Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s Winfast dtv 1800 H

qquiderr (30)|21.7.2012 20:13
Zdravím, mám problém s TV kartou Winfast dtv 1800 H, nefungují mi správně ovladače. Na světhardware jsem o tom psal, ale nic nefunguje. článek je zde https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/68726-Winfast-Dtv1800-H-ovladac-problem?p=509400#post509400 Třeba je zde někdo komu se to podařilo vyřešit.
Ivo Mašek (10205)|21.7.2012 21:43
Z PC fyzicky vyndat tv kartu. Potom odstranit jak aplikaci, tak i drivery. vyčistit registry dat (velmi nutné a žádoucí - možno použít program CCleaner). Restartovat PC. Po kartě nesmí být žádně stopy - jako by tam nikdy nebyla.
Zasunout tv kartu. V žádném případě nedbat na nějaké upozornění, že jsou nové ovladače. Ignorovat hlášky OS. Sám si nainstalovat potřebné věci odtud: http://www.leadtek.com/eng/multimedia/download.asp?downlineid=192&pronameid=315&lineid=6&act=3 . Nezvorat to, celý proces by se musel opakovat. Dávat pozor na to, co ovladače žádají. Pokud možno nezaškrtávat možnost Windows media. Ovladače od Leadtek mají své kodeky. Neinstalovat tzv. kodec-packy !!
KamilZ (10277)|21.7.2012 21:58
A po odinstalování to ještě vypni, vytáhni kartu z PC, ve "Správci zařízení" zapni Zobrazit/Zobrazit skrytá zařízení a zkontroluj, že ho tam nikde nemáš (pokud máš, tak smazat). Pak si stáhni Autoruns, spusť, bež na záložku "Drivers" a podívej se, jestli něco z toho Leadteku nezbylo a případně smaž. Pak běž do adresáře C:\Windows\inf\, setřiď si ho podle času a proběhni pár souborů (podle času instalace karty) a zase odmaž případné zbytky Leadteku. Pak to projeď CCleanerem.

Před celou tohle akcí si raději manuálně udělej bod obnovení.
qquiderr (30)|22.7.2012 11:19
Tak jsem to zkusil, a stále nic, navíc mi to "vyrazilo" cd romky, bohužel už jsem zapoměl jak jsem ty cdromky opravil předtím. Tu je screen. Snad někdo pomůže něčím co bude funkční. Potřebuju aby i zbývající 2 zařízení psala to co to 3tí, a cdromky aby se vrátili do původního stavu.

Edit: tak CDromky vyřešeny http://support.microsoft.com/kb/314060 TV karta furt nejede.
tverracd.jpg
Ivo Mašek (10205)|22.7.2012 11:49
[QUOTE]navíc mi to "vyrazilo" cd romky[/QUOTE]
Ta "nefunkční" karta bude následek nějaké příčiny, která je úplně mimo tv tuner. Tam je něco "rozhašenýho" v PC. Myslím, že rychlejší a efektivnější bude reinstal operačního systému. (myslím si, že k tomu stejně dojdeš a nemine tě to)
KamilZ (10277)|22.7.2012 13:43
Možná blbá otázka, ale pro jistotu - a nefunguje to? Co hlásí aplikace? Windows se zařízením nehlásí žádný problém. A co se stane, když to odinstaluješ? Je tam karta jako neznámé zařízení (s vykřičníkem)? A když doinstaluješ drivery, tak se to přehodí na tento stav? Není něco zajímavého v systémovém event logu?
qquiderr (30)|22.7.2012 14:22
Právěže ne, když to mám nainstalovaný tak nemůžu používat DVB-T, analog, rádio a vstupy dou, po odinstalování se to zobrazuje jako neznámá zařízení, po nainstalování pracuje správně ovladač pro analogovou část karty, ty dva určené pro digitální část nejdou jak maj. Tak nwm co s tim je. Nějakej "bugnutej" win nebo co. Už si nevím rady co s tim mam udělat, proč to nejde.
KamilZ (10277)|22.7.2012 15:13
Tak poslední možnost:
- promaž si své TEMP soubory (třeba pomocí CCleaner, v Možnosti/Pokročilé odškrtni volbu "Vymazat jenom soubory ve Windows Temp starší než 24 hodin", aby se smazalo opravdu vše)
- spusť instalaci ovladačů, jakmile ze zobrazí dotaz na restart tak na to nesahej a běž do adresáře s Temp soubory (%temp%, bude to něco ve smyslu "C:\Users\prihlasovaci_jmeno\AppData\Local\Temp\"), v něm by jsi měl vidět rozbalenou instalačku driverů, bude asi začínat na "pftXXXX.tmp" (prolez adresáře), měl by jsi tam vidět strukturu "Drivers\PCI\DTV1800H\Windows7\64bit\" a "Drivers\WinFast_TV\Outrider\". Celý obsah adresáře "pftXXXX.tmp" si někde zkopíruj, třeba do "c:\Temp\", takže budeš mít např. "c:\Temp\Drivers\PCI\DTV1800H\Windows7\64bit\"
- potvrď restart
- ve správci zařízení si rozlikni dané zařízení bez driveru, na záložce Ovladač dej "Aktualizovat ovladač", zvol "Vyhledat ovladač v počítači", pak "Vybrat ovladač ze seznamu", "Zobrazit všechna zařízení", "Z disku" a zadej cestu, kde jsi si zkopíroval ovladače (c:\Temp\Drivers\PCI\DTV1800H\Windows7\64bit\), vyber ovladač a potvrď
qquiderr (30)|23.7.2012 12:27
To jsem taky zkoušel. Opravdu už nevím jak udělat aby fungovalo to DVB-T. Pokud kliknu na podrobnosti o ovladači tak to nic nepíše :(
dvrnfg.jpg
qquiderr (30)|5.8.2012 12:08
Tak mám reinstalovanej win kuli bouřkám, Zařízení už se zobrazuje v programech, ale žádny nenajde žádný dvb-t kanál, jdou vstupy a analog, jede i FM příjem ale jakmile přepnu na digitál tak z vyhledávače nic nevypadne. Anténa jde zkoušel jsem ji settopboxem.
Ivo Mašek (10205)|5.8.2012 14:42
To pak vypadá na slabý signál z DVB-T (tedy digitál). A Leadtek je známý právě tím, že vyžaduje silný signál (osobní zkušenost a praxe a zkušenosti i od jiných majitelů tunerů od Leadtek). To, co ještě absorbují jiné tunery, to už Leadtek nebere. Ovšem na druhou stranu, umí se odměnit perfektním až křištálovým obrazem
qquiderr (30)|6.8.2012 13:57
Ve správci zařízení u toho TS a AUDIO mám stále: Anténa je společná (STA) v paneláku.


eXTERNÍ VSTUPY A PŘÍJEM ANALOGU de!

Zkusil jsem znova anténu a settopboxu a žádný signál, tak jsem připojil pl síto co jsem měl uložený a měl jsem signál, dokonce signál naladila i TV karta nejen settopbox. !

analog tv fung.jpg cvbs fung.jpg
Ivo Mašek (10205)|6.8.2012 19:41
No to je o té síle signálu, který Leadtek vyžaduje.
qquiderr (30)|7.8.2012 09:11
Jsem rád, že sem to rozchodil, asi měsíc pátrám po tom čím to mohlo bejt.