Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poraďte jednotunerový DVB-S2 přijímač pro nahrávání dvou programů současně

Goore (48)|26.7.2012 12:50
Myšleno samozřejmě ze shodného TP

Proč jednotunerový?
1. Nechci si pořizovat 2 přístupové karty
2. Nemožnost protažení dalšího kabelu
3. Nižší pořizovací cena

Požadavky:
kromě výše uvedené funkcionality, přes kterou nejede vlak
1. stabilita a spolehlivost
2. možnost nahrávání na síťové úložiště (ala Synology) nebo alespoň na ext. HDD bez přídavného napájení
3. podpora Irdeto pro Skylink kartu
4. cena do 3500 Kč
KamilZ (10277)|26.7.2012 13:23
Budu trochu oponovat:
Ad 1) VU+ DUO (resp. jakýkoli Linux) s jednou ICE kartou nahrává ze dvou tunerů nezávisle a nekódovaně bez nutnosti CI modulů
Ad 2) lze řešit více způsoby (ale něco to stojí, to je pravda)
Ad 3) tohle nevyvrátím :-)
Do požadavků si přidej bod, aby nahrával nekódovaně.

Pokud chceš nahrávat na NAS, tak ale stejně asi budeš muset jít do Linuxu, nahrávání na externí HDD bez napájení nebude problém asi u žádného. Proč si chceš dělat zbytečné komplikace s Irdeto PI-Sys, máš k tomu nějaký speciální důvod?
Goore (48)|26.7.2012 14:04
Skylink kartu ještě žádnou nemám, bude to má první. Myslel jsem že ICE je náhrada za kartu CryptoWorks a samostatně už se nedá koupit, když se přechází na Irdeto. Pokud se dá ještě koupit a nebude mě nikdo nutit za rok koupit si za "mírný" poplatek čistou Irdeto kartu, tak s tím nemám problém.
Je mi jedno, jestli tam bude Linux (i když pomaleji startuje) nebo nějaký embeded systém, jde mi o to, aby nahrávání bylo spolehlivé a trochu "user-friendly". Když člověk čte různá diskuzní fóra o zamrzání a problémech při paralelním nahrávání, tak jen kroutí hlavou a diví se, že v 21. století není čipset, resp. programátor, který by to svedl bez chyb.
Nekódované je dobrá připomínka, ale netrvám na ni až tak. Stačí mi, když si budu moci nahrané pořady přehrát s týdením zpožděním. To snad Irdeto zvládne nebo ne?
KamilZ (10277)|26.7.2012 14:18
ICE se budou v budoucnu měnit, stejně jako Irdeto PI-sys. Nemyslím ale, že to je otázka roku. Dá se koupit Skylink ČT ICE a doplatit rozdíl na plnou.

Kódování jsou dvě různá:
- kódování streamu (resp. kanálu, stanice, či jak to napsat)
- kódování až při ukládání nahrávky, je vynucené CI+ a PI-sys

Pokud stb nedekóduje stream během nahrávání, tak máš s Irdeto, kdy se klíže točí řádově v hodinách smůlu. Ale projeví se to většinou jen tehdy, pokud nahráváš jiný kanál, než na který se díváš. Takový střep ale určitě nekupuj.
Druhé kódování je vynuceno u certifikovaných přístrojů a CI+ modulů na Irdeto PI-sys a je to o tom, že nahrávku přehraješ (už bez časového omezení) pouze v přijímači, kde jsi ji pořídil. Některé přístroje na to ale kašlou (přestože mají certifikaci).

Mrkni zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/32602-Nejde-mi-prehrat-nahrane-video-z-HD
Goore (48)|26.7.2012 14:50
Tak potom bych rád znal přístroj, který na to nekašle :-)

VU+ DUO bohužel nevyhovuje cenou a je to Twin :-(
KamilZ (10277)|26.7.2012 15:05
Necertifikovaný skoro kterýkoli. VU+ UNO je jednotuner, ale ten taky cenou nevyhoví.

Ještě pro jistotu - nevím, jestli jsi pochopil mou odpověď Ad 2 (jeden kabel). I na jednom kabelu můžeš mít dvoutunerový přijímač se dvěma naprosto nezávislými tunery. Pokud ten kabel nemá 50m, je kvalitní, má dobře udělané konektory, tak to jde celkem jednoduše (nebo spec. LNB), akorát to něco stojí navíc. Některé z těch řešení (předchozí) vyžadují Unicable kompatibilní přijímače (Technisat, Linuxové, ...), některé jsou úplně nezávislé.
Goore (48)|30.7.2012 15:11
Tak po pročtení parametrů na e-shopech jsem našel pouhé dva kandidáty splňující mé kritéra a to:

- SKYTEC HD 110 IR
- HD-BOX FS-9105 (umí jen jeden v HD a další v SD)

na oba však recenze a zkušenosti dosti vágní, tak nevím. Asi se mi více líbí ten Skytec, ale čipset už je zřejmě na hranici svých možností. Pokud vydají do konce srpna nějakého nástupce, tak by to bylo super. Jinak budu muset slevit z mých nároků.
Určitě jsem nějaký přijímač přehlédl, tak budu rád za další tipy.

KamilZ: myslím, že odpověď jsem pochopil a díky i za tvé (jediné) reakce.
KamilZ (10277)|30.7.2012 18:24
SKYTEC HD 110 IR má pokud dobře čtu licencovanou čtečku Irdeto, takže nahrávky mohou být dekódované z hlediska platnosti klíčů, ale pravděpodobně budou šifrované a vázané na přijímač (to si pohlídej v recenzích, aby dekódovanou nahrávkou mysleli tohle). Raději bych ale vybíral přijímač minimálně s jedním CI slotem (a případně UNI čtečkou), kde půjde i ICE.
Pytkin (7947)|31.7.2012 00:12
toto zvladaju IPboxy .. resp lubovolne pristroje s ENIGMOU ..
Goore (48)|31.7.2012 10:18
IPbox se kamsi vytratil. Na http://www.ipbox.cz jsou všechny produkty stažené z prodeje, ani nikde jinde na webu (omko, ipbox.sk) není nic takového k nalezení...
Nicméně se začínám přiklánět k variantě dvoutunerového přístroje. Díra ve zdi má přesně 10 mm, takže tam s trochou štěstí přes protahovák dva 5 mm koaxy snad protáhnu (teď tam mám 7 mm). Tomu jsem se chtěl vyhnout. Ach jo.
Napadá mě ještě - nefungoval by dvou tunerový přijímač s jedním kabelem a se zapojením loopback in/out smyčky? Vlastně nevím, jak to přesně funguje a k čemu je to vůbec dobré.

Pytkin: v případě dvoutunerového bych volil mezi Amiko Alien 2 nebo Golden Media Triplex (vypadá, že HW i SW je shodný až na vnější obal). Jak jsi spokojený s Alienem (stabilita, rychlost, ovládání ve Sparku)? Máš verzi 2?
KamilZ (10277)|31.7.2012 10:48
[QUOTE=Goore;418873]nefungoval by dvou tunerový přijímač s jedním kabelem a se zapojením loopback in/out smyčky?[/QUOTE]
Však jsem Ti psal že ano (https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/32641-Poradte-jednotunerovy-DVB-S2-prijimac-pro-nahravani-dvou-programu-soucasne?p=418291&viewfull=1#post418291, první dva odkazy), s Unicable LNB nebo Technirouter Mini, pokud přijímač Unicable podporuje. Obě řešení využívají loopback. To třetí ne, je nezávislé.
Pokud máš jen klasický LNB bez dalšího vybavení, tak Ti propojení přes loopback umožní sice nahrávat ze dvou tunerů, ale vše v rámci jednoho pásma a jedné polarizace - nenahrál/nesledoval by jsi najednou např. u Skylinku ČT1 (V) a Nova Cinema (H).
Pytkin (7947)|31.7.2012 11:24
Goore : Ja mam verziu 1 .. Je to malicke a funguje celkom .. Ako kazdy linux .. Z uvodu trosku tapes a musis precitat vela for nez to pochopis .. alebo najdes dobru dusu co ti to vysvetli .. ked to raz rozbehas , tak to potom celkom spolahlivo funguje ..
KamilZ (10277)|31.7.2012 11:37
Blbé je, že na něm pořád není rozjetá rozumně E2 a co jsem četl, tak Spark firmware také zatím extra stabilitou neoplývá (i když na předchozím odkazu jsou hodně pokusníci). Věřím, že to je ale jen otázka času. Co se mi nelíbí víc je to, že má jen 2xUNI, nemá CI slot. Takže není záruka, že Irdeto PI-Sys nepřestane někdy fungovat (u ICE bych se ale naopak vůbec nebál).
Pytkin (7947)|1.8.2012 00:15
Mne chodi spark aj e2 stabilne .. ale zase moc to nepouzivam .. ma to moj v izbe a moc to nepozera ..
Pytkin (7947)|1.8.2012 23:18
tak ono .. treba samozrejme urcitu davku tolerancie .. dreambox za 400 EUR chodi lepsie ako ALien alebo IPBOX za 100 EUR .. Ale priznam sa .. Uz by som 400 EUR za dreambox nedal .. Radsej by som kupil 4 Alieny .. Do kazdej izby jeden :)
KamilZ (10277)|2.8.2012 06:34
To je jasné, proto jsou tady ještě bezproblémové stroje typu VU+ třídy Dream ale jinou cenou :-). Za Dream bych ty prachy také nedal.

Amiko 2 není (zatím) zdaleka tak vychytaný z hlediska firmware jako původní Amiko.
Goore (48)|2.8.2012 15:51
Ten Amiko 2 je pro mě docela zajímavý. Zkusím počkat, co vyvinou za nový FW (docela to sypou rychle, otázka, jak kvalitně)... V zásadě asi ani Enigmu využívat nebudu, předpokládám, že má požadovaná funkcionalita ve Sparku funguje, jak má.
Pytkin (7947)|2.8.2012 21:17
Kamil : ale VU+ predsa stoji tiez dost vela penazi .. nedavno som hladal pre mladeho do izby primac .. kedze uz neboli ipboxy (jeden mam v pracovni) , tak som vybral amiko alien .. viem ze mi radili VU+ a to uz stalo 200+ eur .. cize 2x tolko amo ten alien ..
KamilZ (10277)|2.8.2012 21:46
Já proti Amico mimo neexistenci CI nic nemám. Naopak vítám HbbTV. Ten CI mi ale prostě chybí, obzvláště pokud by tam byla karta Irdeto Pi-Sys, tak je stále malé riziko, že to přestane jezdit po nějakém upgradu ze strany Skylinku (tím se zásadně liší od Skylink ready přijímačů s certifikovanou čtečkou). Jen jsem upozorňoval na prozatímní neodladěnost verze 2.
O VU+ (a ještě bych přidal Xtrent/ClarkeTech) jsem se zmínil, protože to je úroveň Dreamu za rozumnou cenu, ale zase žádný "GIGABLUE HD 800" apod.

A než A2 odladí, tak tu bude dvoutunerák VU+ Solo2 :-)
Goore (48)|3.8.2012 10:42
Ten Solo 2 nevypadá dle specifikací vůbec špatně - http://www2.vuplus.com/products/solo2menu nebo http://www.abcomeu.com/vu-solo-2. Uvidíme, kdy ho vydají, jaká bude cena a recenze.
KamilZ (10277)|3.8.2012 11:04
Bohužel vánoce 2012 s cenou cca 300e.
vsvoboda (16)|3.8.2012 20:42
HD-BOX FS7110 nahrává dva programy současně a u třetího (sledovaného mohu použít Time Shift) mám ext.HDD Samsung-320GB napájený přes USB,cena přij. cca2500 Kč-i s USB HUB
KamilZ (10277)|8.8.2012 09:03
Amiko Alien 2 má nový firmware, změny nevím: http://amikostb.com/?q=product&id=153
mirekv (7169)|10.8.2012 13:13
[QUOTE=vsvoboda;419333]HD-BOX FS7110 nahrává dva programy současně a u třetího (sledovaného mohu použít Time Shift) mám ext.HDD Samsung-320GB napájený přes USB,cena přij. cca2500 Kč-i s USB HUB[/QUOTE]

Pozor, u stejného transpondéru, např ČT1, ČT2 a třeba ČT4, ale už ne ČT1 a Nova, u jednotunerového přijímače to není technicky možné.
KamilZ (10277)|11.8.2012 07:22
Co čtu na jiném fóru, tak AA2 má zřejmě slabý HW na má problémy s dekódováním dvou kódovaných HD kanálů (nahrávání + sledování), trhá se to. A to i ve Sparku. Takže zatím bych ho opravdu nebral.