Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Z740 Zoom Digital Camera

denisa (113)|18.4.2005 20:28
Konečně jsem si koupila foťák.

Po několikadenních útrapách jsem přišla na to, jak dostat fotky do PC.
Ale po připojení se mi nejdříve foťák hlásil mezi skenery a fotoaparáty a současně se mi objevila hláška, že skener neni připojen atd. Tak jsem nainstalovala přiloženej soft a teď se foťák tváří jako místní disk (:J) Chtěla bych vědět jestlil to tak má být?
Dál bych ráda věděla jakej soft používáte na editaci fotek.
Děkuji předem za vaše reakce, kritiku ...
mirekv (7169)|18.4.2005 20:32
denisa

Kdyby ses zeptala tak to máš bez námahy.
stayman (12393)|18.4.2005 20:33
1. ano,mas to dobre :-D
2. a) nic, nechavam to surove, pre web/mail pouzivam prave tlacitko mysi a resize :-D
b) ak treba, hocico, hlavne Microsoft Office Picture Manager :-D
clee (6592)|18.4.2005 20:37
mno je to normalni, me se fotak tvari usb mass storage, tzn stejne jako treba usb disk, nevim jak je na tom kodak s tim podivnym easyshare standardem, me to slo bez instalace cehokoli, funguje to takhle jak u minolty tak u canonu, jinak na editaci klasicky paintshop nebo photoshop, na davkovy resizovani, rekomprese ACDsee, na rychloupravy je docela dobry mrkvosofti pictureIT
Vojto (55)|18.4.2005 20:41
Aj Olympus sa tvari ako Mass Storage Device (a netreba nic instalovat).
Na upravu sa mi osvedcuje Zoner Photo Studio 7, hoci ani ZME 6 nebol zly. Pravda, netvrdim, ze Photoshop nezvladne viac, ale naucit sa robit s Photoshopom je o dost tazsie, ZPS7 je pre zaciatok vhodny (ma dobre katalogizacne a publikacne funkcie). :-)
clee (6592)|18.4.2005 20:56
mno co sem tak zbezne cet tak easyshare kodaky mass storage nepodporujou, tzn. je nutna instalace softu, hlavni nevyhoda je v tom ze nektery prenosny playery (jako treba iriver h-340) ma schopnost pretahnout fotky z pametovy karty na svuj disk bez nutnosti pripojeni k PC, takze jedina moznost jak tahat data z kodaku do pc pres mass storage device je nejaka kompatibilni ctecka karet...
denisa (113)|18.4.2005 21:02
mirekv
Když na to přijdu sama mam z toho větší radost. :-D

StayMan by €RikŁ€
taky si myslim, že bude lepší nechávat to tak jak to je (kinofilm taky nikdo nedobarvuje)

Zoner ... 7 se mi nepovedlo najít. Zatím jsem moc ani nepátrala.

Takhle to vypadá.
Lupen (34)|18.4.2005 21:06
Mam taky Kodaka a staci nainstalovat ovladace s toho prilozeneho cd. Soft Kodak EasyShare na zpracovani a organizaci fotek insatlovat nemusis. Jsou daleko lepsi a jednodusi. A hlavne v cestine. Doporucuji Zoner Photo Studio 7. Fotky se daji stahovat do PC primo v programu. Zoner trial si stahni odtud http://www.zoner.com/binary/zps7_cz_trial.exe a medicinku Ti poslu na Mail jestli chces. :BB:
clee (6592)|18.4.2005 21:08
[quote=denisa]kinofilm taky nikdo nedobarvuje

[/quote]

ale jo, dobytkove ve fotolabech nakalibrujou masinu podle prvniho negativu a jedou celou serii na jedno nastaveni, takze barevna vernost jde do hajzlu, btw nedobarvovanej film (nadech) na celuloidu v poslednich padesati letech prakticky neexistuje
stayman (12393)|18.4.2005 22:16
Zoner Media je moc dobry, doporucujem ti ! :-D
Doom (2331)|19.4.2005 10:06
total commander na kopírování fotek z foťáku na HDD, ACD SEE 5 na prohlížení a jednodušší editaci, photoshop na větší zásahy a EasyThumbnails na dávkový resize :-)

fotim na Sony DSC-P51 a přiloženej soft nepoužívám :-k
wencaS (853)|19.4.2005 13:28
denisa
Cena bez DPH: 10495.0 Kč!!! tak ty prachy bych jim za nej nedal!

tady je myslim s bezkonkurencni cenou. Cena bez DPH: 6179,- Kč
http://www.cybex.cz/Produkty.aspx?Type=S&SearchText=kodak%20z%20740&Order=1&ViewType=B

fotky neupravuju, sem na to linej. TC na hadr a palim to jako data.
denisa (113)|19.4.2005 17:29
Lupen
Taky ten dodanej soft odinstaluju a necham tam jen ty ovladače. Je šikovný ho mít jako disk. Mazání a kopírování je takhle daleko snazší. Medicínku už mám, takže pohodička. Díky. :-)-

clee
S tím fotolabem si to lidi (asi stejně jako já) ani neuvědomujou. Přece jenom jim jde hlavně o prachy, což jim snad ani nemůže mít nikdo za zlé.

DoomHammer
Ty programy už jen podle názvu asi nebudou v CZ. Malinko umim s corelem9, ale na fotky to bude asi zbytečný luxus. Pak by mě stejně lákalo nechat si originál v záloze. Praxe ukáže.

StayMan by €RikŁ€
Ten chechták na konci mi tak zmát, že nevim co si o tom myslet. Jee zoner dobrý nebo ne?
Muj první dojem je, že je to placenej irfanview.

wencaS
Taky bych tolik nedala. Stál mi 8490,- a k tomu DVD Kráčející skála prý zdarma. :-E
stayman (12393)|19.4.2005 18:01
Ja sa smejem na tom "ti" :-E

A ano je dobry !!!
AleK (814)|19.4.2005 18:16
denisa
zoner používám taky a pohoda
denisa (113)|19.4.2005 21:04
Dnes jsem dokoupila SD 128MB 432,-Kč. http://www.mh.cz/index.php?page=cendigi


AleK
Tam co jsem koupila SD kartu mají za velice zajímavou cenu DVD-RW LG GSA-4163 černá 1.582,00. Teď to ale musí počkat.

Tak vám všem děkuji za reakce.
Kritika se neobjevila prakticky žádná, tak jsem asi koupila dobře. :BB:
clee (6592)|19.4.2005 21:55
mno chybi manualni ostreni a manualni vyvazeni bily, me to treba vadilo, ale kdo foti jen na automat tak to ani nepostrehne
Sally (142)|19.4.2005 22:30
[quote=clee]mno chybi manualni ostreni a manualni vyvazeni bily, me to treba vadilo, ale kdo foti jen na automat tak to ani nepostrehne[/quote]
...tak na to manuální ostření mám Panasonic DMC-FZ10.
Na jakou koliv úpravu fotek používám Photoshop 7
stayman (12393)|20.4.2005 02:16
[quote=denisa]mají za velice zajímavou cenu DVD-RW LG GSA-4163 černá 1.582,00. Teď to ale musí počkat.[/quote]

Tak to radsej pockaj, naozaj, na model LG-4165, pretoze ma LightScribe co sa ti bude urcite pacit !!! Dnes som videl take media, nie je to ani drahe a urcite lepsie ako lepiť, alebo potisk bublegumjatkou :-k :-E alebo pockaj tak 1/2 roka, vypalky budu stat tak 500,-Kč (lebo uz budu HD) a budu mat uz ten LightScribe farebny !!! 9-)

PS: ozaj, a Vašík je kto? :-?
denisa (113)|20.4.2005 06:47
[quote=StayMan by €RikŁ€]PS: ozaj, a Vašík je kto? :-?[/quote]

Mám přeci děti (1996). Veronika tě nezaráží? :-E

LightScribe? O tom si tu už psal. Viděla jsem kdesi (asi cdr.cz) jak to vypadá, ale zdalipak to nemusí krmit zvlášť upraveným obrázkem? A za kolik jsou media? Zůstanu u fixky. Když to budu chtít mít hezčí, koupím si víc barev. :-E Kolečko je buďto v krabičce, nebo v mechanice. Já si je nehodlám vystavovat.

clee
Na manuální ostření jsem slepá. Teda, ne že bych špatně viděla, ale asi nemám pro to cit. U zenita jsem jezdila sem tam a nakonec to bylo rozmázlý. (v případě že nešla použít clona) Bílá je tam nějak přednastavená, a to mi určitě bude stačit. U kamery jsem to ruční vyvážení taky nikdy nepoužila. Takže ty fce mi určitě chybět nebudou.
clee (6592)|20.4.2005 09:05
mno to sice jo, ale zrcadlovka, i kdyz elektronicka, bez manualu je docela ostuda, ja mam minoltu dimage7 a automat sem snad nikdy nepouzil, taky fotim jen pres hledacek, displej je na nic...
Doom (2331)|20.4.2005 11:56
denisa: acdsee, adobe photoshop i total commander existují i v CZ lokalizované verzi... :-)
stayman (12393)|20.4.2005 12:26
denisa
aha :-)