Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výměna účastnické zásuvky

*serafin* (2)|11.7.2012 17:59
Zdravím,

v domě máme opravenou společnou anténu pro příjem digitální televize. Problém je v účastnické zásuvce, která už dost pamatuje a má jiné konektory (pravděpodobně je to Tesla 6AN 050 21 https://www.tvfreak.cz/prijem-dvb-t-na-spolecnou-televizni-antenu/3476-4 - přibližně v polovině stránky).

A teď k dotazu. Půjde tato zásuvka jednoduše vyměnit za novou (např. http://www.omko.cz/zasuvka-prubezna-3607-7db) bez úprav.

Za odpovědi předem děkuji.

*s*
Ivo Mašek (10205)|11.7.2012 18:25
Ty rozměry se dělají stále stejné. Takže odšroubuješ bakelitový kryt, odpojíš koax a z krabice, která je napevno ve zdi odšroubuješ ten "kovový" vnitřek (dva šroubky - bývají to většino vruty - každý na jedné straně po jednom). Pak tam uchytíš ten nový "kovový" vnitřek (měl by právě pasovat do té krabice ve zdi i by měly sedět ony vruty), zapojíš koax, přišroubuješ bakelitový kryt a ........... to je všechno:-)
*single* (130)|11.7.2012 21:50
2*serafin*:
Jen se ještě podívej jestli nejsi na tom koaxu poslední - pak bys musel mít koncovou zásuvku. Pokud pokračuje druhý koaxiál do dalšího bytu, patří tam ta průběžná. Nebo se dá koupit zásuvka univerzální, je to v podstatě ta průběžná ale místo druhého koaxu je osazen zakončovací odpor (který jde vyndat).
*serafin* (2)|12.7.2012 09:59
Díky za odpovědi. Dneska jsem tu starou zásuvku otevřel a opravdu je to ta z odkazu, ze zdi vedou dva koaxy. Určitě potřebuji průběžnou, protože jsme pod střechou a pod námi jsou další byty.

Ještě mě napadla jedna otázka. Ty zásuvky mají různou hodnotu dB (našel jsem, 4, 7, 10dB), tak nevím, která bude ta pravá.
sanchez13 (1071)|12.7.2012 10:39
[QUOTE=*serafin*;416522]Ještě mě napadla jedna otázka. Ty zásuvky mají různou hodnotu dB (našel jsem, 4, 7, 10dB), tak nevím, která bude ta pravá. [/QUOTE]
to budu hodnoty utlmu, takze cim mensie cisielko tym lepsie :-)
*single* (130)|12.7.2012 10:50
V té zásuvce je v podstatě odbočovač. Jsou tam tedy dvě hodnoty útlumu, průchozí a odbočovací. Vzhledem k tomu, že jsi první účastník za zesilovačem, patří tam ta s menším průchozím útlumem a větším odbočovacím.
Ivo Mašek (10205)|12.7.2012 10:52
každopádně, když to zvoře, tak to rychle pozná - sousedi na kabelu budou řvát, že jim najednou blbne televize :-D
KamilZ (10277)|12.7.2012 10:57
[QUOTE=*serafin*;416522]Ještě mě napadla jedna otázka. Ty zásuvky mají různou hodnotu dB (našel jsem, 4, 7, 10dB), tak nevím, která bude ta pravá.[/QUOTE]
Tak zkus rozdělat současnou zásuvku, jestli tam nebude vyražen přesný typ nebo hodnota útlumů.
sanchez13 (1071)|12.7.2012 11:13
podla mna tam kludne tu 4dB moze dat. Pokial je uvadzane len jedno cislo, mala by to byt hodnota odbocovacieho utlmu.
Priechodzi utlm by mal mat mensiu hodnotu. (aspon vsetky zasuvky, ktore som zatial mal mali mensi priechodzi ako odbocovaci utlm).