Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Chybí zvuk ve stažených souborech.

joe (11)|6.5.2004 08:01
Dokáže mi někdo poradit?
Mám WinFast DL a Pinacle 8. Z analogové kamery v pohodě stáhnu obraz, ale nedokáži si poradit se zvukem. Přitom, když stahuji z karty, TV signál, tak zvuk mi to nahrává a dá se s ním pracovat.
Díky
mahonny (14)|10.5.2004 15:29
Predpokladam, ze obraz ide cez compsite, takze este treba zapojit zvuk. Zapajas ho do zvukovky, alebo priamo do TV karty?
Pri tv visielani to ide vsetko spolu cez koaxial, ale pri kamere su zvuk a video na roznych kabloch. Skus zvuk pustit priamo do TV karty audio in a ked ho budes pocut v reprakoch, mal by sa nahrat. Ak nie, tak skus pozriet este nastavenia zvukovky pre nahravanie.
joe (11)|11.5.2004 07:44
Něco podobného jsem tušil (rozdíl mezi TV a video signálem), proto jsem zvukový kablík (bílý) zkusil strkat jak do zvukovky (tam, kde je jinak propojena s TV kartou), tak i do TV karty. Na interface Pinacle (kde se animuje mixážní jezdec) však ani ťuk, reproduktory ano, ty sice zapraskají, ale když se cinch usadí, tak jinak nic. V nastavení jsem postupně vyzkoušel všechny volby zvukových zařízení (line in, mono, stereo...).
Jako asi důležitý příznak je možné uvést, že Pinacle mi nenajde (nevidí) ani CD ani DVD mechaniku, chci-li přihrát zvuk alespoň z CD. Neumím tu zvukovku asi správně nabídnout.
?
Ještě jednou dík.
mahonny (14)|11.5.2004 08:19
Zaujimave. Asi ti velmi nepomozem, lebo nepoznam Pinacle, ale ak si si isty, ze audio kabel je v pohode, aj kamera, skus najprv rozchodit zvuk a obraz z kamery, cez nejaky iny soft, napr. iuVCR, alebo cez nejaky program na ovladanie TV, aby sa vylucilo, ze chyba je v Pinacle resp. jeho nastaveniach. Aby sa konkretne vedelo, na akom poli operovat. Ale tiez sa mi nepozdava, ze ti Pinacle nevie najst CD ani DVD mechaniku. Skusil by som odinstalovat a nahodit to na novo.
Pokial ti zvuk z AudioCD ide cez WinAmp alebo WMP, tak by som sprtal do Pinaclu, pokial ani z tychto softov to nehra, tak asi chyba prepojenie CDromky so zvukovkou. Ak tam to prepojenie je, tak ideme nastavovat zvukovku.

Este ma napadlo: zapoj zvuk z kamery do TV karty do Audio In. TV kartu nechaj prepojenu so zvukovkou cez LineIn. Potom vyskusaj napr. iuVCR alebo soft co mas ku TV a pusti zaznam z kamery, ci to hra. Ci vidis obraz a pocujes zvuk. Vies, ono v Pinacle by potom trebalo najprv vybrat zvukovku, ktora sa ma pouzit (mozno tam nieco skripe) a potom vybrat zdroj ako LineIn.

Este moja otazka: Ty zvuk pocujes, ale ti ho len nenahrava, alebo ho nepocujes vobec ani pri prehravani?
joe (11)|12.5.2004 07:37
..ani při nahrávání ani při přehrávání. Výjimkou je, jak už jsem řekl, TV karta. Když TV signál stahuji přímo z ní, tak je to v pohodě. Ale každopádně děkuji za návrh experimentu, abych vyzkoušel jiný program, myslím, že mám někde nepoužívaného Duba a Ulead. To mne nenapadlo. Pak se ozvu. Ahoj
kasuha (26)|12.5.2004 09:29
A když tu kameru zapojíš do televize tak ti zvuk jde? Jestli máš vadnej audio konektor na kameře tak ti asi nikdo nepomůže...
joe (11)|13.5.2004 07:55
ale než jsem se zeptal zde, tak jsem z kamery samozřejmě překopírovával na standardní kazety VHS_C. Tam to fungovalo od počátku (tuhle kameru mám asi 6 let) naprosto normálně (žlutej sameček do žluté maminky, bílej do bílý). Myslím si, že dělám buď nějakou blbost, nebo je to ve zvukovce. Ale samozřejmě můžu být úplně vedle a Mahonnyho ideu jsem ještě nevyzkoušel, k tomu se snad dostanu o víkendu.
vlada (3470)|13.5.2004 16:34
Zkus udelat tohle: Rikas, ze pri nahravani z TV karty Ti zvuk jde. Tak nahravej z TV karty a misto kabelu z ni strc do zvukovky zvuk z kamery. Pokud se nenahraje, tak je jednoznacne chyba v kabelu nebo kamere. Zrejme mas stereo kabel a na kamere jenom jeden cinch na zvuk. Kterou stranu mas potom zapojenou? Jestli cpes do zvukovky mono jacka, tak se nediv, ze Ti to nehraje. Pokud mas stereo kameru i kabel, tak potom netusim, kde by mohl bejt zadrhel, krome vady kabelu. Vlada
joe (11)|14.5.2004 07:58
alespoň pro mne, který ví, že nějaká elektrika teče ze zásuvky a vrtí pak s mixérem nebo PC. Fakt ale je, že i při mých omezených schopnostech jsem metodou pokus - omyl strkal kabel i do WinFastu. Pokud máš pravdu, tak bych tomu Pannasonikovi zakroutil krkem, protože kameru mi dodal monofonní (má jeden cinch pro zvuk), ale kabel stereofonní (je to ale možné, protože tyhle kamery dělali i ve "stereoverzi"). Nepochopitelné pro mne ale pak je, že do videorekordéru mi přenos tímhle kabelem funguje. Podotýkám ještě, že - pokud si to dobře pamatuji, tak ona karta WinFast se prý jako stereo jenom tváří. Díky.
joe (11)|18.5.2004 07:52
Tak jsem to zkusil na jiném studiu - a také nic.
joe (11)|2.6.2004 07:51
Článek (základy) o zachytávání byl teď doplněn o téma DV zařízení 1 a 2. Fakt to vypadá, jakoby to sedělo na můj problém, bohužel ale ani zde nevím co to vlastně DV pojmově je.
Whitejoker (616)|2.6.2004 11:12
podívej se v nastavení WinFast-u, jestli nemáš zatržený nějaký "silent recording" nebu umlčování zvuku po nahrávání.
Taky mrkni na ikonku reproduktoru v systémové liště (pravou krysou - v ovladačích hlasitosti nesmí být zatrženo "ztlumit").
pokud nahráváš z kamery přes S-video kabel, tak ten nemá zvukový kanál (mě to trvalo hodně dlouho, než jsem to zjistil - nejsem odborník v elektro a nikde na fóru jsem to nenašel).
Já měl také Panasonika 6 let, než jsem si koupil digikameru (a dodnes na něj nedám dopustit z hlediska uživatelské příjemnosti), ztahoval jsem video z kamery - jedním cinchem (video) do dírky v TV kartě a zvukový cinch jsem nacpal do redukce cinch-jack, ten jack jsem pak nacpal do zvukového vstupu TV karty.
Panasonika jsem dal do bazaru :-((( a koupil digitál Sony :-k , a teď jsem pro změnu pilným čtenářem sekce DV.
Wj
joe (11)|4.6.2004 07:47
Whitejoker, popsals v podstatě přesně moji situaci (viz též kapitola o DV zařízeních), včetně typu (značky) kamery. Tobě fakt stačilo, když si druhý kablík strčil do zvukovky? To jsem samozřejmě jako neumětel taky vyzkoušel, ale bohužel jsem tak úspěšný nebyl. (Tím WinFastem to asi nebude, protože TV signál přímo z něj stahnu i se zvukem bez problémů.)
Jinak díky.
Whitejoker (616)|4.6.2004 10:33
Jo, tak nějak.
ještě se podívej v nastavení ovládacího programu WinFastu, zda máš zatržen správný druh zvukového vstupu a zda máš zatrženou volbu "record audio"
jestli to nahrává z televize i se zvukem a z kamery ne, tak TV karta funguje a je problém v nějakém nastavení.
Je také možné, že nahráváš v nějakém zvukovém kodeku, který ti pak systém neumí zpětně dekódovat.
Zkus otevřít nahraný soubor ve VirtualDubu (zdarma, ke stažení tady v downloadu) a v menu SOUBOR/FILE se podívat na vlastnosti souboru (File information) - musí tam být uvedeny nějaké informace o zvuku (počet vzorků, vzorkovací frekvence, atd).
Nebo zkus program GSpot (taky v downloadu), otevřít v něm nahraný soubor a ten GSpot ti řekne, jestli máš vůbec zvuk nahraný, pokud ano tak v jakém kodeku a jestli tvůj systém to umí zpětně dekódovat.
Nazdar bazar
Wj
joe (11)|7.6.2004 07:39
Přes víkend jsem ale neměl šanci "nakupovat," takže až se dostanu k vyzkoušení tvých rad, ozvu se. Zatím díky.
joe (11)|9.6.2004 08:00
Závada byla v hardware, resp. mojí ignoranci. Včera semi na to podíval expert a zjistil, že potřebuji redukci mezi cinch a jackem (do zvukovky). Pinnacle i WinFast jsou tedy v poho....
Sorry a dík...
Whitejoker (616)|9.6.2004 10:40
[quote=Whitejoker] jedním cinchem (video) do dírky v TV kartě a zvukový cinch jsem nacpal do redukce cinch-jack, ten jack jsem pak nacpal do zvukového vstupu TV karty.
[/quote]

Hergot já jsem ale úžasnej... :-D
joe (11)|10.6.2004 07:46
ale přispěl jsem k tomu i já svojí přiblblostí. Protože jsem to samozřejmě zkoušel už na začátku, ale do cinche (na zvukovce) jsem "v pohodě" strčil jacka z propojovacího kablíku k TV kartě a vůbec mi nevadilo, že tam moc nedrží...
Zdravím