Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak streamovat nekodované UPC do sítě

tom.hampejz (103)|2.7.2012 08:25
Snažím se vyřešit jeden problém před olympiádou. Jelikož se mi nechce kupovat nová televize, tak bych rád koupil něco jako Elgato netstream, tedy tuner, který připojím k anténě a přes ehternet to pustím do routeru. Tím se mi všechny kanály zpřístupní na všech zařízeních Mac, PC, iPad, iPhone v rámci domácí sítě.

Máte někdo s tímto řešením zkušenost, respektive, pokud vezmu variantu určenou pro DVB-T a připojím ji k anténní zásuvce UPC (ne za STB, ale přímo do první zásuvky upc), uvidím nekódované kanály, které UPC musí vždy pouštět?

Nezná někdo případně jinou variantu?

Díky
sanchez13 (1071)|2.7.2012 09:43
je jedno, ci to das pred, alebo za STB. Najprv si zisti, ci UPC u teba pusta aj DVB-T signal do kablovky. Napr u mna to pustali, ale od urcitej doby (par rokov naspat) uz nepustaju :-(
Zistis to napr tak, ze skusis naladit DVB-T na nejakom TV...
KamilZ (10277)|2.7.2012 12:16
[QUOTE="tomhampejz"]uvidím nekódované kanály, které UPC musí vždy pouštět?[/QUOTE]To jsou dvě věci. Zákon 231/2001 Sb. ukládá provozovateli kabelovky (jakékoli - analog, DVB-T, DVB-C), že je při vytváření [HL]nejnižší [/HL](takže klidně [HL]placené a kódované[/HL]) programové nabídky povinen zajistit, aby v ní bylo zahrnuto zemské vysílání všech plnoformátových celoplošných programů nechráněných systémem podmíněného přístupu provozovatelů vysílání, v současnosti tedy všechny celoplošné free DVB-T stanice.

K zařízení - kanály se Ti zpřístupní, ale zřejmě budeš moci paralelně sledovat jen na tolika zařízeních, kolik má ta krabička tunerů.
jito (999)|2.7.2012 13:46
Podle specifikace má ten přijímač 2 tunery-tedy do sítě můžeš pustit maximálně 2 různé programy-ne celou naladěnou nabídku.
KamilZ (10277)|2.7.2012 14:09
Ještě je otázka, jak má případně UPC poskládané v DVB-T své Muxy (jestli to má po jedné stanici?) a jestli zařízení umí využít ke streamování celý naladěný Mux a zda na to má potřebný výkon.
tom.hampejz (103)|2.7.2012 14:52
takže na 90% by to mělo jet, jelikož volné kanály se tváří jako DVB-T - telka to opravdu zobrazí i na přímo bez dekodéru - jen si nejsem jistej, zda to není tím, že telka umí i DVB-C a tudíž bez vložené karty zobrazuje vše - zamčené s $ nepřehratelné a volné jsou prostě vidět.

Co se týče dvou tunerů, tak to vím a nemám s tím problém. Díky moc. Asi to zkusím a uvidíme.

Jelikož mám 27" monitor, tak mi toto přijde jako lepší varianta než další telka. Navíc to bude sloužit jen při neshodách na programu se ženou :)))
KamilZ (10277)|2.7.2012 15:04
I v DVB-C můžeš mít nekódované kanály nevyžadující kartu, takže pro zkoušku raději v TV zakaž DVB-C tuner. Nezobrazuje Ti TV nějaké informace, z jakého tuneru daný program jede (většinou to píše tlačítko "i" apod.)?
tom.hampejz (103)|2.7.2012 15:09
aha, tak jsem blb, ten kabel jsem neměl přímo na zásuvce UPC ale je to klasický anténí protažený přes HD PVR. A jelikož tu nemám nyní kabel s těma jejich konektorkama jehličkovejma, tak si to budu muset zjistit nějak jinak :( Jdu zkusit jejich infolinku
KamilZ (10277)|2.7.2012 15:15
[QUOTE=tom.hampejz;415435]ten kabel jsem neměl přímo na zásuvce UPC ale je to klasický anténí protažený přes HD PVR[/QUOTE]
Teď asi nerozumím - pokud je ten HD PVR (předpokládám nějaký DVB-C STB od UPC) průchozí a je připojen do UPC zásuvky, tak je to jedno.
sanchez13 (1071)|2.7.2012 15:27
presne ako pise Kamil, ak tomu neveris, mozes vytiahnut kable z STB a spojit ich :-)
Aky typ TV mas ? Mozno ti poradime ako odlisit, ci je to DVB-C, alebo DVB-T...
tom.hampejz (103)|2.7.2012 15:30
já sem si tam nechal střihnout krátkej kablik a k TV ho nedotáhnu, nicméně dle linky UPC mám na mé adrese 16 volných DVB-T kanálu v jejich zásuvce a to včetně HD. Tak uvidíme co z toho elgato vytáhne :D Díky moc za rady
KamilZ (10277)|2.7.2012 21:40
Já bych raději pořídil obyčejný USB DVB-T tuner za 500,- Kč :-).
tom.hampejz (103)|2.7.2012 21:46
Mno uznávám, že za čtyřku bez daně je to drahá sranda, ale zase ta pohoda, že žádné kabely a běží to úplně na všem. Můžu si zalézt s ipadem či notebookem na balkoon, zavrtat se do postele, do držáku u vany či při trávících nevolnostech.... :)))) prostě když už, tak pořádně. Mám rád kvalitu a maximální funkčnost. Pokud to bude fungovat, nebudu peněz litovat, pokud ne, tak budu rudý vzteky a prodejce a technická podpora výrobce mě nebude mít rád/a :D
tom.hampejz (103)|4.7.2012 16:49
Mám to doma, jede to krásně, UPC tam dokonce dává i Prima HD :) Takže spokojenost. Doporučuji