Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Posunutí zvuku při spojování dvou videí se stejnou kompresí

Tergos (7)|19.4.2005 12:25
Zdravím, jsem v tomhle noob, ale už se mi s tím další půlden hrát nechce, tak se radši zeptám :).
Vyráběl jsem z filmu na 2cd film na 1cd. Obě části jsem překódoval na nižší bitrate (audio i video, obě cd naprosto stejně), takže mám dvě 350megové avi, které jsou identickou "zmenšeninou" půvoudních souborů.
Ale ouha, když jsem tyto dvě videa chtěl ve VirtualDubu spojit do jednoho, tak se uprostřed v tom "švu" zvuk asi o 2s posunul. Zkoušel jsem s tím různé čachry, ale výsledek je vždycky takový, že ve druhé půlce filmu je zvuk zhruba ty 2s před obrazem.
Napadá vás, jak tohle vyřešit?
Díky moc
mirekv (7169)|19.4.2005 12:32
A samostatně to je OK? Asi ti nezbude, než posunout zvuk opačným směrem a teprve videa spojit.
Tergos (7)|19.4.2005 12:45
Samostatně jsou právě úplně v pořádku. Jsem si říkal, že se radši zeptám jestli to nespravím nějakým nastavením, než abych se to snažil utrefit, což nikdy nebude přesné :/
vlada (3470)|19.4.2005 14:42
V jakym formátu je ten zvuk? Pokud to je MP3 máš vyhráno, pokud jinej, taky by se to asi pořešilo. Každopádně bych postupoval takhle:
1) Demuxnout zvuk z obou videí a spojit dohromady.
2) Ve VDM načíst oba segmenty před rekompresí, zkomprimovat na 700MB - zvuk.
3) Spojit video a zvuk a musí to sedět.
Tergos (7)|19.4.2005 19:01
Dík za odpovědi. Nakonec jsem si uložil samotný zvuk, ten byl o zhruva 2s kratší, tak jsem do prostředka (kde se to spojovalo) ty 2s přidal (naštěstí tam bylo zrovna ticho) a tím celé druhé cd posunul, aby délka videa i audia byla stejná a už je to ok. Jen nevím proč se tam ty 2s ztratily...
vlada (3470)|19.4.2005 19:25
Nebyl ten zvuk MP3 VBR?