Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Střih a práce s videem: AVCHD záznam Panasonic HDC-T900

Neregistrovaný (0)|12.7.2012 20:23
Tazatel: Paja

Znění dotazu: Zdravím.. Chci se zeptat jak naložit se záznamem AVCHD z Kamery Panasonic HDC_T900 .. Používám Adobe Premiéru CS 5,5 a kvůli výkonu PC převádím na mpeg2 -(AVS Video Converter) ..mám Athlon X2 Dual Core 5200+ (2,7 MHz)..Jak zachovat nejlepší možnou kvalitu ? Pomohlo by aspoň vyměnit dvoujádro za čtyřjádro 3,4MHz, abych mohl používat originální záznam z kamery, nebo jaký formát je slušný? Pro doplnění oč se vlastně jedná najdete pár videí na Youtube pod jménem: trvka332 .

Technika, které se dotaz týká: Panasonic HDC - T900
KamilZ (10277)|12.7.2012 21:11
[QUOTE=;416566]Používám Adobe Premiéru CS 5,5 a kvůli výkonu PC převádím na mpeg2[/QUOTE]
Kvůli jakým výkonnostním problémům? Při editaci videa, nebo při přehrávání? Jaké jsou parametry záznamu? Přehrávání 1080@50p by to s se správně nakonfigurovanou HW akcelerací videa na GK mělo zvládnout. Pro lepší editaci si prostým upgradem na quadcore moc nepolepšíš, podle typu Tebou udávaného CPU (rok 2006) bude problém celkově v PC (grafika, RAM, ...), ne pouze v CPU. Máš alespoň GK pro kterou má CS 5.5 HW akceleraci? A kde chceš sehnat CPU do tak staré patice AM2?
Neregistrovaný (0)|12.7.2012 22:46
Paja : Ahoj.. Grafiku mám - NVIDIA GeForce 9800 GT , Ramm 4GB , Win7 .. Někde jsem četl, že premiéra právě nepodporuje GPU, takže jsem řeši pouze cpu .. Problémy mám při editaci videa ve fullHD originální záznam z kamery .. jsem samouk, takže nevím jestli nedělám některé kroky špatně už při výběru formátu projektu nebo sekvencí.. nechávám to na 50 fps, kvůli zpomalování záznamů..(Navíc někdy dopočítávám další snímky Twixtorem) např. Přehrávání FullHD mám nastaveno přes GPU podle návodu tuším na highdef.cz .Mám pocit že mpeg2 zhoršuje výslednou kvalitu . Nebo to mám vyexportovat rovnou ve formátu používaný Youtube? A které to vlastně jsou? zkoušel jsem i mpeg4. Jaké PC je tedy vhodné nebo stačí jiná grafická karta? Díky za comment.
KamilZ (10277)|13.7.2012 06:57
josefíka (651)|14.7.2012 22:01
Na toto je dobré používat Edius 6 s Proxy modem. Mám to ověřené a je to bezva věc. 1080 50p edituji na čtyřjádru 9550 s GPU ATI ve třech stopách. Náhled je jen na střih, barevné korekce jsou již problém.

Ten CPU je fakt slabý a moc bych nedal, že ani změna GPU pomůže. Než kupovat Quadro, tak to už je lepší nové PC s herní grafikou s CUDA
ai (2993)|14.7.2012 22:08
A co Neoscene? Vezme treba videa z nejake slozky a preklopito do Cineformu a ten se striha.

pridano: uz se to neoscene asi nejmenuje , pry ta free verze nemusi byt ani z Gopro kamerama (GoPro koupilo Cineform, ktery tu levnou verzi nazyval NeoScene) http://cheesycam.com/gopro-cineform-studio/

tak to nekdo vyzkousejte tu free verzi http://gopro.com/3d-cineform-studio-software-download/?=Cheesycam.com