Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Stereo zesilovač Denon a regálové repro Whaferdale k plazmě Panasonic

Tomi71 (189)|18.7.2012 20:51
Ahoj! Mám 3D plazmu Panasonic ST30E v pokoji 4 x 3 m a chci Tv ozvučit a poslouchat muziku (a to převážně rockovou a metalovou), nakonec jsem dospěl a bylo mi to i známým technikem co mi spravuje satelit doporučeno či schváleno pořídit místo uvažovaného recevieru pouze stereo zesilovač,a to DENON PMA-710AE SP (bohužel jsem zaváhal - v Mall ho měli za 7700) a postačí mi k tomu pouze přední regálové repro, nepotřebuji domácí kino s efekty, říkal jsem si na Whaferdale Diamond - 10.0 asi nemá cenu, takže 10.1 nebo 10.2 - doporučili by jste mi někdo - je to správná cesta? Z obchodu Hifipartner mi chlapík napsal, že je to dobrý výběr a tvrdil že 10.1 je spíše na filmy a 10.2 spíše na muziku. nebo doporučíte jiné repro či zesák v této cenové kategorii? Poté ještě dokoupím blu-ray - MMC nechci - asi koupím 3D Panasonic, ať je to k 3D kompatibilní a je 1 ovladač k TV a blu-ray. Jsem nenáročný posluchač, žádný audiofil, doteď mám staré (asi 8 let) domácí plastové kino Philips. Díky za názory
KamilZ (10277)|18.7.2012 21:00
Hm, jestli nejsi audiofil a byl jsi spokojený s plasťáky, tak si kup AVR + repro set, alespoň můj názor. Ušetříš si např. problémy s připojováním - jak např. ten zesilovač připojíš k TV, když nemá optiku? Jak budeš řešit zpoždění obrazu při přehrávání z BD? Resp. si prověř, že si zpoždění budeš moci na BD nastavit, ten zesilovač to umět nebude (standardně to řeší AVR). Co na tom chceš všechno pouštět? Opravdu poznáš po zvuku tak drahé repro? Stereo zesilovač (ale s digi vstupem) + 2ks regálových repro, to je konfigurace spíš pro poslech audia.
Tomi71 (189)|19.7.2012 21:07
Díky, za odpověď, nedíval jsem se, ale nenapadlo mně po radě známého, že by se zesilovač nedal k TV připojit a že nemá optiku, zpoždění mi už vůbec nic neříká, jsem mimo mísu, nejsem odborník. Vím na mall jsou sety AVR + repro ale celá kina. Já mám pohovku až úplně u stěny, u toho stávajícího starého kina jsou malé plastové repráčky, ty jsem tam i když to ideální asi není umístil na jedné straně na stěna a na druhé straně na skříňku a jsou otočené proti uším, ale něco většího co nabízejí v těch sestavách, to už tam nedám. Co na tom všechno chci pouštět- no říkal jsem ozvučit V a hlavně kupu svých hudebních CD a převážně hudebních DVD a do budoucna blu-ray disky, první se chystám koupit nejnovější koncert Iron Maiden z Chile, to budou spíš sběratelské kousky.
KamilZ (10277)|19.7.2012 22:31
Připojení TV k zesilovači bez optiky - dá se to také tak, že si koupíš převodník Toslink-> analog, ale to jsou další peníze. AVR mají optiku nebo HDMI 1.4 s ARC, takže je to problémů.

Pokud máš nějako zařízení připojeni dvěma nezávislými cestami k TV a zesilovači, tak může docházet ke zpoždění obrazu za zvukem, protože TV nějakou dobu trvá, než obraz prožene postprocessingem, zatímco zesilovač Ti zvuk přehrává bez zpoždění. Dnešní AVR připojené k TV přes HDMI (což obyčejný stereo zesilovač nemá) se spolu dokáží domluvit a zpoždění automaticky eliminovat (funkcionalita se jmenuje LipSync). Ty se budeš muset podívat, že na plánovaném BD přehrávači půjde nastavit zpoždění zvuku manuálně, nebo že LipSync podporuje (netuším, jestli to dnešní BD LipSync podporují, třeba Ti to zde někdo potvrdí, nebo se podívej do specifikace Tebou zvažovaného BD).

Přemlouvat Tě nebudu. Je pravděpodobné, že při koupit "obyčejného" stereo zesilovače ve stejné cenová hladině jako AVR bude mít zesilovač kvalitnější zvuk (AVR je o hodně složitější, takže při stejné ceně musí na něčem ušetřit). Pokud ale nejsi audiofil, tak si troufám tvrdit, že to nepoznáš a s AVR budeš mít "rezervu" do budoucna pro další rozšiřování.
Karel286 (73)|20.7.2012 12:27
TV Panasonic má jak běžný analogový audio výstup, tak digitální (optika).
U své TV GT30 mám analogový výstup přiveden do klasického stereofonního zesilovače.
Poslech je zcela v pořádku, žádné zpoždění se nekoná.
Jiná situace ale nastane, při provozu BR přehrávače. Zde nastane časový posun zvuku vůči obrazu, ale jen pokud zvuk odebírám z audio výstupu TV. Ale na audio výstupu BR přehrávače je synchronizace zvuku a obrazu v pořádku. Proto mám u svého stereo zesilovače zapojeny dva analogové vstupy – jeden pro TV, druhý pro přehrávač. A vše je v pořádku.
Další možnost je ta, že BR přehrávač umožňuje nastavit časový posun zvuku, jak zmiňuje KamilZ ve svém příspěvku, ale tuto možnost nevyužívám.

Neradím, pro jaké řešení se rozhodnout. Jen popisuji skutečný stav věci a to, že i čistě analogově a dvoukanálově (L+P) to lze provozovat.
KamilZ (10277)|20.7.2012 12:37
Já jsem na Panasonicu ET5 při připojení sluchátek na audio výstup AV1 pozoroval zvuk urychlen napřed před obrazem. AV výstup je použitelný, pokud se z něj bere zvuk i obraz, ale čistě zvuk z AV1 je oproti obrazu TV mírně posunutý. Možná se to normálně nepoznatelné, ale jsem pustil najednou zvuk z repro TV a sluchátek (která mám do AV1 připojené), tak je to prostě rozjeté a sluchátka jsou přes AV1 nepoužitelné (při zapnutém repro TV je to slyšet 2x).
krmelec (68)|24.7.2012 14:44
Pokud to máš na hudbu a ne na filmy, tak bych se vyprdnul na AVR a koupil zezík - nějaký DAC - repro.
hakmar (401)|24.7.2012 19:11
to: Tomi71- Hlavne musíš zistiť sám, čo vlastne chceš, či budeš preferovať hudbu, alebo filmy v 5.1 a tiež koľko si ochotný do toho investovať. Ak chceš nejaký kompromis, tak kúp AVR, aby si k nemu mohol v poho pripojiť cez HDMI všetko čo budeš potrebovať, teda BD, príp. SAT atď., vyrieš tým problém s oneskorením obrazu a doplň kvalitnejšími regálmi so subwooferom, ale nakoniec to všetko záleží od teba čo ti vyhovuje a od financií.
Tomi71 (189)|25.7.2012 14:12
Díky za reakce chlapi, no mám trochu zamotanou hlavu, vzhledem k letní aktivitám a to že jsem z vesnice a práce a aktivit je mnoho, tak to dořeším asi na podzim. Ten Denon za supr cenu už v mallu nemají, už je někde v hifipartneru nebo hifiobchodu za min. litr navíc, v mallu už budou mít novější verzi, vyšší třídu. V mallu mi chlapík doporučoval akční set akční set Yamaha HTR-3064 a Quadral Quintas 5000 za 9900 (na ten rockovější a metalový poslech by ta kombinace snad byla), tak to zvažuju i když v mém případě pokoje 4 x 3 m a pohovky až u zdi bych zadní repro těžko umisťoval- buď je dát bokem a nechat do budoucna nebo to umístit z boku přímo proti uším, ale nevím a pod TV bych musel přidat na stolek fochy navíc nebo pověsit Tv na zeď.
krmelec (68)|25.7.2012 20:14
Ten chlapík z mallu by ti doporučil cokoli aby prodal. V životě co prodává ani neviděl natož slyšel, jen sedí za PC a odpovídá zavedené odpovědi zákazníkům, proboha. Ale kupovat to budeš ty.
Tomi71 (189)|28.7.2012 08:11
Díky, já vím, neberu to od něho za bernou minci, proto se informuju na více místech i tady a taky u specializ. obchodů - hifipartner.cz, tam mi napsali:
Je pravda, že AVR tyto problémy řeší lépe, je totiž primárně určen k připojení Audio a Video, kdežto zesilovač obraz neřeší.

Z receiverů vhodných pro stereo poslech by ke Xavianům mohl být třeba Stereo receiver Onkyo TX-8030, či 8050, které mají asi jako jediní vstupy a výstupy po HDMI. Ostatní značky Stereo receivery vyrábí též, ale mají vstupy a výstupy na Cinch. Toto Onkyo je zvukově vhodné k repro které jsem doporučil. Pokud Vám repro Xavian 125 Junior přijdou jako drahé (mimochodem, rozdíl je slyšet a mohu Vám to tu u nás předvést kdykoli), navrhuji opravdu designově nenápadné, ale dobře hrající repro AE Neo V2 One (výškový reproduktor je zvenku podobný tomu v Xavianech – respektive zvenku je to ten samý, u Xavianů má ale větší a tudíž silnější a přesnější magnet).



Doufám, že jsem poradil – pokud byste ještě něco potřeboval upřesnit, napište a nebo se nejlépe zastavte u nás na poslechovce (http://www.poslechovestudio.cz) a s výběrem Vám pomohu. Bylo by to i lepší – vše byste si mohl prohlédnout a poslechnout – vezměte si ssebou případně oblíbenou hudbu, kterou znáte.
KamilZ (10277)|28.7.2012 08:49
[QUOTE=Tomi71;418480]hifipartner.cz, tam mi napsali: Z receiverů vhodných pro stereo poslech by ke Xavianům mohl být třeba Stereo receiver Onkyo TX-8030, či 8050, které mají asi jako jediní vstupy a výstupy po HDMI[/QUOTE]
A ty u Onkyo TX-8030/8050 někde vidíš HDMI vstupy/výstupy???

http://www.eu.onkyo.com/en/products/tx-8030-43170.html
http://www.eu.onkyo.com/en/products/tx-8050-43158.html

Má to optiku a SPDIF (takže na připojení zvuku z TV to stačí), ale HDMI ne, takže bych jim (hifipartner.cz) zase tak nevěřil :-)

Sám píšeš, že jsi nenáročný posluchač a máš nějaké plastové chrchláky. Najednou zvažuješ stereo zesilovač za 12 kKč. Je mi samozřejmě celkem jedno, co si koupíš. Ale doporučil bych si zkusit, jestli poznáš rozdíl ve zvuku mezí ONKYO TX-8050 a např. ONKYO TX-NR414. Je jasné, že u AVR za stejnou cenu, které toho umí podstatně více, je "něco" jiné zase horší. Ale opravdu to Ty na zvuku poznáš? A pokud ano, tak dokážeš jednoznačně určit slepým testem, které z těch dvou zařízení hraje lépe? Věřím tomu, že možná poznáš, že hraje "jinak", ale to bude vše. Prostě mi akorát připadá, že si zbytečně zavíráš cestu k případnému 5.1, připojení dalších zařízení apod. Nicméně Ty Onkya budou pro Tebe myslím vhodnější, než klasický stereo s analogy. Ale a cena. Píši jen svůj názor, jak bych se choval já.

Kdyby jsi napsal, že jsi audofil, tak bych takto neargumentoval. Ale zase když uvažuješ nad stereo zesilovačem za 12 kKč, tak už myslím rozhodně nejsi nenáročný posluchač, jak jsi se charakterizoval. Audiofilie to není (to by byla ještě jedna nula navíc :-) ).

PS: Pro zdejší odborníky/audiofily: vysvětlete mi prosím, co to znamená "přesnější magnet" a jeho slyšitelný vliv na zvuk u repro (viz předchozí příspěvek). To je u "nepřesného" magnetu nějak nehomogenní magnetické pole způsobující degradaci zvuku?
krmelec (68)|29.7.2012 20:58
Právě proto, že není audiofil, tak bych mu doporučoval vzít zesík a regálky z "levné kategorie" s kterou neudělá chybu než levné AVR s kterou chybu udělá. Kdyby totiž audiofil byl, tak by o takove kategorii ani neuvažoval. Zřejmě nemáš páru o čem mluvíš, když říkáš, že nepozná rozdíl mezi zesilovačem a AVR. Já sám mám AVR Denon 2312, který stával kolem 24000,- a k nějakému stereo zesilovači se nemůže ani přibližovat. Pokud ma možnost zajet si do hifipartneru si ty věci poslechnout, tak je to jediná dobrá volba a tam pozná o co jde.
KamilZ (10277)|30.7.2012 08:54
Přečti si ještě jednou a pomalu můj předchozí příspěvek...
Já nemůžu za to, že jsi si koupil AVR za 24 kKč, které zřejmě nemá dobrý zvuk. Nevidím důvod, proč by AVR za dvojnásobek ceny stereo zesilovače mělo hrát podstatně hůř (stereo zesilovači se nemůže ani přibližovat). I kdyby tam pro hlavní repro měli osadit stejný koncový stupeň, tak se do ceny v pohodě vejdou včetně věcí, co AVR dělá AVR. Prosím o logické zdůvodnění.

Návštěva HiFi studia je určitě rozumná. Ale trochu se bojí, že většina lidí tam přijde se svým názorem a odchází s názorem prodávajícího, prostě se nechá ovlivnit a zblbnout :-(. Je to normální chování lidí (a teď vám pustím tohle, to bude jiný, lepší zvuk, uslyšíte....). Já jsem to zkoušel 2x a bylo to vždy pokaždé prakticky stejné. Nicméně to určitě také doporučuji, ale s rozumem a hlavně vlastním úsudkem, což bývá těžké. Navíc, když slyším pojmy jako "přesný magnet", tak tím více začínám být ostražitý. A dát si pozor na špatně nastavená zařízení....
krmelec (68)|30.7.2012 09:53
[QUOTE=KamilZ;418682]Nevidím důvod, proč by AVR za dvojnásobek ceny stereo zesilovače mělo hrát podstatně hůř[/QUOTE]

To já těch důvodů vidím spoustu. AVR-kino a Stereo -hudba. AVR-ka se rojí (u každého výrobce) nové modely každý rok jak na běžícím pásu a jediné co se u nich mění je maximální vzhled a multimediální kraviny typu kompatibility připojení, síťové funkce atd. a o vylepšení zvuku nemůže být ani řeč. Už samotná politika výroby AVR a stereo zesilovačů, podívej se kolik let se prodávají jednotlivé modely sterea zesilovačů než přijde nová řada, ono totiž ten vývoj něco zabere.
Jestli tady někdo napíše, že hledá něco primárně na hudbu a někdo mu tady radí nějaký low-end domácího kina, tak je to cesta do pekel.

Můžu se zeptat, v jakém že studiu jsi to byl? To aby i ostatní, kteří by zavítali do zmiňovaného studia, byli obezřetní.
KamilZ (10277)|30.7.2012 10:24
Prvnímu nerozumím. Píšeš, že jsou každý rok nové modely AVR, ale o vylepšení zvuku není řeč. V zápětí napíšeš, že jeden model sterea se prodává několik let (takže evidentně také žádné zlepšení). A navíc, proč by v AVR nemohl být několik let starý dobrý stereo zesilovač?
Tazatel sice píše, že to chce na hudbu, ale také píše, že je nenáročný, má teď plasťáky a chce to i k TV. Prostě se to snažím posuzovat v rámci jeho kontextu a nijak ho neukecávám, pouze píšu svůj názor, jak bych postupoval.

Jméno studia zde říkat nebudu. Jednak už je to dlouho a na první se nepamatuji a druhé nebudu pomlouvat. Já tam ty lidi chápu, jsou pro svoji věc nadšení, ale prostě to nebylo nic pro mě. Jsem přesvědčen, že jako u pravých audiofilů i nich z velké části funguje placebo. Jinak si nutnost napájecích kabelů na 230V za 2000,- Kč (bez nich je zvuk "plochý") a 2m HDMI kabelů za 1500,- (bez nich mají barvy malou hloubku, obraz je celkové méně kontrastní a zvuk ořezaný atd.) nedokážu logicky ani technicky vysvětlit. Ale opět nekritizuji a nevysmívám se, je to jejich koníček/poslání a mnohdy životní filozofie.
krmelec (68)|30.7.2012 11:04
[QUOTE=KamilZ;418701]A navíc, proč by v AVR nemohl být několik let starý dobrý stereo zesilovač?[/QUOTE]

Možná proto, že tam většinou bývá nějaká předzesilovací část a koncový stupeň a ty bývají ve většině případů právě to, na čem se u AVR dost šetří na úkor všech těch "vychytávek" , které AVR mají.

Nevím čemu nerozumíš, vše podstatné jsem napsal.

Tazatel vybírá kolem 10-ti tisíc (protože je nenáročný) zesilovač nebo AVR, převážně na poslech a já říkám, že v takovém případě bych šel do sterea, ty mu radíš opak.
Myslím, že si bude muset do toho studia zajet a nechat si srovnat v dané ceně (kolem 10 tisíc) jak zahraje stereo oproti AVR.
vivid.sk (11472)|30.7.2012 12:35
Krmelec to pise dobre, je to zial tak.
Kedysi platila poucka, ze dobry AVR, ktory ma hrat aspon tak ako stereo zosilnovac musi stat aspon 2x tolko. Neviem ci je to dnes pravda, myslim, ze asi aj viac - ale vzdy zavisi od triedy, prepojenia atd (netreba zabudat na to, ze AVR je dnes zaroven aj D/A prevodnik a pokial ma niekto nekvalitny analogovy vstup, AVR tu moze pomoct. Ale to vsetko je uz vecou konkretneho setupu, nepredbiehajme).

Treba brat do uvahy aj fakty, ze v AVR je 5 (7) koncovych stupnov, tolko isto DA prevodnikov, dekodery digitalnych signalov, dalej nejake video obvody + processing, plno dalsich vstupov, a dnes aj dalsich kravin typu DLNA atd .... toto vsetko nieco stoji, a ide to vsetko na ukor zvuku. Ano, lepsie hrajuce AVR su, ale je to vyssia trieda a ta stoji od 1000-1500 euro vyssie. A tolko penazi uz da malokto - obzvlast, ked vyrobca ich produkuje kazdy jeden rok. (co je zial na skodu veci). Pricom seriozne hrajuci stereo zosilnovac nemusi stat ani polovicu.


Ale podme k jadru, preco to pisem:

Tazatel si musi vybrat, aky bude mat zdroj signalu. Pokial bude totiz na vstupe Dolby Digital, alebo DTS, jedina cesta je AVR. Pokial vsak do buducna uvazuje len o dvoch repro, nikdy nebude potrebovat dekodery filmovych audio formatov (DD,DTS + ich HD varianty) a vystaci si s analogovymi vstupmi, pripadne digitalnym PCM signalom - SPDIF (spominane onkyo uz taketo zosilnovace predava), tak nech ide jednoznacne do sterea. Pripadne tu je dalsia moznost - kupit si starsi spickovy model AVR za par supov (bez HDMI a ostatnych serepeticiek), ktory bude hrat urcite lepsie ako zakladny stereo zosilnovac.
KamilZ (10277)|30.7.2012 13:17
S tím se nedá nic jiného než souhlasit (však jsem i já psal, že AVR za stejnou cenu jako stereo bude na něčem odrbané). Pouze jen z předchozí diskuze vytáhnu:
- opravdu to tazatel pozná (to si ale musí ale poslechnout a rozhodnout on)?
- opravdu nikdy nebude chtít 5.1?
- opravdu nebude chtít přes digitální vstup připojit DVB-S stb, MMC apod.?
- přidám důležitou věc, co jsi právě napsal: z čeho to bude krmit? Nebude to připojeno analogově k DVD přehrávači za 500,- Kč nebo nedejbože analogově ke integrované zvukovce v PC (ten rozdíl už poznám i já :-) )?

Pozn: Ale u krmelcova modelu AVR za 24 kKč mě opravdu to překvapuje (z jeho popisu "nějakému stereo zesilovači se nemůže ani přibližovat" jsem pochopil, že je to opravdu strašné, ve srovnáním ze stereem za 1/2). I kdybych měl jen jen primitivně vzít AVR za 12 kKč a použít pro hlavní repro koncák ze sterea za 10 kKč, tak jsem na 22 kKč a to jsem neodečetl to, co nevyužiju (koncák z AVR, bednu a zdroj a přepínání vstupů ze sterea....)
vivid.sk (11472)|30.7.2012 13:25
[QUOTE=KamilZ;418732]- opravdu nebude chtít přes digitální vstup připojit DVB-S stb, MMC apod.?[/QUOTE]
A este jedno dolezite doplnenie:
Pokial by aj toto pripajat chcel - vacsinou je moznost zo zdrojoveho zariadenia posielat do vystupu PCM (v nastaveniach sa to da zvolit) - je to jedina moznost ako si digitalny zdroj vychutnat (samozrejme, stereo).
Ale treba pocitat s faktom, ze casto je nutne korigovat takto prepojene zdroje o niekolko desiatok ms (dovod - Input lag v TV, zle synchro zdroja, atd) a tu uz stereo zosilnovac nepomoze - nema tuto funkcionalitu.

Treba preto velmi dobre zvazit funkcionalitu pristrojov, aby nakoniec maly detail (napriklad nesynchronne a/v) nepokazil majitelovi radost z dobre hrajucej aparatury.
krmelec (68)|30.7.2012 14:41
Řešit se to i dá pomocí DA převodníku, přes který může posílat dig. audio signál např. z MMC, PC, atd. Většina zařízení umí tkzv. downmix na stereo. Já jsem nikdy nezaznamenal problém se synchronizaci zvuku v takovém případě. Měl jsem tak propojený MMC, notebook i TV. Na trhu je DACů spousta a než investovat do budoucna do rozšíření na 5.1, tak bych to dal do toho převodníku. Jinak se dá zvuk z TV získat nejen přes optiku, ale i přes scart pomocí scart-2xcinch kabelu.
KamilZ (10277)|30.7.2012 15:11
[QUOTE=krmelec;418742]Jinak se dá zvuk z TV získat nejen přes optiku, ale i přes scart pomocí scart-2xcinch kabelu[/QUOTE]
Bohužel u nových TV to není pravidlo (prostě výstup do SCART neposílají, některé vůbec, některé pouze z DVB-T, ...) a i pokud to tam jde, tak je třeba počítat s: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/32571-Stereo-zesilovac-Denon-a-regalove-repro-Whaferdale-k-plazme-Panasonic?p=417374&viewfull=1#post417374
vivid.sk (11472)|30.7.2012 15:12
[QUOTE=krmelec;418742]Já jsem nikdy nezaznamenal problém se synchronizaci zvuku v takovém případě[/QUOTE]
Mozno mas plazmu, alebo pozeras filmy s dabingom ;)
Ja som zasa malokde nevidel 100% zosynchronizovany obraz a zvuk (aj bez externych repro). Mozno na to nie si citlivy, ale ver mi, ze keby si si pozrel vystupenie Stopm, registroval by si rozdiel aj 40ms.

[QUOTE=krmelec;418742]
Jinak se dá zvuk z TV získat nejen přes optiku, ale i přes scart pomocí scart-2xcinch kabelu.[/QUOTE]
Predpokladam, ze si to myslel ako ironiu. Alebo si uz pocul o aku kvalitu vacsinou ide? [aj ked prihliadnuc ku kvalite vysielania nejde o nic hrozne, skor mi ide o princip, ze toto ako zdroj signalu skratka nemozem pouzivat]
krmelec (68)|30.7.2012 15:36
Tím scartem-2xcinch myslím jen tv vysílání jako dočasné řešení než bude ten DAC, kde zvuková stopa u sd vysílání není ani přes optiku nijak zázračný a na ty blafy co v TV pouštějí to i tak stačí.

A jak jsem psal s tou synchronizaci, jsem u sebe neměl problém a i kdyby tak MMC tokovou věc řeší.
vivid.sk (11472)|30.7.2012 15:53
[QUOTE=krmelec;418755] i kdyby tak MMC tokovou věc řeší.[/QUOTE]
Neviem, toto sa mi prave ako standardna funkcionalita MMC nezda. Ak ano, tak je to len zlomok vyrobkov, ktore vedia posunut audio.

[QUOTE=krmelec;418755]
řešení než bude ten DAC
[/QUOTE]

Neviem ci pri takomto malom rozpocte je nutne uvazovat o takomto rieseni. Externy DAC urcite ma vyznam, ale to v pripade, skutocneho hifi fajnsmekra, kde ceny samotnych kvalitnych DACov sa pohybuju v nasobkoch toho, o com sa tu bavime.

Ja som myslel, ze od zaciatku sa bavime o nejakom zosilnovaci, ktory ma digitalne vstupy - napriklad toto - teda ziadny stereo/multikanal receiver.
krmelec (68)|30.7.2012 17:06
No na začátku psal WD 10.2 či 10.1 + DENON PMA-710AE. Jen na ten rock bych spíš uvažoval místo WD 10.2 o WD 9.3 , ty jsou celkem slušně hodnocené s 20cm basákem, ale nevím jestli jsou ještě dostupné.
Jestli nakonec vybere stereo receiver, tak ještě s dig. vstupem je H/k 3490.

[QUOTE=vivid.sk;418756]Neviem, toto sa mi prave ako standardna funkcionalita MMC nezda. Ak ano, tak je to len zlomok vyrobkov, ktore vedia posunut audio.[/QUOTE]
To máš pravdu, já jsem si to spletl s titulkama. Ale já osobně jsem se synchronizací problém neměl a ani jsem neslyšel z jiných fór, že by s tím lidé, kteří maj stereo sestavu měli nějaký zásadní problém, tak nevím.
vivid.sk (11472)|30.7.2012 17:18
Iste, povacsinou totiz ide o dabingárov a ti problem nemaju.

Ja napriklad cez interny DVB-C tuner chytam aj UPC zakladny balik /aj ked ho sledujem len v pripade STV1 HD, ak ide nieco v native/ a optikou mi ide zvuk z TV von do AVR. A poviem ti, ze keby som to mal s takymto A/V posunom sledovat standardne, tak ma z toho j*bne.
Tomi71 (189)|30.7.2012 20:54
Zdravím chlapu, vidím ,že se tu bez mé přítomnosti rozpoutala diskuse, která už jde trochu mimo mně, jak to tak vidím, tak nakonec po těch rozpolcených informacích a s mým rozpočtem a placem v tom pokoji a spočteným časem, který u toho strávím, skončím zase s domácím kinem, ale už ne značky Philips apod. ale http://domaci-kina.heureka.cz/onkyo-ht-s4505/ levnější ne, tam není tuner ani blu-ray i když si tím trochu protiřečím - je to 5.1, ale vzhledem k těm rozměrům- tohle bych tam umístil, ale rozhodně těžko Quadral Quintas 5000, co mi doporučovali v mall.cz Když psal KamilZ, že najednou zvažuju stereozesilovač za 12k, tak to jsem s mým rozpočtem nezvažoval, jen jsem tady tlumočil, co mi sdělili v hifipartneru. Zpoždění obraz u, převodníky atd. to jde fakt už mimo mně, nerad bych udělal chybu a nevím, jestli někdo v kamenné prodejně nebo vobchodě na netu mi to prodá tak, abych s tíím pak nemě problém -tím mám na mysli stero zesi s regálovkama. Ještě možná zvážím AV s předníma regálovkama, ale když tady napíšu, že mám rozpočet do 15 tisíc, tak mi tady stejně napíšete, jak už jsme tu v diskusích četl, že AVR za takových 6-7 tisíc je k ničemu.
KamilZ (10277)|30.7.2012 21:10
To z Tebe krmelec nebude mít radost. Alespoň, že jsem zde ze sebe nedělal vola úplně zbytečně :-). Sorry za OT, sám se pak dobrovolně smažu.
krmelec (68)|30.7.2012 21:20
No, tak ať ti to teda hraje :-)
Tomi71 (189)|5.8.2012 13:28
Zdar chlapi, Ale já jsem neudělal konečné rozhodnutí, jen jsem už ty info nebral, technické výrazy šly mimo mně a ohledně sterea toho zožďování mně ty protichůdné názory odradily! Přece jen jsem díky ceně akčních setů v mall.cz, která se rovná tomu plastovému kinu od Onkya zas začal trochu uvažovat o recevieru a repro setu, nevím, jestli ani ne u DVD, blu-ray filmů ale i u DVD, blu-ray koncertů by nebyl využit prostorový zvuk. Je pravdou, že i při mém hudebním originálním DVD např. Iron Maiden je i z těch malých plastových bedniček slyšet atmosféra koncertu a pyrotechnické efekty, nevím, jak by to bylo jen s těmi předními regálovkami. Pohlížel jsem se tedy po akčních setech (viz níže odkazy), u té yamahy si nejsem jistý, přece bych asi raději šel kvalitou a funkcemi i vzhledem k 3D TV do toho Onkya, ale yamaha je i za tu nižší či stejnou cenu vybavenější než to Onkyo, nevím jak vzhledem k té rockovější hudbě. Teď zvážit, zda má význam ty zadní bedny ze setu Quadral Quintas budou mít význam přesně nad pohovkou z boku úplně u stěny- jestli tam nějaký zadní basreflex, ale myslím, že ne. Samozřejmě bych taky musel řešit umístění recevieru a středního repro (upravit TV stolek nějakou nástavbou nebo pověsit TV na zeď). Pak samozřejmě blu-ray přehrávač - buď PANASONIC DMP-BDT220EG - nebo vzhledem k funkcím vhodnější http://www.mall.cz/3d-blu-ray/samsung-bd-e5500-en (zde bych ztratil funcki proojení Tv a BD a 1 ovladače).

http://www.mall.cz/akcni-sety/QUINTAS50005

http://www.mall.cz/akcni-sety/HTR30651

http://www.mall.cz/akcni-sety/TXSR313B5
Tomi71 (189)|7.8.2012 12:35
Ahoj! Takže chci teď jít do nějakého toho akčního setu, máte někdo nějaké zkušenosti s yamahou?
Zajímám se o tenhle set: http://www.mall.cz/akcni-sety/HTR4065 do toho nižšího setu asi ne: http://www.mall.cz/akcni-sety/HTR30651, přece jen ta vyšší verze má síťové funkce, rádio mi už u starého kina chybí a netové rádia bych přivítal. A Vaše zkušenosti s Quadral Quintas 5000 ? Nejít raději do Jama: http://www.mall.cz/sestavy-reproduktoru/jamo-s-426-hcs-3 - ten ale bohužel v žádném akčním setu s AV není, nevím jaký k jamu AV, ale myslím, že se obecně doporučuje Onkyo. O těch Quadralech jsme někde četl názor posluchače na AV manii, který si je že si koupil raději Jamo a je spokojený na AV manii mu je někdo doporučil, že Quadraly mají horší basy a repro celkově zní zahuhlaně, ale to může být osobní názor, jak tady někde píšete. Přitom zas na Mall zákazníkovi v diskusi tvrdí, že jsou Quadraly jsou oproti Jamu zvukově výš, ale to taky může být, že chtějí Quadraly prodat, protože je tam mají furt a Jamo už v setu nemají i když tvrdí, že Quadraly jsou nejprodávanější. Možná to fakt chce ten poslech, ale kde? Ve špalíčku nebo v jiných poslech. studiích budou doporučovat taky svoje zboží a dražší, nevím, jestli tyto sestavy k poslechu někde budou.
vivid.sk (11472)|7.8.2012 12:57
[QUOTE=Tomi71;419693]Možná to fakt chce ten poslech, ale kde? Ve špalíčku nebo v jiných poslech. studiích budou doporučovat taky svoje zboží a dražší, nevím, jestli tyto sestavy k poslechu někde budou. [/QUOTE]
To je jedina spravna volba. V studiach si mozes vypocut to, co chces (resp. to, co ponuka predajca). Iste, ze nemozes cakat, ze tam bude niekde k vypocutiu nejake JAMO najnizsej rady. Taketo produkty ziaden seriozny predajca nepredava, pretoze pri priamom zrovnani s niecim inym by si to nikto nekupil.
Tomi71 (189)|7.8.2012 13:03
vivid.sk (11472)|7.8.2012 13:12
Trosku divny nazov stranky. Ak niekto prezentuje bezne spotrebky (dokonca ani nie najvyssie modely, ktore dany vyrobca ponuka) ako luxusnu elektroniku, mal by sa vazne zamysliet nad novou domenou. Lebo seriozny predajca sa takto urcite neprezentuje.
krmelec (68)|7.8.2012 21:48
Sestavy 5.0 + AVR kolem 10ti tisíc je na netu mraky a diskuzí taktéž. Hoď si mincí a vyber podle toho, co ti bude doma líp pasovat do interiéru. Zde platí, čím menší peníz, tím větší kompromis.
vomic (671)|10.8.2012 20:44
Dovolim si doporucit sice starsi, ale se zarukou. Za cenu nizsi nez 15tis dostanes zvuk na ktery by jsi ani nemohl pomyslet u novych a pritom plne moderni AV.
Prodejce je maximalne seriozni takze neni se ceho bat.
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=1978
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=1967
Tomi71 (189)|11.8.2012 09:14
Ahoj! Díky! Co tam chybí oproti novějším modelům? Síťové funkce a ještě něco? Když mám teď ty zadní plastové chrchláky 5+1 - tak i vtěch malých zadních je slyšet atmosféra např. koncertu z DVD Iron Maiden - můžu to nějak srovnávat, že dám jen přední repro, jak bude slyšet DVD kocer z předních repro? Když jsem uvažoval o tom setu 5+0? Díky jsem fakt laik bez zkušeností s poslechem. Díky
vomic (671)|11.8.2012 09:34
Nechybí tam podle mě vůbec nic protože např. síťové fukce, Airplay, průchozí HDMI out a podobné další fuknce stejně v nejlevnějších řadách současných AV reciverů nejsou.
Bavit se o tom co uslyšíš na svých plastových chrchlácích 5.0 a na těch Kefech 2.0 vůbec nejde. To prostě nesnese vůbec srovnání. Navíc klidně si kdykoliv můžeš centr a zadní bedny dokoupit, kdyby jsi cítil že ti 5.0 chybí.

Pokud máš omezenej rozpočet tak doporučuji rozložit nákup na:
1. co nejkvalitnější front bedny spolu s ekonomicky vhodným ale slušně kvalitním recieverem - získáš dobré 2.0
2. časem až došetříš doplnit o kvalitní centr srovnatelný s kvalitou frontů - získáš dobré 2.1
3. doplnit o zadky (zadky nemusí už být zdaleka tak dobré řady oproti frontům) - získáš dobré 5.0
4. doplnit o subwoofer pokud nemáš dostatečně basující front bedny (ty Kefy ti na tvou místnost budou plně stačit a podle mě subbwoofer nebude třeba) - získáš 5.1

Proč bazarové?
Ber to tak, že lehce ojetá Škoda Oktavia bude vždy lepší než nová Škoda City :) a repro se kupuje klidně na 20let a déle aniž by ztratilo na kvalitě narozdíl od ostatní elektroniky.
Tomi71 (189)|11.8.2012 10:55
ok, díky za radu, ty bedny se mi moc líbí, budou super, a to i do interiéru (viz můj obázek - foto v mém profilu- budu muset udělat nástavec asi 20 čísel, aby tam ten AV výšky cca 16 cm vešel a TV na něj posadit, snad nebude vysoko, na zeď se mi věšet nechce), min. to rozvažuju, AV nevím jestli podporuje 3D, ale zmínka tam myslím je. Např. na mall. je yamaha z tohoto setu http://www.mall.cz/akcni-sety/HTR4065, a ta už síťové funkce má, je prvad jestli to člověk při mém časovém vytížení využije, už připojení na mé TV využívám občas - yuoutube a to ještě děti, tady jsem u AV měl na mysli spíš netová rádia, ale je to opravdu otázka využití.
Tomi71 (189)|11.8.2012 11:21
No a pak ještě vybrat k 3D TV i blu-ray přehrávač.
vivid.sk (11472)|11.8.2012 13:49
[QUOTE=Tomi71;420183]...[/QUOTE]
Neviem ci si cital kompletnu radu od vomic-a. Vystihol to presne - netreba dodat viac. Ale tvoj dalsi prispevok je nutne opravit! Poobzeraj po vyssom modeli AVR. Nekupuj novy low-end. Repro su sice najdolezitejsia cast audio retazca, ale kvalitny silic je nemenej dolezity. Vratim sa k tomu prirovnaniu s Oktavkou - to je akoby si si kupil take auto s motorom HTP 1.2 43kw. Ano, po meste mozno to auto pojde, ale myslis, ze budes mat nejaku radost z jazdy?

Asi tolko. K bedniam za 20k, pozeraj uz AVR nizsej stednej triedy a nesnas za usetrit par tisic za kazdu cenu!
tipy:
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=1555
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=1652
Tomi71 (189)|11.8.2012 15:03
jj díky, pravda, dobré tipy s dobrým hodnocením, síťové funkce by třeba nechyběly, ale co podpora 3D i když zatím ho na TV nevyužívám, to je pravda.
Tomi71 (189)|12.8.2012 09:53
K vivid.sk - já myslím, že ten nabízený Pionneer z hifibazaru od Vomic je dostačující, ty netová rádia oželím, má usb vstup je to přece jen rok starý model, ale ty co jsi nabízel ty, jsou přece jen rok 2008, 2009, u repro to určitě nevadí, ale u AV? Taky bych měl strach z risku u starších použitých AV, u repro ne. Jinak to repro už jsem objednal, takže jsem toho kolegu z druhého vlákna předběhl, tam Vomic doporučoval to repro taky :-) Nad AV ještě váhám, jestli nekoupit nový, ale tento Pionneer, když se k němu vracím byl , pokud se nemýlím mezi tipy v článku z minulého roku od Jiřího Hruban - Tipy na AV receviery.
vomic (671)|12.8.2012 10:02
k 3D ten Pioneer má samozřejmě i podporu pro 3d viz odkaz: http://www.pioneer.eu/eur/products/archive/VSX-820-K/index.html
U Repro jsi určitě udělal dobře :)

edit: teď jsem si všiml že podporuje připojení bluetoot adaptéru. Nevím co přesně se stím adaptérem propojuje ale je možné, že přes bluetoot by to mohlo umět i třeba net radia přes mobil a podobně (propojíš s mobilem a na mobilu si pustíš net radio nebo muziku z paměti atd...)
vivid.sk (11472)|12.8.2012 11:21
[QUOTE=Tomi71;420268]ale u AV[/QUOTE]
Pokial nepotrebujes funkcie, ktore su dostupne v novych AV (teda nejake internetove radia, ovladanie cez telefon, atd atd...), tak nevidim dovod zatracovat taketo masinky. Paradoxne starsie stroje hraju ako z praku a v ziadnom pripade za tie prachy nekupis podobne hrajuci novy stroj.

měl strach z risku u starších použitých AV

Aky strach? hifibazar ti predsa dava 1 rok zaruku. Zadalsie, kedze to kupujes z druhej ruky, je uz jedno ci ma pristroj 2 alebo 4 roky, tu uz zavisi ako sa k nemu spraval povodny majitel.
hakmar (401)|12.8.2012 12:24
Súhlasím s vivid.sk, myslím že, podľa tvojich prvotných požiadaviek, bude spĺňať kritériá aj AVR dva roky starý, tie funkcie čo sú nových AVR aj tak nikdy nevyužiješ, bavili by ťa asi iba chvíľu, hovorím z vlastnej skúsenosti.
Tomi71 (189)|12.8.2012 12:34
JJ, díky, už jsem objednal i ten Pioneer doporučený od Vomic. Vyzkoušíme doma a uvidíme, když tak je možnost vrácení ,ale snad nebude důvod. Staré kino půjde pryč, zatím si poslechnu rádia a muziku přes USB než zakoupím blu-ray přehrávač, ale už teď budu muset udělat na stolek nástavec - či foch navíc aby tam AVR vešel a TV posadil výš, příp. pověsit na zeď, držák na TV nebo foch nástavec navíc -to ještě uvidím. S hloubkou 38 cm to nedám ani před TV, stolek tak široký není. Ty rádia už mi chyběly - v práci poslouchám rockmax, v Bystřici už je signál v poho ale u nás doma už je to přes kopec a už to chytá málokdo, uvidím jaký bude signál, budu muset řešit ještě nějakou anténu, myslím, že v příslušenstí v AVR asi nebude. A asi na propojovačky a veškerá kabeláž v hifibazaru nebude, to si tady taky budu muset nechat poradit.
vivid.sk (11472)|12.8.2012 12:37
[QUOTE=Tomi71;420288]Vyzkoušíme doma a uvidíme[/QUOTE]
a co vyskusas/porovnas pri jednom prostroji? Nic. Prechod z horsieho na podstatne lepsie ocenis, ale mohol si mat este lepsie. Ale su to tvoje peniaze.
Tomi71 (189)|12.8.2012 12:52
určitě máš pravdu,ale už tak jsme nad svým rozpočtem a to ještě nemám kabeláž a blu-ray přehrávač, měl jsem na mysli, že si budou rozumět ty KEF s AVR Pioneer, nejsme odborní, ale u AVR je napsáno nejvýše 6 ohmů a u repro je 8, tak nevím, jestli to není problém ale dával jsme na doporučení Vomic i chlapíka z hifibazaru.