Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic X900 nebo Canon AX10.. díky za radu

JaraB (6)|19.7.2012 10:53
Zdravím Vás Všechny a prosím o radu. Stále se nemohu rozhodnout, kterou kameru bych si měl pořídit. Dost hodně točím přes manuál...točím hodně přírodu a hory, prostě věci, které si nemůžu nasvítit tak jak bych si představoval :o). Jsem ochotný investovat kolem 40.000.Myslíte si, že je lepší volba Panasonic X900 nebo Canon AX10 a nebo něco staršího, viděl jsem v nabídce bazarů Canon XF100 a i Canon XH A1. Ale nemám moc zkušenosti s takovým prodejem. Předem děkuji za váš čas a zkušenosti...
Pavel_tempx2 (829)|19.7.2012 14:10
XA10 se mi taky líbí a za tu cenu je to určitě slušná kamera, spíš bych se ale zeptal, jestli chcete ty záznamy archivovat nějak dlouhodobě nebo ne, protože pokud ano, tak u XA10 si musíte pořídit nějaké externí disky, nebo datové uložiště a nejméně 2x mít zálohu, kdežto u nějaké starší XHA1 nebo Z1 apod. kamer na kazety stačí dát kazetu do vhodné skříně a je "po starostech"...na dokumentární věci, což příroda bude, by se možná hodila zrcadlovka, za 40tis. to bude i se slušným objektivem...tam bude čas si pohrát s nastavením a světla zrcadlovky tolik nepotřebují, ale zase jsme u stejného "problému" se zálohováním ;)

ta X900 vypadá taky dobře ;)
asverusmusic (66)|19.7.2012 14:27
Zdravím. Manuálne ovládanie na XA 10 je prístupnejšie ako na X900. Ak nemáte zvláštne nároky na zvuk, budete spokojný aj s Canon G10. XA 10 a G10 sú oproti X900 o.i. aj veľké krásavice. Ja archívujem na dvoch externých HD. Naši priatelia tu už nejaký týždeň teoretizujú, ktorá kamera je o "milimeter" lepšia. Kúpte kameru a filmujte. Ja pužívam Sony 690. Kúpil som ju asi pred 15 mesiacmi. Canon G 10 som nekúpil len preto, lebo firma Canon mala po zemetrasení veľké problémy a predaj kamery G10 sa začal asi až v auguste minulého roku.
JaraB (6)|20.7.2012 20:54
Zdravím Pavle a děkuji za radu...ohledně toho zálohování. Mám už nějaké věci natočené a vše to mám na externích HD..pro jistotu..
A ohledně té zrcadlovky...zrcadlovku mám, a nějaké objektívy také, ale objektiv s takovou světelností aby dokázal to co prozatím má kamera gs500 by stál moc peněz. Pár krát jsem byl točit s kamarádem fotgrafem, myslím si, že už měl celkem dobré vybavení a světlo mu stačilo po 2hodinách co já už dávno točil...Navíc už jsem pár krát použil i "noční režim" což foťáky myslím nemají...ale moc děkuji za zájem...Zdravím.
JaraB (6)|20.7.2012 21:08
Asverusmusic - také děkuji za zájem...mně se také více líbí Canon. Ale co se týče funkcí myslím, že Panasonic je na tom lépe. Co se mně ale u Canonu ax10 líbí je pohodlnější a praktičtější hledáček, také to "ucho" kde se dají umístit mikrofon, přijmač na externí mikrofon. světlo, popřípadě když už nic mám tam vodováhu(moc praktické)..V Sony kamerách se vůbec nevyznám, Canon a Panasonic je vcelku v mediích a na forech válcují, ale mám několik známých co je používali nebo používají a jsou spokojení. ještě budu muset dořešit k tomu canonu telekonvektor...prodává se nějaký doporučovaný Canonem za 8.000kč. Ale viděl jsem i levnější..nemá s tím někdo zkušenost...
Asverusmusic - ještě jednou díky a přeju spoustu dobrých záběrů ... JaraB
Pave1 (4279)|22.7.2012 14:13
Pro točení na manuál je při výběru nutné, abys ty kamery vyzkoušel v obchodě, tedy jak se do manuálu dostaneš, jak nastavíš čas závěrky, clonu, jak fungují tlačítka jak jsou umístěné - jak ti sedí na tvou ruku jejich rozmístění. Obrazově budou kamery hodně podobné, jak už někdo řekl "jsou to milimetry", tedy nic zásadního.
Dobré je porovnat i účinnost standardního způsobu stabilizace (bez elektronických vyšších fíčur), jaké je připojení pro mic, výdrž na baterky, kvalitu displeje (jak dobře se na něj manuálně ostří).

Pak se prostě rozhodnout, nemá cenu bádat nějaké měsíce, rozdíly nebudou velké.
JaraB (6)|20.8.2012 21:25
Ahoj Pavle1 - asi si řeknete, že nevím co chci, ale já jsem viděl v akci a měl v ruce kameru Canon xf100 a moooc se mi líbila. Bohužel je finančně zatím mimo mé možnosti a pujčku si brát nemíním. Tak mi bude muset ještě Panasonic GS500 chvilku vydržet a třeba Canon slevní nebo já došetřím.A nebo se objeví jiná kamera s takovým hledáčkem jaký má tato Canon XF100. Všem kdo si všimli tohoto mého dotazu děkuji za reakce.. Točím přírodu, pořád bojuji se světlem. Má někdo zkušenost k téhle kameře s telekonvektorem... tele předsadkou? Děkuji za Vaše cenné zkušenosti.. JaraB.