Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Realtime bluescreen na Matrox RTX100 - jak na titulky

filmari_cz (11)|18.4.2005 13:45
Prekvapilo me, kolik lidi tu pouziva Matrox RTX100 a proto se ptam. Vite nekdo jako poradne klicovat modre pozadi pomoci Lumakey ci jinych Matrox "vychytavek" reailtime. Blue key ktery je v premiere funguje paradne ale jak se da ocekavat.. musim neustale renderovat.

Proc to chci? Delam titulky v Adobe After Effects, ale ne tak, ze tam natahnu hotove video a pak domixuju titulky, protoze to by bylo desne pracene a tak si vzdy pripravim titulek v AFE a pak ho do matrox formatu vyrenderuju a dodam si ho kam potrebuju na timeline v premiere. Pruhlednost titulku resim tak, ze dam do pozadi modrou a tu potom v premiere klicuju. Mam to potom krasne prehledne.. ale bohuzel diky modremu pozadi to neni realtime.. Mozna je to moc slozite a proto se ptam, jestli nekdo nevi, jak to udelat lepe/ rychleji.
clee (6592)|18.4.2005 15:14
mozna kecam protoze tohle matroxe neznam, ale nejde to realtime jen pres alpha channel?
filmari_cz (11)|18.4.2005 17:57
[quote=clee]mozna kecam protoze tohle matroxe neznam, ale nejde to realtime jen pres alpha channel?[/quote]

To ano statickej titulek proc ne, ale mam tam silene animacky, ktere nechci exportovat jako 150tgacek.
videoman (178)|26.4.2005 11:33
Funguje u Maroxu rtx100 jako choma key i luma key, nastavení hodnot podobné jako v Premiéře, pokud to v After effect nechám spočítat do standardního Dv formátu, tak to pak klíčuje v realtime.
PS: s tím firefire řadičem jsem to myslel vážně! Před 6ti lety sem dělal i delší projekty na kompu který by dnes nechtěl ani bezdomovec a taky to šlo - i bez realtime a výpočty trvali hodiny! Důležitej je výsledek a pokud
neděláš 20 reporáží pro TV tak ti je to snad jedno jestli to děláš o hodinu déle ne ?§?!
filmari_cz (11)|27.4.2005 00:27
Mno.. tam se mi nikdy nepodarilo vyladit tak, jako to ma standartne premiera.. nevim proc. Mozna jsem blbej.. Ale v AE vyrenderuju do klasickeho Matrox DVCAM s modrym pozadim a titulek proste neklicuju tak aby to bylo ciste, tak jak se mi to "dari" s Premiere efektem.. Nic nenastavuju, jen pretahnu

Problem je, ze mam vetsinou par dnu na to abych vytvoril 20-30minutovy porad s titulkama a smazbou na dvd s menu, takze rychlost je muj druhy parametr strizny ;)
HVT (59)|27.4.2005 07:39
Tak teda bude najrozumnejsie ked RTX100 predas...pretoze ten bohuzial ma velmi slabe RT moznosti...a z AAF exportuj nekomprimovane video z Alfou..a pojde to
filmari_cz (11)|27.4.2005 10:04
Rika se .. darovanemu koni na zuby nekoukej ;)

Kazdopadne je to zajimava informace ze existuje video s alphou ;)
Panda (13)|26.5.2005 08:21
Alfa kanál!
filmari_cz (11)|26.5.2005 22:07
[quote=Panda]Alfa kanál![/quote]

Mozna jsem malo erudovanej.. ale co tenhle vykrik znamenal?
clee (6592)|26.5.2005 23:37