Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ČT 4 HD vstoupila do multiplexu 4. ČT 1 HD z něj vyhodili.

interfernet422 (1575)|21.6.2012 23:56
Pozemní multiplex 4 společnosti Digital Broadcasting doznal dnes odpoledne prvních změn pod novým vlastníkem. Z jeho programové nabídky byl vyřazen kanál ČT 1 HD (pozice ČT HD) a objevila se v něm naopak stanice ČT 4 HD, tedy sportovní program České televize ve vysokém rozlišení obrazu. V nabídce prozatím nadále zůstávají kanály Nova HD a Óčko. ČT 4 HD je stejně jako Nova HD šířen v normě MPEG-4.

Zdroj: http://www.digizone.cz/clanky/v-multiplexu-4-se-objevil-sportovni-kanal-ceske-televize-v-hd-rozliseni/#ic=kolotoc-header&icc=v-multiplexu-4-se-objevil-sportovni-kanal-ceske-televize-v-hd-rozliseni

Ještě že primárně koukám na satelit, jinak by mě omývali...
Ivo Mašek (10205)|22.6.2012 13:11
Kolik asi tak lidí chytne multiplex_4 ? No, moc jich asi nebude. Takže nula od nuly pošla B-)
interfernet422 (1575)|22.6.2012 19:09
Pařízek chystá nějaké překvapení, na jednom vedlejším foru jsem našel:
[QUOTE]Překvapení teprve příjde. Podle dobře informovaného zdroje to bude vysílání tv programu Penthouse HD2 v MPX4 od 25. 06. 2012 v čase od večerních 23h do 6h ráno! Po zbývající čas bude na této prog. pozici v TS vysílat Pohoda tv.[/QUOTE]
Cha cha, tak to jsem zvědav...

Multiplex 4 potvrdil dohodu s ČT, nabídne zbytek Eura a olympiádu v HD kvalitě
Ivo Mašek (10205)|22.6.2012 20:13
Na anketu jsem odpověděl, i když DVB-T nechytám (mám kabelovku a tam tento problém není a nebude) a už vůbec nepatřím mezi tu supermenšinu, která může přijímat multiplex_4. Všeobecně mi takový přístup vůči divákům televize vadí.
interfernet422 (1575)|22.6.2012 20:58
Přelouskal jsem rozhovor s Radimem Pařízkem, kde mluví o multiplexu 4 a vypadá to, že z něj vypadnou všechny stanice, se kterými se nedohodne. Ten mux jede stále v testovacím provozu a ani očko za šíření z tohoto důvodu neplatí. Pařízek ji už gratis dále šířit nebude. Uvidíme, co se z toho ještě vyvrbí.
Jinak to není žádná supermenšina, v oblasti pokrytí jsou skoro 2 miliony lidí, což je 20% populace... To, že ne všichni mají zařízení pro příjem HD je už další pohádka.
interfernet422 (1575)|22.6.2012 21:52
Takže to pokrytí muxem 4 bude ještě větší. Já počítal jen původní stav - Praha, Brno, Ostrava, al podle článku to bude koncem října hodně přes polovinu populace ČR.

[ATTACH=CONFIG]18400[/ATTACH]
multiplex4-rijen-2012.jpg
Jan10 (836)|23.6.2012 15:56
Doufám, že zařazení ČT4 HD bude už definitivní. ČT1 je stejně k ničemu ať už v HD nebo SD - stejně tam bylo skoro všechno upscale (a ještě nekvalitní, jak už je na ČT zvykem - asi 7 mld. rozpočet je málo). Snad by mohli začít vysílat fotbal v HD.
Mě by teda stačily v HD 2 programy - ČT4 a ČT24. Btw. ČT24, co se týká kvality obrazu, tak je asi nejzprasenější kanál ze všech. Ten příšernej haloing a zubatá grafika, to se jen tak někde nevidí. Vypadá to, že se tam o techniku starají absolventi filozofických fakult, nebo akademíí můzických umění, co se jinde pracovně neuchytili ...
Ivo Mašek (10205)|25.6.2012 12:37
Multiplex 3 vypálil Pařízkovi s Železným rybník: taky nabídne ČT 4 HD a ČT 2 HD
Měl to být hlavní důvod, proč si diváci budou ladit televizní multiplex_4: Radim Pařízek s Vladimírem Železným nabídli pozemní cestou zdarma sportovní kanál ČT 4 HD, na kterém aktuálně probíhá fotbalové Euro 2012 a později na něm Česká televize nabídne přenosy z letních olympijských her v Londýně. Jenže ten samý program, a navíc i ČT 2 HD, který se po dobu londýnské olympiády změní na druhý sportovní kanál ČT, nakonec nabídne i konkurenční multiplex 3 s daleko větším pokrytím.
„Veřejnoprávní televize poskytne dva televizní programy v HD kvalitě s obsahem Letních olympijských her ČT 4 a ČT 2, které budou zařazeny do multiplexu 3. Ten svým digitálním televizním signálem pokrývá 95,7 procenta obyvatel České republiky,“ oznámila dnes společnost Czech Digital Group (CDG), která je provozovatelem této vysílací sítě a stoprocentně ji ovládají České Radiokomunikace.
:-D:-D:-D:-D
... a Pařízek s Železným můžou jít ..... třeba na pivo :-E

http://www.digizone.cz/clanky/multiplex-3-vypalil-parizkovi-s-zeleznym-rybnik-taky-nabidne-ct-4-hd-a-ct-2-hd/
KamilZ (10277)|25.6.2012 13:24
V dnešní době, kdy všichni pořád brečí jak je u nás málo kmitočtů, tak je to docela plýtváním. A to nemluvím o tom, že nechápu, proč se ČT2 změní na druhý sportovní kanál. To se zase na nic v době olympiády nebude dát dívat, protože to budou pouštět všude, od ČTxx přes STVxx po xxSport apod. a ještě nejlépe všude stejné :-(.
JirkaH (123)|26.6.2012 13:10
S Muxem 4 jsou asi znamenité potíže, konkrétně v Praze na AirStar 2 PCI a TT Cinergy 2400i DT nic nenaladím, signál na K64 je v průběhu ladění vidět. Až dosud přitom K64 chodil, někdy s kostičkami, ale chodil. Uvidíme dále, zatím to vypadá na dost velkou blamáž. Večer zkusím Aver (H930) a také PCTV Nano Stick T2 290e, uvidíme, zda se podaří něco chytit.
KamilZ (10277)|26.6.2012 13:34
Asi porodní bolesti, obdobné zkušenosti z Prahy se ozývají na různých fórech.
Ivo Mašek (10205)|26.6.2012 14:36
Tak oni odborníci už dopředu avizovali, že to pokrytí vysílači, jak je hezky namalované, nebude takové v praxi funkční. Že je to dost přehnané. (což si já myslím také).
Zajímavé info: http://www.digizone.cz/texty/mapy-pokryti-multiplex-4-telefonica-o2/
Saxel (2279)|27.6.2012 08:22
Ivo Mašek:
Jak vidno z těch map, s naší lokalitou se ani nepočítá (Jedlová Hora). Nu což, mám kabelovku...
Ivo Mašek (10205)|27.6.2012 19:24
Také běžím na kabelovce, takže nějaké starosti s DVB-T multiplexama 1 až 4 mě míjí.
JirkaH (123)|28.6.2012 14:45
Tak takto zachytila MUX4 dnes 28.6.2012 v cca 14,30 AirStar2 PCI + DVB ViewerTE. Je to vůbec poprvé, kdy se to podařilo.
Doplnění: ve 14.50 už je to zase mrtvola.
[ATTACH=CONFIG]18431[/ATTACH]
Mux4.jpg
Ivo Mašek (10205)|29.6.2012 07:31
Něco málo k panu (soudruhovi) Radimu Pařízkovi:

[ATTACH=CONFIG]18432[/ATTACH]

http://www.radiotv.cz/p_radio/vysledek-rizeni-o-prahu-chodov-1079-bez-prekvapeni-ma-jej-parizkova-dalnice/

Mě to nedalo, protože se mi nějak zdá, že veškeré vedoucí pozice státu a médií nám obsazují staré gardy z minulé éry. Což považuji za krajně nenormální.
parez.png
Ivo Mašek (10205)|29.6.2012 22:52
[QUOTE]Pátý den po startu nové podoby multiplexu 4 odstranil jeho provozovatel, společnost Digital Broadcasting, problémy se synchronizací pražských vysílačů, které vysílají v jednofrekvenční síti na kanále 64. Serveru DigiZone.cz to sdělil většinový vlastník firmy Radim Pařízek. „Oznamujeme tímto, že dnes, 29. června po 17 hodině, byla úspěšně dokončena, tak jak jsme slíbili, synchronizace jednokmitočtové SFN sítě multiplexu 4 na kanále 64 pro Prahu,“ uvedl.
„Od této chvíle mohou diváci v Praze a okolí sledovat televizní kanály umístěné v multiplexu 4 v plné kvalitě signálu. Tedy mimo jiné i finále fotbalového Eura 2012 na kanálu ČT 4 HD,“ dodal Pařízek....[/QUOTE]
Podle tamní diskuze (DigiZone.cz) to ovšem není pravda !! Já se bavím, fakt se bavím B-). Soudruzi sice uměli poručit větru a dešti, ale fyzika pro ně vždy byla nedostižná :-D
JirkaH (123)|30.6.2012 14:36
Zdá se, že se možná začíná i dařit. Ale nezakřikněme to. Mux4 jde aktuálně v Praze naladit a programy chodí.
[ATTACH=CONFIG]18458[/ATTACH]
30-6-2012-Mux4.jpg Mux4-ČT Sport HD.jpg Mux4-ČT1HD.jpg Mux4-NovaHD.jpg Mux4-TV Pohoda.jpg
Ivo Mašek (10205)|1.7.2012 13:14
Start Pařízkovy Pohody moc pohodově nepůsobí:
http://www.radiotv.cz/p_tv/start-televize-pohoda-moc-pohodove-nepusobi/
:-D:-D:-D
.... inu, soudruh se zřejmě zapoměl někde v polovině 50-tých letech B-)
pavlli (5)|9.7.2012 18:00
Zdravim,
zkousel jsem naladit CT4 HD ale i kdyz mi to silu signalu ukazuje na 100% a stejne tak i obraz je kvalitou v poradku(zadne kosticky) tak se neustale zasekava. Pritom ostati HD kanaly - CT1 HD a NOVA HD mi bezi naprosto bez problemu, takze ve vykonu pocitace bych problem nevidel. Kvalita signalu by mela byt taktez v poradku, jak uz jsem psal vyse.
Pouzivam AverMedia M135 PCI TV Tuner a pro prehravani pouzivam AverTV 6. Nemuze byt problem treba v te aplikaci? Pripadne doporucili byste mi nejaky jiny TV soft?
Diky za info.
mirekv (7169)|9.7.2012 19:43
Nejsi někde z oblasti, kde vysílají synchronně dva vysílače? To je běžný problém, jedině hledat vhodnější místo pro anténu.
Jarda.Bar (1238)|9.7.2012 19:58
Mám stejný problém. Po návratu z dovolené HD kanály pozemního vysílání nejely. Otočil jsem antenou, asi den běžely a nyni jsou opět nenaladitelne. Těžko říct, co provedli za změnu.

Odesláno z mého MK16i pomocí Tapatalk 2
KamilZ (10277)|9.7.2012 20:17
[QUOTE=pavlli;416250]Pouzivam AverMedia M135 PCI TV Tuner a pro prehravani pouzivam AverTV 6. Nemuze byt problem treba v te aplikaci? Pripadne doporucili byste mi nejaky jiny TV soft?[/QUOTE]
Podívej se/poptej zde, je tam i odkaz na poslední soft: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/27674-Tunery-a-zarizeni-AverMedia/page9

[QUOTE=mirekv;416261]Nejsi někde z oblasti, kde vysílají synchronně dva vysílače? To je běžný problém, jedině hledat vhodnější místo pro anténu.[/QUOTE]
Tomu bych rozuměl v případě, že by byly ty stanice z více MUXů. Zatím ale jedou všechny z MUXu 4, takže je divné, že jedna nejede a ostatní ano. Pokud by byl problém se signálem, tak by přeci blbnul celý MUX, ne pouze jedna stanice.
mirekv (7169)|9.7.2012 20:33
KamilZ: to nemusí být pravda, ono to záleží na jednotlivých modulátorech v daném muxu, teoreticky by měly vysílače téhož programu vysílat totéž, ale do různých vysílačů se může dostat mírně jiná informace a problém je na světě. A že se to běžně děje!
Ivo Mašek (10205)|9.7.2012 21:23
Nevím zda se to bude týkat tohoto problému, ale: např. v Praze (a možná i jinde) "překopávali" některé vysílače pro příjem ve vertikální poloze - antena tedy musí být ve vertikální poloze, nikoli horizontální, jak je ponejvíce zvykem
Jarda.Bar (1238)|10.7.2012 20:15
Ivo: díky, zítra to vyzkouším ...
sanchez13 (1071)|10.7.2012 22:16
u nas na Slovensku ma DVB-T vysielanie vertikalnu polarizaciu. Ale pokial je pravdiva tato tabulka, tak v CZ je polarizacia horizontalna...
ale za pokus nic nedas, mozno naozaj zmenili polarizaciu....
Ivo Mašek (10205)|10.7.2012 22:47
Pařízkův mux_4 v Praze zcela určitě na vertikálu přešel (jestli i jinde - to nevím na 100 procent)
Jarda.Bar (1238)|13.7.2012 20:32
Tak jsem laboroval s antenou, ale dále než na silně kostickovany obraz se nedostanu.
Lumca_1 (218)|14.7.2012 08:09
[QUOTE=Ivo Mašek;416419]Pařízkův mux_4 v Praze zcela určitě na vertikálu přešel (jestli i jinde - to nevím na 100 procent)[/QUOTE]V Praze ve V pol. vysílá pouze TX Olšanská a to do provizorního AS (finální se bude teprve instalovat), další TXy (Novodvorská a VP - Bartošky) jsou v H pol.!!!!
janforman (215)|28.7.2012 14:16
Hmmm mě osobně šokovalo že se vysílá HD při bitrate 3Mbit/s - 7Mbit/s. Navíc prokládaně, nevypadá to nějak extra. Pustit to aspoň progresiv a 12-20Mbit/s byla by to úplně jiná palba.
Tohle je horší než z internetu.
KamilZ (10277)|28.7.2012 15:21
20 MBit? To by v daném MUXu nic jiného nevysílali.
vivid.sk (11472)|28.7.2012 16:26
Janforman>Lol, prekladane?, to by si ho na drvivej väčšine tunerov nenaladil.

Odoslané z GT-I9001 cez Tapatalk 2
janforman (215)|31.7.2012 09:00
[QUOTE=KamilZ;418518]20 MBit? To by v daném MUXu nic jiného nevysílali.[/QUOTE]

bohužel to jde mezi 3-6Mbit/s cca.
jenže to je šílený... nedá se na to skoro dívat. sice kodeky jsou nastavený velmi slušně 4 referenční snímky, CABAC, ale prostě tohle nestačí a nikdy nestačilo. horší než internet tam je obvykle 2pass minimálně o 20% lepší kvalita.
prý digitální kvalita a full HD, jenže to je jen na statickém obrázku (mnohdy ani to ne).
20Mbit/s se běžně používá :-) při digitálním přenosu po síti i 40Mbit/s a výš :-D je nesmysl datový tok vhodný tak tak pro SD používat na přenos HD obrazu (pro analog to byl stejně celej kanál takže cca těch 20Mbit/s).
KamilZ (10277)|31.7.2012 09:10
20 MBit na jeden kanál se v DVB-T rozhodně nepoužívá.
janforman (215)|1.8.2012 07:18
No minimálně tady si pod pojmem digitalizace všichni představujou úspory :-) o kvalitě nemůže být řeči. 20Mbit/s je celkem normální minimálně na DVB-S2 40Mbit/s není nic neobvyklého u transportního streamu.
Průměr bude cca 10Mbit/s na jeden kanál 20Mbit/s se používalo u MPEG2/HD (což je taky dost málo pro MPEG2).
Myslím že těch 10Mbit/s je kompromis v H264 ještě trošku koukatelné.

btw. ten obraz je opravdu strašnej - koukatelnej snad jen při blízkém statickém záběru s nízkou hloubkou ostrosti. Takhle si opravdu HD a kvalitu nepředstavuju.
Logicky lidi nadávají na pseudo HD a pseudo 3D co jim trh servíruje.
KamilZ (10277)|1.8.2012 09:02
[QUOTE=janforman;419051]No minimálně tady si pod pojmem digitalizace všichni představujou úspory[/QUOTE]
Moc nevím, kdo jsou pro Tebe "tady všichni". Také by se mi líbil větší datový tok, ale to není v DVB-T reálné. Konkrétně MUX3: http://www.digitalnitelevize.cz/informace/dvb-t/vysilaci-sit-3.html. Navíc porovnávat DVB-T s DVB-S2 nedává žádný smysl.

Třeba se to s DVB-T2 zlepší, ale je tu zase problém s DD II. Když čtu, že "Nástupnický vysílací standard DVB-T2 umožňuje na jednom kmitočtu vysílat až 20 TV kanálů", tak si to moc nemyslím :-(
Ivo Mašek (10205)|1.8.2012 09:15
20 kanálů v SD kvalitě ano (ale je to maximum, které bude nerealné). V HD kvalitě těch kanálů bude o moc hodně méně.

[QUOTE]V multiplexu 2 by mohlo být šířeno po roku 2018 pět HD kanálů, případně až 20 programů v klasickém rozlišení. Stávající kapacita DVB-T2 multiplexu se pohybuje někde mezi 35 a 37 Mbps. U sítě 3 počítají Radiokomunikace s kombinací SD a HD obsahu plus mobilní televize. V multiplexu 5, který by byl hlavním hnacím motorem standardu DVB-T2 a s jehož startem se počítá předběžně na příští rok, by byly vysílány nové programy, případně kanály v HD rozlišení[/QUOTE]
VladaK (19)|2.8.2012 06:46
[QUOTE=janforman;419051]btw. ten obraz je opravdu strašnej - koukatelnej snad jen při blízkém statickém záběru s nízkou hloubkou ostrosti. Takhle si opravdu HD a kvalitu nepředstavuju.[/QUOTE]
Je to krásně vidět např. při plaveckých závodech, jakmile plavci skočí do vody, tak je obraz samá kostička ... Je to fakt jen pseudo HD hnus ...
janforman (215)|2.8.2012 08:41
Rád bych upozornil že v začátcích HD vysílání se vůbec neuvažovalo o bitovém toku nižším než ~15Mbit/s spíš ~30Mbit/s (což už všem přišlo drahé). Logicky se došlo k tomu že fyzicky jeden kanál bude provozovat 1-2 HD programy.
Tehdy to skoro všem přišlo logické koneckonců 2 HD kanály nahrazovali jeden analogový. To co z toho vzniklo teď ,kdy kvalita je snad horší než analog je příšernost.
Pokud použijou 20 SD programů na jeden kanál tak mají náklady dvacetinové oproti dřívějšku a je to prý stále drahé. Vysílat SD v bitrate klidně na hranici 1Mbit/s MPEG2 je naprosto otřesné a na internetu už by se na to nikdo nedíval.
Youtube si chvíli hrál s 1920x1080 a cca 3Mbit/s a navýšili to na 5-6Mbit/s (tam je to ovšem enkódované offline 2pass - kvalita je minimálně o 20-30% lepší).
Prokládání navíc snižuje účinnost komprese... atd.

U toho plavání je to opravdu extrémní - nekoukatelné - pohybující voda a létající kapky jsou můj oblíbený test - bohužel to stíhá stěží těch 16-20Mbit/s (ovšem já to hledám na zastaveném snímku s lupou) :-) holt jinej level.
Pavel_tempx2 (829)|2.8.2012 15:44
DVB-T není nafukovací, navíc to je jenom na 14dní a na mpeg4 je těch 7Mbitps celkem dost ;) vždyť DVDčko v mpeg2 a SD rozlišení má maximum 9-9,5Mbitps (stačí i 8Mbit ;))
VladaK (19)|2.8.2012 16:20
[QUOTE=Pavel_tempx2;419195]DVB-T není nafukovací[/QUOTE]
Máte pravdu, že není nafukovací, ale ať to tedy nenazývají HD vysílání.
HD je přesně definovaný standart a pokud tohle nejsem schopen technicky dodržet v dostatečném bitrate, tak to nemohu nazývat ČT4 HD ale např. ČT4 PseudoHD DivX 3.11 Alpha z roku 1998 od francouze Jerome Rota ... :-)
KamilZ (10277)|2.8.2012 17:29
[QUOTE=VladaK;419200]HD je přesně definovaný standart[/QUOTE]
Pokud bude vůbec zkratka HD sama o sobě nějak standardizována (podle mě budou existovat standardizované rozlišení + p/i + framerate apod. a minimální požadavky, co se dá z tohoto hlediska za HD považovat), tak si nemyslím, že by obsahovala nějaké "kvalitativní normy" nebo minimální velikost bitrate (to vlastně z principu obsahovat ani nemůže). Jestli máš odkaz na tento standard s definovanou kvalitou, sem s ním, nebo napiš, v čem to dnešní vysílání porušuje.

Ne, že bych se těch mazanic zastával, ale problém je podle mě právě v tom, že tato kvalita nejde nijak rozumně definovat.

edit: viz https://www.tvfreak.cz/hd-ready-vs-full-hd-fakta-a-dohady/3370
visper (270)|2.8.2012 17:50
To snad ani nejde definovat. Záleží na rychlosti pohybu a počtu pohybujících se bodů. Pokud třeba ve statistickém multiplexu na všech programech ve stejný okamžik někdo skočí do vody, tak se to sesype. Přitom 99,9% času bude kvalita perfektní.
Pave1 (4279)|2.8.2012 19:32
Představa, že by se po čas olympiády (vysílané na ČT4 a ČT2) vysílala "letní okurková repríza" na ČT1 v HD, zatímco ČT4 a ČT2 by byly v SD (o ukecané ČT24 s magazíny z archivů vůbec nemluvě), mi osobně přijde naprosto ujetá .-) .

Co se týče příjmu v Praze, chytám na společnou anténu ve Vršovickém ďolíku oba HD programy, bez výpadků, obraz je (ze 2,5m, odkud ho sleduju) na plazmě bez viditelného kostičkování, velmi dobře prokreslený (viditelně kvalitnější než SD). Je to grátis (bez navýšení poplatků), takže neprotestuju, lepší kvalitu lze chytit na SATu (což má samozřejmě své vícenáklady).

Prokládaní je naprosto v pohodě, nevidím na obrazovce nic, co by rušilo, výtky nechť čeští mudrcové, kteří vše vědí vždy nejlíp (především to, ak mají například angličtí inženýři a manažeři investovat tamní peníze, zda mají používat proklad nebo ne, atd) směřují do Anglie tamním inženýrům, kteří vysílání zajišťují - živě si představuju, jak si asi poklepají na čelo, až ty pindy budou číst .-)) .

Proklad časem vymizí, zatím šetří peníze, což se při ucpaných serverech prostě počítá. Abych jen "nenadával", přidám snímek na (celkem devět) stream serverů, které obsluhují aktuální přenosy z olympiády v Anglii (obsah se současně zálohuje na jiných a současně dál zpracovává na mnoha dalších serverech). Každý z nich zvládne uložit cca "dva dny" materiálu a streamovat je současně na několik dalších míst (s libovolným posunem-zpožděním), umí materiály utřídit a přeposílat reference opět do mnoha směrů (k čemuž slouží pracoviště schovaná za tou stěnou). Např. zpracování materiálů na střižnách (pro zprávy a šoty) probíhá ve 120Mbps (I-Frame only, 422 barvy).

Tak užívejte léta, osobně se po týdnu "na olympiádě" moc těším na to, až (to) konečně vypnu.
EVS_XT3_01.jpg EVS_XT3_02.jpg
Ivo Mašek (10205)|2.8.2012 19:38
Na kabelovce také v cajku. Perfektní obraz. (apropó: ČT má pouze dvě odbavovací centra pro HD)
KamilZ (10277)|2.8.2012 19:47
Pave1: Jsem zvědavý, co je to za servery, resp. pro koho/kde to "obsluhují"?
Pave1 (4279)|2.8.2012 19:56
Obsluhují tohle - http://www.ceskatelevize.cz/loh/zive/ (sjeď trochu dolů a máš tam napsané, co který z nich ukládá, vysílá či přeposílá).
Výběr z nich je na čt2/čt4, v nižší kvalitě jsou výstupy z nich přímo na webu, samozřejmě materály z nich jsou okamžitě k dispozici pro přípravu příspěvků do zpráv, studií, apod. (často se materiál z nich zpracuje během několika málo minut a vzápětí vysílá v reportážích mezi závody, je to mnoho zasíťovaných pracovišť a dalších serverů).

Tak užívejte dne :-) .
Pave1 (4279)|2.8.2012 20:08
[QUOTE=Ivo Mašek;419214]Na kabelovce také v cajku. Perfektní obraz. (apropó: ČT má pouze dvě odbavovací centra pro HD)[/QUOTE]

Řekl bych, že HD režijních komplexů (schopných zpracovat a odbavit HD program) už bude opravdu víc (samotná odbavovací pracoviště jsou už čistě technická pracoviště jednotlivých programů). Ale zase jsem to tolik nezkoumal. Přidám ještě pár obrázků .-) .
rezie_olympiada_2.jpg nahled_v_predsali_rezie.jpg rezie_olympiada_1.jpg
Ivo Mašek (10205)|2.8.2012 20:18
Co se týče těch odbavovacích center, tak o to jsem se zajímal z důvodu, že ČT2_HD teď vysílá skutečné HD z Londýna, ale po skončení olympiady má sice nadále vysílat v HD, ale má to být tzv. pseudoHD (předělané SD). A tak jsem se zajímal, proč nemůže i po olympiadě ČT2_HD vysílat ve skutečném HD. A dozvěděl jsem se, že Česká televize má prý pouze dvě odbavovací centra pro HD, a ta slouží pro ČT1-HD a ČT4_HD. (jak jsem koupil, tak prodávám :-) )