Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ako vypáliť SVCD na DVD?

hicadsum (22)|18.4.2005 13:07
Nazdar,
pozná niekto postup (je to možné?) ako vypáliť SVCD na DVD médium? Nie ako dáta, to je jasné, ale ako štruktúru SVCD na DVD tak, aby to prehral stolný DVD prehrávač.Napr. v programe Nero to nie je možné, VCD a SVCD je v tomto programe možné vypalovať len na CD.
Pre zaujímavosť: skúšal som vypáliť nahrávku s parametrami VCD (framerate, rozlíšenie, bitrate, kompresia MPEG-1, tak ako zodpovedá VCD štandardu) na DVD ako dáta a predstavte si, ono to fungovalo aj na stolnom prehrávači! Keď som ale urobil to isté s SVCD-nahrávkou, tak DVD prehrávač ani len nezobrazil, že by to na vloženom DVD bolo vypálné.
Zaujímalo by ma, či niekto pozná postup/software, ktorý by umožňoval vypáliť na väčšine stolných DVD prehrávačov prehrateľnú nahrávku s parametrami SVCD. Len tak na okraj, stolné DVD rekordéry pokiaľ viem umožňujú záznam v kvalite LP (nie som si istý, či je to presne táto úroveň kvality), kde je horizonzálne rozlíšenie redukované a dátový tok o dosť nižší než DVD-Video býva. Ako to teda robia?
S pozdravom, HicAdsum.
mirekv (7169)|18.4.2005 13:14
hicadsum
Vypal to jako DVD, musíš ovšem změnit hlavičku, např v ReStreamu.
Siggi (48)|18.4.2005 18:08
DVD Lab to vie rovno. Ale pozor musis prekonvertovat zvuk na DVD standard. AJ to urobi v DVD Labe.