Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nejde zvuk pres hdmi

tomik88 (42)|22.6.2012 12:32
ahoj,
uz asi pul roku mam mmc EGREAT R6S, vzdy bezel jak ma. ale vcera jsem si chtel pustit film a nesel zvuk!! mam to s tv spojeny pres hdmi. zkousel jsem aktualni firmware nahrat ale nepomohlo to. dokonce i pripojit k jine tv- tam to ovsem slo. jiny zarizeni mi pres hdmi jsou bezproblemove.jiny hdmi kabel jsem take zkousel. tv mam LG 42LV570S(aktualni firmware)
spotnickoff (152)|22.6.2012 12:52
moznosti je vela. napr. ty do hdmi mozes pustat zvuk ale aj nemusis. ak si prepol nieco v nastaveni, alebo nejaky update firmwaru mohol zblbnut... dalsia moznost: ma ten film aj zvukovu stopu? nepredpokladam ale aj to sa moze stat. dalsia moznot: ak ta zvukova stopa existuje v akom je formate? dokaze tento format dekodovat aj TV prijimac? atd atd.... mal by si vylucovanim zistit kde je problem. sorry teraz citam ze si to skusal na inom Tv a tam ti to slo... takze je problem na strane TV. Iny film kde je zvuk v beznom formate stereo ti ide? Nejde ziadny film? na TV nemas vypnute audio cez hdmi?
KamilZ (10277)|22.6.2012 12:53
Není ten zvuk náhodou v DTS? To LG neumí. Podívej se na to pomocí MediaInfo. Pokud umí Egreat zvuk dekódovat do PCM/LPCM, tak to zkus nastavit.
tomik88 (42)|22.6.2012 13:08
[ATTACH=CONFIG]18378[/ATTACH]


prehravam to z externiho hdd, zkousel jsem i filmy ktery drive sly a ted zvuk nejde. ani neslysim "cvakani kdyz prohlizim jednotlive video-soubory. ale jak rikam na jine televizi vsechno slo (a taky je to lg). a jak jsem jiz psal, jina zarizeni propojena pres hdmi jdou i se zvukem.
DSC_0003.JPG
KamilZ (10277)|22.6.2012 15:42
Tak přehráváš to z HDD připojeného k TV, nebo přes Egreat? Co máš za jiné možnosti v "HDMI AUTO"?
tomik88 (42)|22.6.2012 15:59
externi hdd mam pres usb pripojenej k egreatu. a egreat pres hdmi pripojenej do tv. mam tam na vyber LPCM,RAW,AUTO. zkousel jsem vsechny. volal jsem na lg podporu a tam mi rekli at vyckam na aktualizaci softwaru, ktera by to "mohla" vyresit. jestli ne, tak mi ji prijedou opravit prej.
KamilZ (10277)|22.6.2012 16:41
Jestli nejde ani LPCM, tak je to divné. Jiný HDMI port v TV jsi předpokládám zkoušel (nebo jiné zařízení, ale ve stejném portu). Ještě mě napadlo - některé TV umožňují u konkrétního HDMI portu nastavit, že se zvuk nebere z HDMI, ale z jiného vstupu (Audio IN), nemůže to být Tvůj případ - nepřepnul jsi to?
tomik88 (42)|22.6.2012 16:54
to u me nastavit nejde. mam tu sice funkci simplelink ale to je kdyz zapnui zarizeni ze mi to automicky prepne na vstup. jsem z toho fakt spatnej, pockam na dalsi aktualizaci softwaru, potom to budu resit.
KamilZ (10277)|22.6.2012 17:03
No a zvuk Ti nejde u ničeho z Egreatu? Nebo jen u některých filmů?

Teď jsem proletěl manuál a Tvá TV to umí - externí zvuk u HDMI, který se bere z Audio IN a ne z HDMI.
tomik88 (42)|22.6.2012 18:08
nejde z niceho z egreatu. mrknu na manual a zkusim to..


koukal jsem na ten manual a nevim jestli jsem to blbe pochopil ale ty myslis propojit egreat a tv pomoci jinyho kabelu?nebo udelat nastaveni v tv?
KamilZ (10277)|22.6.2012 18:35
Zkusil bych propojit Egreat nastavit na LPCM a připojit do jiného HDMI (tam, kde Ti fungovalo jiné zařízení) a spustit na něm něco, co prokazatelně nemá DTS zvuk (nějaký DivX se zvujem v MP3 apod.). I když teď si čtu, co jsi napsal a nejde Ti ani "cvakání" při pohybu v menu, takže to DTS nebude.

Díval jsem do manuálu TV na stranu 119, tak je vidět, že to TV umí. Ale nevím, jak pozná, že má brát zvuk z Audio IN a ne z HDMI, čekal bych, že se to bude někde nastavovat v menu u konkrétního HDMI vstupu nastavením na typ "HDMI-PC", "HDMI-DVI" nebo něco takového. Majitelů LG je zde spousta, někdo Ti to určitě řekne konkrétně. Blbý dotaz - nemáš v TV do "Audio IN" omylem strčeny sluchátka?
sanchez13 (1071)|22.6.2012 19:21
zopar veci co este mozes skusit:

- skontroluj na TV nastavenia zvuku home/nastavenia/zvuk (ARC mas zap, alebo vyp ? nemas nahodou vypnute reproduktory TV ?)
- hlasitost TV nemas nahodou uplne stiahnutu ?
- nemas zastrceny jack vo vystupe na sluchatka na TV ?
- skus vypnut SIMPLINK na TV (stlac tlacitko "input" na DO, nastav sa na HDMI vstup v ktorom je zapojeny EGREAT, stlac cervene tlacitko na DO a vypni SIMPLINK) respektive skontroluj, ci je v nastaveniach SIMPLINK-u nastaveny reproduktor TV...

nastavenia na EGREAT nespominam, lebo si pisal, ze na inom TV s tym istym HDMI kablom ti zvuk ide bez problemov...
tomik88 (42)|22.6.2012 19:34
tady je me nastaveni zvuku

[ATTACH=CONFIG]18382[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]18383[/ATTACH]

a tady nastaveni simplinku na vstupu na kterym mam pripojeny egreat

[ATTACH=CONFIG]18384[/ATTACH]


jinak sluchatka nemam zapojeny.
DSC_0002.JPG DSC_0003.JPG DSC_0004.JPG
sanchez13 (1071)|22.6.2012 19:51
a na inom TV ti urcite ten EGREAT ide so zvukom cez ten isty HDMI kabel ?
Lebo na TV vyzera byt vsetko OK.

Skusal si ho prepojit do ineho HDMI vstupu ako ti tu radil Kamil ?

Uz mi viacej nic nenapada.... Nemas nahodou stlacene "mute" na ovladaci EGREAT-u :-E
tomik88 (42)|22.6.2012 19:56
zkousel jsem to na jine tv od lg a vsechno jde v pohode. mute nemam stlacene :)

je mi divny proc to prestalo fungovat ze dne na den.
sanchez13 (1071)|22.6.2012 20:15
cize sumarizacia:
- EGREAT cez ten isty kabel na inej TV OK
- ked odpojis HDMI z EGREAT-u na TV, na ktorom ti to nejde a na ten isty kabel (bez prepajania v TV) zapojis nieco ine (DVD player alebo daco podobne) tak zvuk tiez ide

to bude nejaka straaaasna haluz :-)

na ktorom zariadeni si vlastne upgradoval firmware ? Ak mas cas este sa s tym pohrat mozes skusit este reset do vyrobnych nastaveni. To ale budes musiet vsetko nastavovat nanovo ako keby si to zariadenie prave kupil....

- EGREAT: Setup -> System -> Factory Default
- TV: home/nastavenie/moznosti/obnova vyrobnych nastaveni

kazdopadne ked najdes problem daj vediet, mozno zachranis niekoho od zosedivenia 9-)
KamilZ (10277)|22.6.2012 20:25
Ale na jiný HDMI vstup (ideálně v kombinaci s jiným kabelem) jsi nám ještě neodpověděl :-)

Mě se nechce pořád věřit, že by byl problém v Egreatu nebo TV, který by vyžadoval servis. Tedy za předpokladu, že Egreat v jiné TV funguje a v Tvé TV fungují jiné externí zdroje s HDMI (BD). Vyloučit to ale samozřejmě nejde. Zkus ty resety.
tomik88 (42)|22.6.2012 21:09
na jiny hdmi vystup s jinym kabelem jsem to samozrejme zkousel :) resetovani do tovarnich nastaveni jsem zkousel take :( ja uz nevim, hlavne me zarazi ze to na jiny tv jde.

tovarni nastaveni jsem provadel u obou zarizeni.
sanchez13 (1071)|22.6.2012 21:29
mozno este posledny pokus:

- na Egreat-e zapni CEC: Setup -> System -> CEC (nastav ho na hodnotu CEC)
- na TV zapni SimpLink: stlac input na DO, nastav sa na HDMI vstup, kde je pripojeny Egreat, stlac cervene tlacitko, zapni SimpLink a hlavne sa uisti aby na tom poslednom mieste dole v ponuke simplink-u bolo nastavene "reproduktor televizora" (tam sa da totiz prepinat, kam ma ist zvuk)
tomik88 (42)|22.6.2012 22:00
na egreatu zadny nastaveni CEC nemam!
pokud zapnu na hdmi vstupu simplink tak je tam tv reproduktory ale je to svetly(nejde oznacit)
sanchez13 (1071)|22.6.2012 22:24
podla tohoto manualu by si to tam mal mat... (kapitola 4.1.12)
oznacit to nejde zrejme preto, ze to nie je zapnute na egreat-e. Alebo mozes mat nejaky starsi HDMI kabel, ktory nepodporuje CEC.

edit:
Ako som sa docital na forach, zrejme tam naozaj nie je funkcia HDMI-CEC :-( v manuale je uvedena, ale asi ju tam este nedorobili...
Takze SimpLink sa ti nebude dat zapnut.

Ako som sa dalej docital, tak najviac chvalia verziu FW 2.2.8.0, skus si tam dat tu, ci sa to nahodou nerozbehne. Stiahnut ju mozes napr odtialto: http://www.egreat.cz/viewforum.php?f=62
Vyber si tu co pouzivas, bud orig, alebo upravenu....

P.S. asi by bolo vhodne presunut tuto temu sem: https://www.tvfreak.cz/forum/forumdisplay.php/42-Multimedialni-centra-DVD-Blu-ray
KamilZ (10277)|23.6.2012 06:23
Ještě se zeptám, které zařízení místo Egreat jsi zkoušel připojit na vyzkoušení HDMI v TV?
tomik88 (42)|23.6.2012 09:47
ted stahuju ten firmware na egreat tak jsem zvedav :)

mam prijimač na O2 TV a XBOX 360 - obe jdou v poradku jak v jinych portech a i v tom co mam egreat.
tomik88 (42)|23.6.2012 09:57
JDE TO!! tak to bylo nejspis firmwarem na egreatu, s tim predchozim asi nebyla moje tv kompatibilni. je to zvlastni.

budu to chvilku zkouset jestli to slape jak ma a dam jeste vedet.

a dekuju vsem za vas cas.
sanchez13 (1071)|23.6.2012 10:07
Heureka :-E :-!!!
tomik88 (42)|24.6.2012 09:25
takze potvrzuji funkcnost :) zatim tovsechno slape. pokud to bude priste nejak zlobit vim, ze to bude firmware at TV nebo prehravace :)