Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Že by další bod pro DVBViewer?

exTNT (1421)|18.4.2005 00:27
Podle informací na http://www.dvbviewer.com podporuje verze DVBVieweru 3.1 (z 12. dubna) krom SkyStar2 a AirStar2 nově taky SkyStar 1 s CI (Twinhan model).
Protože jde u SS1 o jiný čipset, než mají SS2 a AS2 (FlexCop), mělo by to mít za následek, že půjde provozovat dvě (DVB-S a DVB-T) karty v jednom kompu s jedním softem - zatím sice ne s jednou instalací softu, ale protože různé verze DVBVieweru můžou spokojeně koexistovat na jednom kompu, a protože se karta pro konkrétní instalaci nastavuje v "Options" dané instalace, předpokládám, že by mělo jít používat třeba DVBV verzi 3.0 (nebo 2.3 RC 1 jako v mém případě) pro práci s AirStar2 (DVB-T) a DVBV verzi 3.1 pro práci s SkyStar1 s CI (DVB-S).
Protože se mi jedná hlavně o nahrávání, kdy DVBV - resp. VR plugin - umožňuje defaultně vypnout přehrávání a/v při programovém nahrávání, asi by se karty v takovém případě ani nemusely prát o používání DVBV filtru - tedy domnívám se, že kdyby obě karty, každá s jinou instalací DVBV, nahrávaly současně, jedna ze satelitu a druhá ze vzduchu, a měly při tom vypnuté přehrávání a/v, mohlo by to fungovat!
Hodně příjemný je to proto, že bych si nemusel pořizovat (a učit se ovládat) další soft, ale vystačil bych s perfektním DVBViewerem.
A díky CI bych do SS1 případně mohl fláknout kartu na UPC Direct a nahrávat konečně zase MotoGP v češtině z Eurosportu... :-)
Akorát nevim, kdy bych pak dělal něco jinýho, než jenom střihal a střihal a střihal... :-E :-E :-E
blueant (820)|18.4.2005 08:10
1. Nieje to jeduny soft ktory dokaze DVB-S a DVB-T
2. Ako je zname AIRSTAR2 a Skystar2 nejdu spolu kvoli ovladacom.
3. Skystar1 CI - nieje skystar1 - je to velmi drahy twinhan (ako SS2 bez HW dekoderu mpeg2) a CI rozhranim - z uplne mizernou podporou.
4. Ak pouzivas len DVBVIEWER a nevadi ti zbytocne vysoka cena za SS1CI - tak potom to mozno trochu zmysel ma.
5. Je aj moznost pouzit DVB-T kartu od ineho vyrobcu ako technisat a funguje potom naraz aj s SS2
exTNT (1421)|18.4.2005 09:44
No dyk jo:
1. Je to nejlepší soft pro DVB-T kartu (DVB-S kartu nemám, takže jiné softy pro DVB-S jsem nezkoušel, ale o to mi právě šlo, abych si k zamýšlené DVB-S kartě nemusel pořizovat další).
2. To je právě ten důvod, proč jsem si zatím DVB-S kartu nepořídil, zatím nahrávám na video ze stolního DVB-S přijímače a čekám na vhodné řešení, což tohle je (notabene autor DVBV píše, že zatím nelze provozovat dvě - tedy DVB-S a DVB-T - karty pod jednou instalací DVBV, ale na řešení se pracuje!)
3. Cena 86 EUR (http://www.kmelektronik.de/main_site/main.php?action=Product_Detail&ArtNr=4504&Shop=0) mi nepřijde "velmi drahá", ale to je záležitost úhlu pohledu. Podporu Twinhanu nemůžu posoudit, ale těžko bude o moc horší, než u TechniSatu - ale na to, abych si stáhnul ovladače, se kterými mi TS AS2 naprosto spolehlivě funguje, to bohatě stačí, víc od nich nepotřebuju.
4. Dtto předchozí odpověď, navíc mám zvláštní úchylku, že se snažím na komp neinstalovat kdejakej krám, takže i z tohohle pohledu si nechci instalovat další soft jenom kvůli DVB-S, když DVBV to pohodlně zvládne.
5. Mám to opačně - AS2 už mám a jsem s ní nadmíru spokojen a DVB-S kartu teprve zvažuju, vzhledem k tomu, že mám UPC Direct, bych rád kartu s CI (i když vím o možnosti použít třeba Phoenix).
Navíc: Christian Hackbart (autor DVBV) zatím splnil všechno, co kdy ohledně DVBV slíbil. A pokud píše, že se chystá řešení provozu dvou karet pod jednou instalací DVBV (http://www.dvbviewer.com/forum/index.php?showtopic=6539&view=findpost&p=53945) pak mu věřím...
blueant (820)|18.4.2005 13:24
No u teba by CI malo aj jednu vyhodu - aj ked musis k tomu dokupit este CI modul - coz mi s SS1CI pride dost vela.

Ta vyhoda je v tom ze ti prejdu opravnenia na kartu UPC a nemusis ju kazdy mesiac strkat do klasickeho prijimaca - totizto pluginy na CW pre DVB karty cez phoenix nemaju podporu EMM instrukcii.