Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 13 z 13

Téma: Pozor na kvalitu anténního kabelu!

Nováček
    Registrace
    May 2004

Chci se jen podělit o zkušenost, která může být někomu užitečná.
    Mám doma (Brno) kabelovou TV + internet od spol. UPC.
    V počítači mám TV kartu AverTV Studio 203.
    Měl jsem na počítači poměrně nekvalitní obraz televize (nezávisle na použitém programu pro sledování TV). Hodně barevných skvrn a vlnek.
    Měl jsem, kvůli opravě s tímto přímo nesouvisející, doma technika z UPC.
    Poptal jsem se ho, co může stát za nekvalitou obrazu na mém PC. Proměřil nejdříve sílu signálu (decibely) na konci anténního kabelu, který táhnu od zásuvky UPC k počítači. To bylo v pořádku.
    Já jsem si předtím myslel, že to může být právě buď slabým nebo naopak - v kabelovkách se to občas stává - přebuzeným signálem. Podezříval jsem také tu TV kartu, že je možná nekvalitní, přestože byla celkem drahá. Anténní koax od zásuvky UPC k počítači jsem nepodezříval, protože to byl originál koupený kabel z obchodu (asi jen 3-metrový) a nebyl nepřiměřeně levný, tak jsem mu celkem věřil.
    Technik z UPC měl u sebe svůj anténní káblík a tím jsme na zkoušku nahradili ten můj. No a co byste řekli? Obraz jako víno!!!
    Prý, co to mám za kabel. Tak jsem mu řekl, že origoš z obchodu a on, že se tedy už nediví. Že to je normální. V běžných obchoďácích prý prodávají "v igelitu balené" pěkné šmejdy. Takové kabely prý mají velmi ŠPATNĚ UDĚLANÁ STÍNĚNÍ. Nejlépe prý ve specializovaném obchodu podle rady koupit co nejlepší kabel a také konektory a pak si to doma spojit sám.
    Takže pozor na kvalitu anténního kabelu! Obraz TV může být velmi hezký i
    na monitoru počítače a jediné co tomu brání může být taková prkotina, jako je kabel, přestože koupený a nepoškozený "origoš".
    Koupil jsem nový kabel a je to paráda
    Mimochodem ještě info: hodně ten TV signál (a tím obraz) ruší FM rádio. Ze zásuvky kabelovky vedu k počítači dva koaxy. Jeden TV a jeden FM rádio. Na kvalitě obrazu je znát, pokud u zásuvky kabelovky vytáhnu ten konektor FM rádia. Při nahrávání pořadu z TV na disk vždy koax FM rádia ze zásuvky vytahuju.
    HTH
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Kodl
    Koupil jsem nový kabel a je to paráda
    And the winner is ..... ? Jaký jsi teda nakonec koupil kabel? Něco prefabrikovaného, nebo sis to pájel sám?

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

to EGO42:
    Ty o koax kabelech toho moc nevíš, viď ?
    V odborné prodejně stačí říci, že chceš kvalitní koax - oni ti prodají kabel, který používají technici od kabelové televize. Prodává se na metry, a není nejlevnější. K tomu si dokoupíš "kovové koncovky" - pokud mají v obchodě technika, a ty nebudeš umět koncovky nasadit (ne každý to dovede), technik ti to vše udělá.
    Kabely s umělohmotnými koncovkami, které se také prodávají, jsou, bohužel, nekvalitní - 15 metrový kabel má až ztrátu 10 dB !!
    Praxí ověřeno.

Nováček
    Registrace
    May 2004

Citace Původně odesláno od ego42
    And the winner is ..... ? Jaký jsi teda nakonec koupil kabel? Něco prefabrikovaného, nebo sis to pájel sám?
    Nejsem moc šikovný, takže jsem si koupil kabel přímo od toho technika z UPC. Ovšem, vyšlo mě to tím pádem samozřejmě mnohem dráž (300Kč), než kdybych si ho sám zbastlil.
    Technik mě sám upozorňoval, že kdybych si koupil kvalitní kabel a konektory a zbastlil si to sám, tak by mi to vyšlo při stejné kvalitě na necelých 100Kč. Jenže já jsem lenoch a navíc jsem chtěl mít kvalitní obraz hned .

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

Tos koupil 3metrový kabel za 300? No nazdar!

Nováček
    Registrace
    May 2004

Citace Původně odesláno od mirekv
    Tos koupil 3metrový kabel za 300? No nazdar!
    Už jsem v životě zbytečně vyhodil dvě stovky za větší kraviny
    Když už ten kabel tam byl zapojený a bylo vyzkoušené, že je bez chyby, tak jsem se ho prostě nehodlal vzdát.
    Navíc, relativně oproti kabelům k reprákům domácího kina, byla tahle cena za metr ještě těžká láce.

Nováček
    Registrace
    Apr 2004

Ludia tak tu konecne poradte aky koaxial je najlepsi a kde sa da objednat. Nech je aj drahsi.
    Ja mam tiez len ten 10m z obchodu / umelohmotne koncovky /.
    A co je u nas ze vraj spec. obchod tak ten pindur co tam predava o inom nevie a pritom sa tvari ako najvacsi odbornik.

Dakujem.

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

to SEGO:
    Kabel, který pro bytové rozvody používají společnosti, které provozují kabelové televize a jejich servis. Koncovky by měly být kovové.

Odbornou prodejnu, kde je i technik, který by ti ty koncovky nasadil (pokud to neumíš), si budeš muset najít, protože ten "pindur" z toho krámu, o kterém tu píšeš, ti to neřekne - on to asi ani neví, a také by přicházel o kšeft.

OKO OKO je offline
    Nováček
    Registrace
    May 2004

Dúležíté věci při koupy kabelu:
    1.tlouštka- musí to bít aspon 6,5mm ti mají spravidla dvojité stínění z měděné sítky(musí být hustá) a nečeho jak ALobalu.

2. tloušťka středového vodiče aspoň 1mm

3. tloušťka dielektrika tu mají všechni koaxi o průmeru aspoň 6,5m dobrou

4. Najdůježitější je velikost útlumu na 1m na 450MHz do 1,5dB na 860MHz do 2,1 dB

Každej solidní prodejce má katalog koaxialů kde je to uvedeno.
    V Brně třebars ELEX na Křenové 12 / koax značky Solid G06A za 11,50

Nováček
    Registrace
    Apr 2004

Citace Původně odesláno od OKO
    Dúležíté věci při koupy kabelu:
    1.tlouštka- musí to bít aspon 6,5mm ti mají spravidla dvojité stínění z měděné sítky(musí být hustá) a nečeho jak ALobalu.

2. tloušťka středového vodiče aspoň 1mm

3. tloušťka dielektrika tu mají všechni koaxi o průmeru aspoň 6,5m dobrou

4. Najdůježitější je velikost útlumu na 1m na 450MHz do 1,5dB na 860MHz do 2,1 dB

Každej solidní prodejce má katalog koaxialů kde je to uvedeno.
    V Brně třebars ELEX na Křenové 12 / koax značky Solid G06A za 11,50
    No vidite ze to ide.

Toto ked na tu prdolu v obchode vyvalim, potom by to chcelo odfotit ten jeho vyraz tvare A konecne ho zotrem ja a nie on mna ako doteraz.

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

OKO: není ten útlum na 10m? S tebou uvedeným útlumem by jsi moc parády neudělal.

OKO OKO je offline
    Nováček
    Registrace
    May 2004

Pardon
    daný útlum je opravdu na 10m, malinko sem se sek.

Je tu občas Avatar uživatele starej_vul
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Kodl
    Citace Původně odesláno od ego42
    Nejsem moc šikovný, takže jsem si koupil kabel přímo od toho technika z UPC. Ovšem, vyšlo mě to tím pádem samozřejmě mnohem dráž (300Kč), než kdybych si ho sám zbastlil.
    Technik mě sám upozorňoval, že kdybych si koupil kvalitní kabel a konektory a zbastlil si to sám, tak by mi to vyšlo při stejné kvalitě na necelých 100Kč. Jenže já jsem lenoch a navíc jsem chtěl mít kvalitní obraz hned .
    Já bych to udělal taky tak. Naopak si myslím, oproti tobě, že jsi hodně ušetřil.

Podobná témata

1. Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 28-02-2014, 17:36
  2. DVB-T: Napájení anténního zesilovače
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 01-06-2011, 19:42
  3. schéma anténního předzesilovače
    Od agnus v sekci DVB-T
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 09-12-2009, 14:22