Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 48

Téma: Přepěťová ochrana

Nováček
    Registrace
    Oct 2010

Zdravim, jakou přepěťovou ochranu by jste doporučili pro TV//MMC//AVreciver //satelitní přívod// LAN, potřeboval by jsem co nejmenší aby se dala tak nějak dobře schovat za komponent. Můžou se na přepěťovou ochranu připojit další?Dá se na to spolehnout když práskne blesk někde hodně blízko nebo je lepší to vyndavat úplně ze zásuvky? Minulý rok mi přepětí přišlo přes DSL kabel a odpálilo mi to modem, LAN kartu v PC a v televizi LAN. O2 mi to neuznalo, těžko to dokázat. Teď bude nová TV a při dnešním stavu počasí by jsem nerad riskoval.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele geronimoh
    Registrace
    Nov 2009

Jediná jistota je pokud vše odpojíš od elektrické sítě, od antén, kabelovky, telefonu atd. Pokud to nechceš při každém opouštění domu vše odpojovat, tak ochrana proti přepětí má více stupňů a k zásuvce s ochranou proti přepětí musíš ještě minimálně svodič přepětí v rozvaděči. Ale ani tato vícestupňová ochrana proti přepětí není stoprocentně účinná. Navíc je třeba použít nějakou ochranu proti přepětí na svody antén, telefonní přípojku apod.

Nováček
    Registrace
    Oct 2010

geronimoh: díky, je to složitější než jsem myslel, tak aspoň trochu tomu přepětí zabránit, kdyby jsem použil toto http://www.nej-ceny.cz/395599/meziza...-msis-sat.html a použil k tomu normální prodlužovák...no a pro LAN http://www.nej-ceny.cz/152615/prepet...ctor-rj45.html

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Charakterizoval bych to takto: lepší je nemít žádný antivir, než špatný/starý antivir, protože když člověk nemá žádný, tak si dává větší pozor. Takže pokud se čistě na tohle řešení budeš spoléhat, tak můžeš dopadnout hůř. Neuškodí to, ale při blízkém výboji neochrání. Ale zaujaly mě ty popisy, to jsou docela perly:
    - Integrovaný odrušovací filtr harmonických kmitočtů zachytí 99 % rušivých šumů, které by jinak zkracovaly životnost mikročipů.
    - Odvádí eventuální přepětí do uzemnění, čímž bezpečně eliminuje veškerá rušení, která se mohou v sítích Ethernet objevit

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

ked ti buchne blesk dostatocne blizko , tak nepomoze ani , ze budu vsetky kable vytiahnute ..

Nováček
    Registrace
    Oct 2010

Sakra tak na co to vyráběj, to mi neříkejte, že to je jen tak pro pojišťovnu.. Když jsem se ptal elektrikáře na montáž zařízení proti bleskům, tak mi řekl, že bude levnější po zásahu bleskem koupit nový spotřebiče,než celou tu ochranu... tak nevím jestli si dělal p****l nebo to tak je. Pochopil jsem tedy dobře, že je ůplně jedno který prodlužovák s přepěťovkou si koupím?

Registrace
    Feb 2011

Přepěťové ochrany jsou celkem použitelné na přepětí při špičkách v síti (nárazy apod.), nejsou to ochrany proti blesku. Koupit to můžeš, ale pokud je lokální bouřka, tak je nejlepší to prostě vytáhnout. I tak to ale není na 100%. Při přímém zásahu Ti to klidně vytrhá dráty ze zdi...

Ale aby si to špatně nepochopil - já Tě od toho nezrazuji, ale prostě se na to nesmíš 100% spoléhat.
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 07-07-2012 v 14:26

Nováček
    Registrace
    Oct 2010

KamilZ: OK. chápu to, mělo by to být použitelný při nějákém přepětí v rozvodu, i když se výrobci kasaj, že je to i zároveň ochrana proti blesku. Tak dejme tomu, že to výtáhnu ze zásuvky, ale co RF konektor přece to nebudu pořád šroubovat, kor když k tomu není zrovna dobrej přístup u TV... tam nějaké řešení je, nebo je to nemlich?

Je tu pravidelně Avatar uživatele píďa_m
    Registrace
    Dec 2008

nemlich.

Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od Salva Pecka Zobrazit příspěvek
    ....tak aspoň trochu tomu přepětí zabránit, kdyby jsem použil toto http://www.nej-ceny.cz/395599/meziza...-msis-sat.html ...
    určitě je to lepší než nic, ale není to ochrana před bleskem, ale jen proti přepětí a jen poslední stupeň označovaný písmenem "D". Sám doma také nic víc nemám, i když svodiče přepětí do rozvaděče už dnes nejsou tak drahé (značkový DEHN stupeň B/C nějakých 3-3,5 tis. Kč). Odkládám to, protože nepamatuju, že by v naší obci způsobil blesk někomu nějakou škodu. Zato ale před několika lety bez bouřky shořely několika lidem doma el. spotřebiče, jako ledničky apod., kdoví co se tehdy dělo v el.síti.

Pokud by jsi chtěl mít své elektrospotřebiče v bezpečí, tak by jsi je musel mít ve Faradayově kleci a odpojené od vnějšího světa (vnější strany klece) ( http://cs.wikipedia.org/wiki/Faradayova_klec )

Nováček
    Registrace
    Oct 2010

geronimoh: Faradayovu klec znám, bohužel mě nenapadá jak jí aplikovat Asi to vyřeším klasickou přepěťovou ochranou... ještě jsem našel tuto http://www.nej-ceny.cz/306304/profig...rop7893fr.html ...> tváří se to jako komponent, tak že to ani nějak nebude rušit. Na ty svodiče se ještě optám.

Registrace
    Feb 2011

Raději bych zainvestoval do UPS s přepěťovkou, není o moc dražší.

Nováček
    Registrace
    Oct 2010

KamilZ: kdyby jsem měl za televizí díru tak by to bylo taky řešení, ale TV bude připláclá na zeď a k tomu povede jen tunel se dvěma skl. policema, proto hledám nějaké minimalistické řešení co by nerušilo.Nejlepší by bylo kdyby ochrany dělali přímo v kabelu

Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od Salva Pecka Zobrazit příspěvek
    Faradayovu klec znám, bohužel mě nenapadá jak jí aplikovat Asi to vyřeším klasickou přepěťovou ochranou... ještě jsem našel tuto http://www.nej-ceny.cz/306304/profig...rop7893fr.html ...> tváří se to jako komponent, tak že to ani nějak nebude rušit. Na ty svodiče se ještě optám.
    Tak mně napadá když má ten Profigold přepěťovka "Doživotní garanci 100 000€ proti poškození připojených zařízení bleskem", že ti pak jejich právník řekne, že ti zařízení nepoškodil blesk, ale přepětí v el.síti a nedostaneš ani halíř. Jak radí KamilZ, raději bych zainvestoval do záložního zdroje, např. http://www.alza.cz/apc-back-ups-es-700-d140494.htm, který má i přepěťovou ochranu.

Faradayova klec se ideálně buduje už při stavbě domu. Klec se dá udělat i dodatečně, případně ji zamaskovat. Obnáší to zamřížovaná okna i dveře. Měli jsme ji v práci, kde jsme pracovali s výbušninami jako ochranu před bleskem, údajně i před kulovým.

Nováček
    Registrace
    Oct 2010

geronimoh: A jestli ten Profigold překoná blesk, tak je tam zase slušná odměna.KamilZ má pravdu, ale fakt nevím kam by jsem ten zdroj nasoukal.Chci mít vše schované.

PES: S Faradayovou klecí kolem domu jsem opravdu nepočítal, vono ani nebylo snad tolik blesků, páč co si pamatuji tak za soudruha jen tak blesk neudeřil, asi to měli pod kontrolu.

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Přepěťová ochrana
    Od ibauer v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 29-12-2011, 21:44
  2. Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 26-07-2008, 10:21
  3. Ochrany: ochrana DVD
    Od duck130883 v sekci Úpravy, ripping a ochrany
    Reakcí: 87