Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zřejmě problém s pasivním rozbočovačem

elektronek84 (4)|16.7.2012 13:24
Ahoj chlapi, mám od minulého týdne (po bouřce) problém s příjímáním TV.
Od prosince minulého roku jsem provedl instalaci antény DTVO 6, už jsem jich koupil několik v do různých regionů a šplapou dobře, rozvod po baráku mám z půdy ke každé zásuvce zvlášť koax, jen tam kde jsou v jedné místosti dvě tak mám průchozí, celkem se mi na půdě zbýhá 8 koaxů, koupil jsem k tomu pasivní rozbočovač s 8 výstupy naladil a šlo to, sice byl signál tak tak na hraně, ale nikdy žádný problém ani při velmi špatném počasí.
Po bouřce v minulém týdnu, se to začalo kazit, pouze 1.multiplex a já doufám že je to vysílačem (vrch Krásné), ale nikde jsem se nedočetl jestli tam mají nějakou opravu či co. Buď vysílají na prvním multiplexu sníženým výkonem, protože 2.multiplex je ok a nebo mám problém někde já, protože teď funguju tak, že jsem rozbočovač dal pryč a 1.multiplex je ok, dokonce o trochu lepší než druhý a já nevím co teď. Chvilku jsem podezříval napaječ k zesilovači, ale ten je ok (je přímo u antény na půdě).
Jestli počkat co co se bude dít a nebo koupit zesilovač s 8 výstupy místo toho pasivního rozbočovače (ten ale doposud sloužil bez jakéhokoliv problému), ale na druhou stranu jak se to bude chovat když už jeden zesilovač v anténě je zabudovaný.
Díky za každou radu.
mirekv (7169)|16.7.2012 17:27
Viděl bych to na zesilovač v anténě (stalo se po bouřce). Nový tam ani nedávej, stačí symetrizační člen a zkus napřed napřímo do jedné TV a když to půjde tak připoj rozbočovač. Pokud bude signál slabý, tak zkus průchozí předzesilovač před rozbočovač. Je to lepší řešení, než mít předzesilovač v anténě kvůli snadnější opravitelnosti při poruše.
elektronek84 (4)|17.7.2012 17:49
Díky za rady. Ten symetrizační člen bude mít jakou funkci když už jeden v anténě je. A je možný že by zesilovač zesiloval jen částečně, protože, když nápajení od něj vytáhnu tak to lehne úplně, když je v síti, tak to jde, jak už jsem psal nahoře, mám to zapojené na přímo bez rozbočovače.A průchozí zesilovač bys doporučil který. Díky moc.
mirekv (7169)|19.7.2012 08:17
Jo, ten původní zesilovač je mimo anténu, aha! Jaký je to zesilovač?
elektronek84 (4)|19.7.2012 21:32
Moc se omlouvám za špatné vyjádření. Zesilovač není mimo anténu. Je uvnitř, napaječ a vyhybka k napaječi je venku.
mirekv (7169)|20.7.2012 08:02
Tak to je jasné, proto symetrizační člen, ten přijde do antény místo toho zesilovače. Zesilovač asi ještě částečně funguje, proto reaguje na vypnutí napájení. Průchozí zesilovač třeba http://www.omko.cz/zesilovac-k21-69-18db-na-f-konektory-nizkosumovy/
elektronek84 (4)|21.7.2012 08:28
Díky moc za vysvětlení. Akorát budu muset koupit jiný napaječ, ten co byl v balení u antény, dává nějakých 9V, přesto že má uvedeno 6V. Ještě jednou díky.