Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

v jakém souboru ukládáte nahrávky z dvb-t ?

Maresal (11)|2.7.2012 21:47
Z STB dostávám nahrávky v *.ts Zajímalo by mne v čem se tak většinou ukládají nahrávky nebo do čeho se konvertují a proč ?Třeba s tím, že si koupím novou tv a budu chtít, aby se mi to v budoucnu v pohodě přehrálo...nechci to dávat na dvd.Prostě externí disk vedle tv a přehrávat z něj. Do jakého souboru ukládáte ?
KamilZ (10277)|2.7.2012 21:57
Já TS konvertuji do H.264/MPEG-4 AVC s AAC v MKV kontejneru (úspora místa, možnost více audio stop).
Maresal (11)|2.7.2012 22:16
Stručné, jasné.....díky :-) ještě se zeptám...s jakým datovým tokem videa ?
vivid.sk (11472)|2.7.2012 22:25
[QUOTE=Maresal;415493]aby se mi to v budoucnu v pohodě přehrálo..[/QUOTE]
myslim, ze mnohe TV ti prehraju priamo TS (minimalne samsung urcite, ostatne neviem). Takze ak nemas problem s miestom, neries konverziu.
Maresal (11)|2.7.2012 22:35
no o to mi právě šlo.....jestli převádět z ts nebo nepřevádět.A když převádět, tak do čeho...Také bych to nejraději nechal v ts...
vivid.sk (11472)|2.7.2012 22:42
je to len o tom, kolko mas miesta na tieto ucely. Ak nemusis, nerob ziadnu konverziu (strata casu aj vyslednej kvality). Ak uz z nejakeho dovodu (znacna uspora miesta) robit konverziu musis, pouzi H264, kontajner mkv (ako uz napisal Kamil) audio ponechaj v povnom formate mpeg layer2, zbytocna strata kvality a bez nejakeho znacneho usetreneho miesta.
Maresal (11)|2.7.2012 23:00
a když ripuješ dvd do ts....jaký datový tok pro video ?
vivid.sk (11472)|2.7.2012 23:06
neripujem DVD do TS. TS je len kontajner. DVD ak nemusim, uz nejaky piatok nepozeram - co sa tyka filmov (ak si zvyknes na HD, nie je cesta spat).
Ale tvoja otazka znela inac, pisal si ze STB ti nahrava TS a tam je bitrate dany vysielatelom.
mirekv (7169)|3.7.2012 07:51
Pokud záznam za něco stojí, tak ho nechám tak. Jinak dokumenty apod prostě převedu do XVidu "zastaralým" AutoGordianKnotem.
dawie (90)|3.7.2012 12:55
Já TS záznam proženu TS Doctorem (oprava chyb + hrubý ostřih) a následně zpracuji ve Womble MPEG Video Wizard DVD (jemný střih na úrovni framů, vystříhání reklam, fade zvuku či obrazu....) a vyexportuju v MPEG2. Kvalita se tím nemění, nic se nepřepočítává (kromě malinkých částí které kde chceš udělat změnu (fade, filtr...) a tak je to velmi rychlé; velikost souboru se zmenší (ne tak výrazně, jako kdyby se dělala konverze do H.264 či XVidu . Sice trochu práce, ale pokud si chceš nahrávku déle archivovat, vyplatí se. Na pozdější zkouknutí a smazání to není nutné...pokud to máš kde přehrát (mimo zařízení, které nahrávku pořídilo).
Pravda popsal jsem zpracování nahrávek ze SAT, ale ono je to stejné....ještě akorát záleží na kodeku v TS kontejneru. TS Doctorovi je to jedno, ale MPEG video vizard, jak už název napovídá, pracuje jen s mpeg 1 a 2.
Wintermute (265)|3.7.2012 23:54
Dělám to podobně jako dawie, jen místo Womble používám VideoReDo TVS4. Z materiálu bez rekomprese jen vystřihnu nepotřebné části.

Nahrávka SD MPEG-2 .TS => archiv .MPG
Nahrávka HD MPEG-4 .TS => archiv .MKV

Ponechat v originál .TS taky nemusí být přímo na závadu, ale precejen je to zaměřením primarně formát transportní, nikoli archivační a může obsahovat různé nadbytečnosti kvůli kterým bez užitku roste o pár promile/procent velikost (teletext, nepotřebné zvukové stopy, dvb titulky, filler/padding data).
dawie (90)|4.7.2012 14:02
To Wintermute:

dokáže VideoReDo u MPEG-4 vystříhat třeba reklamy s přesností na frame...a samozřejmě bez reenkodování?
zatím jsem totiž nenašel progral pro kloudné zpracování nahrávak s kodecem H.264 :-((( TS Doctor (a spousta dalších programů pro zpracování mpeg-4 nahrávek) umí stříhat jen na I framech....což stačí na ořez začátků a konců, ale vystříhávání reklam se to nedá použít :-(
mirekv (7169)|4.7.2012 15:19
Stříhat video mimo I-framy bez přepočtu neumí nic, je to nemožné. Ale např. zmiňované VideoRedo dokáže použít při střihu i předcházející I-snímek, který je už mimo střih, takže by to nemělo být rušivé.
Wintermute (265)|4.7.2012 15:26
[QUOTE=dawie;415692]To Wintermute:

dokáže VideoReDo u MPEG-4 vystříhat třeba reklamy s přesností na frame...a samozřejmě bez reenkodování?[/QUOTE]
Dokáže. Výsledek sice nemusí být 100% bezchybný (záleží na charakteru vstupního materiálu), ale v zásadě dokáže. A i spolehlivost se s novějšími verzemi zlepšuje. Však si stáhni volně dostupnou trial verzi, aktivuj a vyzkoušej. Zrovna nedávno jsem vyhazoval reklamy z >10h HD nahrávky a výsledek dobrý.
dawie (90)|4.7.2012 19:53
díky za rady a tip; vyzkouším.
Jestli se mi s tím VideoRedo TVSuite podaří vystříhat reklamy v Combacku nahraném z Novy HD, tak aby to nebylo poznat....budu jásat :-D

Vím, že nic neumí stříhat mimo I-framy...i ten Mpeg Video Wizard sice krásně stříhá na jakémkoliv framu...ale k nejbližšímu I si to dopočítá/přepočítá. Jenže to jsou opravdu titěrné úseky (v řádu několika, max. pár desítek farmů), takže to ve výsledku nejde anni poznat.