Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234
Zobrazené výsledky: 46 až 48 z 48

Téma: Přepěťová ochrana

Je tu pořád Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

Díky, takže opravdu zásady jsou téměř stejné, jako u rozvodu energií. Ještě by mě zajímalo, jaká jsou pravidla výkopu a zda jsou na straně zákazníka závazná.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Jul 2016

Nechci zakládat nové forum tak to zkouším zde.

Zakoupil jsem si 2.8. přepěťovou ochranu AEG Protect PDU-FR7. Jelikož neobsahuje český návod na zapojení zapojil jsem ji jako běžnou prodlužovačku. Předpokládal jsem, mimo jiné že pomocí ní mohu odpojit spotřebiče od el. sítě. Mám na ni připojen počítač, televizi, satelitní přístroj. Když po vypnutí všech přístrojů vypnu vypínačem i tuto prodlužovačku zjistil jsem, že na displeji satelitního přístroje (zobrazení kanálů) mě asi každých 30 vteřin probliknou diody. Toto se děje neustále, třeba celou noc. Jak to, když tento vypínač je označen na krabici jako hlavní vypínač. Jedná se o závadu nebo to má nějakou funkci??? Odpoví někdo 73 letému neodborníkovi ???
    Na krabici je vše anglicky nebo francouzsky , a na obrázku na krabici je mimo jiných míst na které se vztahuje popiska označeno místo kde je vypínač v poloze vypnuto a to v překladu připsáno " vysokofrekvenční kondenzátor: odstraňuje rušení hluku (asi šumu)." Asi se to vztahuje na něco co je uvnitř.
    Přístroje samozřejmě nefungují, ale satelit pravidelně dostává nějaké impulzy.

Moc děkuji za případnou pomoc a radu.

Je tu pořád Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

To se zřejmě jedná o úroveň filtrace rušení po síti.
    To, že i po vypnutí na satu problikávají diody, nejspíš způsobují vybíjející se kondenzátory zdroje.
    Nicméně důrazně varuji před každodenním používáním zmíněného vypínače na přepěťovce, protože dnešní technika je stavěná na stálé připojení k síti a vypínání jen do tzv. pohotovostního režimu. Takže vypínáním vypínače elektronice spíš uškodíte, takže ta přepěťovka pak ztrácí smysl. Tento vypínač se používá např. před odjezdem na dovolenou.

Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234

Podobná témata

1. Přepěťová ochrana
    Od ibauer v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 29-12-2011, 21:44
  2. Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 26-07-2008, 10:21
  3. Ochrany: ochrana DVD
    Od duck130883 v sekci Úpravy, ripping a ochrany
    Reakcí: 87