Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 8 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 116

Téma: Sony Bravia KDL-55HX850 (LCD LED) a Samsung PS60E6500 (PLAZMA)

Je tu občas Avatar uživatele Milan C
    Registrace
    Dec 2007

Plutotype-Len jedna otázka. V jednej časti si pisal o lepšej kvalite Sony a v druhej časti iného prípevku toto:

Aj ked HX850 na plazmu nemalo co do obrazu, vratil som E6500 hlavne kvoli bzucaniu...čiže predsa je kvalita obrazu u plazmy lepšia? Vďaka.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele Plutotype
    Registrace
    Nov 2011

Citace Původně odesláno od Milan C Zobrazit příspěvek
    Plutotype-Len jedna otázka. V jednej časti si pisal o lepšej kvalite Sony a v druhej časti iného prípevku toto:

Aj ked HX850 na plazmu nemalo co do obrazu, vratil som E6500 hlavne kvoli bzucaniu...čiže predsa je kvalita obrazu u plazmy lepšia? Vďaka.
    Ano, keby plazma 60E6500 nebzucala, mal by som tazke rozhodovanie, lebo som hladal telku na nocne pozeranie blu-ray filmov. Osobne mi ale vadi blikanie na plazme a niektore pre niekoho zanedbatelne pohybove artefakty popisane v review. Toto vsak nahradzuje perfektna uniformita panelu, vyborna cierna farba ( ale nie referencna ), referencne farby a šedo-čierne detaily, 60inch z 2.5m. Ci je ale Samsung celkovo ( vo dne, v noci, SD/HD, artefakty, moznosti processingu, dizajn, spotreba..) lepsia telka ako HX850 by som jednoznacne nemohol potvrdit.

Kupa televizora je "trade off" - nieco za nieco. Ked niekto chce to najlepsie co je na trhu, doporucujem kupit si dva televizory naraz a jeden potom vratit. Ak nemame kalibracne pristroje, tak aspon sa popozerat po webe, ci nejaky profi kalibrator nezverejnil nejake nastavenia na europsky panel daneho modelu. Tie nie su sice 100% na nas panel a pozorovacie podmienky, ale rozhodne lepsie nez to, co pride v menu televizora ( aj ked THX rezim v Panasonicoch sa idealu blizi ). A ked je moznost postavit oba televizory vedla seba v tmavej miestnosti, oko hned bude vediet, co mu vyhovuje viac.

Je tu občas
    Registrace
    Apr 2012

@Plutotype
    Ako viem tak navysenie svietivosti je hlavne v tmavych scenach+je to stabilne ale celkova svietivost velmi hore nesla oproti minulemu roku.
    Pochybujem ze to uz bude lepsie,na 230cd jas a takmer neexistujuci ABL ako mali 2008 Panasonicy by uz asi bolo treba maly zazrak.

Hmm Hmm je offline
    Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2008

To je jednoduchý, když pomineme bzučení, je Samsung lepší TV. Přesně o pět palců.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Sep 2011

A v neposlednom rade hlavne lacnejší.

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2011

jeden zasadny detail.... porovnava sa tu 60 '' a 55'' TV. blizsie k 55 palcom je skor ps51e6500... tam je rozdiel iba 4 palcov .... A dostavame sa potom k cene. Za jedno sony 55 dostanem dvoch samsungov ps51e6500...
    inak pekna porovnavacka. tym som nechcel zhodit tie informacie co autor napisal. skor naopak, prislo mi to ako objektivne zhodnotenie... ale cena nepusti...

a este detail k tomu bzucaniu. zda sa ze to ide od kusu ku kusu. ja mam ps51e6500 a o bzucani nic neviem... je to uplne ticha tv. ale viem ze su aj uzivatelia co sa na to stazuju... zda sa ze samsung vypustil niekolko kusov (desiatok, stoviek???? tazko povedat) kde je s tymto naozaj problem.
    Naposledy upraveno uživatelem spotnickoff: 26-08-2012 v 11:12

Je tu pravidelně Avatar uživatele Plutotype
    Registrace
    Nov 2011

Moje porovnanie nie je o cenách, ale o tom, ako sú jednotlivé technologie nedokonalé (((-:

Ked si porovnam spotrebu Samsung plazmy PS60E6500 ( 230W ) a Sony 55HX850 ( 80W ), tak za 7 rokov, 5 hodin denne, 350 dni v roku a 0.20eur/kW ziskam tych 340eur rozdielu späť. Ano, Samsung mi dal 5" navyse ale Sony mi pribalilo blu-ray prehravac a 5xBD filmov. Samsung plazma nema taky pekny dizajn ako Sony a z 2.5m mala horší SD obraz ( kedže 60" je už z takej vzdialenosti na SD príliš ).

Aby bolo ale jasné - nebzučiaca PS60E6500 ( nie 51" - tá ma horšiu čiernu ) je najlepšia kúpa dnes.

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od Plutotype Zobrazit příspěvek
    tak za 7 rokov
    ....to by musela tych 7 rokov vydrzat (pri takejto prevadzke). A tomu sam neveris, ze vydrzi

Nováček
    Registrace
    Aug 2012

Teraz sa u nas v obyvacke meni 7 rokov stara pioneer plazma co bezala cca tych 5h denne a nie je jej absolutne nic, obraz stale krasny.

Je tu pořád
    Registrace
    Nov 2010

... este aby ti nebolo za nou luto, lebo nic nove nebude mat taky obraz mozno .....
    ale ja som tiez kupil novu TV, kvoli velkosti, ale stara dalej sluzi na vikendovom dome

Je tu pravidelně
    Registrace
    Oct 2009

Citace Původně odesláno od vivid.sk Zobrazit příspěvek
    ....to by musela tych 7 rokov vydrzat (pri takejto prevadzke). A tomu sam neveris, ze vydrzi
    Nevidim dovod, preco by nemohla vydrzat. Dufam, ze tu zase niekto nebude pustat kecy o 2 rocnej zivotnosti AV zariadeni...

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2011

mam doma staru (cca 5-6 rocnu) plazmu od samsungu. Nic jej nechyba. veeeeelmi slusny obraz dodnes. Tazko som musel doma vymyslat dovod ze potrebujeme novu

Citace Původně odesláno od vivid.sk Zobrazit příspěvek

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2011

nepomylil si si des. ciarku?
    rozdiel v cene elektriky (230-80) za 7 rokov mi dava 257 eur
    to nie je rozdiel v cene sony 55 a samsung 51
    BD prehravac doma mam, este som ho nepouzil. mam ho len ako sucast MMP dune .... par krat som tam strcil dvd-cko

Citace Původně odesláno od Plutotype Zobrazit příspěvek
    Moje porovnanie nie je o cenách, ale o tom, ako sú jednotlivé technologie nedokonalé (((-:

Ked si porovnam spotrebu Samsung plazmy PS60E6500 ( 230W ) a Sony 55HX850 ( 80W ), tak za 7 rokov, 5 hodin denne, 350 dni v roku a 0.20eur/kW ziskam tych 340eur rozdielu späť. Ano, Samsung mi dal 5" navyse ale Sony mi pribalilo blu-ray prehravac a 5xBD filmov. Samsung plazma nema taky pekny dizajn ako Sony a z 2.5m mala horší SD obraz ( kedže 60" je už z takej vzdialenosti na SD príliš ).

Aby bolo ale jasné - nebzučiaca PS60E6500 ( nie 51" - tá ma horšiu čiernu ) je najlepšia kúpa dnes.

Nováček
    Registrace
    Aug 2012

Citace Původně odesláno od bavorak Zobrazit příspěvek
    ... este aby ti nebolo za nou luto, lebo nic nove nebude mat taky obraz mozno .....
    ale ja som tiez kupil novu TV, kvoli velkosti, ale stara dalej sluzi na vikendovom dome
    Obraz a farby su sice pekne, ale uhlopriecka iba 42" a rozlisenie 1024x768. To si uz ziada vymenu, 55" VT50 je uz na ceste.

Je tu občas Avatar uživatele Milan C
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od lafore Zobrazit příspěvek
    Teraz sa u nas v obyvacke meni 7 rokov stara pioneer plazma co bezala cca tych 5h denne a nie je jej absolutne nic, obraz stale krasny.
    Pioneer je Pioneer, len si ju váž...

Strana 3 z 8 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. plazma samsung ps51e6500, ps60e6500
    Od spotnickoff v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 361
    Poslední příspěvek: 13-02-2014, 19:54
  2. Samsung LE46A956 nebo SONY BRAVIA KDL-46X3500
    Od davidbor v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 01-10-2008, 07:49