máte nastavené - synchro videa s TV? audia s videem? máte tam vlastní xorg.conf?
peppies_shw (86)|6.11.2012 19:36
Já si dovolím taky ještě prudit :)- už ho mám a nainstaloval nejnovější Openelec pro Ultru. Bohužel se mi nijak nepodařilo rozchodit wifi síť, pouze drátové připojení. Vyzkoušeno na více sítích a pořád bez výsledku ať jsem zkoušel wifi bez ověření nebo s ověřením nikde jsem se nepřipojil. Neporadíte co s tím ? Wifi na předním panelu svítí normálně....v kontrole funkčnosti systému nedostávám adresu, nevidím ani MAC adresu zkrátka nic. Díky za jakoukoliv radu
HWTest (371)|6.11.2012 22:04
Wifi musí být jako první (tj pod NETWORK, ne NETWORK2) a LAN nesmí být připojena a chvíli (asi minutu) trvá, než se chytne.
miraart (35)|7.11.2012 12:11
Vyzkoušel jsem všechny možné varianty a ani jedna nepomohla a tuhnutí po cca. 12 minutách pokračuje. S ohledem na moje „znalosti“, se bohužel nemohu do xorg.conf pouštět. Prostě jsem uvěřil recenzi na tvfreak: „Xtreamer - Ultra 2: ultimátní v každém ohledu“ ve které stálo: „nastavení Xtreameru Ultra 2 prakticky není třeba provádět. Ihned po připojení k televizi je detekováno správné rozlišení, zvuk se přehrává. Zkrátka vše funguje.“ No jak komu.
HWTest (371)|7.11.2012 16:01
Jen tak pro zajímavost, jak máte nastavený zvuk a kam (TV, zesilovač) a čím (HDMI, optika) ho máte zapojený?
konevki (84)|8.11.2012 00:22
[QUOTE=miraart;431013]Vyzkoušel jsem všechny možné varianty a ani jedna nepomohla a tuhnutí po cca. 12 minutách pokračuje. S ohledem na moje „znalosti“, se bohužel nemohu do xorg.conf pouštět. Prostě jsem uvěřil recenzi na tvfreak: „Xtreamer - Ultra 2: ultimátní v každém ohledu“ ve které stálo: „nastavení Xtreameru Ultra 2 prakticky není třeba provádět. Ihned po připojení k televizi je detekováno správné rozlišení, zvuk se přehrává. Zkrátka vše funguje.“ No jak komu.[/QUOTE]
Tuhnuti pri prehravani? Nebo to tuhne kazdych 12 min at uz neco delas nebo ne? Pokud je to pri prehravani tak mas neco spatne nastaveno, pomohly by screeny tveho nastaveni + vypis jaky scripty tam mas doinstalovane oproti zakladni verzi xbmc. pokud je to druha varianta ze to tuhne i pri necinnosti tak to vypada ze tam neco odchazi, nebo topi...proste hw problem a mela by to vyresit reklamace.
konevki (84)|8.11.2012 02:23
[QUOTE=miraart;430862]Tak se bohužel musím přidat k těm, kterým se seká. Mám 2 roky starou plazmu Panasonic 50V a každých 12-13 minut se cca. na vteřinu zasekne obraz a vypadne zvuk. Pak zase jede normálně. Dělá to na všechny formáty. Má ještě někdo Panasonic?[/QUOTE]

Pardon, prehledl jsem tento komentar :-) tak ted uz je mi to jasne. Predpokladam ze to mas zapojeno pres HDMi. XU2 --> reciver --> TV nebo XU2 --> TV. Prikladam screen jak to ma byt nastaveno. Nastaveni --> system --> zvukovy vystup

screen:


do polozek "vlastni zarizeni pro vystup zvuku" je nutno napsat: plughw: 1,3

Na 99,9 % budes mit po problemu :-)
peppies_shw (86)|8.11.2012 11:00
[QUOTE=HWTest;430966]Wifi musí být jako první (tj pod NETWORK, ne NETWORK2) a LAN nesmí být připojena a chvíli (asi minutu) trvá, než se chytne.[/QUOTE]

Díky moc za radu,funguje to :-)

konevki: teda kde na to chlapi chodíte :-) uvidím jestli nebudu i já mít popisovaný problém. Každopádně díky taktéž za upozornění jak to nastavit pokud problém bude
miraart (35)|8.11.2012 21:42
[QUOTE=konevki;431108]Pardon, prehledl jsem tento komentar :-) tak ted uz je mi to jasne. Predpokladam ze to mas zapojeno pres HDMi. XU2 --> reciver --> TV nebo XU2 --> TV. Prikladam screen jak to ma byt nastaveno. Nastaveni --> system --> zvukovy vystup

screen:


do polozek "vlastni zarizeni pro vystup zvuku" je nutno napsat: plughw: 1,3

Na 99,9 % budes mit po problemu :-)[/QUOTE]

Děkuji, děkuji a ještě jednou děkuji vše je OK.
konevki (84)|8.11.2012 22:31
neni zac, neni zac a jeste jednou neni zac :-) Hlavne ze ti to funguje a dlouho fungovat bude :-)