Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Domácí kino pro malý obývák - PROSÍM O RADU

vlada_jezek (3)|30.6.2012 11:51
DD, Ahoj,
Potřeboval bych poradit, mám TV Panasonic TX-P42VT30E a chtěl bych si k ní pořídit nějaké ozvučení.
Mám malý byteček s malým obývákem (3mx3,5m) a jsem především filmový fajnšmekr. Rozpočet na to mám pouhých 12tis.Kč, ale věřím, že na tak malý prostor se za to dá něco vymyslet.
Rozmýšlím, jestli koupit klasické DK (např. PANASONIC SC-BTT195EPK) nebo spíše AVR + Repro (např.PIONEER VSX-521 + JAMO S426HCS3/b).
Na přehrávání filmů používám MMC, takže BD přehrávač ani nepotřebuji.

Předem dík za rady
KamilZ (10277)|30.6.2012 12:24
B je správně - AVR + repro. Tak hezkou TV byla škoda degradovat kinem s plasťáky. Při výběru AVR si pohlídej, aby měl HDMI 1.4a a musí mít explicitně uvedenu podporu ARC (VSX-521 to má). Konkrétní kombinaci radit nebudu, nevím jak si "sedne" dané AVR s repro. Mě stačí nějaký set s Quadral Quintas 5000, nemám takové uši :-), ale rozdíl proti plasťákům poznám. Tipy na konkrétní kombinace AVR + repro najdeš, když tuto sekci pročteš.
vivid.sk (11472)|30.6.2012 13:43
A ja by som zasa pre takto maly rozpocet odporucal nejake AIO, ale nie Panasonic, skor onkyo htx22hdx (ci obdobne). Plhodnotne bedne maju zmysel, ale treba navysit rozpočet. Za tie prachy totiz nekupis asi slusny AVR. A ak si fajnsmeker, urcite si to chod niekam vypocut. Ocenis to. Lacne bedne maju totiz prilis vela kompromisov.

Odoslané z GT-I9001 cez Tapatalk 2
geronimoh (2327)|30.6.2012 15:21
Hodně kompromisů bude mít hlavně to AIO od Panasonika a podobně. Onkyo HTX-22HDX + SKS 22X sice asi není špatné, ale já bych volil AV Reciever (Pioneer, ONKYO) + repro dle finančních možností a vhodnosti k vybranému AV recieveru.
vivid.sk (11472)|30.6.2012 16:09
AVR, aj ked osekané mas aj v spomínanom onkyu. Problem je, ze aj ked uz vyberies samostatný avr, za zbytok rozpoctu uz nekupis (nove) bedne, ktore budu ako tak hrat. Ono to totiz nejde. Mozno kupis jednu, ale 5? 6? Tazko.

Odoslané z GT-I9001 cez Tapatalk 2
geronimoh (2327)|30.6.2012 16:44
Samozřejmně že za málo peněz nelze pořídit hodně muziky, ale lze pořídit docela slušnou sestavu, např. :

http://www.mall.cz/akcni-sety/VSX521K13
http://www.mall.cz/akcni-sety/AVR422K2
http://www.mall.cz/akcni-sety/AVR422K1

ovšem to si nakonec musí rozhodnout každý sám ...
vivid.sk (11472)|30.6.2012 23:29
Presne tak. A to sa robi jedine vlastnymi usami. Zial na rozdiel od fotoaparatov alebo kamier (kde si vies pozriet a porovnat exaktne vzorky v ramci segmentu) pri hifi toto nejde.
A je to mozno dobre, pretoze pokial najdes repro, ktore ta nebudu zvukovo sr*t, ostanu ti doma dlhe roky. (dovtedy davno vymenis TV, aj fotak, kameru, mobily a ine spotrebky. Repro doma ostavaju nielen ako kus nabytku, preto nesetri na na nespravnom mieste a vyberaj posluchom)
vlada_jezek (3)|2.7.2012 14:36
Tak nakonec si asi vyberu toto Onkyo TX-SR309 + JAMO S 426 HCS 3 B B anebo ještě uvažuji o tomto Yamaha HTR-3065 + JAMO S 426 HCS 3 B B.
Ale ještě bych se chtěl zeptat, ty repro jsou dodávány bez kabelů, že? Jaké bych měl koupit 1,5mm2 nebo 2,5mm2, třeba na e-shopu digiboss.cz ty 2,5mm2 vůbec nemají!?
geronimoh (2327)|2.7.2012 19:08
Přední repro - dvoulinka 2x2,5mm2 a k efektovým reproduktorům (zadním a středovému) stačí 2x1,5mm2. Od digiboss.cz bych si teda dvoulinku 2x1,5mm2 za 50 Kč/m nekoupil (http://www.digiboss.cz/Kabel-dvoulinka-2x-1-5-mm2-1m-/d54788/). Normálně seženeš dvoulinku s průhlednou izolací 2x2,5mm2 za nějakých 39 Kč/m (http://www.zbozi.cz/?q=dvoulinka+2x2%2C5). Pak už tě nemusí trápit myšlenka, jestli jsi měl koupit silnější reprokabel.
vivid.sk (11472)|2.7.2012 22:37
Pri tychto repro je jedno aku hrubku kabla pouzijes.
vlada_jezek (3)|3.7.2012 13:42
Díky, ještě se chci zeptat, na mall.cz mi doporučili repro Quadral Quintas 5000 namísto těch Jamo, prý jsou zvukově výš. Ale v dosti diskusích píší, že QQ určitě ne, že jsou na tom lépe ty JAMO. Tak jak to tedy je? Připomínám, že mi jde hlavně o sledování filmů než poslech hudby.

Děkuji
vivid.sk (11472)|3.7.2012 13:45
Tak jak to tedy je?

0) Vyberaj vlastnymi usami :D

(ach ano, zabudol som, ze to sa spoza pocitaca neda, ale v tom pripade necakaj adekvatnu odpoved, pretoze:
1) kazdemu sa moze pacit ine
2) narocnejsi posluchac uz preferuje iny zvukovy vystup, a prave ten sa tebe nemusi pacit
3) plati bod cislo 0)

V opacnom pripade si hod mincou a kup si to, co sa ti viac hodi do interieru obyvacky - prve repro totiz ajtak vacsina ludi, ktori to myslia so zvukom vazne do roka a do dna vymenia - realna skusenost).


P.S. Necitaj diskusie pod vyrobkami. Vacsina ludi si kupuje podobne "prve repro v zivote" ako nahradu za chrcanie z TV. Co myslis, ze napisu? Hra to perfektne - za tu cenu spickova kupa. Realne vsak mozes porovnavat az ked budes mat nejake skusenosti a v obyvacke obmenis zopar parov repro / pripadne mas moznost si tieto modely porovnat priamo v posluchovke - priamym zrovnanim.
hakmar (401)|16.7.2012 22:18
Kúp si radšej dva kvalitnejšie regále+sub+zosík a máš vystarané, samozrejme záleží koľko do toho chceš vraziť, ale zasa investovať do nekvalitných repro,/len aby bolo 5.1/ resp. nejakého AiO ťa môže už po prvom dni mrzieť.
krmelec (68)|24.7.2012 14:47
Přesně jako píše hakmar
nettopejr (20)|31.7.2012 00:55
Já se přidám k tomuto vláknu- řeším podobný "problém", odešla mi mechanika u starého "2.1 kina". Vzhledem k dispozici místnosti, nechuti k dalšímu all-in řešení a skutečnosti, že cokoliv bude určitě lepší než zařízení které jsem měl doteď, bych to chtěl řešit cestou bazarového AVR + regály.
AVR kvůli provázání TV, Sat., DVD (nebo MMC- to ještě nemám vyřešeno) přez HDMI (předpokládám raději 1.4) a regály proto, že chci "jen" stereo (alespoň si to zatím myslím, ale nikdy neříkej nikdy) a sloupy se mi nehodí.
Koukal jsem třeba na Denon 1312 (asi za 6000- to je maximum). K tomu by se prý hodily Wharfedale 10.2 (ale ty jsem nikde nenašel- jen nové a tolik nedám ;-) )
Je tato moje představa alespoň trochu správná?
Jen dodám, že "místnost" 4x7, poslechová vzdálenost cca 4m (repro na krátké stěně), jedna delší strana "místnosti" je otevřená (do kuchyně). Kvalita poslechu ze starého kina nicmoc, takže s čímkoliv si polepším. Hudba/film= 50/50, žádné hry.
vivid.sk (11472)|31.7.2012 01:06
Preco chces do relativne velkej miestnosti pouzit take malicke regaliky? (jediny rozumny dovod su financie). Argument "sloupy se mi nehodi" casto padne, ak kupujuci zisti, ze pod regaly musi dat ajtak kvalitne stojany (ziadne palicky z IKEA). Ale to uz do miestnosti mozes dat aj stlpy, a to ocenis pri filmoch, ak neplanujes subwoofer. A pri tvojom limite by som ani neplanoval. .... Z druhej ruky tu mas akurat Kefy za lacny peniaz, pripadne pohladaj nieco alternativne. Viac penazi sa da usetrit sa AVR (ale tam uz nehladaj HDMI 1.4)
geronimoh (2327)|31.7.2012 08:53
Souhlasím s "vivid.sk", na ozvučení 7x4m se budou více hodit pořádné sloupové reproduktory. I když máš omezený rozpočet, dá se to řešit. Sám mám přední repro za 6 tis. a hrají dobře, nepostrádám subwoofer. S AVR Denon určitě neuděláš chybu, já bych do výběru zařadil ještě ONKYO a Pioneer.
Pytkin (7947)|31.7.2012 09:52
ja by som preferoval aspon 3.1 .. na sledovanie filmov je center dost podstatny reproduktor ..
vivid.sk (11472)|31.7.2012 11:49
Pokial splna aspon kvality dalsich dvoch prednych. Pokial nie, je lepsie center vypnut a nechat si zvuk rozlozit medzi dva predne. (Nie je totiz nic horsie ako zahuhnany zvuk z centra).
A SW je kapitola sama o sebe. Ale to uz sme opat pri peniazoch a opat pri poucke Radsej 2 priemerne repro ako 5 (5.1) podpriemernych.
geronimoh (2327)|31.7.2012 12:31
[QUOTE=vivid.sk;418884]Pokial splna aspon kvality dalsich dvoch prednych. Pokial nie, je lepsie center vypnut a nechat si zvuk rozlozit medzi dva predne. (Nie je totiz nic horsie ako zahuhnany zvuk z centra).[/QUOTE]

Přesně to jsem zažil kdysi dávno u analogového Dolby Prologic a od té doby jedu bez centrálního reproduktoru, dialogy mám rozloženy do předních reproduktorů.
nettopejr (20)|31.7.2012 16:55
HDMI 1.4 není podmínkou- stejně nemám a neplánuji 3D, tak to asi řešit nemusím. AVR jsem právě koukal Heco (edit: má být DENON- myslím na něco jiného ;-) ), Onkyo, Pioneer ale díky malému rozhledu v tomto oboru jsem vybral spíše pcitově, než podle parametrů právě Heco (http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=1900) , ale...
No a s těma sloupama: kdybych bydlel doma sám...znáte to- ženskou nezajímá co to umí, ale jestli to jde ke střevíčkům ;-) . Tak uvidíme jestli najdu něco, co skousne...
vivid.sk (11472)|31.7.2012 17:06
[QUOTE=nettopejr;418944]AVR jsem právě koukal Heco[/QUOTE]
Heco vyraba AVR? To je vyrobca reprakov. A zensku si musis najst taku, aby sa jej to pacilo :)
HunterGtNet (148)|31.7.2012 17:12
máte někdo zkušenost z ONKYO 22-HDX ?
geronimoh (2327)|31.7.2012 17:23
nettopejr: DENON AVR-1312 B není špatná volba, ještě k němu vybrat slušné repro
nettopejr (20)|31.7.2012 17:26
Jéé, no jasně- myslel jsem samozřejmě Denon...(opravím to)
.. tu svou babu mám doma 10 let- vrátit prý nejde: je po záruce a v bazaru ji taky asi nikdo nekupí, tak nevím....
vivid.sk (11472)|31.7.2012 17:53
[QUOTE=nettopejr;418952]v bazaru ji taky asi nikdo nekupí, tak nevím.... [/QUOTE]
V tom pripade musis vlozit do rubriky Darujem :D

Zial tento denon je uplny zaklad, ktorym odporucam sa vzdy vyhnut, kedze to je vzdy uplne osekane. Ak ti to neponahla, skus si vystriehnut nieco lepsie. Myslim, ze za tu cenu sa da najst 2-3 rocny kusok podstatne lepsie hrajuci - napriklad vyssie rady.

Tu napriklad chlapik ponuka 8xx onkyo za 320 euro, co je sice jemne nad limit, ale skus sa poobzerat po niecom podobnom. Tento AVR stal novy okolo 1000 euro a zvuk bude na mile dalej ako entry level Denon. Myslim, ze je lepsie pridat par korun, ako neskor lutovat. Tieto spotrebice vydrzia dlhe roky (ak medzitym opat zas niekto nevymysli nejaky novy standard).


[QUOTE=HunterGtNet;418950]máte někdo zkušenost z ONKYO 22-HDX ? [/QUOTE]
O nom tu najdes cele vlakno, vratane kompletneho testu, pohladaj.
vomic (671)|10.8.2012 20:59
S takto malym rozpoctem bych sel do rozumneho bazaroveho zbozi kde muzes koupit skvele repro a zesik nebo AVR za zlomek puvodni ceny s kvalitou nekolikanasobne prevysujici cenu novych low-endu. Pripadne sahnout na nejaky vyprodejovy starsi model.
Verim ze napriklad v http://www.hifibazar.cz si vyberes ... za 12k bych bral ten AV reciever Denon co doporucuje vyse kolega a k tomu tyhle bedny pokud te nepredbehne kolega z jineho vlakna kde je radim take :)) http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=1967