Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

prepojenie PC - TV - zvuk

mikailo (10)|25.7.2012 14:16
zdravim, mozno sa to tu uz riesilo ale nevedel som to najst ak ano tak sa ospravedlnujem. som uplny laik preto som tu .)
chcel by som prepojit TVplazmu -PC - repro. proste aby som mohol vyuzivat tie iste repro pre pc a pre Tv, neviem ci toto riesi len domace kino alebo sa to da aj nejako inak zapojit. nepotrebujem mat dvd prehravac z domaceho kina, staci mi len cisto zvuk najlepsie
subwoofer + 4 repro. da sa to nejako prepojit ? dik
KamilZ (10277)|25.7.2012 14:36
Možností je několik (seřazení podle mého žebříčku od nejlepší varianty):
- vzhledem k tomu, že TV má většinou použitelný výstup zvuku pouze v optice nebo přes HDMI ARC je jako optimální pořízení AVR a jak PC tak TV připojit do něj (optikou nebo HDMI)
- dají se i koupit repro s optickými a analogovými vstupy, ale jsou drahé, to už raději AVR, je univerzálnější
- další možnost je koupit redukci z optiky na analog a koupit jen aktivní repro s více analog vstupy
- teoreticky lze použít (stereo) sluchátkový výstup na TV a např http://www.czc.cz/logitech-z506/78885/produkt

Přečti si tohle: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/30408-Samsung-UE46D6000-a-51-repro
mikailo (10)|25.7.2012 16:51
dik za rychlu odpoved, ak som to spravne pochopil tak:
prva moznost je uplne mimo mojej ceny
druha asi tiez lebo aktvine repro som nasiel v cene par stovak € co sa mi zda tiez dost
a tretia moznost sa mi zda zase vykonovo slabe

videl som na nete domace kina napr do 200 € co mali vykon 850W, preto som si myslel ze kebyze si to zlozim sam nejako bez dvd prehravaca tak by to mohlo byt aj lacnejsie. Stacil by mi vykon aj 500W, myslis ze je mozne to zlozit alebo sa viac oplati riesit nejake domace kino do tej ceny 200€.
vivid.sk (11472)|25.7.2012 16:53
Musis si uvedomit co chces. Pretoze podla tvojej odpovede mam pocit, ze chces auto, ale chces zaplatit len za bicykel.
Ale takto to nefunguje. Skratka fyziku neoklames (= dobry reproduktor sa neda vyrobit lacno), aj ked su jedinci, ktori si myslia, ze ano.



videl som na nete domace kina napr do 200 € co mali vykon 850W

Za 200 euro kupis snad zakladny AVR, nieto este kompletne kino s takymto prikonom. Na cisla zabudni, to je len marketing. AVR s prikonom 850W stoji od 1000 euro (neratam samozrejme vykon subwoofera, kedze ten je aktivny a ma koncovy stupen napajany samostatne).


Aby som bol trosku konkretny - za 300 euro dostanes takuto 2.1 zostavu, ktora splna to, co pozadujes. Pozorne si pozri vykony v specifikacii, pretoze to je to, co za tieto peniaze realne dostanes aj v "inej stajni".
mikailo (10)|25.7.2012 17:09
s tym autom si to trafil.) no ale k veci.. chcel by som nieco co by som mohol vyuzivat aj pre pc a tv bez nejakeho staleho prepajania. nemusi to hrat tak ze sa mi budu triast okna a budem pocut myslienky hercov. ale zase nieco lepsie od klasickych repro ako su v tv alebo takych co mas na stole pri pc, aby som pri filme pocul priestorovo zvuk a vedel na tom zapnut aj nejaku pesnicku z pc s dobrymi basami. Malo by vyznam kupovat aktivny subwoofer? alebo co by bolo pre mna idealne riesenie do 200 eur. dik
vivid.sk (11472)|25.7.2012 17:24
Priplat si + 100€ a kup spominane Onkyo (linka vyssie). Pripadne kup z druhej ruky. Mozno najdes lepsi pomer cena/uzitkova hodnota. Ale budes si ho musiet najst :)
KamilZ (10277)|25.7.2012 17:40
Nebo si připlať ještě víc, pokud skutečně požaduješ prostorový zvuk.
mikailo (10)|25.7.2012 18:21
hmm a ktorou z tychto moznosti mam riesit priestorovy zvuk

1, aktivny subwoofer + repro
2, aktivne repro + subwoofer

a je pre mna lepsie 2.1 alebo viac ?
nieco uz vysnorim len ci to bude stat za to
vivid.sk (11472)|25.7.2012 18:26
Evidentne nevies o com pises (precitaj si este raz, co sa pytas).

Kamil myslel predpokladam rozsirenie spominaneho Onkya o toto. Za to si vsak priplatis dalsie $$$.

ci je lepsie 2.1 alebo viac

Predpokladam, ze si chcel vediet, ci je lepsie radsej za rovnake peniaze 2.1 alebo 5.1 - odpoved je radsej kvalitnejsie 2.0 / 2.1 ako 5.1.
Zial vsetko je otazka penazi.
mikailo (10)|25.7.2012 18:28
cital som to co pisal kamil ale to je pre mna nad limit, preto som sa pytal ktore mi z tohoto celeho nejako vysli su vyhodne pre mna, nechcem ist nad limit 200 €. chcel by som proste aspon trochu dobry a priestorovy zvuk len sa pytam ze ako.... mam riesit domace kino alebo radsej tie moznosti co som pisal teraz
KamilZ (10277)|25.7.2012 19:23
[QUOTE=mikailo;418178]hmm a ktorou z tychto moznosti mam riesit priestorovy zvuk
1, aktivny subwoofer + repro
2, aktivne repro + subwoofer
a je pre mna lepsie 2.1 alebo viac ? nieco uz vysnorim len ci to bude stat za to
nechcem ist nad limit 200 €. chcel by som proste aspon trochu dobry a priestorovy zvuk len sa pytam ze ako.... mam riesit domace kino alebo radsej tie moznosti co som pisal teraz
[/QUOTE]
Opravdu nevíš, co píšeš:
- prostorový zvuk s 2.x prostě neuděláš
- nechápu bod 1 - co to podle Tebe jsou "neaktivní" repro (když nepíšeš "aktivní")? Klasické repro, které nejsou "aktivní" musíš připojit do zasilovače, AVR apod.
- jak chceš do obyčejných repro dostat zvuk z TV, když nechceš investovat do repro/AVR s optickým vstupem, to chceš tahat přes sluchátka a přepojovat? Jen převodní z optiky na analog Ti sebere 1/2 té částky.

Navrhuji jiné řešení, protože tohle nikam nevede. Prostě tady napiš 2 konkrétní příklady (odkazy) do 200e od každé varianty, kterou uvažuješ a hlavně s popisem, jak to připojíš k TV i k PC (prober si specifikace a pohlídej si to). Pak se možná snáze domluvíme :-). Doplň tedy konkrétní příklady:
1) aktivny subwoofer + repro
2) aktivne repro + subwoofer
3) domácí kino
mikailo (10)|25.7.2012 19:34
pisal som v uvode ze som uplny laik,teda neviem ako tu situaciu vyriesit, kebyze viem tak sem nepisem.. z toho co ste mi postupne pisali som sa snazil vyzistit co je najlepsie pre mna za tie peniaze. bud domace kino alebo zvolit nejaku inu variantu.. a to sa prave snazim zistit tu. konkretne priklady nemam. snazil som sa opisat co potrebujem. preto som skor cakal ze konkretne varianty s produktami mi poradite.
vivid.sk (11472)|25.7.2012 19:47
Za tie peniaze totiz nic moc nekupis. Potrebujes multikanalovy zosilnovac vratane adekvatnych dekoderov (aspon DTS, DD) + DO + moznost volit si viacej vstupov HDMI (aspon 2).
To predpoklada nutnost AVR (alebo prinajmensom nejaku "light" verziu, ktora sa nachadza v Onkyo HTX-22HDX) + reproduktory.

Mozes to riesit bazarom - AVR z druhej ruky + nejake bedne. Ale obavam sa, ze za 200 euro toho moc nekupis.
mikailo (10)|25.7.2012 19:54
mozem kupit aj nejaku ojetinu, vies poradit nejaku napr 2-3 rocnu ojetinu ktora splna toto ? kludne napis aj viac a nieco pohladam na bazaroch.
KamilZ (10277)|25.7.2012 20:23
Limit 200e je opravdu drtící. Netroufám si odhadovat, jak by třeba mohla hrát tato kombinace, to je spíš dotaz na vivid.sk:
http://aukro.cz/receiver-pioneer-vsx-418-s-k-i2515988875.html + http://aukro.cz/hyundai-multicav-5-0-reprosystem-1150w-44330-i2506421783.html

Vejdeš se to 200e, AVR má analogový 5.1 vstup, digitální (koax i optiku). Má to DD i DTS (lepší formáty z TV stejně nedostaneš, PC je bude dekódovat). Repro budou ale předpokládám plastové.

Lehko se to říká, ale opravdu se vykašli na 200e a kup něco takového: http://www.mall.cz/akcni-sety/AVR527K1 (nebo alespoň http://www.mall.cz/akcni-sety/QUINTAS50005). Tohle ti nějaký ten pátek vydrží a morálně to přežije 2 TV a 4 počítače.
vivid.sk (11472)|25.7.2012 20:43
Predchadzajuci model - Onkyo HTX-22HD :D,


Co sa tyka AVR, tam by som sa nebal, kludne kupit starsie kusky. Su to casto velmi dobre hrajuce veci (zial casto bez HDMI, ale to nemusi byt nutnost, ked sa da audio potiahnut cez SPDIF). S tymi repro je to uz horsie.
Dobre bedne su drahe a lacno ti nikto nic dobre nepreda, lebo repro nestracaju na hodnote v takejto miere. Zial, ak kupis AVR za stovku, na bedne uz nezostane. Treba len dosetrit (5x repro hyundai za 2k czk su naozaj zly vtip. S reprom to ma spolocne len design).
mikailo (10)|26.7.2012 06:55
dik za rady a sorry ze som vas trochu vytrapil, ale tato oblast je pre mna trochu spanielska dedina - ale zacinam tomu pomaly chapat .), ta posledna moznost sa mi celkom paci aspon mozem podla tych parametrov hladat nieco podobne ...ak dobre chapem vacsiu cenu maju repro a je ich tazsie zohnat kvalitnejsie. ked najdem konkretne ponuky tak to sem hodim ze ci to ma taku cenu
KamilZ (10277)|26.7.2012 08:45
[QUOTE=mikailo;418240]Zial, ak kupis AVR za stovku, na bedne uz nezostane. Treba len dosetrit (5x repro hyundai za 2k czk su naozaj zly vtip.[/QUOTE]
To jsem trochu očekával :-). Ale ten jeho limit 200E.... Na druhou stranu, nějak mu to hrát bude (a určitě lépe než obyčekné aktivní repro u PC za 50e nebo nedejbože repro z TV), může přišetřit, pak prodat repro a koupit jiné. Nebo jen teď koupit 2 sloupové repro a později dokoupit zbytek.
Z dlouhodobého hlediska ale jednoznačně preferuji nějaký nový set. Těch pitomých 200e navíc se při té životnosti 20x ztratí a utratí je za podstatně větší kraviny.
vivid.sk (11472)|26.7.2012 12:58
[QUOTE=KamilZ;418243]a určitě lépe než obyčekné aktivní repro u PC za 50e nebo nedejbože repro z TV),[/QUOTE]
Suhlasim, ale keby bola poziadavka na repro k PC, tak sme zasa pri inom limite - netreba kupovat "drahy" AVR, netreba DO, atd. To vsetko nieco stoji.
Za dane prachy sa potom uz da kupit napriklad toto (a bude to zvukovo zrejme o chlp lepsie ako Onkyo a na mile dalej ako nejake Hyundai repro :D). Ale sme opat pri analogovych vstupoch, regulacii hlastosti na koliesku a nutnom blizkom posluchu v priamom zvukovom poli. Nemoznosti rozsirenia na 5.1, a tak stale dokola....
mikailo (10)|27.7.2012 07:57
nieco podobne tomu poslednemu mam, su tam 2x repro a subwoofer, zapinanie je na repro je to k pc, ale ked to zapnem do el. siete tak hucia repraky, nemusi to byt ani zapnute v pc, da sa to este opravit alebo to mozem vyhodit?
KamilZ (10277)|27.7.2012 08:12
A při připojení k PC to nepřestane? Pokud není zapojen vstup, tak levné výrobky občas dělají bordel, ale po zapojení by se to mělo srovnat. Pokud to hučí (resp. vrní) i po zapojení a máš to ještě připojeno k TV apod., tak to může být problém vyrovnání potencionálů.
mikailo (10)|27.7.2012 17:13
su to repraky k pc, je tam jack, vrci to aj ked je to len cisto v el. sieti alebo ked to pripojim do pc, pripojenie do pc nema na vrcanie vplyv, huci to proste stale akonahle to zapnem do el. siete..fungovalo to asi rok.