Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung 2012 - E series

P-E-K-Y (73)|23.6.2012 21:25
Zdravím,

o cca mesiac plánujem nákup TV, ale stále nemám jasno.
Mala by to byť plazma 2012 full hd 50".
Vyberám medzi Samsung TV, pretože Panasonic v mojích očiach bliká (síce jemne, ale je to tam), LG som vylúčil nakoľko podla testov a číselných výsledkov je na tom slabšie.
Zdroj signálu DVB-T, ale hlavné využitie HDrip filmy. Vzdialenosť 2,4m. Mám závesy, takže si viem regulovať osvetlenie. Pozerať sa bude hlavne večer.
Nepožadujem Smart, 3D, PVR atď, čiže vyberám len podľa vhodného pomeru cena/kvalita obrazu.
Kandidáti sú: E530, E550, E6500
Zaujíma ma hlavne aký je rozdiel v obraze medzi nimi, či je priepastný a na základe čoho, alebo su to len minimálne rozdiely z oblasti podania čiernej, tmavé odtiene, processing, farby, rozdiel medzi filter Black a Black Pro (využijem Black Pro ak bude tv v tmavej miestnosti?).
Viem, že nikto nemá všetky 3 TV doma vedľa seba :), ale bol by som rád za vaše postrehy pri nákupe a porovnávaní v obchode a vaše domáce skúsenosti ak vlastníte jeden z uvedených a na základe čoho ste si vybrali. Nenašiel som žiadne recenzie s číselnými testami a detailnejšími dojmami, takže nemôžem ani "papierovo" porovnať s Panasonicom (na ktorý je plno recenzii). Bol som 2x v Da**rte, ale vystavenú tam mali len E6500.
Z negatív som vyčítal problémy s bzučaním, brightness auto pop a fade to black/turn of screen. Stretli ste sa aj s týmito problémami? Ak áno, ako veľmi su rušivé?

Ešte by ma zaujímalo, ako to je s frekvenciami. Pri TV vysielaní 50hz s akou výstupnou frekvenciou pracuje tv? 50hz, 60hz, 100hz? Tuším, že E550 a E6500 majú feature Cinema Smooth, rozumiem dobre, že pri 24hz je výstup 96hz pri enabled a pri disabled je 60hz?

Ďakujem
nunacek0 (947)|23.6.2012 21:41
Určitě není Datart jediná prodejna , kde se prodávají Tv a pokud máš Google tak tady máš fóra, kde si své modely najdeš a můžeš posoudit zkušenosti uživatelů :

http://www.avsforum.com/f/167/plasma-flat-panel-displays
http://www.avforums.com/forums/plasma-tvs/
http://www.highdefjunkies.com/forumdisplay.php?2-PLASMA-(PDP)-DISPLAYS
http://forums.hdtvtest.co.uk/

Přečíst si to už musíš sám. Také jsem vše pročítal a i další , abych se trochu orientoval. Ale tyto fóra jsou ty základní, kde je to podobné tomu našemu plus jsou u konkrétních modelů vypsány i nastavení obrazu. Ale né u všech. Je to pouze orientační, ale pro začátek postačující..
spotnickoff (152)|23.6.2012 23:36
P-E-K-Y : ja ti to napisem takto. asi nema vobec vyznam riesit to tak ako to riesis. je mi jasne ze ta to zaujima ale: podla toho co pises asi mas zaujem o plazmu. v plazmach je spicka samsung a panasonic. Ano panasonic viditelne blika a videl som to pri kazdej navsteve obchodu. Ak ti tento jav vadi vobec nevahaj a ber samsung. Konkretne e6500 a e8000 je obrazovo rovnako dobra ako panak a bez znamych negativ panaka. Takze podla mna vylucovacim sposobom neni co riesit. Inak k tym veciam co si sa pytal. ano obrazovy rozdiel medzi modelmi je viditelny. tym nechcem povedat ze tie nizsie su nepozeratelne ale ak chces top obraz ber e6500 alebo e8000. Bzucanie nepocut skoro vobec, veeelmi minimalne. Vobec to nie je rusive. Akakolvek normalna uroven hlasitosti (aj ta najnizsia) to prehlusi. Pocut to iba ak uplne vypnes zvuk a uchom ides k TV priamo a snazis sa to vnimat. Mam aj 5 rokov stareho samsunga a ten rozdiel v hlasitosti bzucania je vyrazny. Na starych to bzucalo a nevadilo mi to. Tu to uz nebzuci skoro vobec.
P-E-K-Y (73)|24.6.2012 09:33
nunacek0: Ano viem, ze to nieje jedina predajna, ale mal som ju cestou, mozno zajtra pojdem omrknut aj inde. Vdaka za linky, tie som uz presiel a priebezne checkujem, ale chcel som polozit konkretne otazky na tejto tvfreak komunite.

spotnickoff : Vyberam plazmu a viac menej sa rozhodujem medzi E550 a E6500. Cenovy rozdiel 200eur, tak rozmyslam kde sa to prejavilo okrem lepsieho filtra, tym padom bude E6500 v obchode vyzerat lepsie, ale doma v tme to moze byt rovnake, to nezistim. Pises, ze obrazovy rozdiel je viditelny, mal si moznost ich obe porovnat? Hlavne ma zaujima hlbka ciernej v tme a pohybova ostrost. :) Aky stojan ma vlastne E6500? Viac oblubujem ten starsi obdlznikovy.
nunacek0 (947)|24.6.2012 09:40
[QUOTE=P-E-K-Y;414459]nunacek0: Ano viem, ze to nieje jedina predajna, ale mal som ju cestou, mozno zajtra pojdem omrknut aj inde. Vdaka za linky, tie som uz presiel a priebezne checkujem, ale chcel som polozit konkretne otazky na tejto tvfreak komunite.

spotnickoff : Vyberam plazmu a viac menej sa rozhodujem medzi E550 a E6500. Cenovy rozdiel 200eur, tak rozmyslam kde sa to prejavilo okrem lepsieho filtra, tym padom bude E6500 v obchode vyzerat lepsie, ale doma v tme to moze byt rovnake, to nezistim. Pises, ze obrazovy rozdiel je viditelny, mal si moznost ich obe porovnat? Hlavne ma zaujima hlbka ciernej v tme a pohybova ostrost. :) Aky stojan ma vlastne E6500? Viac oblubujem ten starsi obdlznikovy.[/QUOTE]

Samsung 6500 a Panasonic ST50 dle CNET vyhlášeni momentálně jako nej Tv i v konkurenci vyšších modelů z vlastní stáje :

http://reviews.cnet.com/8301-33199_7-57451748-221/editors-choice-tv-and-ratings-revealed-midyear-report-card/?tag=mncol;txt
tdlmarek (1566)|24.6.2012 14:43
Pěkné. I když by mě docela zajímalo, čím Panasonic vyrovnal ztrátu ve "features", kde by Samsungu určitě měli přiznat body za přibalené 3D brýle a DVB-S2 tuner. Minimálně ty brýle mi z pohledu běžného uživatele (a v souvislosti s cenou, která výsledné hodnocení také ovlivňuje) přijdou jako příjemný bonus.

Na druhou stranu, teď když jsem se pokoušel ověřit tohle svoje tvrzení, tak i když to nesouvisí přímo s hodnocením televize jakožto přístroje, Samsungu musím vytkout naprosto katastrofální prezentaci a podporu uživatelů. Najít na jejich webu nějaké podrobné specifikace je opravdu nadlidský úkol, manuál raději ani nebudu komentovat. Naopak Panasonic v téhle oblasti vždy šel příkladem.
spotnickoff (152)|24.6.2012 17:42
[QUOTE=P-E-K-Y;414459]
spotnickoff : Vyberam plazmu a viac menej sa rozhodujem medzi E550 a E6500. Cenovy rozdiel 200eur, tak rozmyslam kde sa to prejavilo okrem lepsieho filtra, tym padom bude E6500 v obchode vyzerat lepsie, ale doma v tme to moze byt rovnake, to nezistim. Pises, ze obrazovy rozdiel je viditelny, mal si moznost ich obe porovnat? Hlavne ma zaujima hlbka ciernej v tme a pohybova ostrost. :) Aky stojan ma vlastne E6500? Viac oblubujem ten starsi obdlznikovy.[/QUOTE]


Nie uplne, ale v podstate hej. Aby som bol presny: Ja som vychadzal z toho ze e8000 a e6500 sa od seba moc nelisia - po obrazovej stranke. Ked si pozries web samsungu zistis ze e8000 a e6500 sa od seba lisia vo vselicom (zvuk, stojan, atd atd) ale nie po obrazovej stranke. Ak tak minimalne. A videl som vedla seba e8000 a e550 a rozdiel tam bol viditelny. Ta e550 bola pozeratelna ale napr. uroven ciernej bola viditelne, naozaj viditelne niekde inde u e8000. Podla mna ide o to ze oba modely aj e6500 aj e8000 maju ten Real Black Pro. Do detailov som to neskumal, ja som mal od zaciatku v merku e8000/e6500 takze ked som videl ze tam bolo viditelny rozdiel siel som do e6500 ale vravim na e550 sa divat dalo. To je o tom co chces. Podla mna to za tie peniaze stoji ale to uz je na tebe.

Ad stojan: ano je to ten stvorcovy. Ja som ho hned po tyzdni odmontoval a plazma je na stene.

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=tdlmarek;414481]

Na druhou stranu, teď když jsem se pokoušel ověřit tohle svoje tvrzení, tak i když to nesouvisí přímo s hodnocením televize jakožto přístroje, Samsungu musím vytkout naprosto katastrofální prezentaci a podporu uživatelů. Najít na jejich webu nějaké podrobné specifikace je opravdu nadlidský úkol, manuál raději ani nebudu komentovat. Naopak Panasonic v téhle oblasti vždy šel příkladem.[/QUOTE]

Hmmm, update firmwaru mam uz treti na mojej e6500-ke takze podpora ako taka funguje. Stlacim tlacitko, update sa stiahne a nainstaluje a zivot bezi dalej. Neriesim co je obsahom updatu. Je to TV a nie PC. Ono podporu potrebujes ked nieco nefunguje. Ja som nepotreboval. Raz som pisal na podporu samsungu ohladom pripojenia mysi a klavesnice. Myslel som si ze bude treba nejaku speci klavesnicu a mys od samsungu. Odpisali do 24 hod, ze mozem pouzit hocijaku mys a ze hlavne veci od microsoftu a logitechu by mali fungovat. Tak som tam strcil mys logitech a teraz ked chcem spustit browser a cosi pozriet, napr. pred pozeranim filmu csfd tak uz to trva par sekund a neni s tym ziadne trapenie behat kurzorom s dialkovym ovladanim. Takze podpora v principe funguje. Raz na zaciatku ma vytacali ked som potreboval info ohladom drziaka na stenu (este pred kupou) tak k tym informacia som sa moc nevedel dostat. Inak je to ok.
P-E-K-Y (73)|25.6.2012 19:01
Takže som bol v Datarte, EW, Nay a nikde nemali E550, mali len E530. Myslim, že medzi E530 a E550 nebude veľký rozdiel až na to, že E550 má 3D.Tak som porovnaval E530 s E8000 a Panasonic ST50. Neviem ako boli jednotlivé tv obrazovo nastavené, ale zásadný rozdiel som videl len v podaní čiernej. E8000 a Pan ST50 skoro rovnako, ale E530 zaostávala, zrejme preto, že nemá taký dobrý filter pre prevádzku v osvetlení. Tak teraz je otázka či to bolo tým hard osvetlením. Nakoľko ja budem tv prevádzkovať v tme, nechce sa mi priplácať za filter.
spotnickoff (152)|25.6.2012 19:06
nebolo to osvetlenim. je to tak ako si videl. cierna u panaka st50 a samsungu e8000 je takmer rovnaka. u e530 bude horsia. aj u teba doma. aj v obchode. rozhodujes sa medzi strednou triedou a top plazmou, takze to uz je len na tebe, to uz si musis rozhodnut ty
nunacek0 (947)|25.6.2012 19:15
To nebude jen ve filtru. Prostě E8000 a ST50 jsou na tom v podání černé trochu jinde než E530..Panely budou o třídu jinde. I cena je trochu jinde....

- - - - doplněno - - - -

Ale pokud se ti jinak E530 líbila tak ve tmě nebude tak špatná a jak říkáš něco ušetříš...
Pavell007 (790)|26.6.2012 07:54
PEKY-předpokládám, že vybíráš plazmu kvůli kvalitnímu obrazu-pak teda rozhodně nekupuj ty levný samsungy a jdi do tý 6500, 200 euro navíc za chvíli přebolí a pak už budeš mít jen radost a nebudou tě hlodat pochyby, jestli sis neměl koupit tu lepší tv. (Jako to mám vždycky já, nejdřív se krkám dát navít pár peněz, a pak mě to celou dobu sere a často pak to levnější prodám a koupím to lepší, co jsem podle pocitu stejně chtěl, ale bylo mi líto těch peněz....)
player (70)|26.6.2012 08:29
Včera jsem se na ni díval Samsung PS51E6500 a musím potvrdit že to je povedená tv ale pro někoho ta cena je příliš vysoká a proto musí udělat nějaký rozumný komromis.
P-E-K-Y (73)|26.6.2012 10:20
No pôvodne som chcel plazmu do 600eur, keďže sa písalo, že aj lacnejšia plazma prekoná LCD v rovnakej i vyššej cene. Môžem skúsiť nižší model E550 a keď nebudem spokojný tak upgrade a keď budem spokojný tak budem rád, že som ušetril. :) Teraz mám LCD Sam B650 a tá "čierna" mi večer osvetlí celú izbu.
bavorak (1494)|26.6.2012 10:37
neboj, ani ta E550 nebude s ciernou tak zle, ako B650 .... ale existuju teda aj vyrazne lepsie cierne :-)
jta (79)|26.6.2012 11:27
[QUOTE=bavorak;414691]neboj, ani ta E550 nebude s ciernou tak zle, ako B650 .... ale existuju teda aj vyrazne lepsie cierne :-)[/QUOTE]
Nikdo určitě nepochybuje, že jsou TV s lepší černou, ale psal, že do toho chtěl dát původně 600 Eur, takže určitě bude hodně lidí rádo, včetně mě, když uvedeš nějakou plazmu s výrazně lepší černou za cenu kolem 600 Eur. Já sám mám jednu z variant tu E530 (3D nepotřebuju a dá se to lehce změnit na vyšší model) Díky za rady
bavorak (1494)|26.6.2012 11:51
vsak som Ti tym vlastne potvrdil Tvoj vyber, tak neviem co este potrebujes ....
navyse panely bez filtrov maju svetlejsi obraz, co niektorym drahsim chyba ...
player (70)|26.6.2012 12:03
Myslíte si že plazmy od LG jsou na tom tak špatně že se o nich nedá uvažovat.Samozřejmě panasonic je kvalita ale nechá si to zaplatit.
Je to LG takový kvalitativní komromis vůči Samsungu a panasonicu.
Akulla (71)|26.6.2012 14:15
tak u LG chybi podpora zvuku DTS a hodne lidem to vadi
player (70)|26.6.2012 15:19
Tak nevím jak plazmy ale letošní ledky od LG by tu podporu měly mít alespoň to uvádějí v popisech ale snad kvůli podpoře zvukového kodeku odsuzovat tv je asi špatně panasonic v loňských modelech tu podporu neměl také.
bavorak (1494)|26.6.2012 15:25
[QUOTE=player;414721]Myslíte si že plazmy od LG jsou na tom tak špatně že se o nich nedá uvažovat.Samozřejmě panasonic je kvalita ale nechá si to zaplatit.
Je to LG takový kvalitativní komromis vůči Samsungu a panasonicu.[/QUOTE]

no je to trochu kompromis, ale vyvazeny lepsou cenou, ale napriklad vlanajsie PK350 boli pomerne dobre hodnotene vsade. Ma ju aj sused a vyborny obrazok az na tu slabsiu ciernu a lesklay panel. Jednu LG mam aj doma a takisto dobra. Dokonca kedze je urcena prioritne na DVB-T tak ma lepsi obraz ako PK350.
jta (79)|26.6.2012 16:51
Takže to chápu tak, že doporučuješ PS51E530 i před levnýma modelama LG, jo?
spotnickoff (152)|26.6.2012 17:19
cital si aj thread s pansonic novymi modelmi?
nunacek ma toho roku 5 kus ak sa nemylim

[QUOTE=player;414721]Samozřejmě panasonic je kvalita ale nechá si to zaplatit.[/QUOTE]
tdlmarek (1566)|26.6.2012 18:51
Tak se hlásím jako čerstvý majitel PS51E6500. Svůj výběr jsem zhruba popisoval v threadu o LCD řadě "E" od Panasonicu.

Bohužel poselství tohoto příspěvku je spíše negativní, protože jsem doplatil přesně na to, čeho jsem se obával - TV bzučí. Moc dobře vím, že to v plazmách není nic nového a podobné příspěvky se tu asi objevují běžně. Protože je ale řada E6500 hodně čerstvá a po netu kolují názory, že se Samsungu se letos podařilo problém bzučení zlepšit, chtěl jsem alespoň svou zkušeností dát vědět, že to pořád není jistota.

Pro úplnost už jenom klasický popis, který ale asi není nic nového:
- bzučí přímo panel, respektive ty části panelu, které něco zobrazují (takže např. bílé písmo menu na jinak černé obrazovce)
- intenzita je přímo úměrná světlosti scény, takže nejhorší je např. při statickém menu blu-ray přehrávače se světle modrým pozadím
- řekl bych, že ve 3D módu je hlasitost snad dvojnásobná

Jinak musím říct, že TV vypadá fantasticky. Obraz asi nejsem schopen posoudit jinak, než laicky, ale líbí se mi moc.

Překvapilo mě, že i na Samsungu jsem si doma poprvé všiml blikání. Ale jde vidět opravdu jen lehce, typicky buď periferním viděním nebo při světlém statickém obrazu (menu přehrávače a podobně). Ale nemyslím si, že je zřetelné natolik, aby mohlo při normálním sledování rušit. Tohle se týká i 24p - funguje bezvadně a blikání alespoň podle mě nijak neovlivní.

Ještě malá poznámka k CEC, protože jsem to trochu řešil v původním threadu - s Panasonic přehrávačem funguje bohužel jenom částečně. Synchronizované zapínání/vypínání přístrojů funguje. Kurzorová tlačítko pro pohyb v menu také. Ale "mediální" tlačítka (play, stop, pause, ...) už nikoliv.


Každopádně teď chci TV pár dní testovat a třeba i vyzkoušet, jestli se bzučení několika desítkami hodin provozu "nevypálí". A na začátku příštího týdne uvidím, jestli si bzučící omalovánky nechám, nebo ji vrátím a svoje štěstí tentokrát zkusím s technologií LCD.
Akulla (71)|26.6.2012 19:40
Tak tenhle prispevek me velice rozesmutnil, jelikoz jsem si myslel, ze konecne vyrobily bezchybnou levnou televizi :( Ale treba jsi narazil na vadny kus, mozna ten problem neni u vsech televizi, ja bych TV vratil a zkusil si objednat totozny model v jinem obchode, no a kdyby bzucel i druhy kus, tak bych jednoduse koupil to LCD, jinak jak ses koukal na E5 a ET5, je tam ten rozdil znat? Nebo ten obraz je uplne stejny, akorat u E5 neni podpora 3D.
nunacek0 (947)|26.6.2012 19:53
[QUOTE=tdlmarek;414758]Tak se hlásím jako čerstvý majitel PS51E6500. Svůj výběr jsem zhruba popisoval v threadu o LCD řadě "E" od Panasonicu.

Bohužel poselství tohoto příspěvku je spíše negativní, protože jsem doplatil přesně na to, čeho jsem se obával - TV bzučí. Moc dobře vím, že to v plazmách není nic nového a podobné příspěvky se tu asi objevují běžně. Protože je ale řada E6500 hodně čerstvá a po netu kolují názory, že se Samsungu se letos podařilo problém bzučení zlepšit, chtěl jsem alespoň svou zkušeností dát vědět, že to pořád není jistota.

Pro úplnost už jenom klasický popis, který ale asi není nic nového:
- bzučí přímo panel, respektive ty části panelu, které něco zobrazují (takže např. bílé písmo menu na jinak černé obrazovce)
- intenzita je přímo úměrná světlosti scény, takže nejhorší je např. při statickém menu blu-ray přehrávače se světle modrým pozadím
- řekl bych, že ve 3D módu je hlasitost snad dvojnásobná

Jinak musím říct, že TV vypadá fantasticky. Obraz asi nejsem schopen posoudit jinak, než laicky, ale líbí se mi moc.

Překvapilo mě, že i na Samsungu jsem si doma poprvé všiml blikání. Ale jde vidět opravdu jen lehce, typicky buď periferním viděním nebo při světlém statickém obrazu (menu přehrávače a podobně). Ale nemyslím si, že je zřetelné natolik, aby mohlo při normálním sledování rušit. Tohle se týká i 24p - funguje bezvadně a blikání alespoň podle mě nijak neovlivní.

Ještě malá poznámka k CEC, protože jsem to trochu řešil v původním threadu - s Panasonic přehrávačem funguje bohužel jenom částečně. Synchronizované zapínání/vypínání přístrojů funguje. Kurzorová tlačítko pro pohyb v menu také. Ale "mediální" tlačítka (play, stop, pause, ...) už nikoliv.


Každopádně teď chci TV pár dní testovat a třeba i vyzkoušet, jestli se bzučení několika desítkami hodin provozu "nevypálí". A na začátku příštího týdne uvidím, jestli si bzučící omalovánky nechám, nebo ji vrátím a svoje štěstí tentokrát zkusím s technologií LCD.[/QUOTE]

No coment...ať nejsem zaujatý
KamilZ (10277)|26.6.2012 19:56
Já spíš nechápu, co je tak těžkého na tom vyrobit dostatečně dimenzovaný, nepískající zdroj, že ta nepatrná úspora nákladů výrobcům za tohle špatné jméno stojí :-(.
nunacek0 (947)|26.6.2012 20:12
To jsem si také myslel a psal jsem to i na Panasonic po vracení 3 kusu, který bzučel s dotazem zda modely 2012 budou vybaveny výkonnějšími či kvalitnějšími zdroji , aby ty skoky v zatížení lépe zvládaly lépe bez rušivých doprovodů. Dostala se mi odpověď, že nemají tolik reklamací tohoto typu , aby vyhodnotili toto jako problém , a že není důvod , aby modely 2012 byly vybaveny jinými zdroji. Asi by to stálo pár stovek navíc pro spotřebitele. Ale já bych to rád doplatil , abych měl doma klídek bez bzučení. Oni raději vymýšlejí filtry proti odrazům, které už stejně nepřinášejí nějaké výrazné zlepšení a ještě jsou pak s panely problémy s pruhy( viz modely 2012 a má reklamace) . Já to prostě nechápu. Asi jsem neměl jít k Policii, ale dělat do elektoniky, ktrerá mě trochu baví. Ale po 20letech už na to seru..pardon za slovník
Calebcz (138)|26.6.2012 20:13
Jo holt klasika - Panasonic blika, Samsung bzuci a LG jim v low-end az mid-end segmentu nemuze konkurovat obrazove. Specialne u Samsungu mi prijde, ze to bzuceni delaji naschval :) Kazdopadne jde narazit i na dobrej kus, ja to stesti nemel.
nunacek0 (947)|26.6.2012 20:27
Dnes je štěstí snad koupit cokoliv , aby to bylo Ok. Ten podělaný spotřebitelský trh to dostal do takových sraček , že i za poměrně nemalé peníze kupujeme totální šid a nemáne šanci to ovlivnit. Levné stojí za h...o a drahé za dvě h...a. A teď si vyberte co si koupit. A je úplně jednou jestli je to základní řada nebo top. To tady už bylo mnohokrát prezentováno jak se i top modely vracejí s problémy, které jsou vlastní nižším řadám..
tdlmarek (1566)|26.6.2012 20:41
[QUOTE=Akulla;414765]Tak tenhle prispevek me velice rozesmutnil, jelikoz jsem si myslel, ze konecne vyrobily bezchybnou levnou televizi :( Ale treba jsi narazil na vadny kus, mozna ten problem neni u vsech televizi, ja bych TV vratil a zkusil si objednat totozny model v jinem obchode, no a kdyby bzucel i druhy kus, tak bych jednoduse koupil to LCD, jinak jak ses koukal na E5 a ET5, je tam ten rozdil znat? Nebo ten obraz je uplne stejny, akorat u E5 neni podpora 3D.[/QUOTE]
Tak úroveň bzučení je hodně subjektivní. Ale asi takhle: ve 3D to podle mě musí být rušivé snad úplně pro kohokoliv. Ve 2D to s vypnutým zvukem slyším kdekoliv v místnosti (4x5m). Se zapnutým zvukem na normální hlasitost (integrované reproduktory) to z přiměřené sledovací vzdálenosti pořád slyšet spíš je než není. Každopádně nejotravnější je to, že bzučení skutečně "vyzařuje" přímo z obrazovky, takže nejintenzivnější je právě v křesle hned na proti, a že se jeho hlasitost mění podle scény.

Jinak nevím, jestli mám moc náladu na zkoušení dalšího kusu. Jak jsem psal v původním threadu, už jenom to, že jsem se nakonec odhodlal vyzkoušet Samsung navzdory mým sympatiím k Panasonicu, vyžadovalo dost odhodlání. Takže i když by obecně člověk asi neměl soudit na základě jedné špatné zkušenosti, já v tomhle případě asi budu.

KamilZ, nunacek0: To bzučení způsobuje napájecí zdroj? Já měl za to, že je to "vlastnost" plazma technologie, protože bzučí opravdu samotný panel. A konkrétně v těch místech, kde je jasný obraz. Jinak musím souhlasit s posledním rozohněným příspěvkem on nunacka. Také se s problémy potýkám v podstatě všude - bzučící monitory, pískající routery, hučící grafické karty, ...
nunacek0 (947)|26.6.2012 21:14
Panel nebzučí, i když to tak působí, že to jde ze předu. Je to zdroj, který, když se na něho při světlé scéně dostane max zatížení tak se to projeví právě zvýšením hlučnosti. i staré CRt trochu bzučely, ale nebylo to tak výrazné. Jak u které. A tím, že je u plazmy příkon proměnlivý podle scény, která se právě objevuje na obrazovce tak i zdroj na toto reaguje změnou hlučnosti( bzučení). A pak záleží jak se s tím výrobce popere a jaký nakonec kousek k Tobě dorazí. Je to na poblití..
Calebcz (138)|26.6.2012 21:15
Je bzuceni a bzuceni.

Nektere plazmy bzuci panelem, tedy nejintenzivnejsi je prave primo v ose obrazu. Pri odchyleni intenzita bzuceni klesa. To neni muj pripad.

Pak bzucej, dle technika samsungu takzvane "rozkladove desky". Nejde tedy asi primo o zdroj, ale spis o elektroniku, ktera budi samotne plazmove komurky. To je muj pripad, protoze plazma dost bzuci prave zezadu.

Sam jsem extremni hnidopich, co se tyce vseho technickeho, ale s velkym sebezaprenim sem se s tim naucil zit. Za televizi na stenu jsem nainstaloval molitanovou desku. Bzuceni subjektivne v nejpouzivanejsim rezimu (24p a 50Hz) casem trosku ustalo, za to v 60 Hz (japonske anime) to je kraval poradnej. Rusive to je pouze ve svetlych a zaroven filmove tichych scenach - dnes ale vetsinou kdyz je ve filmu neco svetleho, tak to vybuchuje :)

Ja sem po vraceni Panasonic plazmy rezignoval na ten kolotoc s vracenim (zde skladam obdiv nunackovi) a uvedomil si, ze pravdepodobnost, ze chytnu horsi kousek je opravdu velka, zvlaste s prihlednutim k tomu, ze jsem tehda kupoval uz vybehovej a prebraej model (51D550).

Jinak co se tyce spotrebni elektroniky, tak uz sem tu ten nazor psal. Smutne neni to, ze jde dnes koupit shit za par korun (srovnejte ceny cehokoliv 10 let zpet), ale spis skutecnost, ze ani za libovolne vysoky financni obnos dnes nejde koupit nic solidniho, high-end sdili technologii a tedy i stejne problemy s low-endem.
nunacek0 (947)|26.6.2012 21:23
S tím souhlasím co se týče kvalita versus vynaložené peníze
player (70)|27.6.2012 07:19
Trh s tv se zasytil a obraty už nejsou tak jako na začátku kdy velké tv přišly na trh proto se začíná šidit i ve střední a vyšší třídě.Už v loňských modelech od samsungu na to byli stížnosti a serou na to nic se neděje.
Ještě by mě hodně zajímalo jestlo to byla smůlana kus nebo se tento neduh táhne celou sérií.
bavorak (1494)|27.6.2012 09:55
[QUOTE=jta;414744]Takže to chápu tak, že doporučuješ PS51E530 i před levnýma modelama LG, jo?[/QUOTE]

pred lacnymi urcite ..
P-E-K-Y (73)|27.6.2012 16:03
Dosť sa obávam toho bzučania Samsungu, keďže pozorovacia vzdialenosť bude 2,4m, tak aby to nebolo rušivé. Viete mi poradiť niečo od LG plazma v podobnej kvalite ako Samsung E550? Na LG som nenašiel nejaké negatívne ohlasy so bzučaním.
jta (79)|27.6.2012 16:14
Dnes jsem se byl podívat v obchodě na tu E530 a když to zapnul, tak jsem to bzučení teda slyšel dost. A bylo zajímavý, že když jsem od TV odstoupil asi 1,5 m, tak to bylo ještě horší. Dál už se to trošku zlepšovalo, ale slyšel jsem to i když bylyl okolo zaplý jiný TV. Doma teda nevím co by to dělalo. Já ještě přemýšlel o LG 50PZ550 a LG 50PA6500.
nunacek0 (947)|27.6.2012 19:16
Doma by si pak zešílel pokud si to slyšel v prodejně , kde je hluk i jiných Tv, ale i hluk samotného provozu prodejny..Ale může to být jen samotným kusem.
Pavell007 (790)|27.6.2012 19:31
tak panasonic nebzučí :) ale zase bliká (i když jak pro čí voči) :) :)
jta (79)|27.6.2012 20:03
To se snad nedalo ani neslyšet. Byla to celkem hrůza, ale mohl to být jenom takovej kus. Na zahraničních fórech si na to stěžoval jen málo kdo. Jo a měli tam vedle i Panáka TX-P50G30E a ten teda nebzučel a já jsem na něm nic ani špatnýho neviděl, tzn. blikání a zelená barva.
nunacek0 (947)|27.6.2012 20:24
Jó každý máme ty očka nastavené trochu jinak. Mi akorát vadí zářivkové osvětlení v Tescu a jiných velkých supermarketech. Po 5min mám většinou dost. Nemohl bych tam jen kvůli tomuto dělat. Ale u Tv jsem vůči tomu imunní, celá má rodina a i všichni mi známí. Až na fórech jsem se prakticky setkal s lidma , kteří to vnímají a někteří mají i epil. záchvaty..co dělat. Raději nečíst fóra a je klid. Protože se na to pak člověk zaměří a nakonec to i postřehne.
spotnickoff (152)|27.6.2012 22:28
Hmmm, skoda ze nebyvas niekde blizko. Stalo by to za porovnanie. Ja tvrdim ze bzucim uplne minimalne ako si len dokazem predstavit.
P-E-K-Y (73)|27.6.2012 23:26
Tak ja som v predajni pocuval Samsung E530 zblizka zo vsetkych stran, ale nepocul som nic take, mozno to bolo hlukom samotnej predajne, alebo toto bol nebzuciaci kus. No neviem ci ist do toho rizika. (Bude/Nebude bzucat?) A co taka LG PM680?
KamilZ (10277)|28.6.2012 06:17
Jaké riziko? Bude bzučet - vrátíš.
Pavell007 (790)|28.6.2012 10:08
Jojo, televizi bych vybalil opatrně a vyzkoušel doma, případně vrátil, pokud člověk nechá všechny ty folie apod, tak je to fér. V prodejně to je k ničemu, ono taky záleží na tom, kde konkrétně to doma člověk má, tyhle akustický věci jsou svině-je třeba to posoudit doma-pár dní nočního tichého sledování dá vědět, jestli to je přijatelný... Každá televize vydává nějaký ten zvuk, jde o tu míru-lcd samsung mi taky trochu bzučel-ale na nějaký nízký frekvenci, někdy mě to trošku sralo, led samsung bzučel míň, to mi nevadilo, teď plazma panák taky trošku bzučí, ale taky to je pod hranicí vadí/nevadí.