Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Globo HD S1 - porucha

ace960 (394)|6.7.2012 11:11
Nazdar, rad by som s vami poradil ci je mozne este nieco urobit pre ozivenie sat. prijimaca Globo HD S1.

Prijimac pouziva moj brat (jedna parabola, monoblock na Astra 23.5E a 19.2E, Skylink ICE) a jedneho dna mu zacal trochu blbnut, stratili sa mu ulozene kanaly, restartol sa apod. Potom sa to ustalilo. Neskor mu prestali chodit kanaly na 19.2E. Pozrel som konfiguraciu, mal stratene nastavenie portov diseqc tak som ich nastavil ale 19.2E stale nechodila. Nepomohlo tovarne nastavenie ani ine pokusy. Povodny firmware tam mal 2.46. Nahodil som oficialny Globo FW 2.66 a 19.2E sa rozbehla, prestali vsak chodit kodovane Skylink kanaly (nekodovane ako TA3 apod. chodili, jeho Skylink karta chodila v mojom prijimaci OK a u neho to nefungovalo ani s mojou ICE kartou). Vratil som FW 2.44, 19.2E stale chodilo, Skylink kodovane stale nechodili. Na zaver som nahodil FW 2.53 (Globo to Vantage), ktorym som ho preflashol na Vantage 7100S. Vuala, chodil aj Skylink kodovane aj 19.2E, cize vsetko. Po par dnoch pri pozerani TV nabeli na obrazovke horizontalne pruhy a prijimac nereagoval na dialkove ovladanie ani na tlacidla na pristroji. Po zapnuti zadnym vypinacom nabehli vzdy len horizontalne pruhy. Doma som zapojil prijimac na TV a pristroj sa dal pekne ovladat dialkovym ovladacom, to bolo vsak bez pripojenia anteny. Pri zapnuti s pripojenou antenou bud nabehne rovno len cierna obrazovka alebo sa na zlomok sekundy predtym objavi posledne prepnuty kanal, tak ci tak pristroj sa da potom len vypnut zadnym vypinacom. Myslite, ze je kaput alebo sa da este nieco urobit? Este ked som nahadzoval u brata rozne FW tak som pri kazdom skusal aj Globo/Vantage program na ukladanie kanalov, kde prijimac a PC su spojene seriovym kablom apod. ale bud sa spojenie nepodarilo nadviazat vobec alebo zlyhalo po preneseni par paketov (laborovanie s prenosovou rychlostou na seriovom porte a v programe nepomohli, kabel je OK, x-krat som ho pouzit na flash prijimaca Ariva 200 HD). Z mojho laickeho pohladu to vyzera na zdroj alebo mainboard (ineho tam uz vela nie je). Pozrel som do vnutra ci tam nie je vyslovene nieco nafuknute apod. ale volnym okom nevidno nic.
losos (2977)|6.7.2012 23:24
No, tady asi uživatelé přijímačů Globo moc nechodí (spíš vůbec ne), zkus to na jiných fórech, kde mají založenou sekci pro Globo stroje...
ace960 (394)|7.7.2012 12:38
Ahoj p. Losos. Ďakujem za odpveď. Zadal som to teda na inom fóre ako si mi poradil aj v správe aj keď v inom (novom) vlákne lebo to čo si mi poslal tam majú striktne na download a nie na diskusiu ale to je detail.

EDIT:
Na inom fóre mi poradili, že to bude asi zdroj, že treba premerať výstupy. To je ale mimo mojej parkety tak som to dal dnes omrknúť do obchodu, kde som kupoval moje sat. vybavenie. Tam nahodili továrko a šlape to (skúšali len 23.5E lebo testovaciu parabolu majú na predajni nastavenú na rýchly test tam, ak by im to nešlo na predajni vôbec tak by to išlo na servis kde by to už preklepli poriadne). Tak uvidím ako pôjde ďalej. Kurnik továrko som veru mohol nahodiť aj ja ale kedže som ho dával vždy po nahratí iného FW tak ma to teraz nenapadlo.